Čistá neutralita je oficiálně mrtvá. RIP

V prosinci 2017 Federální komunikační komise (FCC) zrušila americká pravidla neutrality sítě. Změny vstoupily v platnost bez zpochybnění ze strany Parlamentu v pondělí 11. června 2018

Po hlasování v Senátu dne 16. května o zrušení rozhodnutí komise FCC mnozí doufali, že se sněmovna bude řídit tímto krokem a zasáhne, aby zachránila tohoto nejzákladnějšího a zakladatele nájemce internetu. Takové naděje však byly vždy toužebnou fantazií.

Pouhé tři republikánští senátoři, kteří se připojili k Demokratickému Kavkazu, stačili k tomu, aby houpali senátorské hlasy ve prospěch neutrality sítě. V domě však mají republikáni výhodu 235-193.

Jako výsledek, domácí řečník Paul Ryan odmítl naplánovat hlasování o této záležitosti vůbec. Teoreticky by mohlo být hlasování nuceno, kdyby většina poslanců Parlamentu podepsala petici o udělení absolutoria. Ale samozřejmě v Republice dominující republikánům žádná taková většina neexistovala. A i kdyby byla podepsána petice o udělení absolutoria, ztráta skutečného hlasování byla ušlým závěrem.

Rip Net Neutrality

Takže co teď?

Přestože byl oficiálně zrušen, boj za neutralitu sítě ještě neskončil. Opravdu existuje řada důvodů pro pokračující naději.

Zrušení neutrality sítě je velmi nepopulární

Pravděpodobně největší příčinou naděje je to, že zrušení FCC je hodně mimo krok s přáním většiny Američanů. Podle nedávného průzkumu podporuje 60% registrovaných voličů (včetně 63% republikánů) neutralitu sítě. Předchozí průzkum zjistil, že 83 procent respondentů se stavělo proti zrušení neutrality sítě, včetně 75% republikánských voličů.

Střednědobé volby, které se mají konat v listopadu letošního roku, budou pravděpodobně silně zpochybněny a kandidáti na republikánské kandidáty jsou si jisti, že si jsou vědomi toho, že by mohli vyzvednout další hlasy podporou silných pravidel neutrality sítě..

Přes jeho dobře známou antipatii vůči neutrality sítě je prezident Trump také nepředvídatelným populistou, který se nevyvíjí na oplátku, aby udržel své příznivce šťastnými.

Státy se vzbouřují

Jednotlivé státy mohou a vzdorují federálnímu rozhodnutí FCC prováděním právních předpisů na úrovni státu k přijetí silné ochrany neutrality sítě.

Washington a Oregon již schválily zákony zakotvující neutralitu sítě a státní kalifornský senát schválil návrh zákona, který bude prosazovat velmi silná ustanovení o neutralitě sítě. Očekává se, že návrh zákona projde kalifornským shromážděním, než se vydá guvernér Jerry Brown k ratifikaci.

Kromě toho guvernér New Yorku Andrew Cuomo projevil silnou podporu neutrality sítě a stát zvažuje následování kalifornského vedení.

Je třeba zdůraznit, že se nejedná o běžné státy. Voliči ve Washingtonu, Kalifornii a New Yorku tvoří 17% všech amerických voličů. A tam, kde vedou, je velmi pravděpodobné, že ostatní budou následovat. Je to tak, že neuvěřitelných 21 států v současné době žalovává FCC za své rozhodnutí o neutralitě sítě.

Právní bitvy

Tvrdit, že "slátanina" různých státních zákonů bude zatěžovat poskytovatele internetových služeb, FCC stanovil v rámci svého zrušovacího příkazu, že jednotlivé státy nemohou přijmout legislativu, která by zrušila zrušení. To, že tak někteří tak učinili, a čím více je pravděpodobné, povede nevyhnutelně k řadě právních výzev. Není ani zdaleka jasné, zda FCC má zákonnou pravomoc takovéto ustanovení učinit.

Kromě toho je FCC sama o sobě předmětem nejméně 12 soudních sporů proti ní a očekává se další výzva.

čistá neutralita

Demonstranti obhajující rally čisté neutrality v ulicích Filadelfie, sobota 13. ledna 2018.

Co je tedy horšího, co se může stát?

Síťová neutralita je myšlenka, že veškerý internetový provoz je spravován poskytovateli internetu (ISP) a vládami stejně. Znamená to „nediskriminovat nebo účtovat rozdílně podle uživatele, obsahu, webu, platformy, aplikace, typu připojeného zařízení a způsobů komunikace.“

Je to základní kámen inovací a svobodného projevu na internetu. Bez neutrality sítě by internet jednoduše nebyl takovým úspěchem. Bez neutrality sítě:

 • Poskytovatelé internetových služeb mohou diskriminovat konkurenční služby. Například omezením (nebo dokonce blokováním) poskytovatelů obsahu, jako jsou Netflix, Facebook a Google, a zároveň zákazníkům poskytnout neomezený, prioritizovaný přístup k jejich vlastním službám.
 • Inovace jsou potlačeny. Netflix, Facebook a Google si pravděpodobně mohou dovolit platit poskytovatelům internetových služeb za poskytnutí větší šířky pásma pro jejich služby. Start-upové společnosti však toto nebudou schopny. To ve skutečnosti zanechá malé, inovativní společnosti mrtvé ve vodě a zároveň posílí monopolní stranglehold, který mají velké, zavedené společnosti na internetu.
 • Poskytovatelům internetových služeb nic nebrání v omezení nebo dokonce úplném cenzurování obsahu z politických, sociálních nebo náboženských důvodů.
 • Internet se rozdělí na dvě nebo více „úrovní“. Méně prosperující zákazníci budou zaměřeni na speciální internetové balíčky „kabelového stylu“, které poskytují přístup pouze k vybraným službám. Neomezený přístup k internetu bude k dispozici pouze těm, kteří si za něj mohou dovolit zaplatit. To prohloubí digitální propast a povede ke zvýšení hospodářské a sociální nerovnosti.

Jinými slovy, velké peníze budou moci jezdit drsně nad zájmy obyčejných lidí.

Poskytovatelé internetových služeb nejsou důvěryhodní

Příznivci FCC (hlavně lobbisté pro hráče jako Comcast, Verizon a AT)&T) říkají, že taková tvrzení jsou pouhá strašidelnost a že poskytovatelům internetových služeb lze věřit, že se samoregulují a chrání zájmy svých zákazníků.

Pokud nic jiného, ​​říkají, konkurence na volném trhu zajistí dobré chování. Nakonec, pokud se zákazníkům nelíbí, co jejich poskytovatelé internetových služeb dělají, mohou jednoduše změnit poskytovatele internetových služeb.

To může platit v městských oblastech, kde zákazníci internetu skutečně mají na výběr, ale ignoruje skutečnost, že ve většině venkovské Ameriky mají velcí poskytovatelé internetu virtuální monopol na přístup k internetu. Bez přísných pravidel neutrality sítě dokážou velcí poskytovatelé internetových služeb dělat cokoli chtějí a zákazníci nebudou mít jinou možnost, než ji vysát.

Před Obamovými zákony o neutralitě sítě:

 • V roce 2005 v Severní Karolíně ISP Madison River Communications zablokoval službu VoIP Vonage, protože nechtěl, aby zákazníci mohli volat zdarma přes internet.
 • V roce 2007 AT&Cenzuroval Pearl Jam poté, co hlavní zpěvák Eddie Vedder kritizoval prezidenta Bushe.
 • V letech 2007 až 2009 AT&T zabránil Apple v uvedení aplikace Skype VoIP do App Store.
 • V roce 2009 AT&T a Apple také zabránily zákazníkům stahovat aplikaci Google Voice.
 • V roce 2010 poskytovatel DSL Windstream Communications začal přesměrovat výsledky vyhledávání zadané do vyhledávacího pole Google na svůj vlastní vyhledávač.
 • V roce 2011 nabídl mobilní poskytovatel MetroPCS zákazníkům 4G datový plán, který by blokoval každou streamovací službu kromě YouTube. Blokoval také všechny aplikace VoIP ve všech plánech.
 • Mezi lety 2011 a 2013 AT&T, T-Mobile a Verizon zablokovali Peněženku Google. Místo toho byli zákazníci nuceni používat aplikaci peněženky, ve které všechny tři ISP vlastnili akcie.
 • V roce 2012 AT&T zablokoval aplikaci Apple FaceTime ve prospěch vlastního konkurenčního produktu.
 • V roce 2012 také Verizon požádal společnost Google o blokování tethering aplikací, které by mohly být použity k obcházení poplatku za tethering ve výši 20 $..
 • V roce 2014 AT&Schéma sponzorovaných dat společnosti T umožnilo tvůrcům obsahu koupit cestu ven z datových limitů umístěných na AT&T zákazníci.
 • Ve stejném roce Netflix uzavřel dohodu s Comcastem, aby upřednostnil jeho streamovací službu před ostatními.
 • Iniciativa Music Freedom společnosti T-Mobile odstranila datové limity z vybraných služeb streamování hudby.

Rovněž je třeba si uvědomit, že poskytovatelé internetových služeb, kteří tak tvrdě lobovali za účelem dosažení neutrality sítě, jsou stejní poskytovatelé internetových služeb, kteří v roce 2017 úspěšně lobovali za FCC za právo prodávat nebo sdílet podrobnou historii prohlížení webu a geolokační údaje zákazníků s inzerenty a partnerskými společnostmi..

ProPrivacy | Analýza

Bitva o neutralitu sítě ve Spojených státech je mrtvá, ale tato válka zdaleka nekončí. Pokud chcete pomoci, pak Fight for the Future (FFTF) pokračuje ve svém poslání vyvíjet tlak na House, aby zvrátil rozhodnutí FCC. Vše, co potřebujete v tomto boji, je k dispozici zde.

Obrazový kredit: S laskavým svolením společnosti FutureGravestone.com.

Obrázek: Autor: Michael Candelori / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me