Facebook Farming – Jsme dojeni?

Probíhající skandál, jakým způsobem byla společnost Cambridge Analytica schopna přistupovat a zneužívat profily 50 milionů uživatelů Facebooku pro žoldnéřský politický zisk, zdůraznil, jak velkou část našeho soukromí svěřujeme sociální síti.

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg nakonec zlomil obálku a vydal prohlášení o situaci. Ačkoli připouští, že Facebook sdílí odpovědnost za to, co se stalo, hlavním cílem jeho příspěvku je ujistit nás, že naše soukromí je v bezpečí v rukou Facebooku.

„V tomto případě jsme již před několika lety v roce 2014 podnikli nejdůležitější kroky, abychom zabránili špatným aktérům v přístupu k informacím o lidech tímto způsobem.“

Poté nastínil plánované kroky k dalšímu omezení přístupu, který vývojáři mají k osobním údajům uživatelů, a ke zlepšení kontroly uživatelů nad jejich údaji.

To je pochopitelné, ale neřeší základní skutečnost, že Facebook existuje, aby shromažďoval a zpeněžoval vaše osobní údaje. Zjistit co nejvíce o vás, jak zacílit na vysoce personalizované reklamy (a zjevně politická propaganda), je celý obchodní model Facebooku - dojíme nás o našich údajích a poté je prodáme nejvyšší nabídce a dále.

Pokud Facebook nedojdí své stádo, nemá jako bezplatnou službu žádný obchodní model. Jak se říká: „Pokud za produkt neplatíte, jste produkt.“ Abych tento bod dokázal, zkompiloval jsem nějakou taktiku taktiky, kterou Facebook nedávno použil k pohlcení vašich dat bez vašeho vědomí nebo souhlasu..

Facebookový software pro rozpoznávání obličeje

V roce 2013 Facebook zavedl rozpoznávání obličeje. Uvedeným účelem bylo umožnit Facebooku navrhnout přátelům, aby označovali fotografie. Nejprve byly fotografie naskenovány pouze za účelem identifikace blízkých přátel, ale všechny fotografie nahrané na Facebook jsou nyní naskenovány. Tyto skenování dokážou identifikovat jednotlivce s 98% přesností, i když jsou jejich tváře skryté.

Po soudní žalobě ve třídě, která je nyní předvedena, Facebook začal upozorňovat uživatele na novou sadu nástrojů určených ke správě způsobu použití obrázků získaných pomocí rozpoznávání obličeje..

Ale tady je ta věc. Tyto nástroje vám umožňují ovládat, co ostatní uživatelé dělají s vašimi obrázky. Nemůžete požádat Facebook, aby neskenoval fotografie vašich obrázků, a nemůžete mít kontrolu nad tím, co dělá s daty, která shromažďuje z rozpoznání na fotografiích, které naskenoval..

To zahrnuje, kde, kdy a s kým jste byli při fotografování - což je velmi důvěrná informace. Možná budete moci zabránit tomu, aby se vaše fotky zobrazovaly ve zpravodajských kanálech Facebooku, ale nemůžete zabránit samotnému Facebooku v jejich získávání.

Stejně jako u mnoha pokusů Facebooku ujistit uživatele, že má záda, pokud jde o soukromí, jsou tyto nástroje většinou kouř a zrcadla; navržen tak, aby skryl nesmírně rušivý charakter samotného Facebooku.

Stojí za zmínku, že díky mnohem přísnějším předpisům o ochraně soukromí (jako je nadcházející GDPR) není technologie rozpoznávání obličeje „nabízena“ uživatelům v EU nebo Kanadě..

Onavo VPN

V roce 2013 Facebook získal společnost Onavo, izraelskou webovou analytickou společnost, která také prodávala produkt VPN.

Virtuální privátní síť (VPN) je technologie navržená ke zlepšení soukromí a zabezpečení jejích uživatelů. To se provádí vytvořením zabezpečeného spojení mezi vaším zařízením a serverem provozovaným poskytovatelem VPN. To brání vašemu poskytovateli internetu, vládním nebo WiFi hackerům v tom, aby mohli vaše data vidět nebo rušit.

Poskytovatel VPN však vidí vaše data, a proto je důležité vybrat důvěryhodných poskytovatelů VPN. Bohužel v případě společnosti Onavo to znamená důvěřovat Facebooku.

Aplikaci Onavo Protect VPN používá více než 33 milionů uživatelů iOS a Android. Většina z nich si pravděpodobně neuvědomuje, že jejím stanoveným účelem je „vylepšit produkty a služby Facebooku, získat informace o produktech a službách, které lidé hodnotí, a získat lepší zkušenosti.“

To je téměř přímý opak poskytování soukromí, které většina lidí při používání VPN docela rozumně očekává

V srpnu 2017 Wall Street Journal informoval, že Facebook využil data shromážděná prostřednictvím aplikace Onavo ke sledování výkonnosti konkurentů, jako je Snapchat, což ovlivnilo jeho rozhodnutí koupit WhatsApp.

Vzhledem k tomu, že Facebook může při používání systému Onavo vidět téměř všechno, co děláte online, mělo by to nastavit zvonění výstražných zvonků.

Facebook nyní tlačí Onovo VPN ve své aplikaci pro iOS pod „Chránit" část navigační nabídky ...

Onavo VPN

Přestože byl z obchodu Google Play odstraněn po několika dnech a po pobouření ze strany uživatelů, Onavo také vydal aplikaci Bolt App Lock. Účelem bylo zlepšit zabezpečení uživatelů uzamčením aplikací pomocí kódu PIN, vzoru nebo otisku prstu.

Tato aplikace byla opět použita ke sběru dat patřících jejím uživatelům pro použití na Facebooku.

„Shromažďujeme informace o vašem mobilním zařízení a aplikacích nainstalovaných na. To zahrnuje informace o tom, kdy se tyto aplikace používají, a informace o zařízení a síti. Tyto informace používáme a analyzujeme, abychom nám pomohli pracovat s aplikací Bolt App Lock, aplikací Onavo a zlepšovat služby. Protože jsme součástí Facebooku, také žádáme o informace, abychom vylepšili produkty a služby Facebooku, získali přehled o produktech a službách, které lidé ocení, a vytvořili lepší zážitky. “

Nebo řečeno jiným způsobem: aplikace, kterou jste právě stáhli pro zvýšení své bezpečnosti, je ve skutečnosti Facebook spyware.

Ověření dvou faktorů na Facebooku

Jednofaktorová autentizace vyžaduje jediný krok k ověření vaší identity, například znát vaše uživatelské jméno a heslo.

Dvoufaktorové ověřování (2FA) poskytuje další úroveň ochrany proti hackerům tím, že vyžaduje, abyste měli něco - často telefon -, který se používá k ověření vaší identity. Používání 2FA proto výrazně zvyšuje vaši bezpečnost.

Facebook se bohužel chopil 2FA jako tajný způsob, jak získat telefonní čísla uživatelů, aby je mohl spamovat pomocí SMS upozornění. Pokud chcete přidat urážku ke zranění, jakýkoli pokus o odpověď na tyto zprávy (například pomocí všeobecně uznávané zprávy „STOP“) vede k odeslání odpovědi na vaši zeď na Facebooku.

Je třeba poznamenat, že není jasné, zda jsou taková oznámení úmyslná nebo jde o „chybu“, ale uživatelé jako Mathew Green nepochybovali o tom, co se jim stalo.

Mnoho lidí navrhuje, aby Facebook SMS spam byl chybou. Hovadina. Někdo na FB se úmyslně rozhodl „znovu zapojit uživatele“ spamem na všechna čísla mobilních telefonů, která zadali 2FA uživatelé. Žádná chyba tady vůbec.

- Matthew Green (@ matthew_d_green) 14. února 2018

Zemědělství na Facebooku: Závěr

Facebook je záludný a jeho reakce na skandál Cambridge Analytica je čistě omezením poškození. Ačkoli to přineslo pozitivní vylepšení (a plánuje vydělat více), nic nezmění základní skutečnost, že Facebook existuje, aby narušil vaše soukromí a profitoval z dat, která získává, zatímco to dělá. Jsme stádo pro Facebook, kde se mléko prodává jako produkt tomu, komu se to hodí.

Žádná část hry s nastavením ochrany osobních údajů, kterou Facebook navrhuje, vám to nezmění. V posledních dnech čtenáři zpravodajství všude povzbuzovali čtenáře, aby jednoduše smazali své účty Facebook.

To rozhodně není špatný nápad, ale ani smazání účtu Facebook nestačí k tomu, abyste unikli sledování a profilování gigantem sociálních médií. Téměř každá webová stránka na internetu obsahuje tlačítka „Like“ na Facebooku, která se používají ke sledování i uživatelů mimo Facebook.

Je také téměř jisté, že Facebook při mazání účtu ve skutečnosti neodstraní všechna data, která na vás shromáždila.

Smazání vašeho účtu na Facebooku je dobrým začátkem v boji proti této monstrum společnosti, které obětuje vaše osobní soukromí, objektivní pravdu a liberální demokracii na alternativním kameni (převážně nezdanitelného) zisku. Máme zde pokyny k tomu.

Realita je taková, že Facebook je bezpochyby jedním z největších světových producentů dat, a když půjdeme k čerpadlům s našimi osobními informacemi, opakovaně financujeme hotovostní krávu.

Zdroj obrázku

https://itunes.apple.com/us/app/onavo-protect-vpn-security/id577491499?mt=8

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me