Jak CloudFlare a ReCaptcha ničí síť (a co dělat)

Každý, kdo trpěl, že nepříjemný okamžik, když jim CloudFlare slouží Google ReCaptcha. Captcha může být často trochu složitější - což má za následek selhání a opakované pokusy. Pokud máte zvláštní smůlu, můžete být požádáni, abyste klikli na obrázky semaforů, značek nebo přechodů zebry - až pětkrát - než společnost Google ReCaptcha konečně uzná, že jste člověk. To je naprosto rozzlobené a obrovské ztráta času. A věřte tomu nebo ne, ve skutečnosti to může být uvaleno na lidi zbytečně, aby pomohli vyškolit systémy strojového učení společnosti Google.


recaptcha

Co je CAPTCHA?

CAPTCHA je zkratka pro Zcela plně automatizovaný test veřejného zdraví, který sdělí počítačům a lidem kromě sebe. Systémy Captcha byly původně navrženy v roce 1997 za účelem zjištění škodlivých online robotů. Internet je plný robotů (automatizovaných systémů), které se pokoušejí získat přístup k webovým stránkám a službám, především k zlovolným účelům.

Boti pomáhají šířit malware, provádět útoky DDoS, odesílat velké množství spamu, odcizovat pověření lidí, přihlašovat se do služeb a provádět podvodné nákupy a provádět mnoho dalších škodlivých online aktivit.

Společnost reCaptcha získala společnost Google v roce 2009 a stala se nejoblíbenější příchutí systému captcha captcha..

CloudFlare a ReCaptcha - proč bolest?

CloudFlare je síť pro doručování obsahu (CDN), která poskytuje služby pro přibližně 7% webových stránek po celém světě. Je to jeden z největších globálních CDN a jeho síť má obrovské množství připojení k internetovým směnným bodům. Primární úlohou CloudFlare je urychlit načítání webových stránek.

CloudFlare však také provádí ochranu DDoS (a další služby zabezpečení webových stránek) označením IP adres, o nichž se domnívá, že jsou roboty. Když je IP adresa označena jako potenciální robot, lidé používající tuto konkrétní IP jsou nuceni vyplnit ReCaptcha.

Vytáhnutí vlasů ze stresu

Za určitých okolností jsou spotřebitelé nuceni vyplnit ReCaptcha vícekrát; někdy i několik minut najednou. Tak proč tomu tak je? A je poškozen ReCaptcha společnosti Google?

Odpověď na tuto otázku je poměrně složitá. Stručně řečeno, když vyplníte ReCaptcha společnosti Google, nemusíte jen procházet obručemi, abyste pomohli zastavit špatné roboty - pomáháte také trénovat algoritmy strojového učení společnosti Google (a šetříte Google tunu peněz tím, že se stanete dočasným Googlem zaměstnanec).

Proč jsem vybrán k vyplnění reCaptchy?

Pokud používáte internet doma a neděláte nic neobvyklého, neměli byste potřebovat vyplňovat reCaptcha velmi často. Většina lidí se zobrazí výzvu s captcha, když se něco pokusí koupit. Tím se zabrání robotům, aby vynucovali hesla pomocí brutálních údajů nebo páchali podvodné nákupy (nebo vícenásobné nákupy). A co víc, většinu času by měla být captcha stejně snadná jako kliknutí na „Nejsem robot“.

Lidé, kteří používají veřejné WiFi v hotelech a kavárnách, však mohou zjistit, že jim je služba ReCaptcha poskytována mnohem častěji. Je to kvůli velkému počtu lidí, kteří používají internet z tohoto konkrétního místa - někdy to vede k tomu, že CloudFlare zakazuje IP adresu kvůli problematickému chování..

Pokud aktivity uživatele internetu způsobí, že CloudFlare nahlásí veřejnou IP adresu WiFi, každý, kdo používá tento WiFi hotspot, najednou zjistí, že musí vyplnit mnoho požadavků na ReCaptcha. Systém je temperamentní a většina uživatelů internetu souhlasí s tím, že CloudFlare má příliš agresivní pravidla brány firewall (která spouštějí ReCaptcha)..

Na některých místech není neobvyklé, že se velké bloky IP adres stanou na černé listině. Výsledek pro lidi v těchto místech? Pravidelně musíte dokončit ReCaptcha. Stalo se to například u zákazníků v jihovýchodní Asii, kteří si stěžovali hořce na agresivní pravidla Firewallu CloudFlare (někdy se dokonce rozhodli bojkotovat weby, které je nutí vyplnit ReCaptcha kvůli CloudFlare).

Proč to CloudFlare dovoluje??

Vzhledem k tomu, že úkolem CloudFlare je urychlit načítání stránek, zdá se poctivé se ptát, proč největší CDN na světě dovoluje Googlu zničit internet tímto způsobem..

Používání reCaptcha CloudFlare není na jeho účet nijak zvlášť podezřelé. ReCaptcha je považována za „vedoucí službu CAPTCHA“, protože v současnosti má reCaptcha pracovat „neviditelným“ způsobem.

V praxi tomu tak vždy není. S tolika lidmi, kteří kvůli ReCaptchě čelí frustraci a problémům, bychom doufali, že CloudFlare využije svého značného vlivu k vykořenění většího rozruchu (zejména s ohledem na to, že generální ředitel CloudFlare zná generálního ředitele společnosti Google osobně).

To je o to naléhavější, pokud uživatelé internetu jsou (nespravedlivě) nuceni přeskočit další obruče, aby pomohli společnosti Google trénovat její automatizované systémy. CloudFlare, prosím, udělej něco, pro dobro!

VPN se servery v pozadí

Řešení reCaptcha: VPN

Lidé, kteří jsou nemocní z toho, že se setkávají s implementací reCaptcha CloudFlare, mohou k řešení problému použít virtuální privátní síť (VPN). VPN umožňuje komukoli skrýt svou skutečnou IP adresu, aby zastavil detekci CloudFlare jejich IP adresy na černé listině.

Pokud vás zajímá, zda je IP adresa, kterou používáte, na černé listině, můžete ji zkontrolovat pomocí:

  1. Na této webové stránce zjistíte svou IP adresu

  2. Navštivte Project Honey Pot a zadejte IP adresu a zjistěte jeho stav.

Pokud adresa IP říká něco podobného: „Systém Project Honey Pot zjistil chování z adresy IP shodné s chováním slovníka“, mohla by VPN skutečně pomoci. Další možností je požádat, aby byl seznam povolen.

Používám VPN, ale stále mám problémy

Jedním problémem je, že CloudFlare někdy blacklisty IP adres patřících k VPN, proxy serverům a výstupním uzlům Tor. To znamená, že někteří lidé používající VPN se mohou ve skutečnosti setkat s požadavky reCaptcha častěji, spíše než méně.

Pokud nepoužíváte VPN a setkáváte se s mnoha požadavky na reCaptcha, je nejlepší předplatit si známou prémiovou službu VPN. Je známo, že všechny doporučené VPN pomáhají vyřešit nepříjemný problém CloudFlare reCaptcha.

Pokud v současné době používáte VPN, ale stále zažíváte mnoho reCaptcha požadavků, stojí za to se pokusit připojit k jinému serveru. Je to proto, že je pravděpodobné, že bude ovlivněn pouze jeden server VPN. Pokud problém přetrvává, kontaktujte svého poskytovatele VPN. Pokud váš poskytovatel VPN nemůže pomoci, možná budete muset přejít na jednoho z našich doporučovaných poskytovatelů.

Otazníky

Proč jsou servery CloudFlare na černé listině??

CloudFlare bude po většinu času zablokovat IP adresu patřící do VPN, protože jeden ze zákazníků VPN použil IP adresu k spamování lidí nebo k provedení jiné činnosti na černé listině.

VPN mají zavedená pravidla, která žádají jejich účastníky, aby nevykonávali škodlivé činnosti. Odběratelé však někdy využívají zásady nulových protokolů VPN prováděním činností, které jsou v rozporu se smluvními podmínkami.

Blokuje CloudFlare úmyslně VPN?

Za zmínku stojí, že CloudFlare spustila vlastní VPN službu s názvem CloudFlare Access. Tato VPN je v přímé konkurenci s jinými komerčními a firemními VPN. Nebylo by proto překvapivé, kdyby CloudFlare začal blacklisting IP IP VPN, aby povzbudil lidi, aby se místo toho přihlásili k odběru své vlastní služby.

To, zda se to již děje, není jasné, existují však zprávy o tom, že určitým uživatelům VPN (například předplatitelům soukromého přístupu k internetu) se pravidelně připojuje reCaptcha, když je jejich VPN připojena. Pouze čas ukáže, ale prozatím se zdá, že CloudFlare není příliš motivovaný, aby zachránil den.

Obrazové kredity: Maridav / Shutterstock.com, Funtap / Shutterstock.com, Nikolaeva / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me