Proč jsou Millennials Blasé o ochraně osobních údajů

Zdá se, že tisíciletí nezajímá, že Facebook a další společnosti shromažďují svá data pro zisk. Přinejmenším to je předpoklad nedávného názoru v New York Post. To naznačuje, že tisíciletí jsou zaslány skutečnosti, že k tomu, aby bylo dosaženo mnoha výhod, které nový technologický svět nabízí, musí existovat oběť. Pokud jste tisíciletí, měl bych zájem o vaši reakci na tento předpoklad a další, které následují.

Millennials se zdají být pohodlnější s představou, že pokud je produkt bezplatný, pak jste produkt a nechte se být otevřenou knihou pro všechny. Jak bude odhaleno později, názorová část se domnívá, že to neplatí o předchozích generacích, které se zdají být více chráněny svým soukromím. Předchozí generace samozřejmě měly menší hrozbu pro to, aby jejich soukromí šlo s výrazně nižší dostupností informací, zábavy a komunikace (abychom jmenovali alespoň některé).

Není tedy nutné spravedlivě vyčlenit tisíciletí, jako by to byli někteří mimozemšťané. Ačkoli, stejně jako mimozemšťané, pocházejí a žijí v různých světech svým předchůdcům. Chci říct, že vypalování knih neexistovalo před Guttenbergovým tiskem tiskařských tisků a až do chvíle, kdy se svět stal jaderným, nebylo potřeba útočiště. Ve skutečnosti byste mohli učinit případ, že nebezpečný, bláznivý svět, který byl předán tisíciletím, a který nyní zdědí, může ve srovnání s veřejností zdánlivě skrývat své osobní údaje. Nemluvě o tom, že intenzivní kontakt se sociálními médii a podobně je nutným rozptýlením od moderního života!

Kromě toho by nikdo asi před patnácti lety nevěřil, že čmáranice na koleji Mark Zuckerberg by se proměnila v monstrum obchodního modelu, jakým je dnes - plná invazivních algoritmů. Kdo si dokázal představit, že společnosti v oblasti sociálních médií se mohou naučit naše politické sklony, naše záliby a nepáči, naše náboženské vztahy a naše sexuální orientace a sklonky? Pokud chci nebo jiný právní subjekt nebo orgán činný v trestním řízení chtít v daný den opakovat své aktivity - to je snadno a snadno dostupné z mého smartphonu.

Když se tisíciletí k technologickým bohům bezstarostně převalují, když se jedná o jejich veřejný filetování, tento článek je (a další) zavádí k úkolu pro ruční a dechové vyjádření překvapení a pobouření v Cambridge Analytica za to, že pracovali s volnou možností, která jim byla dána. Samozřejmě, pokud by společnost pomohla Hillary Clintonové vyhrát Whitehouse místo toho, aby údajně zvyšovala vyhlídky odporného zlobra, Trumpa, pravděpodobně by neexistovala stejná úzkost - nebo tak kus vypadá.

Ať už je to jakkoli, je třeba si položit otázku: co Cambridge Analytica udělala, že nespočet dalších společností neudělala? Myslím, proč by s ním mělo Facebook nakládat jinak, protože je to politická firma a ne avaricious scavenger reklamy? Ostatní savanti Silicon Valley - Google, Apple a Microsoft - všechny zpeněžují vaše informace. Rádi vyzvou inzerenty, výzkumné pracovníky a vládní agentury, aby prostřednictvím nich objevili poklad vašich osobních informací.

A tisíciletí, stejně jako tisíce dalších generací, jsou podle všeho ochotny takové informace poskytovat a v obrovském množství. Ve skutečnosti se zdá, že si v závodě na dně pochutnávají na tom, kdo může publikovat nejvíce obsahu, fotografií a podobně. Zdá se, že jsou o nevyhnutelném spadu ambivalentní. "Tak co?" Říkají: "Nemám co skrývat."

Článek se ptá, zda by ty předchozí generace byly tak nadcházející, citujíc takzvanou největší generaci unikající z telefonu, pokud by to znamenalo, že by vláda mohla beztrestně odposlechnout jejich rozhovory. Naopak, podle tisíciletí by se zdálo, že nedostatek soukromí a kooptování osobních údajů je cena za množství potěšení, které digitální médium dodává.

Jak zakladatel kabelového časopisu Kevin Kelly řekl ve své knize z roku 2016, Nevyhnutelný: Pochopení 12 technologických sil, které budou utvářet naši budoucnost:

„Pokud nás dnešní sociální média naučila něco o sobě jako o druhu, je to, že lidský impuls ke sdílení převyšuje lidský impuls pro soukromí."

Co myslíš? Je to spravedlivé posouzení současného stavu?

Obrazový kredit: Podle obrázků AYA / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me