Měsíční skyrockets amerického Amazon Prime

Amazon oznámil zvýšení cen pro americké zákazníky, kteří si předplatili službu Amazon Prime Membership. Prémiové video, hudba, literatura a nákupní služby nyní budou stát více pro zákazníky, kteří si službu zakoupí každý měsíc. Dobrou zprávou je, že roční plán bude stále stát 99 dolarů.

Pro spotřebitele, kteří se nudí snadno nebo se dívají na všechny své oblíbené pořady neuvěřitelně rychle, se může nákup měsíčního předplatného Amazon Prime zdát jako vynikající nápad. To znamená, že si mohou službu užít několik měsíců najednou, a pak možná vyzkoušet další, jako je Hulu nebo Netflix.

Nyní se zdá, že Amazon si uvědomil, že někteří spotřebitelé se chovají tímto způsobem. Řešení společnosti? Zvýšit cenu měsíčního předplatného z 10,99 $ na neuvěřitelných 12,99 $ měsíčně.

Pro zákazníky v USA, kteří nakupují předplatné Amazon Prime měsíčně, je výsledkem zvýšení celkové ceny o 18 procent. To činí celkové roční náklady na Prime (pokud se zakoupí měsíčně) 155,88 $. (Dříve by to stálo 131,88 $.)

Amazon v pátek oznámil novou strukturu cen:

„Cena měsíčního předsednictví pro nové členy se 19. ledna 2018 zvýšila z 10,99 $ na 12,99 $. Cena zlevněného měsíčního plánu Prime Student pro nová přihlášení se zvýšila z 5,49 $ na 6,49 19. ledna 2018.

Stávající členové Prime a Prime Student každý měsíc zaplatí novou cenu za obnovení, ke kterým dojde po 18. únoru 2018.

Roční předsedové stále platí 99 dolarů. Roční členové Prime Student stále platí 49 USD. “

Stojí za zmínku, že samostatná služba Amazon Prime Video stále stojí pouhých 9,99 $ měsíčně. Pokud tedy videa jsou jediná věc, která vás zajímá, nemusíte platit více.

Plné prémiové členství (ten, který zvyšuje cenu) umožňuje předplatitelům přístup do knihovny Prime Music Library, která zahrnuje miliony skladeb, Prime Reading, která nabízí přístup k tisícům knih, časopisů, článků a komiksu. A Twitch Prime, špičkový herní zážitek, který uživatelům poskytuje jedinečný herní obsah.

Kromě toho mohou odběratelé Prime ukládat neomezené množství fotografií online a účastnit se nakupování „Early Access“, který jim umožňuje vychutnat si 30minutový náskok při nákupu nově vydaných „Lighting Deals“ v Amazonii.

Mluvčí Amazonu se vydal na rekord, aby vysvětlil náhlé zvýšení cen:

„Prime poskytuje jedinečnou kombinaci výhod spojených s přepravou, nakupováním a zábavou a my i nadále investujeme do toho, aby byl Prime pro naše členy ještě cennější. Počet položek způsobilých k neomezené dvoudenní přepravě zdarma se v posledních letech zvýšil z 20 milionů na více než 100 milionů položek. Rozšířili jsme Prime Free Same-Day a Prime Free One-Day Delivery na více než 8 000 měst.

Pokračujeme také v zavádění nových, populárních a oceněných premiér, jako je The Grand Tour, Sneaky Pete nebo Golden Globe The Marvelous paní Maisel - vše součástí Prime Video. Členové také využívají rostoucí seznam jedinečných výhod, jako je Prime Music, Prime Reading, exkluzivní produkty a mnoho dalšího. Budeme i nadále zavádět nové způsoby, jak zlepšit život členů. ““

Nahoru, nahoru a pryč

Není to poprvé, co Amazon náhle zvedl své ceny. V roce 2014 byly náklady na Amazon Prime zvýšeny ze 79 na 99 dolarů. Podle společnosti Ars Technica je služba primární amazonskou „kravskou krávou“. O Amazonu se předpokládá, že má pouze 90 milionů členů v USA, ale není známo, kolik z nich nakupuje měsíční předplatné.

Je známo, že členové mají tendenci utrácet mnohem více na Amazonu než nečlenové. Podle Statisty utrácejí nečlenští členové USA na Amazonu zhruba 700 dolarů ročně. Naproti tomu američtí občané s předním členstvím utratí téměř dvojnásobek za 1 300 USD.

Ne ve Velké Británii

Dobrou zprávou je, že prozatím nejsou náklady na plné členství v Amazon Prime Prime ve Velké Británii nafouknuty. Ve Velké Británii již odběratelé platí více za roční předplatné, které se za cenu 79 GBP rovná 109,49 USD. Měsíční předplatné však stojí pouze 7,99 GBP, což je zhruba to, co obyvatelé USA platili před zvýšením ceny.

Pro kohokoli, kdo chce pokračovat v nákupu svého předplatného na měsíční bázi - ale nechce platit více - může být odpověď na připojení k serveru VPN ve Velké Británii a zakoupit měsíční předplatné. Není však jasné, zda by to mělo vliv na doručení následující den a přístup k Lightning Deals. Pro lidi, kteří se zajímají pouze o video, hudbu a literaturu, je to dobrá volba. Spojené království zatím neočekává podobné zvýšení cen. Mluvčí Amazonu to však do budoucna nevyloučil.

Pro kohokoli, kdo si nemůže dovolit předplatné prémiové video služby, jako je Hulu, Prime nebo Netflix, je VPN pro streamování skvělou volbou, kterou se vyplatí prozkoumat. Další nápady, jak vám VPN může pomoci ušetřit peníze, najdete zde.

Podívejte se do naší příručky VPN UK, kde najdete další informace o tom, jaké služby můžete odblokovat, a informace o tom, jak vás VPN může udržet v bezpečí.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: Claudio Divizia / Shutterstock.com

Obrazové kredity: pixinoo / Shutterstock.com, Denys Prykhodov / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me