Případ dvojité vraždy vyvolává otázku: Poslouchá Alexa naše okolní rozhovory?

poslouchá vás amazonská ozvěna?


Nový soudce v New Hampshiru vydal příkaz, aby Amazon obrátil nahrávky ze zařízení Echo, které by mohlo mít zásadní důkazy v případě dvojité vraždy státu New Hampshire v. Timothy Verrill.

Někdy mezi 27. lednem a 29. lednem 2017 státní zástupce tvrdí, že Verrill bodla dvě ženy k smrti v domě v Farmingtonu v New Hampshire. Christine Sullivan a Jenna Pellegrini byli o několik dní později nalezeni pod plachtou na dvorku s vražednou zbraní pohřbenou poblíž jejich těl. Verrill byl obviněn ze dvou počtů vražd prvního stupně a přiznal se, že nebyl vinen v zabití. V současné době sedí ve vězení a čeká na zahájení soudního řízení na jaře příštího roku.

Klíčem k případu státu proti společnosti Verrill by mohl být velmi dobře zvukový obsah obsažený na serverech Amazonky ze zařízení Echo umístěného v kuchyni domu, kde pravděpodobně došlo k vraždám. Zařízení Amazon Echo jsou vybavena digitálním osobním asistentem Alexa aktivovaným hlasem, který poslouchá určitá spouštěcí slova a poté začne nahrávat zvuk. Tyto zvukové nahrávky jsou pak ukládány na serverech Amazonky, dokud je uživatel ručně neodstraní. Prokurátoři v daném případě doufají, že dotyčné zařízení Echo poslouchalo a zaznamenávalo, co se v domě dělo v bezprostředním časovém období před, během a po vraždách; a že tyto nahrávky budou mít klíčové důkazy, které upevní jejich případ proti panu Verrillovi.

Ospravedlněno nebo ne?

Podle rozhodnutí soudce stát požaduje, aby Amazon předal data ze zařízení Echo zaznamenaná od 27. ledna do 29. ledna 2017. Tento příkaz odůvodňuje žádost následujícím tvrzením:

„Soud shledává, že existuje pravděpodobné důvody k domněnce, že server (y) a / nebo záznamy vedené pro Amazon.com nebo záznamy obsahují nahrávky vytvořené inteligentním řečníkem Echo v období od 27. ledna 2017 do 29. ledna 2017 a že tyto servery obsahují informace identifikující veškerá mobilní zařízení, která byla v tomto časovém období spojena s tímto inteligentním řečníkem, a že tyto informace obsahují důkazy o zločinech spáchaných proti paní Sullivanové, včetně útoku a možného odebrání těla z kuchyně v čase období od 27. ledna 2017 do 29. ledna 2017. “

Pokud by tyto záznamy Echo umístěné na serverech Amazonu obsahovaly usvědčující důkazy, o nichž má stát podezření, že by to mohlo být, mohlo by se to ukázat jako nezbytný důkaz, který umožňuje státním zástupcům zajistit odsouzení v případě.

Ačkoli tento potenciální zvukový záznam může být jistě prospěšný při konečném výkonu spravedlnosti v tomto ohavném incidentu, zpochybňuje přirozené obavy o soukromí spojené s bohatstvím osobních údajů, které poskytujeme velkým společnostem prostřednictvím takových hlasem aktivovaných služeb v neustálém hledání. pro pohodlí a pohodlí. Reproduktory Amazon Echo jsou bezpochyby nesmírně užitečné v celé řadě situací. Pouhým hlasem můžete Alexovi prostřednictvím reproduktoru Echo přikázat, aby vám dal předpovědi počasí, zkontroloval svůj bankovní účet, přehrával oblíbenou hudbu, objednal si pizzu nebo dokonce vtipkoval. I když to může být naprosto pohodlné a občas zábavné, je důležité si uvědomit, že tato zařízení vždy poslouchají a shromažďují všechny druhy osobních údajů od uživatele.

Posloucháme ... upřímně

Přestože reproduktory Echo mohou být neustále zapnuty, pokud je mikrofon zapnutý, podle Amazonových dotazů Alexa FAQ: „Zařízení Echo jsou navržena tak, aby detekovala pouze vámi zvolené budící slovo (Alexa, Amazon, Počítač nebo Echo). Zařízení detekuje probuzené slovo identifikováním akustických vzorů, které odpovídají probuzenému slovu. Žádný zvuk není uložen ani odeslán do cloudu, pokud zařízení nezjistí probuzení slova (nebo Alexa není aktivován stisknutím tlačítka). “

Toto je uklidňující informace pro uživatele Echo, což znamená, že mají plnou kontrolu nad tím, co je a co není zaznamenáno a uloženo na serverech Amazonu. Uživatelé Echo mají také možnost procházet jejich historii hlasového záznamu a trvale smazat jakoukoli nahrávku. To se však může v tomto případě státním zástupcům ukázat jako obtížné, protože budou financovat existenci záznamů, které nemusí být nutně dostupné nebo existující.

Na druhou stranu je možná povzbudivé státní zástupce, že existují zprávy o jiných případech, kdy zařízení podporující Alexa zaznamenávají více, než co jejich uživatelé očekávají. Někdy mohou zařízení Echo nesprávně interpretovat „probuzení slovo“ nebo jiný příkaz a začít nahrávat, i když uživatel nemá v úmyslu nahrávat. Jakýkoli takový neúmyslný záznam na zařízení Echo ve středu tohoto případu může být pro stíhání výhodný. Proto, i když na dotyčném zařízení nebyly úmyslně zahájeny žádné nahrávky, stále existuje šance, že by zařízení mohlo zachytit další bitové zvuky, které se mohou ukázat jako užitečné pro případ státu.

Tento bod však také odhaluje znepokojivou skutečnost, že tato zařízení nejsou zcela blázni a nejsou bez chyb. Ochrana osobních údajů u těchto typů inteligentních zařízení je velmi reálná. Navzdory ujištění Amazonu o ochraně soukromí svých zákazníků si nemůžeme být stoprocentně jistí, pokud jde o celou šíři osobních údajů, které shromažďují, a co zaznamenávají prostřednictvím svých inteligentních reproduktorových zařízení..

Mluvčí Amazonu ve sdělení Associated Press odhalil, že nahrávky nezveřejní "bez platného a závazného právního požadavku." Zbývá vidět, zda Amazon bude bojovat proti rozhodnutí soudce nebo souhlasí s uvolněním nahrávek.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me