Největší mezipaměť hackerských e-mailových údajů, která byla kdy objevena online

Největší sbírka napadených e-mailů, která byla kdy objevena, byla prozrazena online. Výzkumník zabezpečení na hackerském fóru našel obrovskou mezipaměť přihlašovacích údajů k e-mailové adrese.

Předpokládá se, že do fóra bylo v polovině prosince nahráno obrovské množství pokladů hackerských e-mailových údajů. Skládá se z více než 770 milionů e-mailových adres a hesel.

Obrovskou sbírku hesel objevil Troy Hunt, který provozuje webovou stránku s upozorněním na porušení autorských práv. Podle Hunt je mezipaměť hesel s největší pravděpodobností výsledkem různých odlišných než kořistí jednoho hacku.

Na své webové stránce Hunt vysvětluje, že „celkem existuje 1 160 253 228 jedinečných kombinací e-mailových adres a hesel“ a „21 222 975 jedinečných hesel“..

Podle Hunt se velká většina hackovaných e-mailových údajů objevila online dříve, dochází k závěru, že většina pocházela z hacků, jako je 360 ​​milionů účtů MySpace hackovaných zpět v roce 2008 nebo 164 milionů účtů LinkedIn hackovaných v roce 2016.

Byl jsem pwned web

Mnoho nových hesel

To znamená, že výzkumný pracovník v oblasti bezpečnosti byl schopen zjistit, že nejméně 140 milionů e-mailových adres z tohoto úniku nebylo nikdy uvedeno v jeho databázi Už jsem byl Pwned (HIBP).

Spotřebitelům se doporučuje, aby nejen zkontrolovali, zda byli tímto (nebo předchozím) porušením zasaženi zadáním jejich e-mailu, ale také aby pokračovali a aktualizovali svá hesla k e-mailu tak, aby byla na bezpečné straně.

A co je důležitější, každému, kdo na svém e-mailovém účtu nenastavil dvoufaktorovou autentizaci, se důrazně doporučuje, aby to hackerům zabránilo v používání samotného hesla..

Správci hesel a jedinečná hesla

Jako vždy, když je tento druh porušení zveřejněn, je to vážná připomínka potřeby spotřebitelů používat složitá a jedinečná hesla. Když dojde k hackerům, často kybernetičtí zločinci použijí přihlašovací údaje, aby se pokusili proniknout do sekundárních online služeb, jako jsou účty sociálních médií na Twitteru a Facebooku..

Spotřebitelé, kteří používají stejné heslo a e-mailovou adresu pro přístup k různým účtům, se vždy nechávají otevřeni možnosti křížových služeb. Z tohoto důvodu je pro spotřebitele tak důležité používat na svých účtech celou řadu jedinečných hesel. A co víc, díky sofistikovaným technikám hrubé síly je v dnešní době zásadní, aby hesla byla obtížná.

Dlouhý řetězec náhodných znaků, čísel a symbolů je vždy nejlepší. Opravdu silné heslo bude pro většinu lidí příliš obtížné zapamatovat. Z tohoto důvodu se spotřebitelům doporučuje používat spolehlivého správce hesel, jako je KeePass..

KeePass

Správci hesel umožňují lidem chránit všechny své účty pomocí silných jedinečných hesel a zároveň si pamatovat pouze jedno heslo pro samotného správce hesel.

Nejlepší správci hesel (KeePass nebo BitWarden) používají šifrování typu end-to-end k ochraně hesel uživatelů. Jedná se o vysoce bezpečný způsob, jak zajistit, aby všechny účty měly jedinečné silné heslo, protože klíče má pouze uživatel. (to znamená, že se zapomíná, že neexistuje způsob, jak obnovit hesla ze samotného správce hesel.)

Ostatní správci hesel, například FastPass, zašifrují hesla sami na svých serverech a drží kopii klíče. To umožňuje obnovení účtu - ale není nikde tak bezpečné.

Týká se to vás!

A konečně pro každého, kdo si myslí, že nebyl proniknut - stojí za zmínku, že experti na kybernetickou bezpečnost, jako jsou

Jake Moore ve společnosti ESET UK „je to docela skvělý čin, když jsme za poslední desetiletí neporušili e-mailovou adresu ani jiné osobní údaje.“

Nezapomeňte, že i vysoce postavené technické osobnosti, jako je Mark Zuckerberg na Facebooku, porušují účet, takže za předpokladu, že se vám to nestalo, není dobrý způsob myšlení.

Pravidelně aktualizujte svá hesla a ujistěte se, že jsou dlouhá a složitá, pomocí kombinace standardních písmen, velkých písmen nebo zajistěte, aby byla jedinečná a robustní pomocí správce hesel.

novinky o narušení dat, jako je tato, vás přiměly přemýšlet o přijetí preventivních opatření s vlastním digitálním soukromí. Další informace najdete na naší nejlepší stránce služeb VPN.

Obrazové kredity: GoodStudio / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me