Mezinárodní sportovní pirátství zakazuje známky úspěchu

Streamování sportovních soutěží online nebo jejich sledování v televizních předplatných balíčcích může být nákladné. Sportovní fanoušci, kteří nemají mnoho peněz, se proto někdy obracejí k pirátství. V poslední době se však pirátské sporty online staly mnohem tvrdšími. Důvod? Vlády a orgány činné v trestním řízení tvrdě tvrdě bojují proti pirátství za zábavní průmysl.


Ve Španělsku úřady nedávno zatkly sedm lidí za provozování několika pirátských webů souvisejících se sportem. Podle policie vyvrcholilo celonárodní vyšetřování koordinovanými nájezdy a zatčeními. Policie doufá, že uzavře sportovní kroužek pirátství, o kterém se věří, že dosud vygenerovala zhruba 1,4 milionu EUR.

K zatčení došlo koncem minulého týdne během náletů v Madridu, Alicante, Albacete, Gandí a Valencii. Sedm zatčených mužů provozovalo webové stránky poskytující nesmírně levnější přístup k streamování fotbalových zápasů.

Podle policie muži koordinovali sofistikovaný pirátský prsten, který zajišťoval fotbalové zápasy prostřednictvím streamování, přímého stahování, streamování předplatného a distribuce peer-to-peer. Právě tato neobvykle různorodá řada platforem umožnila vývojářům webových stránek vydělat obrovské finanční výnosy z nezákonných činností.

Během svého šetření španělské orgány zjistily, že servery pro fotbalový pirátský prsten se nenacházely pouze ve Španělsku, ale také ve Francii, Kanadě a USA. Toto vyšetřování pokračuje od poloviny roku 2016, kdy se španělská přední fotbalová liga - La Liga - oficiálně stěžovala na pirátství.

V té době si zástupci pracující pro La Liga stěžovali, že objevili kolem 13 webových stránek nabízejících nelegální přístup ke španělským fotbalovým zápasům a dalším mezinárodním soutěžím..

Úspěch v boji proti pirátství

Masivní provoz

Španělské orgány zaznamenaly, že operace byla mimořádně profesionálně a úspěšně řízena.

Podle zdrojů blízkých vyšetřování profitovali vývojáři webových stránek především z reklamy, která se objevila na stránkách poskytujících pirátský fotbal. Policie také odhalila, že se provozovatelé webu pokusili o zastavení operace pomocí rozptýlených serverů a zprostředkovatelských společností, jakož i „anonymizačních služeb pro umístění serveru“.

Úřady zmrazily řadu bankovních účtů, o nichž se předpokládá, že byly spojeny s operací. Kromě toho vymáhání práva tvrdí, že nájezdy na osm domů vyvolaly obrovské množství důkazů. Policie tvrdí, že vyšetřování stále pokračuje a mohlo by mít za následek další vypnutí a zatčení webových stránek.

Pro lidi, kteří rádi sledují fotbal zdarma, vypnutí webových stránek pravděpodobně způsobí náhlou díru v jejich zábavním plánu. Bohužel pro pirátské sportovní milovníky se uzavření webových stránek neomezilo jen na Španělsko.

Cenzurovaný fotbalový stream

Mezinárodní zásah

Ve Velké Británii vláda tento rok schválila právní předpisy, které nutí poskytovatele internetových služeb (ISP) k uzavření pirátských proudů zápasů Premier League, jakmile je objeví. To znamená, že i v poslední chvíli jsou toky zápasů uzavřeny, jakmile jsou objeveny v reálném čase.

Díky tomu je pro britské fotbalové fanoušky mnohem obtížnější vyhnout se placení velkých částek peněz za sledování fotbalu. Podle vedoucího sporu společnosti Sky to funguje. Na průmyslovém konventu v Macau tento týden Matthew Hibbert oznámil, že díky novým zákonům o blokování webů nebylo možné streamovat fotbal ve Velké Británii zdarma..

Na konferenci Asociace kabelového a satelitního vysílání v Asii (CASBAA) 2017, Hibbert řekl publiku, že pirátské streamování fotbalových zápasů bylo ve Velké Británii jen o eradikaci.

Přehnané pohledávky

Pokud by někdo měl vzít Hibberta za jeho slovo, předpokládal by se, že Premiership dokáže používat nové zákony k úplnému zatemnění pirátského fotbalu ve Velké Británii. Skutečností však je, že lidé stále používají set-top boxy, jako jsou Kodi boxy, pro streamování volného fotbalu. Kromě toho zůstává k dispozici mnoho webových stránek - například webové stránky pro streamování v Číně - které zobrazují zápasy Premiership zdarma.

Ve skutečnosti, podle zdrojů, které sledovaly dostupnost pirátských fotbalových proudů ve Velké Británii, zhruba polovina z desítek oblíbených webů, které tyto streamy poskytují, stále fungovala v dny zápasu. Přerušení fotbalu jsou obvykle jen přerušovaná.

Navzdory těmto zjištěním došlo v roce 2017 k mnohem koordinovanějšímu úsilí vládních úřadů - v různých regionech - o potlačení pirátství ve sportu. Novinkou z konference CASBAA je, že občané mohou očekávat, že podobná provedení pirátských blokování bude s postupem času účinnější. Ve Velké Británii došlo k koordinovanému úsilí o úspěšné omezení nelegálního fotbalového vysílání v hospodách. Kromě toho bylo mnoho prodejců zařízení pro nelegální streamování (ISD) úspěšně stíháno za prodej zařízení.

Lidé, kteří chtějí levně sledovat fotbal nebo jiné sporty online, zjistí, že oficiální fotbalové balíčky lze zakoupit po celém světě za různé ceny. BeIN Sports například nabízí masivní množství sportů (včetně fotbalu) na trhu Středního východu za velmi přijatelné ceny.

ProPrivacy.com neomlouvá porušení autorských práv. Přestože jsme si vědomi toho, že sítě VPN lze použít ke zfalšování vaší polohy do jiné země, a tím k překonání geografických omezení, jejich primárním účelem je poskytnout vám online bezpečnost a soukromí. Proto doporučujeme používat VPN.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: Brian A Jackson / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Bloomicon / Shutterstock.com, jedna fotka / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

27 − = 22

map