Restaurace Pizza pomocí rozpoznávání obličeje ke skenování zákazníků

V dnešní době je těžké dělat cokoli, aniž by byl sledován: dohled je rozšířený. Není to jen invazivní cílení reklam společnosti Google, na které si lidé musí dát pozor (jak ukazuje náš kvíz Eyes On You). Ochrana vašeho soukromí pomůže vypnout geolokaci, používat falešná jména pro připojení k online službám, maskovat adresu IP (Internet Protocol) a šifrovat data pomocí virtuální privátní sítě (VPN)..

Nyní se však objevily zprávy, které ukazují, že i lidé, kteří dělají maximum pro ochranu svého soukromí, jsou stále ohroženi. Tato diskuse obklopuje pizzerii z norského Osla, které umožnilo proklouznout, že ke skenování zákazníků používá software rozpoznávání obličeje..

Příběh se zlomil poté, co někdo vyloupl obrázek digitálního znamení před Peppe's Pizza v Oslu. Značka obvykle slouží zákazníkům k inzerci o speciálních nabídkách a nabídce pizzerií. Jak je vidět z následujícího obrázku, digitální billboard má také kameru nahoře.

Pizza Facial 2

Naštěstí pro nás, Oslo shopper (bezpochyby s velmi vysokou pozorností skóre!) Si všiml, že značka byla nefunkční. Místo zobrazení reklam na pizzy se značka zhroutila a zobrazovala následující:

Rozpoznání obličeje Pizza

Šokovaně havarované znamení odhaluje fungování dystopického systému rozpoznávání obličeje v pizzerii. Rozbitý billboard poskytuje fantastický vhled do detailů, které může software pro rozpoznávání obličeje shromažďovat o spotřebitelích.

Mezi tyto podrobnosti patří pohlaví cíle, přibližný věk, výraz obličeje (což je hodnoceno skóre úsměvu), skóre pozornosti (které registruje, jak dlouho se na značku podíval zákazník), a dokonce i podrobnosti o tom, zda nosí brýle.

Lucky Catch

Snímek rozbité pizzy se poprvé objevil na blogu Linus Tech Tips. Snímky byly nahrány uživatelem milujícím pizzu, který jel za klikou Nepturion. Norský gentleman také vložil následující komentář, když nahrál obrázek:

"Takže mě to dnes upoutalo ... to se mi podobalo filmu Minority Report."

Jiný uživatel ('Bouzoo') na fóru s názvem:

"Nemůžete už ani věřit pizze?" Tento svět šel do pekla. “

Staré zprávy

Je šok vidět tuto úroveň technologie v akci. Jeho použití by však nemělo být tak překvapivé. V roce 2012 Facebook koupil izraelskou firmu na rozpoznávání obličeje Face.com, aby bylo možné rozeznat lidi na fotografiích.

Je úžasné, že od té doby se technologie Facebooku dostala do bodu, kdy dokáže rozpoznat lidi zezadu (něco, co statistiky ukazují, že i lidé bojují). Jako by to nebylo dost špatné, v únoru Facebook odkoupil další izraelskou softwarovou společnost pro rozpoznávání obličeje, nazvanou RealFace..

Facebook a Peppe's Pizza nejsou jedinými firmami, které používají rozpoznávání obličeje. Ve Velké Británii gigant Tesco oznámil, že v roce 2013 plánuje na svých čerpacích stanicích používat rozpoznávání obličeje.

V té době Tesco oznámilo, že vytvořením databáze tváří lidí (a toho, co mají tendenci kupovat), by bylo možné zacílit na konkrétní reklamy na speciální nabídky pro spotřebitele, když byli u čerpadel. Tyto reklamy v podstatě prodávají produkty, aby přilákaly zákazníky, aby přicházeli na čerpací stanici (spíše než jen platili kartou u čerpadla).

To bylo před čtyřmi lety. Pokud je důkazem, který vychází z Osla, cokoli, pak se zdá být vysoce pravděpodobné, že Tesco (a další firmy) začaly také používat rozpoznávání obličeje za účelem skenování svých zákazníků..

Facial Rec 2

Ne všechno špatné ... nebo je to?

Navzdory nebezpečným způsobům použití tohoto typu technologie firmy tvrdí, že je chtějí používat pro dobro. Patent společnosti Apple z roku 2015 ukazuje, že společnost Apple se aktivně snaží přidat zařízení iPhone rozpoznávání obličeje, aby uživatelé mohli odemknout zařízení tváří. Stejně tak izraelská firma, kterou Facebook nedávno získal, se zaměřuje hlavně na kybernetickou bezpečnost a používání rozpoznávání obličeje k ověření uživatelů.

Na povrchu by to mohlo vypadat jako skok vpřed kvůli bezpečnosti. Zdá se, že si to banky jistě myslí a už nějakou dobu zkoušejí biometriku včetně skenů sítnice a skenerů otisků prstů.

Bohužel je problémem biometrie to, že aby vás software rozpoznal, musí v databázi uchovávat digitální odkaz na vaši tvář. Nejlepší rozpoznávání obličeje funguje shromažďováním 3D vícebodových rysů obličeje o přibližně 250 obličejových bodech. Tyto obličejové body jsou poté přeloženy do digitálního kódu, který je uložen buď lokálně v zařízení (například v případě budoucích iPhonů), nebo v databázi.

Zřejmý problém s existencí digitálního kódu pro obličej osoby je, že - na rozdíl od hesla - tvář nelze změnit, pokud je ohrožena. Pokud se hackerovi podaří proniknout do této databáze, může ukrást každému obličejové rysy každého z 250 bodů. To je velmi problematické. Takto vysoce detailní plány o lidech lze použít k nalezení lidí na fotografiích a jejich sledování. Kromě toho, navzdory pravděpodobnosti silného šifrování používaného v takové databázi, vzestup AI a kvantových počítačů (jako

Navíc, navzdory pravděpodobnosti použití silného šifrování v takové databázi, vzestup AI a kvantových počítačů (jako D-Wave) se rychle stává velmi skutečným problémem - což by mohlo ohrozit i silné šifrování..

D Wave

Pochybná technologie

Strach také nepotřebujeme jen hackeři. Pokud Apple ukládá pouze data rozpoznávání obličeje na iPhone, pak jsou rizika pravděpodobně velmi malá. Koneckonců, i když ztratíte zařízení, bez tváře by se kdokoli, kdo našel telefon, nemohl dostat k datům uvnitř.

Zdá se však vysoce nepravděpodobné, že by technický gigant neodsával tváře lidí, aby vytvořil podrobnější databázi svých uživatelů. Ve skutečnosti, vzhledem k obtížím, které se FBI dostal do iPhone v San Bernardino, lze snadno tvrdit, že technologie, kterou již máme v našich kapsách, je bezpečná. S ohledem na to není těžké se ptát, zda rozpoznávání obličeje není jedním z těch „vylepšení“, která jsou pro obří společnosti mnohem výhodnější než pro nás.

Vezměte si například případ San Bernardino. Při této příležitosti mohl FBI jednoduše zvednout telefon k obličeji mrtvého muže, aby se do něj dostal. Sotva skok vpřed pro bezpečnost, že se na první pohled objeví!

Apple Face Rec

Chraň sebe!

Vyzvednutí telefonu a jeho automatické odemknutí, když se na něj podíváte, by jistě byla výška použitelnosti. Můžeme však skutečně důvěřovat firmám jako Apple, Facebook a Google, aby naše tváře nepoužívaly způsobem, který není masivně invazivní?

Kvíz ProPrivacy.com Eyes On You odhaluje (odhodlaně), že lidé musí důrazně zvážit, co dělají v jejich každodenním životě, pokud jim záleží na soukromí.

V dnešní době naše osobní údaje stojí za hodně peněz. Například v USA učinila správa Trump zákonné, aby poskytovatelé internetových služeb (ISP) prodávali historii vyhledávání lidí. Jedná se o velmi invazivní změnu amerických zákonů v zemi, která je již považována za špatnou z důvodu ochrany soukromí. Špičková VPN je zdaleka nejlepším řešením pro zachování vašich dat v soukromí doma.

Jak však ukazuje digitální značka z Osla, v budoucnu možná budeme muset přemýšlet o technologiích, se kterými souhlasíme. Ve skutečnosti mají spotřebitelé moc. Pokud nechtějí telefon s rozpoznáváním obličeje, měli by poslat výrobcům silnou zprávu tím, že je odmítnou koupit.

Oči na vás Hlavní obrázek 01 1

Lidé se musí probudit na úroveň dohledu, pod kterým žijí. Proto důrazně podporujeme lidi, aby si vzali kvíz Eyes On You a sdíleli jej se svými přáteli a rodinou, aby zvýšili povědomí o tomto problému..

Názory jsou vlastní spisovatelem

Kredit na obrázek titulu: Zapp2Photo / Shutterstock.com

Obrazový kredit: Artem Oleshko / Shutterstock.com, Montri Nipitvittaya / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me