Nová studie uzavírá uživatelům Facebook v hodnotě 1 000 $ ročně

Nedávná studie PLOS ONE naznačuje, že průměrný uživatel Facebooku by vyžadoval více než 1 000 dolarů jako náhradu za deaktivaci svého účtu na rok.

Zjištění jsou horká na patách loňského hodně propagovaného skandálu Cambridge Analytica a na zatracující zprávu New York Times. Zpráva NYT odhalila, jak gigant sociálních médií sdílel nebývalé množství uživatelských dat s partnerskými společnostmi. Zdá se, že i přes to vše si uživatelé Facebooku stále myslí, že výhody a pohodlí platformy převažují nad možnými riziky zabezpečení a digitálního soukromí..

Vědci provádějící studii, včetně několika ekonomů a výzkumníků sociálních médií, byli financováni z grantů od Kenyon College a Michigan State University. Hlavním cílem výzkumu bylo zjistit, jakou hodnotu má platforma sociálních médií pro spotřebitele, s ohledem na skutečnost, že služba je nabízena zdarma. Vědci provedli sérii aukcí, ve kterých byla účastníkům nabídnuta finanční kompenzace za deaktivaci jejich účtů Facebook po dobu od jednoho dne do jednoho roku.

Jeden z autorů studie, Jay Corrigan, vysvětlil myšlenky vědců v tiskové zprávě: „Víme, že lidé musí z Facebooku odvodit obrovskou hodnotu, nebo že na webu každý den nebudou trávit miliony hodin. Výzvou je, jak dát dolaru za službu, kterou lidé neplatí. “

Tři aukce zřízené vědci se zaměřili na dva vzorky vysokoškolských studentů ze středozápadních univerzit, jeden vzorek účastníků z obecné komunity a jeden online vzorek. Vědci zjistili, že jeden vzorek průměrné nabídky studentských účastníků činil více než 2 000 $ za deaktivaci Facebooku na jeden rok, zatímco průměrná nabídka ve vzorku komunity byla něco přes 1 000 USD za rok bez Facebooku.

Tato zjištění jistě říkají a naznačují, že uživatelé kladou na své zkušenosti se sociálními médii vysokou finanční hodnotu, a to i navzdory skandálním a vážným obavám o osobní soukromí. Corrigan v komentáři pro CNBC uvedl, že Facebook je: „tak zábavný a tak užitečný, že [jsou] ochotni zrušit své obavy o soukromí“.

Studie sdílela několik neuvěřitelných statistik, které ukazují, jak populární je web sociálních médií, a jak hluboká je služba v každodenním životě jejích uživatelů: „Kdyby byl Facebook zemí, byla by to největší světová populace s více než 2,20 miliardy aktivních uživatelů měsíčně, z nichž 1,45 miliardy je denně aktivních a každý den tráví v průměru 50 minut na platformách vlastněných Facebookem (např. Facebook, Messenger, Instagram). To znamená, že uživatelé společně tráví na Facebooku každý den více než 100 000 let. “

"Navzdory obavám ze ztráty relevantnosti kvůli klesajícím osobním příspěvkům ze strany uživatelů, sníženému zájmu o adopci a používání dospívajícími a mladými dospělými, tvrzením o možné manipulaci s jeho obsahem pro politické účely a únikům, které zpochybňují zpracování soukromých uživatelských údajů společností, Facebook po Googlu a YouTube zůstane nejlepším webem sociálních sítí na světě a třetím nejnavštěvovanějším webem na internetu. “

To naznačuje, že Facebook se stal tak silnou přítomností v životech lidí, že mnozí jsou ochotni přehlédnout údajné nesprávné zacházení s uživatelskými daty sociální sítě ve prospěch jejích vnímaných výhod. Studie dochází k závěru, že „Obavy týkající se ochrany osobních údajů, jako je údajné problematické nakládání se soukromými informacemi uživatelů, které se údajně použilo k ovlivnění prezidentských voleb USA ve Spojených státech v roce 2016, pouze zdůrazňují hodnotu, kterou uživatelé Facebooku musí ze služby odvodit . Přes přehlídku negativní publicity kolem odhalení Cambridge Analytica v polovině března 2018, Facebook přidal 70 milionů uživatelů od konce roku 2017 do 31. března 2018. To znamená, že hodnota, kterou uživatelé čerpají ze sociální sítě, více než kompenzuje obavy o soukromí. “

To nutně neznamená, že uživatelé Facebooku nevědí, co se týká ochrany osobních údajů, a neznamená to, že by uživatelé neměli být při používání webu ostražití ohledně svého osobního soukromí. Jednoduše ukazuje, že uživatelé vnímají ze své zkušenosti s Facebookem určitou hodnotu, která překračuje všechna rizika spojená s používáním platformy.

Ačkoli nálezy studie otevírají oči, nejsou překvapivé. Sociální síť se úspěšně začlenila jako nezbytná součást každodenního života miliard lidí. Dosah Facebooku a jeho různých dalších platforem je monolitický a stále více znepokojující kvůli velkému množství osobních údajů, které společnost zpracovává..

Uživatelé Facebooku, kteří se obávají o své osobní soukromí na internetu, by měli zvážit použití VPN k zabezpečení svých online dat. Špičkové VPN na dnešním trhu mohou uživatelům pomoci zašifrovat jejich online komunikaci a zajistit si osobní soukromí při používání Facebooku nebo dělat cokoli jiného na internetu.

Pokud vás tento příběh přivedl k přehodnocení vlastního online zabezpečení, proč se podívat na naši nejlepší stránku služeb VPN, kde najdete další informace.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me