IRS vyšetřuje 20 000 $ + transakce s Coinbase

V letošním roce došlo k meteorickému nárůstu cen bitcoinů. Pro lidi, kteří si zakoupili kryptoměnu, když byla drasticky levnější, byly zisky výjimečné. Pro ty, kteří si jej koupili před jedním, dvěma, třemi nebo více lety, býčí trh připravil cestu k nafouknutým bitcoinovým peněženkám.

Pro obyvatele USA, kteří si užili toto bohatství, jsou však špatné zprávy. Služba Internal Revenue Service (IRS) rozhodla, že stovky (ne-li tisíce) amerických občanů, kteří vlastní bitcoiny, nevyhlašovali a platili daně ze svých obrovských zisků. Lidé, kteří kupují, nebo již dříve kupovali bitcoiny (a další altcoiny), vydělávají seriózní peníze - a strýček Sam chce kousek koláče.

Podle IRS vlastníci bitcoinů připouštějí, že považují bitcoiny za způsob, jak se vyhnout dani:

„Uživatelé kryptoměny otevřeně potvrdili, že zvažují použití bitcoinů, aby se vyhnuli požadavkům na daňové hlášení."

Přes palubu

V listopadu 2016 podala IRS žádost, aby soudy sloužily "John Doe" předvolání na všechny zákazníky USA Coinbase, kteří v letech 2013 až 2015 převedli bitcoiny. Coinbase je populární burza peněženek a kryptoměna, která byla založena v roce 2012. Objednávka „John Doe“ je tzv., protože nemusí specifikovat jeden konkrétní cíl. Místo toho se vztahuje na všechny osoby, o nichž se předpokládá, že spadají do určité skupiny, jak je stanoveno jejich činností.

Zpočátku byla žádost vyhověna. IRS dostal povolení hledat totožnosti držitelů peněženky USA Coinbase. Advokát Jeffrey K. Berns (Managing Partner společnosti Berns Weiss LLP) však poté požádal o převrácení návrhu. IRS podala návrh, v němž žádala soud, aby zamítl odvolání Bernse. Coinbase a řada „John Does“ se i nadále hádaly proti rozhodnutí soudu.

Poté, v březnu 2017, Berns záhadně stáhl svůj návrh. Díky tomu byl IRS rozhodnut požadovat, aby soud vynutil předvolání údajů na Coinbase. Na podporu své žádosti IRS učinil následující prohlášení:

"Za pár let došlo k výbuchu miliard dolarů bohatství z bitcoinů, z nichž významná částka bezpochyby narostla daňovým poplatníkům Spojených států, přičemž prakticky žádné třetí strany neinformovaly IRS o tomto zvýšení příjmů." “

Irs

Daňový únik

Podle IRS Coinbase připustil, že požadované informace zahrnovaly 8,9 milionu Coinbase transakcí, zahrnujících 14 355 držitelů Coinbase účtů. IRS to dokázala porovnat s lidmi, kteří vykázali daň z bitcoinů. Poté to uvedlo, že:

"Pouze 800 až 900 daňových poplatníků vykázalo zisky související s bitcoiny v každém z příslušných let a že více než 14 000 uživatelů Coinbase v daném roce buď nakoupilo, prodalo, poslalo nebo přijalo bitcoiny v hodnotě nejméně 20 000 $.."

To potvrdilo bod IRS "že mnoho uživatelů Coinbase nemusí vykazovat své bitcoinové zisky." Z tohoto důvodu soud znovu rozhodl, že IRS "má legitimní zájem na vyšetřování těchto daňových poplatníků."

Soud však také rozhodl, že žádost IRS vyšetřit všechny držitele účtu Coinbase v USA byla příliš široká. To přinutilo IRS zúžit rozsah svého vyšetřování. IRS souhlasila s tím, že bude požadovat pouze informace týkající se majitelů účtů, kteří neměli v daném časovém období podané Coinbase formulář 1099-K. Kromě toho by nehledal záznamy o osobách, které jsou již IRS známy.

Coinbase Irs

Vzhledem k tomu, Go Ahead

Nyní, k potěšení IRS, americký soud rozhodl, že je zákonné, aby IRS shromažďoval určité informace o uživatelích Coinbase, aby zjistil, zda se američtí občané vyhýbají placení daně. Konečné rozhodnutí soudu však stanoví určitá zvláštní omezení ohledně toho, kdo může IRS požadovat informace a jaké informace může požadovat..

IRS zpočátku požadoval uživatelské profily, uživatelské preference, nastavení zabezpečení a historii uživatelů, způsoby platby uživatelů a další data týkající se financování původu peněženek Coinbase. IRS také chtěla dostat ruce do všech záznamů o činnosti peněženky, včetně data, množství a typu transakce, plus jmen / identifikátorů stran zapojených do transakcí a dokonce žádostí o zasílání nebo přijímání bitcoinů.

"Více než 20 000 $"

Soud však rozhodl, že IRS bude moci požadovat pouze konkrétní údaje týkající se účtů, které provedly transakce přes 20 000 USD v období od 31. prosince 2013 do 31. prosince 2015. Kromě toho byly některé záznamy považovány za neúčelové oblast - konkrétně všechny záznamy o otevření účtu, kopie pasů nebo řidičských průkazů, adresy peněženek a veřejné klíče k peněženkám.

Soud rovněž zjistil, že určité záznamy nejsou pro vyšetřování IRS „v této fázi“ nezbytné. Patří mezi ně „záznamy péče o zákazníka, dohody nebo pokyny udělující orgánu pro přístup, kontrolu nebo schvalování transakcí a korespondence a korespondence mezi Coinbase a uživatelem nebo jakoukoli třetí stranou s přístupem do peněženky. “

Coinbase to nahlásilo jako částečné vítězství, protože snižuje počet peněženek, které lze vyšetřit ze 480 000 na 14 000 zákazníků.

Coinbase

Co Cobase musí předat IRS, je však stále citlivé. Zejména s ohledem na to, že se týká držitelů účtů, kteří provedli transakce přes 20 000 USD. Koneckonců je to vlastník účtu s největším bitcoinovým bohatstvím, který s největší pravděpodobností vyhýbá dani nejvíce. Soud rozhodl o spravedlivé hře:

Jméno, datum narození, adresa, identifikační číslo daňového poplatníka, záznamy o činnosti účtu včetně transakčních protokolů nebo jiných záznamů identifikujících datum, částku a typ transakce (nákup / prodej / výměna), zůstatek po transakci a jména protistran k transakci plus všechny pravidelné výpisy z účtu nebo faktury (nebo ekvivalent).

To by mělo dostat IRS spousty k zahájení. Nezapomeňme také, že soud rozhodl o dalších záznamech "může být nezbytné pro konkrétního majitele účtu, jakmile IRS zkontroluje příslušné záznamy." Vypadá to, že ti lidé, kteří si mysleli, že bitcoin bude neregulovaný útočiště, se mýlili. Je známo, že bitcoiny se používají pro trestnou činnost, a úřady tvrdě tlačí.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: Wit Olszewski / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Brandon Bourdages / Shutterstock.com, Wit Olszewski / Shutterstock.com, 360b / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me