Data Analyst tvrdí, že indická strana TDP unikla soukromá data

Byla vznesena obvinění, že politická strana v Indii možná umožnila technické firmě z Hyderabadu nezákonně zpracovávat obrovské množství soukromých údajů občanů..

Společnost IT Grids India Pvt Ltd byla pověřena Telugu Dasam Party (TDP), aby vytvořila svou aplikaci Seva Mitra. Tato aplikace je navržena tak, aby umožňovala členům strany komunikovat mezi sebou a vedoucími stran.

Nyní indický analytik dat zvaný Lokeshwar Reddy tvrdí, že odhalil důkazy, že zaměstnanci IT Grids mohli unesli soukromá data milionů občanů z Andhra Pradesh. Telanganská policie vyšetřuje obvinění podle § 66 a 72 zákona o IT.

Reddy tvrdí, že aplikace Seva Mitra úmyslně obsahuje obrovské množství údajů o občanech, včetně jejich čísel Aadhaarských karet, identifikačních čísel voličů, adresy, jména, náboženství, kasty a podrobností týkajících se jakýchkoli výhod, které nárokují v rámci vládních systémů sociálního zabezpečení..

Tato data mají mimořádně citlivou povahu a odborníci na ochranu osobních údajů souhlasí s tím, že by neměli být zahrnuti do oficiální aplikace strany - protože otevírá dveře potenciálnímu hackování v rukou kybernetických zločinců.

muž v poutech

Více zatčení

Po obvinění ze špatného řízení údajů byla řada vedoucích zaměstnanců IT sítí zatčena policií Telangana. Kromě toho policie údajně zabavila notebooky, pevné disky a další materiály během náletů kanceláře IT Grids v Hyderabad.

Zdá se, že přidání paliva do ohně - CEO IT Grids, Ashok Dakavarapu - bylo na útěku. V současné době se údajně skrývá po obvinění z účasti na protiprávním porušení údajů. Telanganská policie právě hledá Dakavarapua - a rozhovory se svou rodinou se snaží najít jeho místo pobytu..

Policejní standoff

Podle místních indických tiskových zdrojů se probíhající vyšetřování vyvinulo v mezeru mezi policejními silami a politiky z Telangany a Andhra Pradeshu. Napětí mezi dvěma sousedními policejními silami začalo, když policisté z Andhra Pradesh cestovali v neděli do Hyderabadu, aby zatkli analytika dat, Reddy.

Dosud není jasné, zda bylo toto zatčení nařízeno úředníky TDP. Pokus o zatčení analytika dat, který předložil stížnosti na TDP a IT Grid, však vyvolal řeč o korupci. Prezident strany Telangana Rashtra Samithi, K Taraka Rama Rao, pokáral předsedu vlády TDP Chandrababu Naidu za účast jeho strany na porušení údajů.

Logo strany Telangana Rashtra Samithi

V prohlášeních pro tisk Rao lidem připomněl, že oznamovatelé by měli být spíše zatleskáni než odsouzeni. Během jeho komentářů Rao zdůraznil, že policie Andhra Pradesh nezákonně zneužila Reddyho, když se ho pokusili vzít do vazby, a dodal, že to vypadalo, že se vláda Andhra Pradesha něčeho obává.

"Stěžovatel zde bydlel a jeho stížnost se týkala trestného činu spáchaného místní společností. Jaké podnikání má v tomto případě policie Andhra Pradesh?"

Policejní komisař Telengana Sajjanar v komentáři k pokusu o zatčení Reddyho dodal:

"Policie Andhra Pradesh úmyslně zasáhla do vyšetřování porušení předpisů a již byla podána žaloba proti AP Police na policejní stanici KPHB za ohrožení stěžovatele."

Legální akce?

Od té doby bylo oznámeno, že strana TDP Andhra Pradesh zvažuje právní kroky proti policii v Telanganě za zabavení údajů soukromých stran během náletů na kanceláře IT Grids. To by znamenalo, že strana TDP si je vědoma, že IT Grid má na svých serverech informace soukromé strany.

Policejní komisař Telengana Sajjanar slíbil, že vyšetřování bude pokračovat a že budou neúnavně pracovat na odhalení rozsahu nezákonných praktik v oblasti dat, ke kterým se dopustily IT Grid a TDP.

"Nikdo nemá právo prozkoumat citlivé a osobní údaje, jako je Aadhaar a další informace. Vezmeme tento problém orgánům CEC a UIDAI a také požádáme úřady Amazonu, aby poskytly více podrobností o datech uložených na jejich webových serverech."

Mluvčí TDP, Panchumarthi Anuradha, vydal prohlášení vyvracející tvrzení:

"TDP získala data z vlastních zdrojů. Za poslední čtyři měsíce denně 47 000 lichých stánků strany komunikovalo s voliči 3,5–4 lahůdkářů denně a získávali podrobnosti, jako je počet členů rodiny, živobytí, výhody vládních programů a také o tom, večírek, který budou volit. Všechny tyto věci provádí strana, pro stranu. Pokud má někdo pochybnosti o údajích, může se obrátit na policii AP nebo na volební komisi."

Obrazové kredity: posteriori / Shutterstock.com, Billion Photos / Shutterstock.com

Pokud vás tento příběh vyzval, abyste brali své soukromí online vážně, můžete zvážit použití VPN, když jste online. Podívejte se na stránku naší nejlepší VPN služby, kde najdete seznam našich nejlepších tipů.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me