Evropská studie odhaluje pirátství, které negativně neovlivňuje prodej

Pokud jde o pirátství ovlivňující prodej, mediální giganti byli vždy proti hromadě důkazů o opaku. Dokonce i producent televizních pořadů Alan Bewkes, generální ředitel společnosti Time Warner (mateřská společnost HBO), připustil, že Game of Thrones, která je „nejvíce pirátskou show na světě“, byla „lepší než vyhrát Emmy“.

Studie zadaná EU nyní poskytuje statistický důkaz, že pirátství nemá negativní dopad na zisky zábavního průmyslu. Nejzajímavější ze všech: studie byla celá léta skrytá kvůli svým nálezům, které stojí v ostře opozici vůči těm, které drží magnáti zábavního průmyslu..

Studie se nazývá „Odhad míry vysídlení obsahu chráněného autorskými právy v EU“. Konečně je pro kohokoli k dispozici online. Dokazuje, že silná rétorika zábavního průmyslu, že trpí, a bude i nadále velmi trpět, pokud se něco neděje na internetu (a obávaném pirátství, které s ním souvisí), je náklad nesmyslů..

Studie EU měla odpovědět na dvě důležité otázky:

  1. Jak porušení autorských práv online ovlivňuje prodej obsahu chráněného autorskými právy?
  2. Kolik jsou ti, kdo porušují autorská práva online, ochotni zaplatit za obsah chráněný autorskými právy?

Aby bylo zajištěno, že bude dobře zaoblená a spravedlivá, studie zahrnovala všechny čtyři hlavní kategorie kreativního obsahu, které jsou nejvíce ovlivněny internetem: hudba, audiovizuální tvorba, knihy a hry..

Vlajky EU

Velký průřez

Studie provedla rozhovor s 5 000 občany EU z každé z několika zemí, včetně Německa, Velké Británie, Španělska, Francie, Polska a Švédska. Cílem bylo zajistit, aby výsledky byly co nejpřesněji reprezentativní pro EU "EU jako celek" jak je to možné.

Vědci zjistili, že 51% dospělých v EU mělo "nelegálně stažené nebo streamované jakékoli formy kreativního obsahu." Tato čísla stoupají na 72% v případě nezletilých. Výzkum rovněž zjistil, že míra pirátství byla vyšší ve Španělsku a Polsku než jinde v EU.

Vysídlení prodeje

Nalezla studie důkazy o „přemístění prodejů porušením autorských práv online“?" Ve většině případů byla odpověď ne. Studie ukazuje, že u „nejlepších filmů“ může dojít ke ztrátě přibližně 5% současného objemu prodeje. Nepochybně to není zanedbatelná ztráta.

V případě hraní však studie dospěla k závěru, že pirátství mělo skutečně pozitivní dopad na prodej:

„U her je odhadovaný dopad nelegálních online transakcí na prodej pozitivní - což znamená, že nelegální spotřeba vede ke zvýšené zákonné spotřebě. Tento pozitivní účinek nelegálních stahování a streamů na prodej her může být vysvětlen průmyslovým odvětvím, které úspěšně převádí nelegální uživatele na platící uživatele. Mezi taktiky používané v tomto odvětví patří například nabídka hraní s extra bonusy nebo extra úrovně, pokud spotřebitelé platí. “

Problém s cenou

Řídící faktory?

Podle studie byla struktura cen hlavním důvodem ochoty lidí konzumovat pirátský obsah. Vědci zjistili, že v případě hudby, her a knih spotřebitelé obecně považovali náklady za přijatelné - což je více ochotné nakupovat legitimní verze produktů.

Například studie provedená společností BPI v roce 2014 odhalila, že britští občané streamovali neuvěřitelných 14,8 metrů hudebních skladeb. To je téměř dvojnásobek tratí 7,5 m, které byly vysílány v roce 2013.

Televizní pořady a filmy se na druhé straně příliš nehodily. V této kategorii 80% respondentů uvedlo, že se domnívají, že ceny jsou příliš vysoké. To znamená, že „ochota platit“ za tyto formy zábavy je vytlačena náklady na zábavu samotnou (na rozdíl od toho, že je způsobeno touhou konzumovat tyto formy zábavy za nic).

Jedná se o důležitý rozdíl, který by se filmový a televizní průmysl měl snažit plně pochopit. Většina lidí není zloději. Pokud je spotřebitelům předložena legitimní forma příjmu audiovizuálního materiálu - což je cenově přijatelná -, je třeba dosáhnout značných zisků. Vzestup Netflixu je toho dokonalým příkladem.

Katalog Netflix

Omezené katalogy

Bohužel mnoho zákazníků stále cítí, že služby streamování, jako je Netflix, jsou velmi omezené. To platí zejména pro předplatitele Netflixu žijící mimo klíčové trhy, jako jsou USA. V USA mají spotřebitelé v době psaní přístup k 4 339 filmům a 1 326 televizním pořadům. Porovnejte to se Spojeným královstvím (např.), Kde si zákazníci jen prohlédnou 2 425 filmů a 542 televizních pořadů a začnete chápat problém.

Bohužel, katalogové nesrovnalosti nejsou jedinou věcí, která odvádí lidi od placených online streamovacích služeb. Byly také hlášeny spíše zmenšující se než rostoucí katalogy. Pro spotřebitele je výběr nezbytný, protože některé tituly pro ně prostě nezajímají. Nedostatečný výběr může způsobit, že se katalogy zdají restriktivní. To může způsobit, že se lidé, kteří vyzkoušejí služby, jako je Netflix, vzdají, pokud se neobjeví dost nového obsahu, který uspokojí jejich potřeby.

Úplný přehled katalogů Netflix z celého světa najdete zde.

Otazník 3

Která služba?

Konkurenční povaha audiovizuálního trhu a dostupnost různého obsahu v různých službách - jako Amazon Prime, Hulu a HBO na vyžádání - výrazně snižují to, co je k dispozici na jakékoli dané platformě. To matí a frustruje spotřebitele, kteří si nemohou dovolit platit za více služeb, aby si mohli vychutnat veškerý obsah, který vyhovuje jejich vkusu.

Jedná se o problémy, které musí zábavní průmysl řešit, pokud chce spotřebitele odvést od pirátství. Je smutné, že se toto odvětví jeví více zaměřeno na ovlivňování vyhledávačů a lobbování vlád (dělat více o pirátství) než na hledání způsobů, jak lidem přinést audiovizuální materiál úspěšnějším způsobem..

To je smutné vzhledem k tomu, že záznamy pokladny jsou rozbíjeny. Na konci dne se výrobci hry o trůny nemýlí. Pokud pro ně pracuje nejvíce pirátská show na Zemi, pak nepochybně funguje i propagace dalších filmů a televizních pořadů. Je na čase, aby zábavní průmysl natáhl ponožky, spíše než aby využil svého vlivu k vynucení studií, jako jsou tyto, aby byly zameteny pod koberec.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: AlexLMX / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Belish / Shutterstock.com, fizkes / Shutterstock.com, Kaspars Grinvalds / Shutterstock, Nikolaeva / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me