Můžeme důvěřovat kartelu Match Group s našimi datovacími daty?

Průzkum ProPrivacy odhaluje, jak málo lidí ví o Match Group

 • Téměř polovina účastníků Match Group si není vědoma dalších seznamovacích platforem, které vlastní IAC
 • 61% odběratelů na stránkách Match.com, Tinder, OKCupid, Plenty of Fish and Hinge se obává množství dat, která sdílejí s platformami
 • 65% neví, kdo vlastní seznamovací službu

Aby online seznamovací služby byly efektivní při hledání kompatibilních partnerů, vyžadují jednu věc - vaše data. Čím více osobních údajů vkládáte do platforem, tím větší je šance na nalezení shody.

Zdá se, že se jedná o malou cenu, kterou je třeba zaplatit v nekonečném hledání lásky, ale mnoho uživatelů si neuvědomuje, kolik dat rozdávají nebo jak tyto společnosti tyto údaje používají, jakmile je předají..

Umožňujeme těmto webům a aplikacím zkoumat všechny aspekty našeho osobního života. A jakmile najdeme shodu, svěříme tyto služby svým nejhlubším tajemstvím, když komunikujeme s ostatními uživateli na platformě.

Ale kolik toho opravdu víme o těchto online seznamovacích službách? A můžeme jim věřit v nejintimnější koutky našich duší? Výzkum ProPrivacy naznačuje, že toho nevíme dost.

Monopol na lásku

Match.com se v USA a po celém světě stalo názvem domácnosti. Tato webová stránka byla uvedena do provozu v roce 1995 a pokračovala v dominanci online seznamky pro více než deset let. Zatímco většina Američanů slyšela o plodném seznamovacím serveru, může být překvapená, když zjistí, že Match.com je jen jedním z mnoha populárních seznamovacích webů, které vlastní mateřská společnost InterActiveCorp (IAC)..

Velmi populární Tinder je nejúspěšnější značkou v portfoliu Match Group, ale mezi další služby patří OKCupid, Chemistry.com, Twoo a BlackPeopleMeet.com. Pokud jste si nebyli vědomi vztahů mezi těmito společnostmi, nejste sami. Společnost ProPrivacy nedávno provedla průzkum s 1 000 americkými občany a zjistila, že 46% respondentů nevědělo o žádné souvislosti mezi datovacími službami.

Všechny seznamovací aplikace a služby v portfoliu Match Group (IAC)

 • Match.com
 • BlackPeopleMeet.com
 • Chemistry.com
 • Úžasné
 • Závěs
 • FriendScout24
 • HowAboutWe
 • Meetic Group
 • OkCupid
 • Náš čas
 • Lidé Média
 • Hodně ryb
 • Tinder
 • Twoo

Tento nedostatek povědomí je záměrný. IAC se ve velké míře snažil zajistit, aby značky ve svém portfoliu zůstaly oddělené. Podívejte se ale blíže a zjistíte, že vaše data volně proudí mezi všemi značkami v portfoliu IAC.

IAC říká, že tato zásada sdílení dat slouží několika účelům, včetně „zlepšení vašich šancí na budování významných spojení s ostatními“ nebo využití výhod „napříč platformami“, ale v politikách skupiny zápasů jsou skrytá nebezpečí.?

 • Hodně ryb
 • OkCupid
 • Zápas
 • Závěs
 • Tinder

Rizika pro vaše data

Data se stala palivem ekonomiky vztahů a Match Group konsoliduje celé datování. Portfolio IAC velí 25% tržnímu podílu online datování, což je více než dvojnásobek jeho nejbližšího konkurenta eHarmony. V posledním vykazovaném čtvrtletí měla Match Group téměř 9 milionů platících účastníků, i když celková uživatelská základna je mnohem vyšší. Pouze na Tinder je více než 50 milionů uživatelů.

Proč je oligopol online lásky špatný pro soukromí? Nebylo by to, kdyby Match Group výslovně neuvedla, že osobní údaje jsou sdíleny mezi všemi jejími značkami.

Monopol na seznamovací aplikace představuje jediný bod selhání z hlediska ochrany soukromí. Co se stane s vašimi daty, když je jeden ze systémů společnosti napaden hackery? I když jste tuto konkrétní službu nikdy nevyužili, můžete najít, že vaše nejhlubší tajemství jsou ohrožena.

Tinder ve svých zásadách ochrany osobních údajů dokonce uvádí: „… neslibujeme, a neměli byste očekávat, že vaše osobní údaje zůstanou vždy v bezpečí.“

Když jsme se zeptali uživatelů seznamovacích aplikací, jak se cítili o množství informací, které sdíleli, 62% připustilo, že se o to starali, a 70% se domnívalo, že seznamovací aplikace je povzbudily, aby je sdílely s příslibem splnění perfektního zápasu.

A nemýlte se - pokud pravidelně používáte některou z datovacích služeb v oblasti Match Group, IAC pravděpodobně o vás ví víc, že ​​o sobě víte.

Vědí, jak často se přihlašujete, vaši přesnou polohu během dne (a noci), shromažďují vaše fotografie a videa na různých platformách, znají vaši rasu, váš sex, váš věk; stejně jako podrobnosti o každém člověku, o kterého jste kdy projevili zájem. Znají slova, která používáte nejvíce; co vás zapne, co vás vypne, kolik lidí se setkáte, kolik duchů, kolik času trávíte před přejetím někoho a kolik času tráví před přejetím.

To je opravdu jen špička ledovce a všechna tato data mohou volně procházet mezi všemi seznamovacími službami zápasových skupin. Jen proto, že jste ochotni sdílet data na Tinder, znamená to, že jste ochotni je sdílet s BlackPeopleMeet nebo OKCupid?

Jediným způsobem, jak zjistit spojení mezi společnostmi, je ponořit se do zásad ochrany osobních údajů nebo navštívit firemní stránku holdingové společnosti. Není tedy divu, že náš průzkum odhalil téměř polovinu (49%) uživatelů Tinder netuší, že mateřská společnost vlastnila více online seznamovacích platforem.

Otevřený dopis IAC

Online datování změnilo společenské konvence hledání lásky. Téměř 50 milionů Američanů používalo online seznamovací služby nebo asi 92% svobodné populace ve Spojených státech. Podle údajů ze Stanfordské univerzity se téměř 40% heterosexuálních párů setkalo online. Toto číslo se blíží 60% párů stejného pohlaví.

Tyto služby se staly klíčovým nástrojem v naší snaze najít lásku v moderním světě a nahrazovaly trapné rande zcela organičtějším způsobem, jak se setkat s vaším duším. Ale ve světě, kde se lidé probouzí ke skutečné hodnotě svých osobních údajů, musí společnosti jako IAC přijmout mnohem transparentnější politiky, pokud je chceme i nadále používat.

IAC tvrdí, že její postupy sdílení údajů jsou jasně stanoveny v jejích zásadách ochrany osobních údajů ... a to je pravda. Domníváme se však, že uživatelé mají právo přesně vědět, kdy jsou data sdílena ve skupině, a že by měli být schopni přesně kontrolovat, jaká data jsou.

Proto jsme psali otevřený dopis IAC a vyzýváme uživatele služby, aby udělali totéž.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me