Kdy US Neutrality sítě zruší Kick In?

Minulý týden Ajit Pai a FCC hlasovali tři až dva ve prospěch zrušení právních předpisů, které chrání neutralitu sítě v USA. Výsledek zrušení těchto pravidel znamená, že budoucnost internetu nyní spočívá v rukou právnických osob se zájmem. Výsledek hlasování FCC přišel jako žádný šok. Proč? Protože šéf FCC, Ajit Pai, býval advokátem pro Verizon - jednoho z největších poskytovatelů internetových služeb (ISP) v USA.

Co tedy změny znamenají? Bez platných pravidel neutrality sítě je pro ISP legální začít škrtat konkrétní webové stránky nebo služby. Tito poskytovatelé internetových služeb mohou nadále účtovat uživatelům poplatky za jejich internetovou službu a zároveň jim může být umožněno záměrně zpomalit konkrétní služby s velkou šířkou pásma.

Například streamování videí na Netflixu nebo na Youtube by se mohlo bolestivě zpomalit, pokud uživatelé internetu nezaplatí speciální plán doplňků pro streamování. Stejně tak by se online herní služby mohly zpomalit, pokud by za jejich fungování nebyl zaplacen zvláštní poplatek. Ve skutečnosti by poskytovatelé internetových služeb mohli teoreticky omezit jakýkoli web, který chtějí vytvořit firemní cenzuru, která masivně zbarvuje to, co občané USA vidí online..

Například politická hlediska by mohla být zvýhodněna například v době před volbami. Ve skutečnosti by to vytvořilo typ politické situace, na kterou jsme zvyklí v Rusku nebo v Turecku - umožněním politikům, aby byli vybíráni pomocí financování podniků, a také zbarvení výsledku voleb pomocí propagandy a cenzury.

Může to znít jako spiknutí k nějakému zlověstnému dystopickému filmu. Zneklidňující realitou však je, že Západ již napodobuje znepokojivé negativní atributy politických režimů, které by před deseti lety silně kritizovali. Ochrana soukromí je narušována, cenzura se stává plodnou a propaganda nebo „falešné zprávy“ se stala normou.

Jak rychle se tedy tyto negativní důsledky pravděpodobně projeví? Odpověď na tuto otázku je složitá, protože to nikdo neví. Používáním zdravého rozumu a posloucháním rétoriky obklopující zrušení neutrality sítě však získáme několik vodítek. Zdá se, že tato vodítka vyvolávají obavy, o nichž si musí občané USA uvědomovat.

Čistá stopa neutrality

The Fight Back

Od výsledku minulého týdne hlasování někteří senátoři oznámili, že se chystají bránit. Havajský demokrat, senátor Brian Schatz a Ed Markey (Dem senátor z Massachusetts) dosud nevěří, že boj skončil. Plánují se odvolat na zákon o kongresovém přezkumu (CRA) s úmyslem obrátit rozhodnutí FCC o neutralitě sítě.

Úspěšné usnesení o ratingových agenturách by nejen obnovilo neutralitu sítě, ale také by zastavilo FCC v tom, aby ji kdykoli znovu napadlo. Smutnou realitou je bohužel skutečnost, že vzhledem k současné republikánské většině v Senátu je úspěšná výzva CRA vysoce nepravděpodobná.

Demokraté si tuto skutečnost příliš dobře uvědomují, a proto již diskutují o tom, že jakékoli selhání při převrácení rozhodnutí komise FCC jsou platformou pro budoucí politické kampaně. Názor těchto senátorů je, že američtí voliči povstanou proti tomuto republikánskému rozhodnutí během budoucích voleb a hlasují pro vůdce demokratů, kteří upřednostňují znovuzavedení neutrality sítě. Možná i prezident neutrality sítě.

Na první pohled se to jeví jako rozumná linie myšlení. Na druhou stranu, sledovat slavnostní vlog Ajita Pai o rozhodnutí FCC vás nutí divit. Pokud se internet chystá pro americké spotřebitele rychle zhoršit: nebude Pai vypadat jako podvodník a blázen hrozně rychle? Ve skutečnosti, jsou-li hororové příběhy o pomalém internetu a masivně rostoucích nákladech pravdivé: možná by se Pai nemusel skrývat ze strachu, že by mohl být lynčován?

Ve skutečnosti se zdá, že republikáni jsou spíše sebevědomí, a člověk by musel být ošklivý, že si nemyslí, že nemají v plánu zastavit demokraty, kteří využívají tuto platformu, aby ukradli voliče v budoucích volbách. Bylo by snadné předpokládat, že republikáni budou v příštím volebním období v polovině roku zatlučeni. Ale to určitě není plán? Takže, co dává?

Chytrý plán

Pomalu to dělá

Zdá se mnohem pravděpodobnější, že negativní dopad zrušení neutrality sítě bude zpočátku okrajový nebo snad dokonce nebude existovat. Ve skutečnosti, pokud republikáni uzavřeli výhodné dohody s obry USP ISP, můžeme dokonce vidět počáteční výhody pro americké zákazníky. Podporováním nedostatku neutrality sítě jako vítězství pro spotřebitele by se veškerá negativní tisk rychle přizpůsobila jako „falešné zprávy“ a „strach-mongering“..

To by republikánům poskytlo platformu pro boj proti demokratům tím, že by tvrdili, že byli po celou dobu v kontaktu s realitou. "Obama se mýlil", řekli - a američtí voliči by to snědli. Bohužel se to jeví jako velmi skutečné nebezpečí.

Čekání na několik let na odstranění negativních důsledků zrušení síťové neutrality - a poté tyto negativní důsledky po kapkách krmení - by mohlo tajně oživit a posílit republikánskou pozici v očích amerických voličů..

Tímto způsobem by klam mohl být úspěšný a skutečné negativní důsledky zrušení neutrality sítě - korporace cenzury a neobjektivní a drahé internetové zkušenosti - by nebyly zaznamenány, dokud nebude příliš pozdě..

Isp cenzura

Tvrdá realita

Jedna věc je jistá, že američtí poskytovatelé internetových služeb to chtějí velmi dlouho. V polovině roku 2000 odstranil předseda FCC Michael Powell zásadní záruky proti telekomunikacím zakládajícím monopoly. V té době Powell připravil USA na odstranění záruk širokopásmového společného přepravy, jako je síťová neutralita. To způsobilo, že konkurence na americkém trhu s vysokorychlostním internetem byla neslušná a donutila chamtivé telekomunikační firmy, aby se vrátily zpět do svých ulic.

Od té doby se poskytovatelé internetových služeb chovali hlavně dobře (přesto, že ukazovali své skutečné barvy a čas od času cenzurovali provoz). Je to proto, že věděli, že proti nim bude masivní politická vůle, pokud by tomu tak nebylo. Po dlouhém a trpělivém čekání však telekomunikační giganti nyní mají svého kormidla (Ajit Pai) na čele FCC. Vzhledem k tomu, jak trpěliví musí být telekomunikační magnáti, aby se dostali k tomuto bodu - pochybuji, že se budou pohybovat příliš rychle a dát demokratům snadný způsob, jak zmařit jejich plány.

Čistá neutralita soudního řízení

Soudy

Od oznámení FCC jsme viděli řadu soudních sporů proti organizaci. Generální prokurátor New Yorku Eric Schneiderman (D) slíbil, že spolu s dalšími generálními státními zástupci povede soudní proces s cílem změnit rozhodnutí FCC:

"Dnešní vrácení poskytne poskytovatelům internetových služeb nové způsoby, jak ovládat to, co vidíme, co děláme a co říkáme online. To je hrozba pro bezplatnou výměnu nápadů, díky níž je internet v našem demokratickém procesu cenným přínosem."

Washingtonský generální prokurátor Bob Ferguson také odhalil, že má v úmyslu zahájit soudní řízení proti FCC. Edward Markey, demokratický senátor pro Massachusetts, se domnívá, že má velkou šanci porazit FCC u soudu: "Naši právní experti se o tom cítí velmi jistě," komentoval minulý čtvrtek. Markey se připojil k republikánskému senátorovi Anna Eshoo je podpora jakéhokoli sporu o neutrality sítě, které se objeví, a oni jsou povinni se připojit další.

Dosud generální prokurátoři z Washingtonu, Illinois, Kentucky, Pensylvánie, Delaware, Oregon, Vermontu, District of Columbia a Massachusetts oznámili plány napadnout rozhodnutí FCC. Dá se jen doufat, že tyto soudy budou úspěšné, protože jinak mohou být věci útržkovité.

Změna

Hlasujte pro změnu?

Příští rok budou mít občané USA možnost hlasovat o převrácení současné republikánské většiny v Senátu. Bohužel však bude příliš pozdě na to, aby bylo možné použít rozhodnutí Kongresového přezkumu k převrácení rozhodnutí komise FCC. CRA musí být vyvolána do 60 dnů od předání pravidla Kongresu: k tomu dojde dlouho před příští listopadovou polovinou. Ve skutečnosti nejpravděpodobnějším způsobem, jak by mohlo být rozhodnutí FCC zrušeno, je změna zákona o telekomunikacích z roku 1996.

Reklasifikace širokopásmového připojení podle hlavy II tohoto aktu by vyřešila celý problém neutrality sítě. To je však velmi nepravděpodobné, že by k tomu došlo pod vládou menšiny. Pravděpodobně bude nutné, aby byl v úřadu úřadující demokrat. S příštími prezidentskými volbami až do konce roku 2020 ponechává republikánům spoustu času, aby úspěšně vytáhli vlnu přes oči amerických voličů..

Emily Bell píše v Guardian a tvrdí, že:

"Trump FCC a telekomunikační baroni si myslí, že jakmile se změní pravidlo, jednoduše na to zapomeneme." Ale mýlí se. Pokud odstraní neutralitu sítě, skončí to pádem telekomunikačních baronů. Američané brzy dospějí k závěru, že jediným možným způsobem, jak řešit škody, které Pai způsobil, je definitivní a úplné přerušení moci obrů. “

To je jistě nejlepší scénář. Doporučuji však, abyste si tento článek uložili jako záložku pro případ. Protože pokud se za rok ocitnete přemýšlet "možná zrušení neutrality sítě nebylo tak špatné" - Doporučuji, abyste se vrátili a přečetli si tento článek - abyste si připomněli, že jste oklamáni.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: schistra / Shutterstock.com

Obrazové kredity: aquarius83men / Shutterstock.com, Lightspring / Shutterstock.com, Maxx-Studio / Shutterstock.com, nito / Shutterstock.com, Markus Mainka / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me