Leaker Manning’s Sentence dojížděl, zatímco nevinní snědlí dušení

Odcházející prezident Barack Obama v jedenáctihodinovém tahu došel k 35letému trestu odnětí svobody Chelsea Manning (dříve Bradley Manning). Tato akce pobouřila mnoho, zejména většinu republikánů, kteří považovali odsouzení za oprávněné pro zrádné a škodlivé zločiny. Obávají se, že to vytvořilo nebezpečný precedens, který může ostatní nabádat k beztrestnému úniku tajných informací, aniž by se museli bát strašných následků..

Otevřená diskuse je, zda se jedná o smysluplné vítězství zastánců svobody projevu. Nebo se jedná o příliš málo, příliš pozdě - nic víc, než by se nadcházející administrativa Trumpa výrazně omezila jen rozhněvaná rozloučení prezidenta, který vycítí jeho dědictví? Mezitím ti, kdo prosazují milost pro Edwarda Snowdena, zůstanou vypuštěni, protože to může snížit jeho šance.

Nepomáhá jejich příčině je to, že zatímco Manning vyjádřil lítost, Snowden zůstal napologetický. Také Manning sloužil téměř sedm let za mřížemi, zatímco Snowden, v exilu, se dosud vyhnul trestnímu stíhání. A ve skutečnosti mu bylo uděleno další tři roky azylu.

Dalším způsobem, jak se na to podívat, je, že shovívavost pro osobu, jako je Snowden, která má tolik pozitivního vlivu na právní předpisy v oblasti ochrany soukromí a vnitrostátní zásady ochrany osobních údajů, musí mít zadní sedadlo. Je to pravděpodobně proto, že Bílý dům si přál získat body politicky korektním a LGBT davem. Snowden tedy jde na "zadní fronty" (půjčit si citát od Obamy, který to vyslovil, aby varoval Brity během Brexitovy řady.)

Obhájci Manningovy komutace (nebyla prominuta, což by obnovilo mnoho jejích práv) poukazují na její mnoho pokusů o sebevraždu, zatímco byli uvězněni, a její protikladnost, jako silné důvody pro vysvětlení prezidentova motivu. Jak se očekávalo, její obhájci byli při rozhodnutí nadšeni.

"Všichni jsme lépe, když víme, že Chelsea Manningová vyjde z vězení svobodná žena," řekl Chase Strangio, americký právní zástupce Unie občanských svobod zastupující Manning. Někteří dokonce pochybovali o tom, zda by byla někdy považována za laskavost, kdyby zůstala Bradley - muž.

Jiní považují prezidentovu akci za pokus zvrátit téměř deset let represivních zásad ochrany soukromí Bílého domu jednoduchým úderem pera. Bílý dům byl v posledních letech často v rozporu s frakcí soukromí / svobody projevu. Takové komutace jsou obzvláště zlaté, protože tyto akce jsou trvalé a nadcházející prezident Donald Trump jej nemůže vrátit zpět.

Ačkoli vědci mohou předpokládat, zda Snowdenova zjevení ohrožují bezpečnost a životy, neexistuje žádný takový dohad ohledně Manningu. Spáchala zločiny. Případ byl zabouchnutý. Utajila utajované vládní a vojenské dokumenty do WikiLeaks spolu se skutečnými videozáznamy z bojiště. To bylo v jasném rozporu se zákonem o špionáži. A na rozdíl od Snowdenu byla usvědčena ze svých zločinů.

Silně kritizoval odstupujícího prezidenta, řekl mluvčí domu Paul Ryan, "Zrada Chelsea Manningové ohrožovala americké životy a odhalila některá z nejcitlivějších tajemství našeho národa." Tato slova by mohla dát jednu pauzu, aby si vzpomněla na podobnou rétorickou víru po Snowdenově expozici. S výjimkou případu Snowdena to byl jen předpoklad, a také měl ve svém rohu mnoho lidí.

Manningovy skutky nebyly sporné a v tomto zločineckém kontextu byly rozhodnuty. Sbor hlasů, který ji podporoval, narůstal vážně až po pokusech o sebevraždu, o nichž jsme se dozvěděli, aby upozornili na její situaci jako uvězněného transgender jednotlivce..

Nyní, když bylo toto neodvolatelné rozhodnutí učiněno, obrátí se pozornost k jinému herci v drama armádního úniku - zakladatel WikiLeaks Julian Assange. Assange tweetoval, že bude souhlasit s vydáním, pokud by byl Manningův trest změněn. Od tohoto psaní zůstává jeho stav vydání nezměněn a nejasný.

I když je možné, že Manningovi bylo uděleno milosrdenství, jen aby se pokusilo chytit větší ryby, Assange, to není pravděpodobný důvod. Důvěryhodnější je, že je to jen další pokus Obamy udělat na poslední chvíli to, co nemohl udělat, když je v úřadu osm let. Osm let, v nichž bylo soukromí, tiskové svobody a svoboda projevu opakovaně zasaženo.

Poznámka redaktorů: Stanovy názory jsou jako vždy zcela jeho vlastní a neměly by být považovány za odrážející názory ostatních zaměstnanců ProPrivacy.com..

 

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me