Mohl by Blockchain vymazat útoky DDoS?

Kybernetická bezpečnost je jedním z největších problémů na světě. Ať už se jedná o hackerské útoky nebo útoky DDoS, firmy jsou neustále zasaženy palbou útoků, které buď zpomalují obchodní praktiky, nebo vystavují spotřebitele krádeži dat. Firmy se bohužel zasekly v situaci Catch 22, pokud jde o účast na konkurenčním online trhu.

Spotřebitelé požadují rychlé načítání, snadné použití a bezproblémové prostředí webových stránek s co nejmenším počtem obručí, které by mohly přeskočit. Silná kybernetická bezpečnost má naopak tendenci věci zpomalit. Vyžaduje to, aby se věci staly na pozadí, aby byla zajištěna data, a vyžaduje, aby spotřebitelé skočili přes obruče, jako je dvoufaktorové ověření.

Největší potíže způsobuje tento vyrovnávací akt mezi očekáváním spotřebitelů a silnou kybernetickou bezpečností. Celkově se firmy nejvíce zajímají o konečný výsledek. Pokud se doba načítání rychle přeruší, je pravděpodobné, že dojde ke kompromisu v zabezpečení. Tím nechci říci, že firmy mají rádi hackerství nebo vydávání trapných prohlášení.

Prozatím však řešení, která jsou k dispozici, jednoduše nemohou účinně poskytnout oba kusy koláče, a tak se vytvoří řezy. Nějaká prověra se odřízne od bezpečnostní linie, aby snížila trochu vyšší rychlost pro surfaře. Naštěstí by se mohlo zdát, že nejzajímavější rozvíjející se technologie na světě - Blockchain - možná přijde odpovědět na modlitby každého.

Sítě pro doručování obsahu

V současné době firmy spoléhají na centralizované sítě pro doručování obsahu (CDN), aby poskytovaly své webové služby vysokými rychlostmi. Tyto společnosti CDN mají síť proxy serverů a datových center po celém světě. Klienti CDN využívají tyto servery k poskytování svého obsahu na kratší vzdálenosti, a tedy i rychlejší dodací lhůty.

I když se jedná o platné řešení, problém s těmito CDN je v tom, že jsou obecně poměrně nákladné. Moderní webové stránky často potřebují uživatelům dodávat velké množství dat, a protože CDN účtuje GB, tyto náklady se mohou rychle sčítat. Navíc, protože CDN jsou centralizované, jsou samy náchylné k útoku. Pokud jsou ohroženy, služby s nimi spojené také trpí výpadky proudu.

Nyní bezpečnostní společnost s názvem Gladius věří, že našla způsob, jak využít sílu digitální spolupráce k dosažení výsledků podobných CDN za zlomek ceny. Pomocí technologie Blockchain hodlá Gladius povolit uživatelům počítačů na celém světě, aby poskytovali náhradní šířku pásma webům, které to potřebují. Pro ty, kteří darují svou šířku pásma, bude vyplacena malá výplata (v žetonech Gladius).

Pro firmy, které využívají decentralizovanou síť pro doručování obsahu, bude výhodou nejen bleskově rychlé doručování obsahu, ale také účinná ochrana před útokem DDoS. Může to znít jako dva ptáci zasažení stejným kamenem. Ve skutečnosti je to však celé stádo ptáků, kterému by mohla být zasažena rána. Proč? Protože levné a rychlé dodání obsahu umožní firmám implementovat další silnější kybernetickou bezpečnost - to by jinak mohlo příliš zpomalit uživatelský dojem.

Blockchain

Blockchain Hero

Není to poprvé, co firma plánuje využít sílu Blockchainu k využití výpočetního výkonu lidí. Otoy například plánuje použít blockchain k využití výpočetní síly lidí k dálkovému vykreslování grafiky. Výsledkem bude ekvivalent superpočítače schopného vykreslit grafiku v nepředstavitelně rychlých časech. Golem plánuje udělat totéž.

FileCoin teprve nedávno získal rekordní investice za svou vizi decentralizované sítě pro ukládání dat podporované blockchainem. Stejně jako Otoy a Gladius, FileCoin použije Blockchain: tentokrát využije nevyužitý prostor na pevném disku lidí. Navzdory jistému množství kontroverzí kolem nabídky mincí FileCoin (ICO) je tento koncept zdravý.

Na rozdíl od britské firmy On-line Plc - která 394% ke své hodnotě podílu jednoduše změnou názvu na On-line Blockchain Plc - všichni začínající uživatelé se skutečně snaží používat technologii Blockchain novým a výhodným způsobem.

Gladius

Gladius

Jak to tedy bude fungovat? Gladius umožní lidem sdružovat jejich rezervní šířku pásma. Tato šířka pásma pak bude použita k hostování statických souborů nebo ke zmírnění útoků DDoS. Výsledek by mohl být revoluční, protože decentralizovaná síť znamená, že hackeři musí současně zrušit více uzlů, aby mohli připojit útoky. To také znamená, že vývojáři a spotřebitelé mohou spolu komunikovat - vystřihávat prostředníka - a umožňovat řešení šitá na míru.

Toto je obrovské zlepšení oproti současným centralizovaným platformám CDN, na které lze snadno zacílit masivními útoky DDoS podobnými útokům na Dyn (které využívaly sílu tisíců počítačů využívajících Mirai botnet). Kromě toho bude obrovské množství šířky pásma vytvořené společností Gladius snadno zvládnout záplavu informací způsobenou útoky DDoS. A co víc, protože tolik uživatelů bude dohlížet na Gladia současně, škodlivé aktivity jako útoky DDoS se rychle objeví.

Přidejte k tomu skutečnost, že vytvoří tok příjmů pro lidi na celém světě. Zatímco také povolujete webům využívat uzly pro doručování obsahu, které se nacházejí blíže spotřebitelům (což jim umožňuje implementovat další silnější kybernetický systém), a začnete vidět, proč by Gladius ~ (a Sia) mohl být skutečným hráčem na změnu her.

Kredit na obrázek titulu: dizain / Shutterstock.com

Obrázek: Zapp2Photo / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me