Jak rostou poplatky za bitcoiny, měli byste investovat jinde?

Když většina lidí mluví o bitcoinech, okamžitě přemýšlí o bohatství, které mnozí v roce 2017 nashromáždili. Nedávno však něco ne zdaleka tak okouzlujícího stoupalo: náklady na průměrný poplatek za zpracování transakce na blockchainu.

Před týdnem byla cena průměrného poplatku 6 $. Mnozí již cítili, že tato částka byla příliš vysoká. V pátek však průměrné náklady na transakční poplatek náhle vyskočily na 26 USD. V neděli se snížila na 20 $ - částka, která je stále příšerně vysoká. Pro lidi, kteří chtějí použít bitcoiny k nákupu, by tyto poplatky mohly být neúnosné.

Dobrou zprávou je, že navzdory veškerým podvodům o poplatcích nemusí lidé za zpracování transakce platit 20 $. Je to proto, že důvodem těchto vysokých poplatků za bitcoiny je množství času potřebného ke zpracování transakce. Bitcoinová blockchain může zpracovávat pouze jeden blok každých 8,8 minut. To odpovídá přibližně deseti transakcím za sekundu. Problém je, že v současné době čeká ve frontě cokoli mezi 80 000 až 120 000 transakcemi.

Lidé, kteří nemají důležitý převod, se mohou rozhodnout zaplatit nižší poplatek. Má se však za to, že nejmenší poplatek, který se v současné době pravděpodobně dostane do systému, se pohybuje kolem 2,50 $. Důvodem je, že horníci bitcoinů, kteří transakce zpracovávají, si mohou vybrat, které transakce budou zpracovány jako první. Z pochopitelných důvodů upřednostňují transakce s vyššími poplatky.

Lidé, kteří přikládají menší poplatek, musí čekat na denní dobu, kdy je blockchain méně zaneprázdněn. Bylo však tak zaneprázdněno, že cokoli menšího než přibližně 2,50 USD pravděpodobně selže a po dvou týdnech se vrátí zpět. Systém je samozřejmě nestabilní a existují situace, kdy jej mohou projít menší poplatky. Pokud se však jedná o menší poplatky, stává se z nich loterie. Obecná shoda spočívá v tom, že k větší částce převodu by mělo být přiřazeno o něco větší poplatek, aby bylo zajištěno rychlé zpracování.

Pro ty, kteří chtějí používat bitcoiny k úhradě běžných věcí, se obává, že by se poplatky mohly stát nesmírně problematickými. Koneckonců, hodnota bitcoinu jako komodity je přímo spojena s tím, jak je užitečná. Pokud se hodnota bitcoinu stane pouze spekulativními investicemi, mohou se investoři začít vytáhnout?

Blockchain Infographic 01 Compressed 1 1024X506

Další blok

V pondělí ráno jeden web odhadoval, že za transakci, aby se dostal do nejbližšího bloku, by lidé neměli platit méně než 16,31 USD. Stejná webová stránka tvrdila, že k provedení jedné z následujících šesti bloků (jinými slovy pro zpracování do hodiny) by k transakci nemělo být připojeno méně než 13,46 $. To jsou poněkud přehnané sazby, které již začínají ovlivňovat likviditu bitcoinů.

Pomalý blockchain, který je vyvíjen pod rostoucím tlakem, vytváří válku s nabídkami o poplatky. Jak se problém zhoršuje, poplatky se zvyšují. Proto mnoho lidí doufalo, že v listopadu se stane segregovaný svědek x2 (SegWit2x).

K původnímu segmentu Segwit došlo v srpnu a úspěšně se zvýšila rychlost sítě. Nicméně kvůli tření v bitcoinové komunitě byl SegWit2x na poslední chvíli zrušen.

Kryptoměny

Ne bitcoinům

Přes stoupající cenu se začínají projevovat trhliny v bitcoinové praktičnosti jako měny. Minulý týden se prodejce počítačové hry Steam rozhodl přestat přijímat bitcoiny. V té době to citovalo "vysoké poplatky a volatilita" jako důvody pro jejich přerušení.

Steam začal přijímat bitcoiny v dubnu 2017. V té době měl bitcoin hodnotu kolem 1 400 $. K dnešnímu dni jsou bitcoiny v hodnotě 17 000 dolarů, což je cena, která byla posílena zavedením futures na bitcoiny (obchodování s deriváty). I přes vzestupný trend v průběhu roku 2017 jsou varování stále silná a rychlá, že bitcoin může být v bublině. Velká otázka pro většinu investorů je: co způsobí, že bublina praskne?

Blockchain Obrázek 1

Lepší blockchainy

Nejpravděpodobnější věcí, jak snížit cenu bitcoinů klesajících dolů, je nárůst investic do konkurenční kryptoměny. Pokud se mnoho důvtipných investorů rozhodlo vydělat z bitcoinů, když je vysoké - investovat do alternativní digitální mince, která drží více slibu - pak bychom mohli vidět sekundární zlatou spěch. Pokud by se to stalo, připojilo by se ke spěchu více lidí, aby se dostali z bitcoinů ve prospěch alternativní kryptoměny, a my jsme mohli vidět, že bitcoinové ceny dramaticky poklesly.

V takovém případě by bitcoinová bublina byla jednoduše nahrazena jinou bublinou, která by zůstala býčí, dokud by se soupeřská blockchain neprokázala přitažlivější. Existují nějaké známky toho, že by se to mohlo stát?

Zkrátka ano. V posledních týdnech rostla síla kryptoměny IOTA, která má vylepšený blockchain (ve srovnání s bitcoiny). Síť IOTA lze považovat za „blockchain 2.0“, protože dokáže zvládnout mnohem větší množství transakcí za sekundu (500 až 800). Dělá to pomocí a "spleť" k ověření transakcí na nepřetržité účetní knize. A co víc, transakční poplatky na blockchainu IOTA jsou zdarma: výhoda, která je povinna čerpat kryproinvestory.

Jota

V prvním prosincovém týdnu cena IOTA najednou vyskočila o 90%, z 2,78 na 5,55 $. To se rovná zvýšení tržní hodnoty o 12 miliard USD a najednou je to tržní kapitalizací (předjíždění Ripple) na čtvrté největší digitální aktivum. Tento náhlý cenový skok přišel poté, co nadace IOTA v Německu oznámila, že uzavřela partnerství s technologickými firmami, jako jsou Microsoft, Samsung a Fujitsu, na trhu založeném na blockchainech, který jim umožní prodávat data..

Pro tuto chvíli by bylo předčasné předpovídat, že příští digitální zlatá horečka „určitě bude IOTA“. Existuje celá řada slibných krypt, které mají vylepšení technologie blockchainů druhé generace. Litecoin je další kryptogram, který poskytuje rychlé transakční sazby a nízké poplatky (i když při 56 transakcích za sekundu, stále není tak dobrý jako IOTA). V roce 2017 zaznamenala obrovské zisky.

EOS (v současné době ve fázi Počáteční nabídky mincí) je dalším příkladem altcoinu, který slibuje poskytovat vysoké transakční sazby za sekundu. Pokud EOS splní své sliby, poskytne 50 000 transakcí za sekundu - a možná ještě více.

Zdá se jisté, že bitcoiny jsou ucpané (jak se vždy předpokládalo). To se jen zhorší, pokud nebude provedeno něco dramatického. Přinejmenším by to ucpání mělo být varování. Když lidé spěchají ke koupi drahých bitcoinů v marné naději na další zisky, praktičnost této investice je stále pochybnější..

Názory jsou vlastní spisovatelem. Nic v tomto článku není zamýšleno jako investiční poradenství a nemělo by se za to brát.

Kredit na obrázek titulu: Igor Batrakov / Shutterstock.com,

Obrazové kredity: Wit Olszewski / Shutterstock.com, phloxii / Shutterstock.com, Akarat Phasura / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me