CyberGhost rodič Kape získává ZenMate VPN – znamení toho, co přijde?

Společnost Kape Technologies, společnost stojící za globálním VPN gigantem CyberGhost, oznámila akvizici konkurenční značky VPN - ZenMate. Zavedený německý poskytovatel VPN byl zakoupen přímo technologickou firmou sídlící na ostrově Man.


ZenMate v srpnu oznámil, že dosáhl 45 milionů instalací. Společnost Kape ji koupila, aby posílila její již tak silnou evropskou přítomnost na trhu s digitálním soukromím. Ido Erlichman, generální ředitel společnosti Kape, poznamenal:

"Poskytování řešení na ochranu údajů je pro společnost Kape klíčovým zaměřením, přičemž se očekává, že trh bude v příštích letech pokračovat ve dvouciferném růstu. Proto nás těší, že můžeme ZenMate přidat do našeho stávajícího portfolia, protože je vysoce komplementární, posiluje naši přítomnost v Evropě a rozšiřuje naši uživatelskou základnu SaaS. “

Akvizice zahrnuje jak ZenMate, tak jeho mateřskou společnost ZenGuard.

"Společnost Kape, divize softwarového zabezpečení spotřebitelů, s potěšením oznamuje akvizici celého vydaného základního kapitálu společností ZenGuard GmbH a ZenMate, společnosti zabývající se více platformami zabezpečovacího softwaru se zaměřením na poskytování řešení virtuální privátní sítě, za účelem úplného zvážení 4,8 milionu EUR ."

Náhled funkcí ZenMate

Změny dopředu?

Po akvizici bude ZenMate pokračovat v obchodování pod vlastním jménem. To znamená, že stávající předplatitelé si mohou snadno odpočinout. Ve skutečnosti mohou zákazníci očekávat další vylepšení infrastruktury a softwaru VPN, přičemž se očekává, že pokročilé funkce budou čerpány ze stávající sítě Kape, VPN, CyberGhost. Andrei Mochola, generální ředitel společnosti ZenMate, je o budoucnosti ZenMate pozitivní.

„Jsme velmi rádi, že se můžeme připojit k rodině Kape a začít spolupracovat s různými týmy, abychom zajistili nejlepší ochranu online a uživatelské prostředí. Myslím si, že existují přirozené synergie mezi našimi společnostmi, které nám pomohou růst podniku jako celku ve všech možných oblastech, neomezují se pouze na VPN nebo na ochranu před malwarem. “

Známka věcí, které přijdou

Akvizice konkurenční značky VPN společnosti Kape je pokračováním trendu, který se v poslední době stupňuje: trend, který se v budoucnu očekává jako sněhová koule. Pro menší firmy VPN se budoucnost jeví jako význačná, s mnoha již bojujícími s konkurencí s pomalu se objevující hrstkou VPN gigantů.

Trh je přeplněný, konkurence vysoká a někteří z největších hráčů v bezpečnostním odvětví se strategicky pohybují. Není divu, že vzhledem k tomu, že VPN jsou 16 miliard ročně, očekává se, že se do roku 2025 zdvojnásobí..

V roce 2012 společnost Symantec, společnost stojící za populárním antivirem Norton, uvedla na trh vlastní VPN s názvem Norton WiFi Privacy. Poté, v loňském roce, společnost Symantec získala SurfEasy v Kanadě založenou VPN, která existuje od roku 2010.

Společnost Kaspersky Labs - renomovaná ruská firma zabývající se antivirem a internetem - v loňském roce spustila VPN s názvem Zabezpečené připojení. V roce 2013 Facebook koupil izraelskou společnost VPN Onavo. V březnu se McAffee odhodlal proniknout hlouběji na trh VPN akvizicí kanadského poskytovatele VPN TunnelBear. V době akvizice společnost McAffee komentovala, že plánuje integrovat technologii Tunnelbear do své stávající služby VPN (Safe Connect)..

Logo Kape

Bojuje zpět

Akvizice společnosti Zenape od společnosti Kape dokazuje, že chuť na konzumaci konkurenčních značek VPN není jen nováčci společnosti Big Tech. V loňském roce StackPath, společnost CDN za americkým VPN gigantem IPVanish, udělala totéž tím, že získala StrongVPN. Pověsti naznačují, že by to mohlo hrát v VPNHubu - VPN, kterou PornHub spustil začátkem tohoto roku.

Martin Muller, generální ředitel společnosti PrivateVPN věří, že v budoucnu můžeme očekávat „agresivnější přístup“ k těmto druhům akvizic. Muller řekl ProPrivacy.com,

"Myslím, že vidíme konsolidaci trhu a není tajemstvím, že nás oslovili některé přední firmy."

Podle Mullera je „pravděpodobně levnější koupit menší poskytovatele VPN, než utratit spoustu peněz za reklamu.“ S ohledem na to se zdá pravděpodobné, že se k mnoha menším VPN pravidelně přistupuje prostřednictvím nabídek. Pouze čas ukáže, ale zdá se pravděpodobné, že alespoň někteří z těchto poskytovatelů se uchýlí k odkupům návrhů, které jsou příliš dobré na to, aby odmítly.

S býčími předpovědi o budoucnosti trhu VPN - tyto menší firmy budou určitě doufat, že budou udržovat hlavu nad vodou co nejdéle; až do doby, kdy mohou prodat za vyšší cenu.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me