Online streamingové služby: Kdo sedí na trůnu?

Téměř 60% diváků v USA mají přístup k Netflixu, studie našla. To představuje téměř 50 milionů předplatných. Zdá se však, že to není úplně monopol, protože mnoho mladších diváků se přihlásilo k odběru více platforem.

Služby předplatného videa na vyžádání (SVOD), jako je Netflix, se dlouho předpovídaly jako smrt živé televize. Služby streamingu online byly v poslední době zodpovědné za pokles předplatného kabelové televize.

Nový výzkum ukázal, že z těch diváků, kteří mají přístup k živé televizi i Netflixu, jeden z pěti poskytovatelů streamování používá jako svou platformu volby. To je růst o 4% za posledních 12 měsíců. Je zajímavé, že tento trend se zdá být generační. Když zpráva izolovala diváky ve věku 16 až 24 let, tento počet vyskočil na 50%.

Výzkum naznačuje, že mladší diváci „stříhají kabel“ nebo ruší placené živé televizní předplatné, ve prospěch SVOD v mnohem větším počtu než starší generace.

To by mohlo být výsledkem nesmírně úspěšného původního obsahu od vůdců v oboru Netflix a Amazon. Seriály Marvel "Obránci" od Netflixu a "Muž na vysokém hradě" z Amazonu jsou dva hlavní příklady.

Většina neoriginálního obsahu je geograficky omezena, takže mnoho předplatitelů Netflix používá VPN pro Netflix za účelem přístupu k obsahu, který je aktuálně blokován v jejich oblasti.

Přestože Netflix se 100 miliony předplatných po celém světě vypadá, že utíká korunu, mladší diváci nemají věrnost značce, kterou si poskytovatelé kabelových sítí v minulosti užili. Rostoucí počet tisíciletí se přihlásil k odběru více platforem. Kdo jsou tedy tito výzevníci za vlády Netflixu a jak vážné jsou jejich nároky?

Okamžité video Amazon Prime

amozon prvotřídní okamžité video

Amazon drží docela těsné víko na jeho předplatné čísla. Odhady pro globální diváky se pohybují kolem 80 milionů. Vzhledem k tomu, že přístup k videu Amazon přichází s předběžným členstvím, není jasné, kolik uživatelů tuto službu skutečně používá.

Mezi hlavní pořady patří senzační sci-fi thriller „Muž na vysokém hradě“, zatímco Amazon je také novým domovem Jeremyho Clarksona a přátel „Velké turné“.

Ačkoli je Amazon Prime Video k dispozici celosvětově, většina jeho obsahu, stejně jako obsah Netflix, je k dispozici pouze v určitých oblastech. Přístup k tomuto geograficky blokovanému obsahu je však dostatečně snadný - stačí se podívat na našeho průvodce amazon VPN VPN.

Úplné předplatné Amazon Prime stojí 99 USD pro ty v USA nebo 79 GBP pro zákazníky z Velké Británie. Přístup k samotnému Amazon Prime Instant Video stojí v USA 10,99 $ a ve Velké Británii 5,99 GBP.

Hulu

Hulu Wall 300X133

Domov nesmírně populární adaptace Margret Atwood „The Handmaid's Tale,“ Hulu těží z nedávného růstu na trhu SVOD. Nyní se může pochlubit 12 miliony předplatitelů po celém světě. V průzkumu 2016 v USA uvedlo 23% respondentů, že platili za účet Hulu.

Snad Hulu je největším lákadlem dostupnost síťových pořadů 24 hodin po vysílání na živé televizi. Stejně jako Netflix a Amazon Prime Video má platforma působivý záznam původního obsahu, v čele s „The Handmaids Tale“ a rom-com series „Casual“. na platformě.

Přes 12 milionů odběratelů je Hulu k dispozici pouze divákům v USA a Japonsku. Hully se týkaly celosvětové expanze pro Hulu, ale do té doby budou moci tuto službu využívat pouze diváci z celého světa pomocí virtuální privátní sítě (VPN). Pokud tedy chcete VPN, která pracuje s hulu, přečtěte si našeho průvodce hulu VPN.

Pro přístup do Hulu si mohou zákazníci vybrat ze dvou cenových systémů. Základní balíček, který obsahuje inzeráty, stojí 7,99 $ měsíčně. U komerčního balíčku se to zvyšuje na 11,99 $. Zákazníci mohou také přidat Showtime k předplatnému za 8,99 $ měsíčně, HBO za 14,99 $ a Cinemax za 9,99 $.

HBO TEĎ a HBO GO

Hbo Now 300X151

Ačkoli síť HBO měla v loňském roce přes 120 milionů předplatitelů, její služba na vyžádání měla pouze 2 miliony diváků. I když se to zdá nízké, mimo první tři Netflix, Amazon a Hulu, HBO vede smečku.

Největším úspěchem HBO je bezpochyby Game of Thrones. Má však dlouhou historii výroby trhavých televizních pořadů. V současné době „Westworld“, „The Thick of It“, „spin“ off „Veep“ a „Minulý týden dnes večer“ s Johnem Oliverem patří mezi jeho největší atrakce.

HBO TEĎ posílí zákazníky zpět paušální sazbou 15 $ měsíčně. HBO GO je naproti tomu k dispozici pouze se satelitním předplatným HBO.

Bohužel, bez VPN, HBO TEĎ je k dispozici pouze pro americké diváky. Pokud tedy chcete zachytit některé z nejvíce kriticky uznávaných televizí, doporučujeme navštívit náš seznam pět nejlepších VPN pro HBO GO a HBO TEĎ.

Obrázek Kredit: pixinoo / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me