PureVPN klade nezávislý audit na své požadavky bez protokolu

PureVPN je nejnovějším poskytovatelem VPN, který otevírá své knihy třetí straně a najímá bezpečnostní firmu Altius IT, aby prověřila své nároky bez přihlášení.

Během auditu společnost Altius IT zkontrolovala PureVPN, aby zajistila, že nebyly vedeny žádné protokoly týkající se aktivit procházení účastníků, protokolů připojení, přiřazené adresy VPN IP, IP adresy uživatele, času připojení, historie procházení, navštívených webových stránek, odchozího provozu a dotazů DNS..

Společnost Altius IT také analyzovala dokumenty PureVPN o síťové infrastruktuře, systémové konfigurace a soubory systémových protokolů, aby ověřila své nároky na protokolování. Po dokončení auditu společnost Altius IT zaznamenala oficiální prohlášení, že společnosti PureVPN poskytla úplný zdravotní doklad a uvedla, že:

Nenalezli jsme žádné důkazy o systémových konfiguracích a / nebo souborech systémových / servisních protokolů, které by nezávisle nebo společně mohly vést k identifikaci konkrétní osoby nebo její činnosti při používání služby PureVPN..

Altius IT

V roce 2018, po zprávách, že PureVPN pomohl FBI vyřešit zločin poskytnutím protokolů připojení pro jeho servery, se firma rozhodla změnit své protokolovací politiky tak, aby se staly nulovými protokoly.

Zatímco případ, kdy PureVPN pomohl FBI provést útok s časovou korelací, byl extrémně zaměřen - a v našich očích nepřiměřeně neposkvrnilo jeho pověst - vždy je pozitivním krokem pro jakoukoli VPN, aby se rozhodla stát se službou bez protokolování..

Nyní, PureVPN vzal jeho non-logs požadavky na další úroveň, tím, že získá nezávislou pečeť schválení, že jeho politiky jsou vodotěsné. Audit dává PureVPN do ligy s menšinou komerčních VPN, které se rozešly z vlastních kapes a nechaly si službu ověřit nezávislými auditory..

Když už mluvíme o auditu, PureVPN řekl ProPrivacy.com, že doufá, že výsledky dodají uživatelům důvěru ve službu:

„PureVPN má prokazatelnou historii, že se zaměřuje na zákazníka ve všem, co děláme, od našich základních politik až po požadavky na funkce a inovace. To samé bylo znovu a znovu prokázáno naším vedením psaní zákazníkům, touha po zpětné vazbě z první ruky ke čtení každé zpětné vazby a odpovědi na e-maily. Naše cesta od protokolů bez procházení k nulovému protokolu se neliší. Jsme hrdí na to, že jsme byli vyhlášeni prvním poskytovatelem VPN, který dosáhl plného souladu s GDPR nejlepšími hlasy v odvětví, včetně CNET, a že máme Zásady ochrany osobních údajů tak komplexní, že jsou dosud nepřekonatelné. “

Rozhodnutí společnosti PureVPN stát se službou nulového záznamu ji uvádí do souladu s těmi nejlepšími poskytovateli VPN na trhu. A díky ceně předplatného PureVPN slouží k tomu, aby byla služba skutečně velmi konkurenceschopná. Nelze pochybovat o tom, že je to jedna z mála služeb, která v uplynulých několika letech masivně zlepšila své služby.

Závazek k soukromí

VPN typu „no-logs“ nikdy nemá na svých serverech žádná data, která by mohla být potenciálně později předána úřadům - pokud k nim bude přistupováno s příkazem. A protože základna PureVPN v Hongkongu je z hlediska dohledu považována za neinvazivní; PureVPN lze nyní považovat za mnohem všestrannější z hlediska ochrany soukromí. PureVPN nám řekl:

„Tento audit je řadou kroků, které podnikáme k dalšímu posílení našeho závazku ke skutečnému soukromí. Kromě toho, že je PureVPN první, kdo dodržuje GDPR, a má nejtransparentnější zásady ochrany osobních údajů, je prvním a jediným poskytovatelem veřejně placeného programu odměn za chyby, kde 90 000+ silných komunit hackerů v oblasti bílých klobouků neustále testuje a posiluje naše služby. Snažíme se ve dne i v noci poskytovat stále větší hodnotu milionům předplatitelů ve více než 120 zemích, kteří s námi věří v jejich bezpečnost a soukromí. “

Zatímco zde na ProPrivacy.com uznáváme omezení tohoto typu auditu - jmenovitě to, že se jedná pouze o audit služby v konkrétním momentu v čase - také chápeme, že je to nejlepší dostupný způsob, jak poskytovatelé VPN jít navíc míle a prokázat jejich účinnost a závazek k soukromí uživatelů.

Zde na webu ProPrivacy.com chválíme PureVPN za snahu prokázat své logovací zásady prostřednictvím nezávislého auditu. Doufáme, že více VPN bude následovat v krocích PureVPN, NordVPN, VyprVPN a TunnelBear VPN. Ve skutečnosti neexistuje lepší způsob, jak zlepšit pověst odvětví VPN, než pravidelně otevírat služby renomovaným auditům třetích stran. PureVPN komentoval:

„Před výběrem Altius IT jsme vyhodnotili desítky z důvodu jejich pověření a vysoké zákaznické základny. Také jsme před tím provedli mnoho dalších malých auditů a budeme pokračovat v pochodu směrem k získání auditu od nezávislých a renomovaných institucí. PureVPN věří, že audit je nepřetržitý proces, a musí být proveden po slušném časovém intervalu, aby uživatelé zajistili, že služba dodržuje svůj slib. “

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me