Rozhořčení Johna Olivera nad čistými neutrálními jiskry FCC výpadky

Jedna věc je jistá, komik John Oliver je vášnivý z hlediska neutrality sítě. Naléháním na své diváky, aby bombardovali web Federální komunikační komise (FCC) komentáři, vyústilo v tsunami stížností, které web zhroutily. To zjevně není poprvé, kdy vášnivá Oliverova prosba vůči jeho publiku způsobila výpadek v FCC.

V roce 2014 se demokraticky řízená komise FCC soustředila na otázky a teoretizovala poplatky poskytovatelů internetových služeb (ISP) za věci, jako je rychlejší služba. Znepokojené prosby Johna Olivera, aby se zapojily, způsobily zhroucení stránek FCC. Od té doby FCC upgradoval stránky, ale ne natolik, aby zvládl nejnovější potopu.

Hostitel sítě HBO není obezřetný, kdo je objektem jeho zápalu FCC. Tehdy se odvolával na předsedu FCC, demokrata Toma Wheelera, jako na „dinga“, který dokonce uvažuje o poskytnutí takové cenové síly poskytovatelům internetových služeb. Snad zčásti v důsledku Oliverových výpůjček na toto téma, Wheeler nakonec vydal pravidla zakazující placené rychlé pruhy.

Pokud jde o to, co si John Oliver myslí o dnešním FCC a jeho republikánském předsedovi, Ajit Pai, stačí se podívat na adresu URL, na kterou nasměruje své učedníky, aby protestoval proti navrhovaným změnám pravidel - gofccyourself.com. Předchozí debata o neutrality sítě vzbudila čtyři miliony komentářů, ale je tu ještě dost času na to, abychom tento rekord překonali. Již za několik dní bylo obdrženo 80 000 komentářů.

Net Neutrality II: Minulý týden dnes večer s Johnem Oliverem (HBO)

Net Neutrality II: Minulý týden dnes večer s Johnem Oliverem (HBO) Net Neutrality II: Minulý týden dnes večer s Johnem Oliverem (HBO)

Poznámka

Toto video může být ve vaší oblasti nedostupné. Připojení k americkému serveru pomocí VPN, který podporuje odblokování YouTube, vám umožní přístup k obsahu bez problémů.

Rétorika byla zvýšena, protože byla také zvýšena ante. Nyní se diskutuje o tom, zda by pravidla neutrality sítě měla vůbec existovat. Přinejmenším budou pravidla, která reklasifikují společnosti poskytující širokopásmové připojení, na veřejné služby podle hlavy II, jistě zvrácena. Pro svou roli v ságy vyvolal Pai vášeň s jeho pobouřitelnou řečnicí.

Když říká, že pravidla neutrality sítě 'mlčí,' "dny jsou očíslovány," a že má v úmyslu přinést "plevel" podle různých předpisů FCC - jazyk, který Oliver opines je "docela zlověstné," jako „seriál zabijáka“. Rozhodně to není jazyk hodící se předsedovi vládní agentury. Dále Oliver dodal:

"Když Kodex federálních předpisů v noci vyhlíží ze svého okna, je tu jen Ajit Pai, který tiše drží plevele a čeká na svou šanci."

Oliver citoval skutečnost, že Pai byl právnickým právníkem ve společnosti Verizon a že jeho zobrazování Wheelerových pravidel jako utlumující investice do infrastruktury bylo nepravdivé:

"V zásadě navrhuje, že jakmile vstoupí hlava II, společnosti uvedly: „Pokud se to stane, investice do infrastruktury je nyní příliš obtížná, už to neděláme. Ve skutečnosti vytáhněte část kabelu ze země, jdeme zpět k telegrafu."

Aby podpořil svůj případ, zmínil se Oliver o minulé události, kdy Verizon, AT&T a T-Mobile zabránily instalaci Peněženky Google na jejich telefony, protože přímo konkurovaly jejich vlastnímu platebnímu systému Isis.

Problém, kterému čelí přívrženci skutečně bezplatného internetu, spočívá v tom, že jejich hlasy jsou příliš málo, a zdá se, že jejich pobouření se v době volebních dnů neodráží ve volbách. Sledování kabelových vývodů je bohužel poměrně malé a velmi liberální, takže neodráží široký populární konsenzus. Pokud by tomu tak bylo, pak bychom teď nebyli v této situaci.

Důvody pro to jsou v tomto článku příliš mnoho. Stačí říci, že otázka neutrality sítě by měla být dvojstrannou. Koneckonců, ať už jste demokrat nebo republikán, liberál nebo konzervativce, máte velký zájem o rychlý, bezplatný a inovativní internet..

Nyní, když jste byli upozorněni a doufejme, že jste dostatečně naladěni, co můžete udělat pro záchranu neutrality sítě? Američané by měli psát svým voleným zástupcům v Kongresu. Můžete Google zobrazit jejich kontaktní informace nebo použít nástroj Electronic Frontier Foundation. Američané mohou také vyjádřit svůj názor tím, že na web FCC zanechají komentář:

  1. Návštěva ironicky pojmenované webové stránky Návrh obnovení internetové svobody na webu FCC.
  2. Klikněte na + Nový soubor nebo + Express. Pokud si nepřejete přidat přílohu, jako je obrázek nebo dokument, stačí zadat + Express.
  3. Vyplňování formuláře. Pokud pro vás není „Plnění“ automaticky vyplněno, zadejte „17-108“.
Obrazový kredit: LastWeekTonight / YouTube.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me