Proč USA musí nechat firmy poskytující soukromí

Nedávno případ v USA upozornil na závažnost problému, kterému čelí americké podniky, pokud jde o poskytování soukromí svým uživatelům. Případem je případ horeup.net, který nedávno přiznal splnění dvou zapečetěných rozkazů od FBI. Firma, která se pyšní poskytováním soukromí svým uživatelům, byla schopna poskytnout záruky pouze nedávno - kvůli objednávce Gag, že byla také pod.

Podle growup.net se první rozkaz „týkal veřejné kontaktní adresy pro mezinárodní vydávací prsten DDoS“, zatímco druhý byl „účet využívající ransomware k vydírání peněz od lidí.“ Ve svém blogovém příspěvku na toto téma, growup.net vysvětluje, že příkazy byly důvodem, proč nedokázal aktualizovat kanár s warrantem: což vedlo k určitým obavám ze strany jeho uživatelů.

Nuceni proti své vůli

V blogovém příspěvku firma rovněž vysvětluje, že dva případy se týkaly „vydírání“, které „porušují jak dopis, tak ducha společenské smlouvy, kterou máme s našimi uživateli: Máme záda, dokud nevykonáte vykořisťovatelskou činnost, misogynní, rasistické nebo bigotní programy. ".

Pravda je však taková, že společnost upupup.net nesplnila podmínky, protože zaujala vysoký morální postoj - naopak - pokusila se odporovat rozkazům. Nakonec by však nedodržení příkazů mohlo mít „za následek dobu vězení pro ptáky Riseup a / nebo ukončení organizace Riseup“. S ohledem na tuto skutečnost je možné chápat, že na stránkách horeup.net bylo štěstí, že případy (bylo požádáno, aby zveřejnily podrobnosti o), se týkaly akcí, které organizace zvlášť neschvaluje.

vzestupný banner

Probíhající problém pro firmy orientované na soukromí

Případ upup.net je dokonalým příkladem problému, kterému čelí USA: případ, který určitě nepomůže „znovu udělat USA skvělými“. Ve skutečnosti jsou to právě tyto typy opatření ze strany vlády USA (a všech ostatních vlád, které se cítí stejně), které pravděpodobně odvedou podniky v technologickém sektoru od pobřeží USA - přijmou s nimi důležitá pracovní místa.

Je však smutné, že od doby, kdy se dostal k moci, vyšlo najevo, že Trumpova správa nebude dýchat čerstvým vzduchem (tolik lidí se zdá být tak přesvědčených, že to bude). Ve skutečnosti, pokud jde o technologii, internet a digitální soukromí, se zdá, že Trumpova administrativa je pekelně zaměřena na zničení Ameriky, než aby byla skvělá..

trumf karneval

Nejen americký problém?

A co víc, tento problém nemají jen USA. Britská nedávno schválená Snoopersova charta je ve stejném duchu. Zákon znamená, že Spojené království mohlo také vidět, že firmy z průmyslového odvětví opouštějí své břehy - pokud by se rozhodl získat všechny těžkopádné a vynutit si zadní vrátka.

Liz McIntyre - expert na kybernetickou bezpečnost na ixquick a StartPage - problém chápe příliš dobře. Řekla ProPrivacy.com, že „americká společnost může být upřímná v ochraně soukromí spotřebitele, ale dopis o národní bezpečnosti & gag objednávka mohla proměnit americkou službu přes noc v honeypot. “

To prostě není dost dobré a podle McIntyra to znamená, že americké společnosti se dostávají do mimořádně znepokojivé situace,

„Zákony, jako je Patriot Act, mohou americké společnosti donutit porušit jejich upřímné sliby v oblasti soukromí tím, že ohrožují majitele a zaměstnance trestním stíháním a vězením. To je důvod, proč spotřebitelé uvědomující si soukromí hledají služby založené v zemích EU, kde je soukromí lépe chráněno zákonem. “

logo úvodní stránky

Utéct!

Pokud Trump nebude opatrný, nebudou to jen zákazníci, kteří hledají produkty založené v zámoří. Neschopnost plnit sliby, díky nimž jsou jejich výrobky žádoucí, může technologické firmy donutit opustit zemi. PrivacyTools.io - vysoce uznávaná organizace, která poskytuje znalosti a nástroje pro ochranu před hromadným dohledem - již podporuje zákazníky, aby bojkotovali americké firmy,

„Služby se sídlem ve Spojených státech se nedoporučují z důvodu programů dozoru země, použití dopisů o národní bezpečnosti (NSL) a doprovodných objednávek na gag, které příjemci zakazují hovořit o žádosti. Tato kombinace umožňuje vládě tajně nutit společnosti, aby poskytly úplný přístup k zákaznickým údajům a transformovaly službu na nástroj hromadného sledování. “

Ve skutečnosti se PrivacyTools.io nedávno rozhodlo zrušit podporu DuckDuckGo, protože firma sídlí v USA a mohla by být nucena tajně dodržovat příkaz (i přes své sliby o ochraně soukromí).

Sestupná spirála

spirála dolů1

Až donedávna se EU zdála jako lepší lokalita. Zákony o uchovávání údajů, které se pomalu rozšiřují, však hrozí, že to všechno změní. To může vést k tomu, že firmy budou chtít také opustit tyto země EU: při hledání nového bezpečnějšího technologického přístavu, někde dál.

Jak je tedy pravděpodobné, že firmy skutečně vstanou a odejdou?

Bohužel se to zdá velmi možné. Trump se rozhodl obklopit se lidmi, kteří zazvoní vážné poplachové zvonky pro technické firmy. Nově jmenovaný generální prokurátor, senátor Jeff Sessions, je pro zadní vrátka. Kromě toho je nově jmenovaný předseda FCC Ajit Pai externistickým lobbistou, který je nepřítelem síťové neutrality. S ohledem na to by se zdálo, že věci vypadají pod Trumpem horší než lepší.

Monkey vidět opice dělat

Trump a britská premiérka Theresa Mayová navíc slíbili, že budou znovu rozvíjet zvláštní vztahy mezi těmito dvěma národy. Theresa May se intenzivně podílela na koncipování britské Charty snoopersů (v době svého působení jako ministryně vnitra). Jako taková jsou její a prezident Trump neuvěřitelně podobné osobnosti, které se zdají mít velmi podobné cíle pro své národy.

Ve Spojeném království nová právní úprava znamená, že britské firmy musí souhlasit s tím, že do svých produktů vloží zadní dveře, pokud o to vláda požádá. To jde ruku v ruce s vývojem šifrování, jako je protokol MIKEY-SAKKE, který navrhl GCHQ. MIKEY SAKKE je jen jedním z příkladů typu zadních dveří, které by britská vláda chtěla, aby do svých produktů umístily firmy se sídlem ve Velké Británii..

gchq strašidla

Nedostupné zadní dveře

Problém se zadními vrátkami však spočívá v tom, že ačkoli mohou být zapsány do produktu pro použití vládou - mohou také padnout za kořist nepřátelům státu, hackerům a počítačovým zločincům. Backdoor je chyba zabezpečení, což znamená, že produkt nebo služba nejsou vůbec bezpečné. To je obrovský problém a problém, který chamtivé postupy vlády jednoduše nepřiznají. Je však bohužel pravděpodobné, že terorismus bude nadále používán jako katalyzátor pro provádění tohoto druhu rušivých právních předpisů. Výsledek? Podle Trumpa budou američtí občané pravděpodobně čelit vyšší úrovni dohledu (možná ještě vyšší než kdykoli předtím).

To se může zdát nepravděpodobné pro některé lidi, kteří se mylně domnívají, že Snowden odhalení zlepšila věci. Jak však Jennifer Stisa Granicková vysvětluje ve své nové knize American Spies, USA úspěšně používají mezery, aby i nadále dostávaly americké občany pod „hromadný“ dohled. Přidejte tyto mezery k objednávkám gagů a rozkazů a máte katastrofální recept, který nutí americké technologické firmy, aby byly zcela na milost americké administrativy. Liz McIntyre souhlasí: potvrzuje to,

"Pokud Spojené státy chtějí dosáhnout velikosti v produktech a službách přátelských k ochraně soukromí, musí se změnit zákony, které mohou narušit přísliby ochrany soukromí s tahem pera."

Bohužel se zdá, že se USA pravděpodobně připojí k Spojenému království, pokud jde o povinné uchovávání údajů, než o provedení změn, na které jsme oba, McIntyre a já doufáme. Ve skutečnosti budu velmi překvapen, pokud neuvidíme, že USA získají vlastní Snoopersovu chartu pod Trumpem: takový je smutný stav věcí.

Yahoo skandál

Pro ty z vás, kteří si myslí, že jsem jen děsivý, nemůžete být dále od pravdy. Problém je vážný. Podívejte se například na případ Yahoo, kde se firma rozhodla pomoci americké inteligenci instalací špionážního nástroje do své e-mailové služby (která poskytla NSA přístup k milionům na milionech uživatelských e-mailových účtů: zda udělali něco špatného nebo ne) . Splnění této žádosti způsobilo, že Alex Stamos (CSO v Yahoo) skočil na Facebook, a nakonec donutil Marissu Mayer opustit svou pozici generální ředitelky fialového paláce..

Ukázka mého dřívějšího bezpečnostního bodu - při této příležitosti, když Yahoo pomáhal a navštěvoval NSA - byl špionážní nástroj ve skutečnosti „rootkit“, který mohl kdokoli využít. To může hackerům (a dokonce i samotným zaměstnancům Yahoo) poskytnout neomezený přístup k těmto e-mailovým účtům. Toto je obrovské bezpečnostní riziko, které zcela vysvětluje, jak se 200 milionů uživatelských jmen a hesel uživatelů Yahoo konečně prodalo na temném webu loni v srpnu..

Čas se krátí

Na konci dne je silné šifrování typu end-to-end nejlepší formou kybernetické bezpečnosti. Z tohoto důvodu, dokud se USA (a další země) nerozhodnou podporovat silné soukromí: zdá se, že současná epidemie počítačové kriminality bude pokračovat.

Ve skutečnosti s umělým inteligentním softwarem a kvantovým výpočtem na vzestupu - budoucnost vypadá kybernetickou bezpečností nesmírně bezútěšně - pokud vlády nedovolí odvětví ochrany soukromí a bezpečnosti úspěšně vydělávat a vyvíjet se stejným tempem jako technologie, které nevyhnutelně vzrůstají a zhoršovat počítačovou kriminalitu. Byl jsi varován.

Názory jsou autoři vlastní.

Název Obrazový kredit: garagestock / Shutterstock

Obrazový kredit: Onigiri studio / Shutterstock

Obrazový kredit: milo827 / Shutterstock

Obrazový kredit: Stephen Clarke / Shutterstock

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me