Exkluzivní: Používá Facebook varování před neoprávněnou aktivitou ke shromažďování telefonních čísel uživatelů?

Podle počtu uživatelů Reddit na populárním fóru r / privacy, Facebook používá "neobvyklá aktivita" varování, která nutí lidi, aby se rozloučili se svými telefonními čísly.

Pro lidi, kteří si cení jejich soukromí, by se zdálo, že by museli předat telefonní číslo Facebooku rušivé. U mnoha lidí se však zdá, že se stává volbou mezi odcházením z účtu - nebo poskytnutím telefonního čísla pro opětovné získání přístupu. V minulosti bylo Facebooku známo, že požaduje uživatelské pasy, aby jim umožnil přístup k blokovaným účtům.

Zpráva uzamčena na účtu Facebook

Je znepokojivé, že někteří uživatelé Reddit věří, že Facebook vlastně blafuje. Domnívají se, že tvrzení o neobvyklé činnosti jsou falešná, ale jejich účty jsou zcela zablokovány, dokud nepředají číslo. Jeden plakát otevřel svůj účet na Facebooku teprve nedávno, když obdržel žádost.

Uživatel Reddit TuckerMcInnes píše:

"Facebook & Instagram se předstírá "neobvyklá aktivita na vašem účtu" aby vám dali své telefonní číslo. Moje práce vyžadovala vytvoření účtu FaceBook a Instagram. V průběhu několika týdnů jsem je vytvořil samostatně. Všiml jsem si v obou případech, po vytvoření účtů, zhruba o hodinu později mě obě služby odhlásily kvůli "neobvyklá aktivita" (Doslova jsem účty ještě nepoužíval k ničemu) a zablokoval další přístup, dokud nemohly potvrdit mé telefonní číslo. “

Zdá se, že stále roste obava, že Facebook by mohl předstírat podezřelou aktivitu účtu, aby přiměl uživatele k předání svého telefonního čísla..

Nejen Facebook

Podle mnoha zpráv, které se objevují na Redditu, není to jen Facebook, který používá bezpečnostní obavy, aby přiměl lidi, aby se rozloučili se svými telefonními čísly. Jeden irský uživatel, který prochází popisovačem Reddit, eirereddit píše:

„Google dělá totéž. Jsem nucen používat Gmail, protože to používá moje vysoká škola. Snažil jsem se získat přístup k e-mailu z vysoké školy a říkalo se, že to byla neobvyklá aktivita. Nechápu, jak mi pomohlo poskytnutí mého čísla. Mohl jsem jít do obchodu a koupit si telefon za 20 €. Pravděpodobně by měl. “

Další plakát, Deadlock93, tvrdí, že se to samé stalo i na Twitteru. Při této příležitosti uživatel kontaktoval přímo Twitter, aby se vyhnul předání svých číslic:

"Stalo se mi to při vytváření účtu Twitter, abych někoho kontaktoval." Natáhl jsem se na podporu Twitteru a řekl jsem jim, že jsem vyřešil jejich captcha a že jim posílám tento e-mail, takže je zcela jasné, že nejsem robot a chtěl jsem svůj účet odemknout. Zavázali se. Musíme se postavit proti těmto klukům, kteří se snaží chytit všechna naše telefonní čísla. “

E-mail zákazníci také zažili tento jev. Reddit uživatele kpham12 komentáře:

"Někdo má stejný problém s výhledem?" Právě jsem si vytvořil obyčejný nový účet v aplikaci Outlook, nikdy jej nepoužívám pro žádný registr stránek, ale bylo mi řečeno totéž a výzva pro mé telefonní číslo.

Snaží se Facebook a další technologické společnosti vyděsit nás, abychom se rozloučili s našimi informacemi? Nebo způsobuje tato neobvyklá upozornění na aktivitu něco legitimního? Pokud je účet zcela nový, zdá se nepravděpodobné, že by jej hacker mohl napadnout, ale někteří uživatelé Reddit tvrdí, že pouze otevřeli svůj účet - a sotva ho použili.

Na jedné straně je možné, že uživatelé již v minulosti padli za oběti hackování. Pokud tomu tak je a někdo již infikoval svůj počítač pomocí keyloggeru Trojan, je možné, že se hacker pokusil získat přístup k nově otevřenému účtu Facebook.

Zadruhé je možné, že použití serveru proxy nebo VPN označí tyto uživatele Facebooku jako uživatele s nepravidelnou aktivitou. Není nemožné, aby Facebook zamykal účty na základě skutečnosti, že je nepravděpodobné, že by někdo byl ve dvou nebo více zemích ve stejném časovém rámci..

To, zda Facebook dělá něco nevhodného, ​​nebo nefungují jeho automatizované systémy, není jisté, ale důvěra veřejnosti ve Facebook se od skandálu v Cambridge Analytica chvěla a takové vtípky, jako je tento, nepomohou.

Natáhli jsme se na Facebook, abychom se vyjádřili, ale v době zveřejnění neodpověděli.

Pokud vás tento příběh vyzval k zabezpečení vašich dat, můžete zvážit použití VPN. Další informace naleznete v našem nejlepším průvodci VPN pro rok 2019.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me