iPhone X Face ID prasklé po jednom týdnu

Apple vydal iPhone X na svět 3. listopadu. Od té doby se hackeři a výzkumníci v oblasti kybernetické bezpečnosti na celém světě závodili, aby zjistili, zda mohou rozbít nové rozhraní skenování obličeje zařízení. Na první pohled se zdá, že skenování obličeje je krokem k vyšší bezpečnosti, ale co vlastně Face ID znamená? A vyvolává to jakékoli obavy týkající se digitálního soukromí?

Odblokováno již

Nyní, pouhý týden po vydání iPhonu X, vědci v oblasti bezpečnosti z vietnamské bezpečnostní firmy Bkav tvrdí, že oklamali skener obličeje. Opravdu, ještě předtím, než to Apple vydal, odborníci na bezpečnost začali klást otázky o tom, zda by někdo mohl rozbít iPhone X 3D maskou. Výzkumní pracovníci ve Vietnamu nyní tvrdí, že tuto metodu úspěšně použili. Podle týmu se jim podařilo odemknout Face ID pomocí kompozitní masky vyrobené z 3-D-tištěných plastových, silikonových, make-upových a papírových výřezů. Podle vědců je maska ​​stála kolem 150 dolarů.

Dosud nikdo nebyl schopen tato zjištění ověřit, ani prokázat, že Bkav skutečně udělal to, co tvrdí. Z tohoto důvodu budeme muset počkat, až se druhýmu výzkumnému týmu podaří otestovat metodiku prolomení systému ID obličeje na iPhone X.

Tento výzkum by navíc většině lidí neměl obtěžovat, přestože nabízí důkaz o koncepci této metody. Je to proto, že je velmi nepravděpodobné, že někdo bude mít prostředky, čas nebo ambice vytvořit podobnou masku, aby se v reálném světě dostal do zařízení. Pro začátečníky, pokud někdo ztratí telefon, hacker, který zjistí, že bude potřebovat vědět, pro koho by se měla použít maska, což je vysoce nepravděpodobné.

Samozřejmě existuje šance, že v případech, jako je San Bernardino, by úřady mohly vytvořit masku pro otevření zařízení. V tomto scénáři je však také velmi nepravděpodobné, protože policie by mohla mnohem snáze donutit pachatele, aby se podíval na jejich telefon a odemkl jej.

Iphonex

Mohla by vás policie donutit odemknout telefon?

Odpověď na tuto otázku je pravděpodobně ano. Naštěstí i zavření očí zastaví odblokování iPhone X, takže je to možnost. Zákonně řečená DNA a otisky prstů - věci, díky nimž jste vy, kdo jste - však nejsou chráněny Pátým dodatkem. Z tohoto důvodu by policie mohla získat rozkaz, aby obyvatelé USA použili svou tvář k odemknutí iPhone X.

Albert Gidari, ředitel ochrany soukromí v Stanfordově univerzitním centru pro internet a společnost, věří, že se to musí změnit. Pátý dodatek v současné době chrání lidi před tím, aby se museli obviňovat. Lidé proto nemusí předávat své číselné heslo úřadům.

V případě, že se k ochraně zařízení používá metoda biometrické identity, Gidari tvrdí, že místo kódu se používá biometrický identifikátor a mělo by se předpokládat, že jej bude vyjadřovat. Zda se však k této změně způsobu, jakým se rozumí pátý dodatek, stane, je hádání někoho. Stávající systém upřednostňuje úřady, takže není velká naděje, že se brzy změní.

Přidejte k tomu skutečnost, že americká policie je opět uzamčena z telefonu, který si přejí, aby k ní měli přístup, a vidíte, proč se to zdá nepravděpodobné..

Nouzový režim

Dobrou zprávou je, že stejně jako u staré funkce snímače otisků prstů mohou uživatelé zařízení iPhone X klepnutím na tlačítko napájení 5krát rychle vstoupit do nouzového režimu. Tím se vypne obličejový skener a odemknutí zařízení vyžaduje použití přístupového kódu. Spotřebitelé tak mají způsob, jak zakázat skenování obličeje a dostat se z legální šedé oblasti (pokud dostanou příležitost).

Pro lidi, kteří dosud rádi používali svůj otisk prstu k otevření iPhone, se nic nezměnilo, pokud jde o pátý dodatek. Budeme muset počkat, až uvidíme, co se stane, když bude nové ID obličeje v reálném případě vedeno.

Nás hranice

Můžeme si být jistí, že při hraniční kontrole USA (kde je známo, že federální agenti nutí lidi, aby se vzdali svých hesel), budou úřady pravděpodobně silnější, pokud jde o to, aby lidé otevřeli své telefony. Kromě toho v zemích mimo USA, kde neexistují žádné čtvrté a páté změny, které by chránily jejich práva, se lidé mohou snadněji přimět k otevření svého iPhone svým obličejem..

Věř mi svým obličejem

Pokud jde o digitální soukromí, samotné skenování obličeje není příliš znepokojivé. Číselný soubor, který je vytvořen v době, kdy iPhone X prohledá obličej svého majitele, je uložen pouze na samotném zařízení. Podle Apple tento soubor (v podstatě číselný kód, který definuje postavy něčí tváře), nikdy neopustí telefon. Pokud by to opustilo telefon - a přejít například do centrální databáze souborů tváří na serverech Apple - nebezpečí by bylo obrovské, protože (jak všichni víme), databáze mohou být napadena počítačovými zločinci.

Face Id Iphone

Kromě toho je referenční soubor, se kterým je tvář uživatele porovnávána, šifrován a uložen v zabezpečené části zařízení iPhone X. Phil Schiller, senior viceprezident společnosti Apple pro marketing, vysvětluje,

„Jakmile se telefon naučí rozpoznat svého majitele a použije 3D mapu tvořenou více než 30 000 infračervenými tečkami promítnutými do obličeje osoby, odemkne se pouze tehdy, když zjistí, že se majitel dívá přímo na zařízení. Mapu nelze oklamat fotografiemi nebo maskami a je uložena místně v zabezpečené části zařízení. Zamknutí telefonu vyžaduje pouze zavření očí nebo pohled pryč, takže mávání telefonem před jeho spícím majitelem jej neodemkne. “

Velká otázka zní: Věříte Apple? Abychom byli spravedliví, Apple se obecně prokázal jako důvěryhodný. Odmítl například odemknout jeden ze svých telefonů během případu San Bernardino. Skutečností však je, že jednoduše nevíme, zda je soubor sdílen s Apple a skrytý v nějaké masivní knihovně rozpoznávání obličeje. Pokud ano, je tato databáze nebezpečně invazivní. Stojí to také za jmění. Je smutné, že kvůli uzavřené zdrojové povaze zařízení Apple jednoduše nevíme.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: Artem Oleshko / Shuttestock.com

Obrazové kredity: Hadrian / Shutterstock.com

MPanchenko / Shutterstock.com

chombosan / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me