Dilemma Smart TV Data Privacy

Nová studie publikovaná Consumer Reports (CR) odhaluje invazivní povahu mnoha populárních chytrých televizí na trhu. Podrobný výzkum, který také osvětluje zranitelnost mnoha populárních chytrých televizorů vůči hackerům, byl proveden ve spolupráci s inženýry společnosti Disconnect a spolupracovníky společnosti Ranking Digital Rights. Tato zpráva ukazuje, že spotřebitelé jsou paralyzováni v přijímání nepřijatelných úrovní snoopingu ve svých domovech.


V USA přicházelo s připojením k internetu 69 procent televizorů, které byly dodány v roce 2017. Bohužel tato konektivita přichází s některými extrémně důležitými důsledky pro soukromí. Chytré televizory nabízejí zákazníkům možnost streamovat obsah pomocí oblíbených aplikací, jako jsou Netflix a Hulu. Rovněž umožňují spotřebitelům rychle vyhledávat obsah pomocí hlasových příkazů.

Výrobci bohužel využívají přidanou funkčnost k tomu, aby zákazníci železnice přijímali vysoce invazivní povolení. Podle průzkumové společnosti IHS Markit se do amerických domů již dostalo 82 milionů chytrých televizí. Nově vydaná zpráva zdůrazňuje, že je pravděpodobné, že téměř všech 82 milionů těchto domů přijalo alespoň některá invazivní povolení.

Předpisy FTC

V roce 2017 byla výrobci chytré televize Vizio uložena pokuta za sběr dat bez předchozího povolení od spotřebitelů. Vizio byl zachycen pomocí skenování pixelů a dalších metod, aby zjistil, jaké televizní pořady, filmy a reklamy diváci sledovali. Podle Federální obchodní komise (FTC) společnost Vizio získávala „až 100 miliard datových bodů každý den z milionů televizorů.“ Společnost Vizio pak tyto údaje prodávala inzerentům třetích stran za čistý zisk..

Vizio byl nucen vyrovnat se s Federal Trade Commission za 1,5 milionu dolarů a stát New Jersey za 2,2 milionu dolarů. Od té doby Federální obchodní komise dala jasně najevo, že všechny chytré televizory musí získat povolení od uživatelů před tím, než na ně slídí data pro prodej dat třetím stranám. Člověk by doufal, že tato změna regulace výrazně zlepšila soukromí spotřebitelů v USA, ale realita je velmi odlišná.

Dilema

Představte si scénář, právě jste si zakoupili Smart TV a chystáte se jej zapnout a spustit proces nastavení. Když se rozhodnete pro digitální soukromí, myslíte si:

"Sakra ne! Já ne! Budu obzvláště opatrný a nebudu přijímat žádný drakonický dohled od (zde vložte jméno výrobce). Moje televize - moje pravidla “

To je naprosto spravedlivý předpoklad. Konec konců, zákon v USA nepochybně stanoví, že spotřebitelé musí dát svolení, než budou shromážděny jakékoli údaje. Je smutné, že v praxi se tyto myšlenky ukážou jako fantazie. Studie ČR ukazuje, že lidé jednoduše nezískají svobodnou vůli odhlásit se z podnikového dohledu, pokud si přejí internetový zážitek.

Cr Smart Tv

Studie spotřebitelských zpráv

K provedení studie koupila ČR pět chytrých televizí od běžných maloobchodníků. Samsung UN49MU8000 a LG 49UJ7700 pracují na vlastních operačních systémech. Další tři (TCL 55P605, Sony XBR-49X800E, Vizio P55-E1 SmartCast TV) využívají software třetích stran (Roku, Android TV a Chromecast).

ČR zjistila, že aby spotřebitelé mohli skutečně využívat připojení k internetu poskytované těmito televizory, museli přijmout alespoň některá invazivní povolení. Pokud tak neučiníte, bude mít za následek úplnou ztrátu funkcí, za které spotřebitel televizor koupil:

„Zjistili jsme, že není vždy snadné pochopit, s čím souhlasíte, když pokračujete v procesu nastavení. A pokud odmítnete oprávnění, můžete ztratit překvapivé množství funkcí. Ve skutečnosti jeden televizor vyžaduje, abyste během instalace souhlasili s obecnými zásadami ochrany osobních údajů, než budete moci používat nejzákladnější funkce bez internetu, jako je sledování televize pomocí antény. “

Studie zjistila, že i když uživatelé pouze odmítli automatické rozpoznávání obsahu (ACR), aby zastavili shromažďování údajů o svých návycích v televizi, základní zásady ochrany osobních údajů byly stále vyvolávány a vyžadovaly „právo na shromažďování informací o vaší poloze, které aplikace streamují klikněte na a další.

Nejhorší ze všeho: inteligentní televize Sony měla "zásady ochrany osobních údajů vše nebo nic" že spotřebitelé museli akceptovat i použití nejzákladnějších funkcí (jako je používání televize bez připojení k internetu a staromódní antény).

Inteligentní tv dilema

Dysfunkční předpisy

Zdá se rozumné předpokládat, že je nepravděpodobné, že by spotřebitelé platili za televizory připojené k internetu pouze za to, že se od tohoto připojení odhlásí ve fázi povolení procesu nastavení. Zpráva ČR ukazuje, že výrobci záměrně nutí podnikový dohled nad spotřebiteli.

Předpisy nefungují a FTC musí tento problém neprodleně vrátit. Důkazy prokazují, že nestačí stanovit, že spotřebitelé budou požádáni o svolení, musí FTC také zasáhnout a zajistit, aby spotřebitelé mohli používat televizory, které si kupují - i když nechtějí být vůbec přislíbeni.

A co víc, tento problém je globální. Smart TVs tvořily většinu televizorů dostupných na trhu v roce 2017. V roce 2018 bude tento trend krystalizovat - téměř se již neprodávají téměř žádné modely bez internetu. To znamená, že podniky se nevyhnutelně dostávají oporu ve stále více domovech po celém světě.

Co mohou spotřebitelé dělat?

Pokud již vlastníte inteligentní televizi a neuvědomili jste si, že oprávnění, která jste souhlasili s invazí do vašeho soukromí, můžete začít znovu provedením továrního nastavení. To vám umožní znovu projít procesem nastavení, odhlásit se z ACR a jít za nejlepší dostupnou politiku ochrany osobních údajů, která je k dispozici. Je smutné, že budete pravděpodobně muset přijmout některá invazivní nastavení.

Pokud nastavujete svůj televizor poprvé, nezapomeňte zrušit ACR, což je nejinvazivnější nastavení. Jedinou další možností je odpojení televizoru od WiFi, ale pak ztratíte připojení k internetu. Nepřipojení televizoru k internetu znamená, že můžete přijímat všechny invazivní funkce, protože bez připojení k internetu vám výrobce nemůže slíbit.

Jedním ze způsobů, jak zabránit výrobcům Smart TV v poskytování vaší adresy IP jiným firmám, je použití virtuální privátní sítě (VPN). VPN je online služba, která lidem umožňuje skrýt jejich IP adresu (umístění). Přestože výrobce TV ví, kdo jste, je stále moudré skrýt vaši IP adresu. To bude znamenat, že když výrobce televizorů prodá údaje o vás inzerentům, nebudou připojeny k vaší skutečné adrese IP. VPN pro Smart TV samozřejmě také umožňuje odblokovat množství dalšího obsahu, což je také plus!

Konečně stojí za zmínku, že by bylo lepší zvolit inteligentní funkce pomocí zařízení, která narušují soukromí, jako je Chromecast nebo Amazon Fire TV stick. Obě tato zařízení jsou méně invazivní než inteligentní televize, protože mohou sledovat pouze konkrétní věci, které sledujete, když je používáte (namísto všeho).

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Scanrail1 / shutterstock.com, Asier Romero / shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me