Proč investice do kryptoměny není pro slabé srdce

Letos vzrostla cena bitcoinů o 640% na současnou cenu 8 100 USD. Ether se změnil z pouhých 30 USD na současnou cenu 390 USD. Mezitím Litecoin vzrostl od začátku roku o 1 400%. V srpnu dosáhl celkový trh kryptoměny rekordních 150 miliard dolarů. S takovými statistikami není divu, že se investoři dožadují určité akce.

Navzdory všem dobrým zprávám však investice do kryptoměn není vždy procházka v parku. Naopak, zatímco někteří lidé mají masivní návratnost svých investic, jiní se stanou oběťmi hackerů a podvodníků, kteří loví dychtivé a ambiciózní.

Tento týden se například objevily zprávy o startu blockchainu společnosti Ethereum, který podvrhl investory Initial Coin Offering (ICO) ve výši 374 000 USD. Mince se jmenovala Confido. Slíbil, že se jedná o blockchainové řešení pro provádění plateb a sledování zásilek. Digitální tokeny byly prodány investorům mezi 6. a 8. listopadem. V neděli pak vývojáři mince náhle vytáhli jak Twitter, tak webové stránky pro Confido.

Krátce na to mluvčí Confida vydal zprávu o Redditovi a prohlásil, že „právní problémy“ vývojářům Confida zabránili v tom, aby mohli pokračovat v mince. Stejná zpráva se krátce objevila na médiu, ale byla rychle odstraněna:

"Právě teď jsme na těsném místě, protože máme právní potíže způsobené smlouvou, kterou jsme podepsali." Je pravděpodobné, že budeme schopni najít řešení, jak situaci napravit. Nemůžeme vás však se 100% jistotou ujistit, že to zvládneme. “

Pro investory se však mluvčí Confida o pár hodin později vrátil k Redditu a řekl:

"Podívej, nemám vůbec ponětí, co se tady stalo." Odstranění všech našich sociálních platforem a webových stránek pro mě bylo naprostým překvapením. “

Confido Coin

Od té doby jsou tokeny Confido bezcenné. Investorům nic nezbylo. Eli Lewitt, spoluzakladatel TokenLot (webové stránky, které provozovaly ICO blockchain ICO pro Confido), byl ponechán uprostřed. Lewitt šel do záznamu a řekl, že vývojáři Confido „byli velmi dobří podvodníci“. Zdá se, že zmizeli beze stopy.

Těžko říct

Bohužel, toto je problém s rostoucím trhem s kryptoměnami na investičním trhu. Altcoiny jsou většinou neregulované a stále se objevují nové mince. Pro investory, kteří zmeškali bitcoinovou zlatou špičku, jsou ICO pro specializované mince, které slibují jedinečný vývoj blockchainu, obrovským pokušením. Při této příležitosti se však zdá, že mince byla jen prázdným slibem vytvořeným důvtipnými podvodníky.

Bohužel je toho jen málo, co by tomu mohlo zabránit. Z tohoto důvodu musí být investoři při investování do rozvíjejících se mincí neuvěřitelně opatrní. Zatímco některé altcoiny, jako je EOS, mají velká jména, jako je Dan Larimer (Bitshares, Steemit), k nim jsou připojeny, jiné startupy jsou vytvářeny neznámými.

Eos

Bohužel pro investory, kteří doufají, že rychle zbohatnou, není snadné říct, která mince bude úspěšná nebo neúspěšná - nebo ještě horší, podvod. S ohledem na to nikdo nemůže popřít, že do investic do počátečních nabídek mincí je zapojen prvek hazardu. To není pro slabé srdce.

Bezpečnostní obavy

Nejedná se pouze o falešné mince vytvořené podvodníky, což může vést ke mizernému dni ve světě kryptoměn. V tomto roce došlo k několika případům hackování mincí, což vyvolává otázky ohledně bezpečnosti kryptoměn.

Jen tento týden se při kybernetickém útoku na kryptoměnu známou jako Tether objevili kybernetičtí zločinci s digitální měnou v hodnotě 31 milionů dolarů. Tether je čínská kryptoměna, která se původně nazývala Realcoin. Altcoin byl rebranded k Tether a od té doby vzrostl v popularitě.

Hacked Coins

One Tether stojí vždy za jeden dolar, což ho činí stabilním a užitečným kryptografickým nástrojem pro online transakce s kryptami z běžných měn fiat. V neděli se hackerům podařilo prorazit peněženku Tether Treasury a odeslat krypto fondy ve výši 30 950 010 $ na „neautorizovanou bitcoinovou adresu“.

Naštěstí, podle vývojářů Tetheru, mince nebudou směnitelné, protože adresa byla na černé listině. Doufáme, že to úspěšně zabrání vstupu mincí do oběhu. Hack je však dalším znakem zranitelnosti kryptoměn vůči hackerům.

Vlevo, vpravo a na střed

Během několika posledních let došlo k mnoha vysoce profilovaným hackerům. Výměny bitcoinů, jako jsou Bitfinex a Mt. Gox byl hacknut. V červenci tohoto roku byla izraelská kryptoměnná obchodní platforma s názvem CoinDash nabourána na úroveň Etheria v hodnotě 7 milionů dolarů. V roce 2016 bylo v éteru ukradeno více než 50 milionů dolarů investorům, kteří mají prostředky v Decentralizované autonomní organizaci (DAO). Hacks, jako jsou tyto, se týkají. Ukazují značná rizika spojená s udržováním kryptoměn.

Navíc se objevily důkazy o tom, že ve volné přírodě existuje malware, jehož cílem je shromažďovat hesla peněženky lidí nebo zachytit adresy peněženek během transakcí, aby bylo možné zaslat finanční prostředky hackerům. Podle odborníků na kybernetickou bezpečnost ve společnosti FireEye bylo známo, že severokorejští hackeři pracující pro Kim Jong-un ukradli za bitcoiny (a další krypty) týdně desítky tisíc dolarů.

Moudře investujte

Na konci dne investice do kryptoměn přináší potenciál pro masivní výplaty. Agresivní růst však také vede k volatilitě, a ačkoli se může zdát atraktivní investovat do této rozvíjející se oblasti, je třeba zvážit jeho významné nestability. Stejně jako u jakékoli formy obchodování je důležité nehrát více, než si můžete dovolit prohrát.

Tento článek není určen jako investiční poradenství a neměl by být považován za takový.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: Wit Olszewski / Shutterstock.com,

Obrazové kredity: Světlé a tmavé studio / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me