Rozhovor ExpressVPN

Ve druhém z toho, co doufám, bude dlouhotrvající série rozhovorů s předními osobnostmi v komunitě VPN a zabezpečení, jsem vystopoval Davida Langa, manažera komunikace na ExpressVPN..

Jak vznikl ExpressVPN?

Zakladatelé ExpressVPN jsou paranoidní typ, který činí veškerá možná opatření, aby se udržel v bezpečí online.

Poté, co cestovali do mnoha zemí s pochybnými cenzurními zákony spojenými s narůstajícím masovým dohledem vlád po celém světě, rozhodli se udělat něco pro pomoc. Takto vzniklo naše hlavní poslání: „Usnadněte všem používání internetu se zabezpečením, soukromí a svobodou.“

Stejný princip platí i dnes, jako tomu bylo v roce 2009, kdy byla naše služba spuštěna.

ExpressVPN je velmi populární poskytovatel VPN. Které aspekty služby považujete za klíč k tomuto úspěchu??

1. Podpora 24/7, včetně živého chatu - Jsme pravidelně oceňováni jako poskytovatel VPN s nejlepším zákaznickým servisem. Naši agenti podpory jsou dobře informovaní, efektivní, přátelští a jsou neustále k dispozici, aby našim zákazníkům mohli okamžitě pomoci s případnými problémy, které mohou mít.

2. 145 umístění serveru v 94 zemích (a počítání). Mít tolik míst, ke kterým se lze připojit, je důležité ze dvou důvodů:

  • Obecně umožňuje lepší a rychlejší připojení pro uživatele, kteří jednoduše chtějí chránit svá internetová data pomocí VPN, protože se mohou připojit k fyzicky blízkému místu pro optimální rychlost. Máme také funkci doporučení umístění VPN, která automaticky vybere nejrychlejší umístění pro naše uživatele. Obecně nakupujeme prémiovou šířku pásma od špičkových datových center. Pokud jde o naši síť VPN serverů, neřežeme rohy.
  • Pro uživatele, kteří chtějí přístup ke konkrétnímu obsahu ze své domovské země, nabízíme větší výběr, ruce dolů. Chcete se podívat na britskou televizi nebo obejít výpadky baseballu v USA? Žádný problém! Potřebujete se připojit a sledovat jihoafrický ragby? Máme vás zakryté.

3. Naše bezproblémová 30denní záruka vrácení peněz. Rozlišuje se zde, že plně vyhovíme žádosti o vrácení peněz. I když je zákazník nešťastný v den 29, vrátíme vám 100%. Žádné poměrné částky.

Jak důležité je pro vás soukromí a proč na tom záleží?

Právo na soukromí nemusí být vždy nejvhodnější volbou, ale věříme, že je to základní lidské právo, které musí být zachováno. Vaše soukromé informace patří vám i vám. Z tohoto důvodu má ExpressVPN pro všechna data prohlížení přísnou politiku protokolování nuly. Naše pověst jsme si vybudovali tak, že nám zákazníci věřili, že jejich data zůstanou soukromá.

Co považujete v současné době za hlavní hrozbu pro soukromí běžných uživatelů internetu??

Myslím si, že právní situace v mnoha zemích, která se týká soukromí, shromažďování hromadných údajů a monitorování poskytovatelů internetových služeb, je velmi znepokojující.

Jakou roli si myslíte, že společnosti VPN, jako je ExpressVPN, mohou (a nemohou) hrát při zlepšování soukromí uživatelů?

Poskytujeme služby, které našim zákazníkům umožňují převzít kontrolu nad jejich online životem. To zahrnuje prevenci hromadného sledování a sledování vaším poskytovatelem internetových služeb (ISP).

VPN také nabízejí prostředky pro boj s místní cenzurou tím, že lidem dávají svobodu lokalizovat svou IP adresu do kterékoli z 94+ zemí po celém světě. Kromě toho VPN zabalí veškerou vaši komunikaci do zabezpečeného tunelu a zabrání tak odposlouchávačům analyzovat to, co vysíláte.

Dalším důležitým aspektem ochrany osobních údajů je zásada nulového protokolu, která zajišťuje, že návyky procházení zůstanou soukromé, dokonce i od společnosti VPN. To je něco, co bereme velmi vážně.

Naopak sítě VPN vás nemohou ochránit před tím, co se děje uvnitř vašeho zařízení. Pokud si stáhnete virus, dojde k ohrožení vašeho prohlížeče nebo pokud stahujete aplikace a software, který shromažďuje informace z vašeho zařízení, je vaše soukromí stále ohroženo.

Jaká další opatření byste kromě používání VPN doporučili uživatelům internetu k ochraně jejich soukromí??

Kromě používání VPN doporučujeme uživatelům zvážit následující:

  1. Připojte se k VPN a poté se připojte k Tor
  2. Vždy používejte silná hesla a 2FA
  3. Plaťte bitcoiny
  4. Použijte Pidgin nebo Tails, aby vaše chaty zůstaly soukromé
  5. Použijte PGP
  6. Nastavte všechny účty sociálních médií na soukromé

ExpressVPN je součástí Britských Panenských ostrovů (BVI). Chápu, že právní situace je velmi nejasná (v nejlepším případě!) A že BVI reguluje své vlastní vnitřní záležitosti a nemá žádné povinné zákony o uchovávání údajů. Je to však britské zámořské území, a proto působí pod jurisdikcí a svrchovaností vlády Spojeného království. Zdá se mi tedy rozumné předpokládat, že britská vláda, která je nesmírně nepřátelská k soukromí a je klíčovým členem pětičích očí špionážní aliance vedených NSA, může vyvíjet tlak na vládu a podniky BVI. Jaké jsou vaše myšlenky na to?

Řekl bych, že situace je velmi jasná: Ačkoli v něm BVI obsahuje slovo „Britové“, vláda BVI ve skutečnosti funguje s plnou suverenitou a malým dohledem ze Spojeného království. Zákonodárci BVI jsou demokraticky voleni občany BVI a soudní systém je rovněž nezávislý na Velké Británii.

Na rozdíl od mnoha zemí, které porušují právo jednotlivců na soukromí, je BVI offshore jurisdikcí proslulou zákony na ochranu údajů.

Při výběru této jurisdikce jsme pečlivě zohlednili soukromí našich uživatelů.

V BVI neexistují žádné zákony o uchovávání údajů a proto, abychom soudní příkaz považovali za právně závazný, musí to být od soudu BVI. Britské Panenské ostrovy nemají žádné zahraniční zpravodajské operace, a proto také nejsou součástí aliance Pěti očí.

Jsme si rovněž vědomi nulových incidentů vlády Spojeného království, která přímo tlačí na společnosti BVI, aby odkašlovaly údaje o svých zákaznících, protože prostě nemají pravomoc pro takové žádosti. Společnost BVI může předložit záznamy nebo důkazy o svých zákaznících, pouze pokud k tomu nařídí nejvyšší soud BVI. A naštěstí, protože na našich serverech VPN nezaznamenáváme ani nemonitorujeme provozní data, nemáme k dispozici informace, které by byly pro nás užitečné, kdybychom mohli takovýto příkaz vyrobit..

Zdá se, že vlády na celém světě rozvíjejí mentalitu „sbírejte všechno“. Myslíte si, že je to pravda, a pokud ano, co si myslíte, že s tím lze udělat?

Vlády byly vždy ochotny vynakládat prostředky na shromažďování informací od svých občanů, vázané pouze technologickými schopnostmi a velikostí svého rozpočtu. Moderní technologie umožnila shromažďovat více a více informací za levnější náklady. Co můžeme udělat, je použít technologii k omezení dostupných informací a jejich získání je dražší.

Domnívám se, že je spravedlivé říci, že mnoho pozorovatelů v digitálním prostoru soukromí je poněkud znepokojeno nedávnými politickými událostmi ve Spojených státech a na celém světě obecně. Chtěli byste spekulovat o tom, jak by hrozilo ohrožení soukromí a osobní bezpečnosti v blízké budoucnosti?

Souhlasím a veřejnost má všechna práva na to, aby byla vyplašena. Myslím, že jakmile budou hrozby pro soukromí a osobní bezpečnost známy, VPN a další nástroje na ochranu soukromí se stanou běžnými součástmi domácnosti.

Pro průměrného uživatele, který se chce chránit před digitálním sledováním a jinými hrozbami, bude jedna věc kriticky důležitá: důvěra. S tím, jak VPN získávají široké využití, zintenzivní se snahy vlád o jejich regulaci a jejich uživatele. Výběr poskytovatele VPN, který má prokazatelné zkušenosti s ochranou soukromí uživatelů a který se nesklání před vnějším tlakem, se stane prvořadým.

Vidíte ve světě online soukromí a bezpečnosti nějaké pozitivní trendy??

Absolutně. Použitelná technologie zvyšující soukromí se stala snadno a levně použitelnou a rychle se vyvíjí. Existuje vysoká poptávka po soukromí na internetu a výrobci softwaru i hardwaru si to uvědomují. Nakonec to vše záleží na tom, zda lidé požadují a používají technologii, která respektuje jejich soukromí a dodržuje jejich práva.

Má ExpressVPN nějaký vzrušující nový vývoj v dílech, které byste chtěli sdílet?

Nejdříve jste to slyšeli: Brzy podporujeme zcela nový směrovač pro aplikaci ExpressVPN pro směrovače. Tento model bude zatím nejdostupnější. Doufáme, že s cenovým rozpětím pouhých 40–65 $ zpřístupní soukromí v celé domácnosti všem.

Doufáme, že bude vydáno v květnu 2017.

Děkuji, že jste si udělali čas na rozhovor se mnou.

Děkujeme, že jste si udělali čas na rozhovor!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me