Školy skenují otisky prstů a tento uživatel Mumsnet není šťastný

Tento týden se dotyčný rodič vydal na populární fórum Mumsnet, aby se zeptal ostatních uživatelů, jak se cítí kvůli skenování svých dětí. V příspěvku napsala máma dvou:

"V současné době má škola systém používání klíčových karet, aby se dostala do budov a koupila oběd ... Škola se chce od září přestěhovat do systému rozpoznávání otisků prstů ... Zdá se, že skutečný obrázek otisku prstu nebude být uložen, ale místo toho algoritmus založený na jedinečných bodech, které byly získány z obrázku otisku prstu.

Nemůžu docela říct, proč se mi to nepříjemné, ale jsem ... jsem nerozumný odmítnout to dovolit?"

Po celém světě se školy rozhodly používat biometrické skenování otisků prstů, aby umožnily dětem bezpečně vstupovat do školních areálů, budov a dokonce si nechat obědvat školy. Mezi rodiči však stále roste poplach, že tato vyšetření mohou být důvodem k obavám.

Neustálý nápor mediálního pokrytí skandálů na Facebooku, hackerských událostí a šíření technologie rozpoznávání obličeje na veřejných místech způsobuje, že si lidé uvědomují, že soukromí dat bude mít dopad na budoucí generace. To přiměje některé rodiče, aby věděli, jaké přesně by mohly být důsledky umožnění biometrických skenů ve školách.

Zpátky na Mumsnetu se to nezdá, protože ostatní rodiče spěchali sdělit původnímu plakátu, že se nemají čeho bát. SylviaAndSydney rychle odpověděla, že její „dcera ji použila za poslední čtyři roky střední školy“ a věří, že „je to dobrý nápad.“ Další uživatel Mumsnet s názvem FelicityBeedle souhlasí, poznamenal, že:

"Není to vůbec nový systém, před deseti lety jsem ho použil na střední škole." Je to naprosto v pořádku, jak jste již řekl, že neukládají otisky prstů, takže se trochu snažím zjistit, proč se tak bojíte. “

Ve skutečnosti je docela rychle zřejmé, že většina uživatelů Mumsnetu nemá problém s tímto druhem biometrického skenování ve školách. Uživatel s názvem familycourtq uvádí, že:

"Nejste nepřiměřený, ale většinový názor na Mumsnet je, že byste měli odevzdat vše, co od někoho oprávněného požaduje."

Digitální otisky prstů

Stejně jako v případě komentáře FelicityBeedle by se zdálo, že hlavním důvodem, proč se zdá, že rodiče věří, že předávání biometrických údajů je absolutně bezpečné, je to, že škola ve skutečnosti otisky prstů sama neukládá.

Když však žák umístí svůj prst na skener, aby zaregistroval svůj otisk prstu v systému - tento proces převede tento biometrický vstup na digitální zobrazení otisku prstu. Tento jedinečný číselný kód je přímou podobou samotného otisku prstu a nejlépe se popisuje jako digitální kopie samotné části těla.

Jde o to, že protože se otisky prstů nikdy nezmění, lze tento kód v budoucnu použít k ověření dítěte - i dlouho poté, co opustí školu a jsou v dospělosti.

A co víc, protože otisk prstu bude pravděpodobně držen spolu s dalšími cennými údaji, jako je jméno, datum narození a možná i fotografie - pokud jsou tato data napadena kybernetickými zločinci nebo je společnost přímo předána třetí osobě nebo přidružené společnosti. který instaluje biometrický systém - nebezpečí spočívá v tom, že tato digitální verze otisků prstů dítěte by mohla být použita pro potenciálně škodlivé účely.

Dosud byly skenery otisku prstu nejoblíbenější volbou biometrické autentizace zavedené ve školách. Hovoří se však o zavedení irisového skenování a dokonce o rozpoznávání obličeje ve škole. Stejně jako v případě skenování otisku prstu vytvářejí komplexní digitální zobrazení těch funkcí, které jsou jedinečné a lze je znovu a znovu skenovat, na různých místech a pro různé účely.

Myšlenka, že rodiče povolují svým dětem předávat tato data, aniž by byla výslovně informována o tom, jak lze tento kód naskenovat jinde, je nesmírně znepokojivá. Zejména s ohledem na to, že by se zdálo, že rodiče se nezeptají na zásady ochrany osobních údajů připojené k těmto systémům a na firmy, které tuto technologii instalují..

V případech, kdy by tato technologie mohla být instalována přímo vládními agenturami, existuje skutečné nebezpečí, že tato data by mohla být použita pro sledování a dohled dlouho v budoucnosti, což znamená, že tato data by mohla být použita k omezení budoucích svobod jejich dítěte způsobem to připomíná epizodu Black Mirror.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me