Je Dragons ‘Den’s BrandYourself.com špatné pro vaše digitální soukromí?

S tolika jízdami na naší online reputaci nepřekvapuje, že lidé hledají způsoby, jak vyčistit svou digitální stopu. Krok v BrandYourself.com; společnost se sídlem v New Yorku, která nedávno zajistila financování od Petera Jonesa na Dragon's Den, si klade za cíl pomáhat lidem rychle a efektivně vyčistit jejich veřejný obraz.

Pomáhá vám vyčistit váš obrázek

Vaše digitální stopa vypráví příběh o tom, kdo jste. Je to veřejně přístupný záznam o vaší historii a nedává žádné údery. Vaše online persona nebo "značka" je nesmírně důležité a může snadno vylepšit vaše kariérní možnosti.

Na druhou stranu vaše digitální stopa může vážně poškodit vaši pověst. Jeden špatně vybraný komentář ze sociálních médií nebo související fotografie zde může stačit na to, aby vás stálo cennou příležitost.

Samozřejmě existuje vždy možnost odstranit všechny vaše účty sociálních médií. Je smutné, že by se to ve skutečnosti mohlo odrazit. V dnešní době všechny univerzity, univerzity a zaměstnavatelé analyzují přítomnost sociálních médií lidí, aby získali informace. Žádná přítomnost sociálních médií se ve skutečnosti nepovažuje za červenou vlajku.

Označte si špatný systém hodnocení

Služba BrandYourself hraje přímo do přání lidí, aby měla větší kontrolu nad svými údaji. A z pohledu toho již spotřebitele získává. Jen v loňském roce to přesáhlo více než 4 miliony dolarů a již to bylo prostřednictvím řady investic, které prokazují popularitu jeho koncepce.

Když mluvíme o službě Patrick Ambron CEO a spoluzakladatel BrandYourself řekl ProPrivacy.com:

„Z hlediska mise je naším cílem pomáhat lidem s jejich soukromí a reputací online. Nemůžete se vyhnout online přítomnosti, protože i když se tomu aktivně vyhýbáte, ostatní vás označují značkami - máte jednu - a potřebujete nějaký, abyste žili v dnešním moderním světě. To vás otevírá problémům s reputací a ochranou soukromí a v našich očích to není dobrá věc a snažíme se s tím lidem pomoci. ““

Jak tedy BrandYourself funguje?

Zaprvé technologie firmy čistí síť a identifikuje „rizikové faktory“, které by mohly poškodit pověst uživatelů. Poté je provede procesem hledání a odstranění nevhodných fotek, příspěvků na sociálních médiích, příspěvků na blogu, článků - a dalších negativních online médií - které by mohly potenciálně poškodit jejich veřejný obraz..

Na povrchu se myšlenka pomoci lidem vyčistit jejich digitální stopu zdá být vznešenou příčinou. Velkou otázkou však je, zda se investoři hrnou ke službě pouze na základě zásluh? Nebo zda má BrandYourself.com zlověstnější skryté zdůvodnění, které způsobuje, že investoři si mnul ruce?

označte si špatné logo

Invazivní technologie

Facebook, Twitter, Google atd. Jsou všichni považováni za dostatečně invazivní - takže co se stane, když požádáte službu, aby je všechny analyzovala? Jednoduchá odpověď je, že BrandYourself by mohl snadno získat silný vhled do svých předplatitelů. BrandYourself mohl použít tato data k vytvoření ohromně podrobných sekundárních závěrů, jako je tomu u Facebooku.

Přestože BrandYourself umožňuje lidem vyčistit jejich online přítomnost - teoreticky stále ví, co je digitální stopa lidí na prvním místě. Zásady ochrany osobních údajů společnosti BrandYourself navíc naznačují, že si mohou uchovávat záznamy o těchto datech - a tím se stát novým digitálním vládcem, který je zasvěcen všem minulým tajemstvím svých předplatitelů. Z oddílu 3.1 zásad ochrany osobních údajů:

„BrandYourself shromažďuje osobní údaje týkající se jeho současných, budoucích a bývalých klientů, zákazníků, uživatelů, návštěvníků a hostů.“

Rušivé politiky

V části 3.1 této zásady se navrhuje, že i když předplatitelé přestanou platit za službu, BrandYourself si může i nadále uchovat (a zpracovat) svá data. Bližší pohled na politiku ukazuje, proč...

BrandYourself si dává svolení ke sběru obrovského množství osobních údajů od svých uživatelů. To zahrnuje informace o jejich (IP) adrese, identifikátorech cookie, poskytovateli internetových služeb nebo mobilním operátorovi, identifikátorech mobilní reklamy, MAC adrese, IMEI, ID inzerenta, geolokační informace, typ hardwaru, operační systém, poskytovatele internetových služeb a „další identifikátory a funkce zařízení které jsou automaticky přiřazeny vašemu počítači nebo zařízení při přístupu na internet."

Jedná se o obrovský poklad dat, který lze kromě všeho, co se dozví o předplatitelích, snadno použít k vytvoření toku příjmů (prostřednictvím reklamy, marketingu a prodeje dat). Tato politika naznačuje, že by mohla skutečně použít data tímto způsobem:

„BrandYourself může použít osobní údaje k tomu, aby vám poskytl materiály o nabídkách, produktech a službách, které by vás mohly zajímat, včetně nového obsahu nebo služeb. BrandYourself vám může tyto materiály poskytnout telefonicky, poštou, faxem nebo e-mailem, jak to umožňují platné zákony. Mezi taková použití patří:

  • Přizpůsobení obsahu, reklam a nabídek

  • Abychom vás informovali o nabídkách, produktech a službách, které by vás mohly zajímat

  • Poskytovat služby vám a našim sponzorům “

Označte si špatné zásady ochrany osobních údajů

Nyní si uvědomte, že řada firem rizikového kapitálu, které již investovaly do BrandYourself, má stávající odkazy na reklamu, marketing, zpracování a analýzu dat, analýzu lékařských dat a mnoho dalších odvětví souvisejících s technologiemi, které mohou těžit z osobních údajů lidí..

Jako by to nestačilo, BrandYourself si dává povolení analyzovat „soukromé zprávy lidí“. Také informuje uživatele, že musí souhlasit s odcizením jejich duševního vlastnictví:

„Souhlasíte s tím, že BrandYourself může volně používat obsah jakékoli komunikace odeslané prostřednictvím Služeb, včetně jakýchkoli nápadů, vynálezů, konceptů, technik nebo know-how v nich zveřejněných, pro jakýkoli účel, včetně vývoje, výroby a / nebo marketingu. zboží nebo služby."

Přidejte vše do oddílu 6.1 Smluvních podmínek a je zcela zřejmé, že existuje důvod k obavám:

„Vaše licence pro BrandYourself
Mezi vámi a BrandYourself vlastníte obsah a informace, které poskytujete nebo zveřejňujete ve Službách, a udělujete BrandYourself a našim přidruženým společnostem pouze tuto nevýhradní licenci: celosvětové, převoditelné a sublicencovatelné právo používat, kopírovat, upravovat, distribuovat, publikovat a zpracovávat informace a obsah, které poskytujete prostřednictvím našich Služeb, bez dalšího souhlasu, upozornění a / nebo kompenzace vůči vám nebo jiným. “

Označte si špatného generálního ředitele

Co musela firma říct

Patrick Ambron, generální ředitel a spoluzakladatel BrandYourself, řekl ProPrivacy.com, že i přes problematický jazyk nalezený v zásadách ochrany osobních údajů se předplatitelé nemusí starat. Ambron mi řekl:

"Jsme tu už od roku 2009 a my nebudeme a nikdy nebudeme zpeněžovat data, dokud jsem generální ředitel." [...] Jediný tok příjmů, který jsme kdy měli, je model předplatného. “

Samozřejmě, musíte vzít tento komentář k víře a Ambron také během pohovoru prozradil, že 60% firmy je nyní v držení soukromých investorů, takže nemusí mít vždy poslední slovo o budoucím směřování společnosti. Také připustil, že „zásady ochrany soukromí by mi mohly zítra změnit názor.“

Zdálo se, že Ambron během pohovoru mluvil poctivě. Rovněž stál pod tlakem - tvrdil, že firma nezpracovává obrovské množství údajů uvedených v zásadách ochrany osobních údajů. Souhlasil však s tím, že příliš široká politika ochrany osobních údajů jasně nevyjadřuje spotřebitelům, co mohou očekávat, že se stanou jejich údaji, jakmile bude v rukou BrandYourself:

"Tady je naše filosofie, tady je to, co jsme udělali, tady je to, co vám mohu ukázat, ale pokud jde o vás, na druhém konci je to, že pokud to v zásadách ochrany soukromí nevyslovím, umožní mi to změnit názor a myslím, že máte naprostou pravdu. “

"Zásady ochrany osobních údajů, které máme, by nám teoreticky umožnily dělat přesně to, co říkáte, správně, vybudovat nějaký druh příjmů z dat."

Přes tyto upřímné komentáře mě Ambron naléhal, abych si pamatoval, že data, která BrandYourself přistupuje, jsou pouze data, která již byla zveřejněna jinde. Cítí to, jak to dělá, méně cenným. Proč je politika tak široká? Ambron mi řekl:

"Právním hlediskem, proč byla naše politika napsána tak široce, je pouze pokrýt jakýkoli případ, pokud někdo tvrdí, že jsme technicky porušili jejich soukromou věc sporně. “

Ambron znovu připustil, že: „Naše zásady ochrany osobních údajů nejsou v souladu s tím, jak fungujeme a jak říkám, že fungujeme.“

Dejte si pozor na strážce

Lidé si zaslouží právo řádně kontrolovat svou online přítomnost. A není pochyb o tom, že jakmile budou data lidí online, může být velmi obtížné je vyčistit. Zdá se, že BrandYourself nabízí platné řešení, které okamžitě apeluje na touhu lidí po kontrole. Pokud by to nebylo pro znepokojivě širokou politiku ochrany osobních údajů, služba by mohla být docela užitečná.

Na druhou stranu se nám zdá, že nejlepší způsob, jak vyčistit svou online historii, je jít dopředu a udělat to sami. Tím omezíte kontaktní místa, kterým je povolen přístup k vašim osobním údajům, informacím a fotografiím.

BrandYourself se může zdát jako vynikající metoda pro objevování věcí o sobě online. Ve skutečnosti však pouze prohledává první tři stránky Google a požádá vás, abyste za ni zaplatili a prohledali všechny své účty.

Pokud se další společnosti dozví obrovské množství informací o vás a udělí jí povolení ke zpracování, uchování a zisku z těchto dat - zdá se, že je proti zamýšlené touze po zlepšení digitálního soukromí kontraintuitivní..

Ambron nám řekl, že prozkoumá způsoby, jak vylepšit zásady ochrany osobních údajů, a že pokud se něco podstatného změní, bude nás kontaktovat. Mezitím doporučuji uživatelům chybovat na straně opatrnosti. Pokud se politika někdy změní, BrandYourself se může stát užitečnou a důvěryhodnou službou. Až do takové doby ... (citovat draky) jsem venku.

*AKTUALIZACE*

Po naší konverzaci mě Patrick Ambron oslovil následujícím výrokem:

"Už jsem oslovil náš právní tým na základě toho, o čem jsme hovořili. Po prázdninách zde v USA se chystáme podívat na naše zásady ochrany osobních údajů a zjistit, zda dokážeme přesněji odrážet způsob, jakým působíme, a naši celkovou filozofii ochrany soukromí. Nikdy jsme zpeněžovali uživatelská data, protože nám záleží na soukromí a transparentnosti uživatelů, takže bych rád, kdyby to naše zásady odrážely.")

Obrazové kredity: press pack from brandyourself.com, obrázek zásad převzatý z zásad ochrany osobních údajů brandyourself.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me