Měl by Facebook dovolit lidem používat falešná jména?

V roce 2012 bylo zveřejněno, že více než 83 milionů účtů Facebooku bylo falešných. Zjevení způsobilo, že cena akcií na Facebooku klesla pod 20 $. Netřeba dodávat, že se Facebook rozhodl upokojit akcionáře tím, že upustil od používání pseudonymů.

Facebook by si samozřejmě přál, abyste věřili, že to má na srdci jen vaše nejlepší zájmy. Přesto pro lidi, kteří chtějí udržovat svůj soukromý a pracovní život na dlouhé vzdálenosti, lidi trpící duševním onemocněním, transgender lidi, profesionály, kteří jsou známí pod pseudonymem nebo jménem scény, feministé nebo jiné skupiny aktivistů, kteří jsou vystaveni nenávisti trestné činy - nebo lidé, kteří z důvodů ochrany osobních údajů raději skrývají svou totožnost - pravidlo je zdrojem obrovské frustrace.

Ano, je pravda, že existují případy kybernetických zločinců, kteří k podvádění lidí používají nelegální, falešné a duplicitní profily. Falešné profily se používají k pronásledování lidí a dokonce se objevily případy podvodníků, kteří používají falešné profily (vypadají, že patří k atraktivním ženským singletonům), aby infikovaly izraelskou armádu malwarem. Seznam pokračuje.

A přesto, u každého příběhu, který slyšíte o nebezpečí falešných účtů na Facebooku, existuje další případ týkající se někoho, kdo má rozumný a legitimní důvod chtít skrýt svou pravou identitu.

Problémové identity

Po celém světě jsou lidé vystaveni nechtěnému pohledu tajných obdivovatelů, bývalých milenců a stalkerů. Pro tyto lidi představuje možnost vychutnat si konverzaci na Facebooku s blízkými a přáteli riziko obtěžování. Samozřejmě si může kdokoli zpřísnit nastavení soukromí, a přesto není nic tak spolehlivého, jak se skrývá za úplně jiným aliasem.

Jen minulý týden byla Supriya Jain, žena s bydlištěm v Indore v Indii, zavražděna poté, co ji Facebook pronásledoval bývalý milenec. Její bývalá milenka věřila, že se příliš zjevně bratruje se členy opačného pohlaví - přináší hanbu sobě i své komunitě. Ve skutečnosti měla Jain na Facebooku naprosto nevinné kontakty s kamarády, které ji přivedly do psychotické žárlivé vzteky.

Je smutné, že se zdá, že si Jain neuvědomila nebezpečí, ve kterém byla - a zdá se, že ve skutečnosti nikdy neuvažovala o použití pseudonymu na Facebooku. Přesto, pokud přežila svůj útok, zdá se rozumné věřit, že možná začala chtít používat falešnou identitu, aby zvýšila její bezpečnost. Podle současných pravidel Facebooku by neměla povolení.

Je smutné, že takové příběhy jsou celkem běžné. V zemích, kde je trestným činem být členem komunity LGBT - a kde vystavení LGBT může vést k vraždě v rukou nábožensky horlivého člena komunity - může být falešným jménem Facebook rozdíl mezi životem a smrt. Eva Blum-Dumontet, výzkumník v Privacy International, řekl ProPrivacy.com,

"Anonymita online je zvláště důležitá pro některé skupiny, včetně žen a lidí LGBTIQ, protože umožňuje vytvoření prostoru, kde mohou prozkoumat svou identitu a zároveň si zachovat kontrolu nad tím, kdo se o nich dozví a ví o něčem. Anonymita umožňuje hranice, které jsou nezbytné, když lidé ještě nemusí být veřejní ohledně své genderové nebo sexuální identity, a to zejména v zemích, kde jsou určité identity kriminalizovány."

Zmatená politika

Je neuvěřitelné, že zatímco někteří lidé jsou chyceni za použití falešného jména, jiní lidé jsou ve skutečnosti nuceni nepoužívat své skutečné jméno. Důvodem je, že Facebook používá algoritmus k hledání možných falešných jmen.

V domorodé americké komunitě je běžné, že lidé mají křestní jména, která jsou popisná. Od vynucení své politiky skutečných jmen se objevují četné zprávy domorodých amerických jednotlivců se jmény jako Brown Eyes a Kills The Enemy, kteří jsou nuceni změnit své jméno, aby zůstali na Facebooku..

I po přímém kontaktu s Facebookem a poskytnutí důkazu, že se jedná o jejich skutečné křestní jméno; Facebook často odmítl ustoupit a nechat ty lidi používat své skutečné jméno. Pokud však Facebook tvrdí:

„Facebook je komunita, kde každý používá jméno, které v každodenním životě používá. Díky tomu budete vždy vědět, s kým jste spojeni. “

Neznamená to, že Zuckerberg aktivně nutí některé členy sociálního fóra, aby porušily svá vlastní pravidla? V roce 2015 se různé organizace pro lidská práva spojily, aby na Facebook vytvořily tlak a tvrdily, že politika skutečného jména:

"Nepřihlíží k okolnostem uživatelů v zemích mimo západní Evropu, vystavuje své uživatele nebezpečí, nerešpektuje totožnost svých uživatelů a omezuje svobodu projevu."

Temná kancelář

Policajti ve stínu

I když je pro Facebook snadné tvrdit, že falešné účty používají pouze lidé se špatnými úmysly, existuje způsob, jak proti tomuto argumentu nedbale čelit. V USA se objevilo mnoho zpráv o tom, že policisté používají falešné profily ve snaze shromáždit informace o podezřelých, aktivistech a dalších zájmových osobách. Pokud se to odehrává v USA, můžete vsadit své sladké bippy, že se to děje jinde.

Za současného stavu je proti policejním pravidlům, aby policisté používali falešné účty k tomu, aby byli lidé pod dohledem. Toto je pravděpodobně jediná výhoda politiky skutečného jména. A přesto je to praxe, do které se policajti stále zapojují.

Jsem přesvědčen, že zákon se musí změnit, aby bylo nezákonné, aby policie používala falešné účty k plížení na lidi. Zdá se však také, že by to měli řešit vládní zákonodárci - nikoli Facebook. Nakonec, pokud policisté chtějí používat falešné účty - a je to pro ně technicky legální - měl by jim Facebook skutečně zabránit.?

A pokud se Facebook nerozhoduje - nemělo by to běžným lidem, kteří chtějí používat také falešné účty, snadno? Koneckonců, když policajti používají falešné účty k tomu, aby slihovali na lidi, zní to strašně moc jako uvěznění. Zatímco když běžní lidé používají falešný účet, přichází na mysl něco méně zlověstného...

Svoboda projevu

Je dobře známo, že v zemích s drsným politickým podnebím se Facebook používá k pořádání opozičních shromáždění a protestů. Pro lidi žijící v totalitních režimech může být vyjádření nesouhlasných názorů nesmírně nebezpečné.

Pro občany, kteří mají legitimní důvod k šíření životně důležitých informací z mezí vládní propagandistické bubliny, mohou falešná jména znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

A pamatujte, že když je nebezpečné mluvit svou myslí, lidé mají sklon k autocenzuře. Politika skutečného jména společnosti Facebook tak poškozuje velké množství lidí, kteří mají důležitou roli při zlepšování společnosti. Blum-Dumontet komentoval:

"Anonymita je často podmínkou pro vyjádření politických názorů, ale také pro odpískání píšťalky. Existovalo by hnutí MeToo stejným způsobem, kdyby byl každý účet sociálních médií svázán se skutečným jménem? "

Neplatná definice

Protiprávní žádost

I přes naléhání Facebooku na to, že její zásady jsou navrženy „tak, aby vytvořily bezpečné prostředí, ve kterém mohou lidé důvěřovat a držet se za sebe." Skutečností je, že její politika skutečného jména nikdy nebyla o ochraně uživatelů. Od svého založení se vždy jednalo o zisky z příjmu z reklamy a o propadnutí ceny akcií, které falešné účty způsobily v roce 2012.

Německý soud nyní rozhodl, že politiky společnosti Facebook jsou jak komerčně motivované, tak nezákonné. Podle Federace německých spotřebitelských organizací (VZBV) je naléhání Facebooku na používání skutečných jmen skrytým způsobem získání souhlasu uživatele k uchování, sdílení a zisku z údajů o skutečných jménech. Toto hodnocení nyní potvrdil krajský soud v Berlíně.

Ačkoli se jedná o malou výhru pro aktivisty v oblasti digitálního soukromí, Facebook se chce proti rozhodnutí odvolat. Kromě toho je pravděpodobné, že i když bude podporována, Facebook omezí své politiky pouze v regionech, kde je nucen tak učinit..

Výsledkem je, že je snadné dospět k závěru, že Facebook se nestará o bezpečnost lidí. Ve skutečnosti se zdá jasné, že by upřednostňovalo záměrně vystavit lidi riziku, aby vytrvali s nemorálním příjmovým modelem.

Uživatelská příručka

Jak používat Facebook s falešným jménem

Pokud máte pocit, že Facebook nepoužíváte se skutečným jménem, ​​máme sklon souhlasit, že je to dobrý nápad. Méně reálná data, která Facebooku dáváte o sobě; čím těžší je pro vás obří sociální média vydělat peníze od vás.

Kromě toho je dobře známo, že mnoho ohrožených skupin - včetně dětí - může mít obrovský prospěch z používání pseudonymů známých pouze jim, jejich přátelům a rodině. Naštěstí, protože Facebook primárně používá algoritmus pro hledání falešných jmen, je možné úspěšně použít falešné jméno na Facebooku, aniž by byl chycen.

I když, samozřejmě, pokud jste objeveni (nebo vás někdo dobije za použití falešného jména; ano si musíte vybrat své přátele pečlivě), můžete být nakonec nuceni vrátit se zpět ke svému skutečnému rodnému jménu. Každý, kdo chce používat falešné jméno na Facebooku, by se měl řídit těmito jednoduchými pravidly:

  1. Vyberte jméno, které se jeví jako skutečné. Hloupá jména nebo přezdívky, které nejsou považovány za „skutečné“, budou označeny mnohem rychleji než jednoduché jméno jako Sam Smith.

  2. Nepoužívejte slavná jména. I když by mohlo být zábavné udělat si Kardashiana; pravděpodobně to způsobí, že vás to zjistí mnohem rychleji.

  3. Drž se dál od fikčních postav z knih a filmů; i když se jedná o „normální“ jména. Tyler Durden se může zdát jako cool jméno, ale není to tak těžké, aby se schovával před policií na Facebooku!

  4. Uzamkněte nastavení soukromí. Pokud používáte jméno, které je pro automatizovaný algoritmus Facebooku obtížné detekovat, je falešné; váš jediný způsob, jak vás chytit, je jiný uživatel, který vás nahlásí. Z tohoto důvodu je skvělý nápad skrýt váš profil před všemi kromě blízkých přátel.

Kredit na obrázek titulu: PK Studio / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Gorodenkoff / Shutterstock.com, Casimiro PT / Shutterstock.com, Bakhtiar Zein / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me