Rozhovor IPVanish

Toto je přepis ústního rozhovoru, který jsem udělal s kluky na IPVanish. Upravil jsem to kvůli čitelnosti, ale snažil jsem se udržovat konverzační tón našeho chatu.

Ahoj kluci, děkuji, že jste se mnou souhlasili. Můžete se prosím představit a vysvětlit, co děláte na IPVanish?

Jeremy: Jistě, já jsem Jeremy Palmer, viceprezident pro produkt a marketing. Do společnosti jsem vstoupil téměř před třemi lety. Začal jsem v oddělení marketingu, kde jsem IPVanish pomohl rozšířit náš partnerský kanál. V poslední době jsem se v posledních několika měsících přesunul také do role zaměřené na produkt, která pomáhá formovat směr produktu IPVanish.

Jeremy Palmer 2

Josh: Já jsem Josh Tway, hlavní architekt VPN. Ve společnosti jsem již téměř osm let. V průběhu let jsem nosil mnoho klobouků a pro IPVanish přecházím více do role iterace produktu. Chtěl bych dodat, že jsem vyvinul prvních pár verzí našich aplikací Mac a iOS pro IPVanish.

Můžete mi říct něco o IPVanish jako společnosti - jak, kdy a proč byla vytvořena?

Jeremy: Počátky IPVanish opravdu sahají do 2001-2002. Začalo to společností s názvem Highwinds Network Group, která začala v průmyslovém odvětví Usenet. Vlastnil mnoho velkých značek v kategorii Usenet, včetně serverů Usenet a News Hosting a dalších.

V roce 2008 Highwinds Network Group využila své infrastruktury, kterou použila pro Usenet ke spuštění sítě pro doručování obsahu (CDN). V roce 2012 jsme se rozhodli znovu využít naši síťovou infrastrukturu k zavedení prvotřídní služby VPN.

Tehdy se Josh a další lidé z našeho technického týmu spojili a vytvořili první koncept produktu pro IPVanish. Takže to jde zpět do roku 2012. Josh - možná se můžete ujmout vedení a mluvit o prvních dnech IPVanish a kde jsme dnes?

Josh: Původně jsme spustili aplikaci pro Windows, a pak ne dlouho poté, co jsem byl požádán o vývoj aplikace Mac.

Zpočátku jsme podporovali pouze L2TP, PPTP a omezené OpenVPN. Je zábavné vidět hodně, co jsme vyrostli. Rychlý posun vpřed o několik let a práce, kterou můžeme dělat s různými operačními systémy, skutečně vzrostla a země, které podporujeme, rostly a to, co nabízíme, se rozrostlo.

Bylo úžasné to vidět a byla to dlouhá jízda. Zaměření bezpečnosti v tomto oboru vzrostlo, stejně jako potřeba zajistit, aby naši zákazníci byli v bezpečí. Nyní podporujeme IKEv2, OpenVPN, OpenVPN Scramble. Stále podporujeme PPTP pro starší zákazníky

Jeremy: Jednu věc, kterou řeknu o PPTP, je, že ji technicky podporujeme pro zákazníky, kteří ji preferují (pro určité případy použití). Určitě to však neinzerujeme a nedoporučujeme to žádnému z našich zákazníků. Samozřejmě se je snažíme dostat na bezpečnější a nejaktuálnější protokol.

Josh: Ano, je to jen proto, že někteří zákazníci jej stále chtějí používat. Bylo však zajímavé přejít na větší zákaznickou základnu.

Jeremy: Myslím, že nyní máme více než 1 000 serverů ve více než 60 zemích a ani si nejsem jistý celkovým počtem míst, která se mění z týdne na týden! Takže v posledních několika letech jsme zažili obrovský růst a byla to zábavná jízda!

Co si myslíte, že IPVanish nabízí, že jej odlišuje od ostatních služeb VPN?

Jeremy: Myslím, že rozlišovač číslo jedna mezi námi a ostatními sítěmi je, že vlastní a provozujeme 90% naší sítě. Máme vlastní místa přítomnosti (POP), kde ovládáme stojan a zásobník (kompletní konfigurace). To nám umožňuje optimalizovat rychlosti, optimalizovat soukromí a zabezpečení.

Vím, že jste kluci (ProPrivacy.com) nedávno zahájili nový test rychlosti, který nás soustavně hodnotí v prvních třech a často ten nejlepší v různých testech. Takže si myslím, že rychlost, soukromí a bezpečnost provozu naší vlastní sítě je to, co nás opravdu odděluje.

Existuje technický důvod, proč říkám, že vlastníme 90% naší sítě namísto 100%, a proto můžeme našim zákazníkům nabídnout konkrétní místa. Například by nebylo odvahy, abychom v Albánii otevřeli datové centrum nebo POP.

Existují však i další poskytovatelé, u kterých si můžeme pronajmout hardware pro naši infrastrukturu. To by bylo tam, kde je dalších 10% našeho síťového provozu a kde je kontrolováno.

Josh: Rozhodně dáváme přednost tomu, abychom dělali vlastní síť, naše vlastní datová centra a vlastní servery, kdekoli to bylo možné. Ale jak řekl Jeremy, není vždy technicky možné být na místě. Ale zákazníci to požadují, takže poskytujeme to, co potřebují.

Nejsem jediný, kdo byl s IPVanish od samého počátku. Existuje nás úzce spjatá skupina, která se skutečně věnuje tomu, co děláme a co poskytujeme. Myslím, že to je to, co nás odlišuje, je to, že se opravdu staráme o to, co děláme.

Jen pro vyjasnění: když říkáte, že vlastníte vlastní síť, máte na mysli, že vlastníte vlastní servery VPN?

Jeremy: Ano, a máme velkou páteř, kterou také využíváme - skutečnou optickou síť.

Nebyl jsem si toho plně vědom. Vím, že VyprVPN má něco podobného.

Josh: Mít historii s Highwinds Network Group se hodí. Strávili jsme roky rozšiřováním naší optické sítě a rádi to využíváme, když můžeme! Je to něco, co nás odděluje, protože mnoho našich konkurentů používá virtuální servery nebo pronajímá fyzické servery a mnoho z nich nemá internetovou páteř, aby mohli volat své vlastní.

To je působivé! Zmínil jste se o IKEv2, který nasazujete. Mohl byste mi o tom něco říct?

Josh: To bylo zábavné, když to bylo oznámeno na WWDC 2014. Apple bude podporovat nativní VPN připojení v iOS. Náhodou jsem tam byl, a tak jsem se brzy dozvěděl, co se děje. Já a jeden z našich internetových ředitelů, sys-engineer Zeph Gillen, jsme strávili pár měsíců toho léta opravdu bojováním a vymýšlením vnitřních funkcí IKEv2.

IPVanish Josh Tway

Pokud jde o mě, IKEv2 není vyspělá technologie stejná jako OpenVPN. Nebyl testován proti NSA stejným způsobem. Jaké to máš na mysli??

Josh: Jedná se o rostoucí technologii a pro základní protokol existuje spousta RFC a peer-reviews v rámci celé komunity. Samotný Apple to uvádí jako číslo jedna pro zapouzdření celé vrstvy TCP - jen aby zničil firewally, když je UDP blokován.

OpenVPN je založen na tom, že to lidé chtějí, zatímco IKEv2 je dobře definovaný protokol, který má standardy podporované back-end. To je opravdu skvělé, protože kdokoli může implementovat software pro provádění samotného protokolu.

Takže i když roste v adopci, lidé stále přicházejí na to, jak to nakonfigurovat. Myslím, že software jako strongSwan se musí naučit, že možná neměli některé věci přímo v měřítku. Ale je to rozhodně vyspělý protokol - samotný protokol je pevný.

Jeremy: Myslím, že v našem testování jsme zjistili, že je výkonnější než OpenVPN.

Josh: Ano, ve většině případů ofukuje OpenVPN z vody. A s tím můžete dělat věci (já nechci říkat příliš mnoho, protože nechci dát svým konkurentům všechna naše tajemství!), Která mohou skutečně zvýšit efektivitu. Některé věci jsou zřejmé, například pokyny ke zlepšení šifrování, ale existují i ​​další věci, které chceme udělat, abychom to opravdu urychlili.

Základem IKEv2 je IPsec, který se používá jako standard po velmi dlouhou dobu. Internet Key Exchange 2 (IKEv2) stále nahoře na zásobníku IPSec.

Ano, chápu, že v současné době je u sítí VPN oblíbená díky zvýšeným výkonovým výhodám, ale zajímalo by mě více, jak se srovnává s OpenVPN na frontě zabezpečení.?

Josh: Z bezpečnostních důvodů je IKEv2 rozhodně můj protokol volby a důvěřuji mu více, než důvěřuji mnoha věcem protokolům. Rozhodně více než PPTP! Rozhodně více než L2TP. A půjdu tak daleko, že řeknu, že na většině systémů, kdybych měl na výběr mezi OpenVPN a IKEv2, chodil bych s IKEv2 každý den.

Jeremy: OpenVPN může být užitečný v situacích, kdy je IKEv2 blokován - OpenVPN, který prochází standardními SSL porty (TCP port 443), vás může obejít. Z tohoto důvodu nabízíme oba protokoly na každém klientovi.

Ale samozřejmě máme tendenci jít s tím, který je výkonnější. Mnoho našich zákazníků opravdu chce, aby VPN fungovala jako běžné připojení k internetu - nechtějí být vůbec zpomalena. Zjistili jsme, že IKEv2 je k nim přiblíží než OpenVPN.

Myslím, že je to dost fér. Díky za pochopení! To, co si myslíte, že je nejdůležitější věc, které uživatelé VPN skutečně musí pochopit?

Josh: Když nejste na VPN, veškerý váš provoz bude jasný. Mnoho lidí říká: „Ale používám HTTPS, takže na tom opravdu nezáleží.“ Ale to není tento případ.

Škodliví poskytovatelé DNS mohou znamenat, že používáte jiný web, než jaký jste předpokládali, a některé velmi dovedné útoky typu „muž uprostřed“ vás mohou stát. Nejjasnější však je, že váš poskytovatel internetových služeb stále zaznamenává každý jednotlivý vyhledávání, který děláte pro každý hosting. Pokud používáte VPN, neděje se to - díky používání vašeho poskytovatele internetových služeb máte mnohem zaručenější soukromí.

A pokud používáte hotspot, kdokoli se může v tomto provozu přiblížit. Musíte se tedy chránit a celý den můžete dělat špatnou HTTPS. Ne každý web používá protokol HTTPS a mnoho z nich to nedělá tak dobře, jak si myslíte. VPN pomáhá chránit váš internetový přenos.

Myslíte si, že existují úskalí, o kterých si uživatelé VPN musí být vědomi?

Jeremy: VPN je určitě součástí vašeho zásobníku soukromí a zabezpečení, ale není kompletní. Je důležité používat věci jako blokování reklam a porozumět tomu, co VPN může a nemůže udělat pro vás, pokud jde o zachování vašeho soukromí.

VPN je kritická část, a v některých případech nejdůležitější, ale není kompletní. Myslím, že lidé skutečně potřebují pochopit, že 100% anonymita není možná, ale pokud použijete správné nástroje, které jsou nakonfigurovány správným způsobem, můžete se dostat docela blízko..

Bohužel si myslím, že lidé se někdy cítí neporazitelní, a musí pochopit, že jste stejně silní jako vaše nejslabší článek. Může to být backdoor ve vašem softwaru nebo nějaká jiná slabost, o které jste neuvažovali, pokud jde o vaši hygienu soukromí.

Domnívám se, že je důležité vzdělávat se v záležitostech ochrany osobních údajů a porozumět roli VPN, abyste mohli udělat vše pro to, abyste zůstali soukromí a zabezpečili online..

Josh: Dobrý příklad toho pádu se objevil během interní konverzace včera. Ostatní poskytovatelé VPN tam nebudou moc dobře mít jiné VPN ve vašem systému. Na konci dne VPN šifruje váš provoz - nemůže vás ochránit před jiným programem, který si zaslouží pozornost, která odesílá vaše požadavky DNS někam jinam.

Jeremy: A pokud jste přihlášeni na Facebook, zatímco jste na VPN, je jasné, kdo jste! Bude vás také následovat. Takže si myslím, že nejlepší praxí je používání inkognito oken a blokátorů reklam. V kombinaci s VPN získáte 95% cesty tam.

A pozor na GPS čip na vašem mobilním zařízení. Pokud řeknete „Ano, povolím přístup k mé poloze“, VPN vás nechrání.

Myslím, že to částečně odpovídá na mou další otázku, ale přesto se jí na to zeptám: Vždy považuji VPN za životně důležitý nástroj v mém online balíčku pro ochranu soukromí a zabezpečení. Jaké další nástroje byste doporučili uživatelům VPN v jejich?

Josh: Správci hesel pro jednu. Jak říkám, jste pouze tak bezpečný jako váš nejslabší odkaz a lidé používají stále nejistá hesla a stejná hesla znovu a znovu. To je velmi špatné, pokud má více webů vaše hesla a jeden z nich je porušen.

Správci hesel jsou proto důležití, protože musíme používat bezpečnější hesla, nikoli stejná. Také pomocí moderních blokátorů reklamy a jen ostražití. Dávejte pozor na všechno, co vypadá rybí.

Jeremy: Pro své osobní prohlížení používám trochu Brave browser a Firefox Focus (viz 5 Nejbezpečnějších prohlížečů). Doporučuji používat anonymní režim v libovolném prohlížeči.

Dávám přednost Firefoxu v anonymním režimu pro každodenní použití, ale experimentoval jsem s Brave Browser, který ve výchozím nastavení zabraňuje sledování. Myslím, že mít dobrý prohlížeč a dobré nastavení ve vašem prohlížeči jde dlouhou cestu.

Pro e-mail používám ProtonMail pro to, co považuji za své soukromé e-maily. Máme samozřejmě i vlastní firemní e-mail, ale myslím, že šifrovaný e-mail end-to-end je ProtonMail docela dobrý.

A signál, samozřejmě, o kterém vím, že jste o svém webu rozsáhle psali.

Josh: Ano, myslím, že Signal je fantastický osobně. Také pozor na vyhledávače. Google poskytuje skvělé výsledky, ale budete sledovat. Možná místo toho použijte DuckDuckGo.

Chladný. Takže… IPVanish je americká služba. Víme, že NSA a jeho ilk jsou na misi, aby prozkoumali všechno a všechny, bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou občany USA. Jaké jsou podle vás důsledky pro službu VPN, jako je ta vaše?

Jeremy: Myslím, že nejdůležitější věcí, které je třeba pochopit, je, že NSA spolupracuje se zeměmi po celém světě. Jeho dosah tedy jde daleko za hranice USA. Musíte si uvědomit, že váš software a hardware - základní architektura vaší krabice - může být kdykoli zahrnuta nebo porušena.

To nejde jen o NSA - existují také hackeři, kteří by mohli mít přístup k těmto datům. Navrhli jsme tedy naši architekturu tak, že pokud by měla být složena skříňka, neexistují v ní žádné záznamy ani nic jiného, ​​co by mohlo ohrozit soukromí našich uživatelů..

Myslím si, že s NSA existuje více transparentnosti ohledně toho, co se děje s americkou vládou, než by se mohlo odehrávat v jiných zemích. To, že NSA byla ve zprávách, neznamená, že každá jiná země nemá vládní organizaci, která by dělala něco velmi podobného.

A mohou mít méně náležitý proces a kroky, které musí projít, aby shromáždili informace. Věc NSA je pro USA možná špatnějším marketingem, ačkoli to bylo přehnané a příliš neuznatelné soukromí.

Současně to ale vede lidi k našemu produktu. To je dobrá věc, protože to ukazuje, že lidé se opravdu zajímají o své soukromí a chystají se je chránit.

Josh: Snažíme se zůstat před námi. Součástí práce je přemýšlení o tom, jak se vypořádat s jakoukoli hrozbou postupující vpřed.

Jeremy: Jakmile bity a bajty začnou cestovat přes hranice, NSA používá kohokoli, kdo musí použít metody a prostředky, které musí zkusit infiltrovat. Takže si myslím, že být mimo USA dává falešný pocit bezpečí. Pokud jste v Irsku, můžete si myslet, že Irsko chrání soukromí, a tak můžete dělat věci, aniž byste byli sledováni…. Myslím, že to je naivní.

Josh: To byl celý bod PRISM, kde jsme měli skutečné hranoly rozdělující provoz na optických kabelech na AT&T tady v New Yorku. Jen to všechno čistili. Někteří lidé by řekli, že „nepoužívám AT&T, takže žádný problém, “nebo„ Jsem v zámoří, takže žádný problém, “ale pravdou je, že vaše data prošla tímto přepínačem a byla duplikována. Mají tedy falešný pocit bezpečí.

Na konci dne chráníme uživatele, jak nejlépe umíme, ale nic není dokonalé. VPN pomáhá, ale buďte opatrní a ochraňte se.

Ve Spojených státech FCC zabil čistá neutralita a povoleno poskytovatelům internetových služeb prodávat data svých zákazníků na reklamní partnery. Domnívám se, že poskytovatelé internetových služeb přistoupí velmi pomalu a pomalu k využití těchto změn, aby se vyhnuli pobouření veřejnosti. Pokud se tak stane, VPN se stanou téměř základním nástrojem pro zachování soukromí a prevenci diskriminace v provozu.

Myslíte si, že Amerika uvidí rozmach v používání VPN? A pokud ano, jak si myslíte, že poskytovatelé internetových služeb budou reagovat?

Jeremy: Každý v naší společnosti se stará o svobodu internetu. Snažili jsme se lobovat, pokusili jsme se být aktivisty a spolupracovat s místními a národními komunitami, abychom tomu zabránili. Všechny tyto věci pomohly našemu podnikání, ale nebylo to to, co jsme hledali.

Raději bychom měli odvětví a firmu, kde nás lidé nepotřebují, abychom se obcházeli s bloky ISP nebo jim zabránili špehovat ISP. Ale bohužel, tak to je. A to za posledních 18 měsíců přimělo lidi k našemu podnikání v rekordním počtu. Viděli jsme prudký nárůst zákazníků z důvodu špionáže ISP a problému neutrality sítě.

Myslíte si, že by mohlo dojít k odporu proti VPN ze strany poskytovatelů internetu? Teď, když například neexistují žádné zákony týkající se neutrality sítě, mohli by poskytovatelé internetových služeb pouze blokovat nebo omezit veškerý provoz VPN.

Jeremy: Vychováváte zajímavý bod. Zjistil jsem, že některé veřejné WiFi sítě používají něco jako OpenDNS, které blokuje IPVanish a spoustu dalších VPN. Není tedy nepředstavitelné, že pokud si poskytovatelé internetových služeb myslí, že ztrácí část provozu na VPN, mohli by k nám teoreticky blokovat přístup.

Přišli jsme s plány, jak tento scénář do jisté míry obejít. Je však chladnou realitou, že poskytovatelé internetových služeb jsou prvním POP (bod přítomnosti) na internetu, a pokud by nás měli škrtit, bylo by to pro naše podnikání škodlivé..

Určitě pracujeme na způsobech, jak zajistit, aby naše služby byly dostupné těm, kteří je potřebují.

Josh: Existují způsoby, jak se pokusit zajistit, aby naše připojení byla ještě lepší, umožnit milionům našich uživatelů pokračovat v používání našich služeb, i když nás poskytovatelé internetových služeb začali škrtit..

Jeremy: Abych byl upřímný, myslím si, že je to apokalyptický druh nápadu. Nemyslím si, že je to pravděpodobný scénář. Před tím, než by něco takového mohlo skutečně ovlivnit naši schopnost podnikat, by existovalo několik soudních sporů a mnoho náležitých procesů.

I když si myslím, že existuje určitá vzdálená šance, že by se něco takového mohlo stát, nemyslím si, že by to právě teď bylo pro firmu hlavním zájmem.

Josh: Myslím, že nejpravděpodobnější okamžitou obavou jsou poskytovatelé internetových služeb, kteří prodávají data zákazníků, a VPN bude před tím chránit.

Jeremy: Také došlo k určitému silnému potlačení z obou stran Kongresu, aby se pokusilo zvrátit nedávné zrušení ochrany neutrality sítě.

Josh: Jsme jen jediný hlas pryč od toho.

Jeremy: Mluvíme o měsících nebo dokonce letech, než začnou některé z těchto věcí probíhat, takže jsem dlouhodobě optimistický. Myslím si, že na konci dne to nebude menší problém.

Josh: Některé státy se proti tomu postavily a snažily se znovu vynucovat neutralitu sítě tím, že poskytovatelům internetových služeb řekly, že pokud chtějí státní vládní smlouvy, nesmí poskytovatelé internetu škrtit uživatele a podobné věci. Například v Kalifornii a New Yorku.

Jaký je váš názor na globální stav online soukromí? Je to všechno zkáza a chmurnost, nebo vidíte nějaké pozitivní trendy??

Jeremy: Začínám vidět některé pozitivní trendy v Evropě. Nemusím nutně myslet, že GDPR je dobrá věc, ale myslím, že to, co představuje, je uznání ze strany lidí i vlády, že soukromí uživatele internetu je důležité, a potřebujeme opatření k jeho ochraně.

Možná se ubírají nesprávným způsobem, ale myslím si, že je důležité pouze uznání, že u Facebooku a Google jsou věci příliš daleko a že informace navždy zůstávají online, je důležité.

Myslím si, že je obecně dobré, že podnikají kroky ke zlepšení soukromí uživatelů, i když některé z těchto dobrých úmyslů nejsou příliš dobře zacíleny. Takže jsem dlouhodobě optimistický, zejména v některých západních regionech.

Pokud jde o represivní režimy, jako jsou lidé na Blízkém východě nebo v Číně, je třeba se obávat mnohem více. Myslím, že zlepšení nastane pomalý proces, který může trvat několik desetiletí (spíše než let), než se opravdu uvolní.

Domnívám se však, že dlouhodobé kroky, zejména občané, podniknou na ochranu soukromí uživatelů.

Josh: Myslím, že jen růst odvětví VPN jako celku skutečně ukazuje, že lidé si nevšímají. Pokud začnete odebírat jejich svobody nebo začnete na ně špehovat, řeknou: „To se mi nelíbí,“ a „nechci být blokován.“ Lidé mají rádi internetovou svobodu..

Myslím, že lidé si jsou více vědomi toho, co se děje, a že vystavení některým nástrahám může vést k tomu, že se věci z dlouhodobého hlediska zlepšují. To je velmi optimistické.

Na co se zaměřujete jako na podnikání a kde vidíte IPVanish v příštích 3 letech?

Jeremy: Vytvoření úplného obrazu soukromí a VPN je jedním z těchto nástrojů, bychom mohli začít další konverzaci. Prostřednictvím prohlížeče můžete dělat spoustu věcí, jako je blokování reklam, chování prohlížeče a konfigurace prohlížeče, které mohou uživatelům pomoci zvýšit soukromí a zabezpečení uživatelů..

Strategicky se společnost IPVanish pokouší o to, aby se stala spřízněnou společností na ochranu soukromí v plném kruhu. Hledáme řešení a technologie, které budou chránit uživatele před každým možným vektorem útoku. VPN je jedním z nejzjevnějších (a) kritických aspektů, ale existují i ​​jiné způsoby, jak může být vystaveno soukromí lidí.

Za tímto účelem bude produkt, na kterém se chystáme tento rok vyvíjet, a v příštích dvou letech snad poskytne více 360 ​​stupňové ochrany.

Josh: Rovněž zkoumáme, jak poskytnout našim zákazníkům co nejlepší šifrování a zároveň nabídnout nejlepší možné rychlosti. Není to jen zařízení uživatele, ale také zpracování na konci serveru. Neustále hledáme cesty, jak tuto situaci zlepšit pomocí různých šifrovacích protokolů a obecně vylepšit hromadu toho, co děláme.

Jeremy: Konečným cílem je, aby VPN fungovala na pozadí, takže ani nevíte, že je tam - váš počítač je stejně rychlý, ale máte další výhody ochrany soukromí a bezpečnosti. To je to, k čemu se každý den přibližujeme.

Josh: Někteří uživatelé si toto a tu nastavení rádi užívají, ale mnoho uživatelů chce jen zlepšit své soukromí a zabezpečení. O tom, jak VPN funguje, toho moc nevědí a je jim to jedno. Chtějí, aby to fungovalo! Snažíme se proto snížit interakci uživatelů, abychom to vylepšili.

Pokud by každému z vás bylo uděleno jedno přání, co by to bylo a proč?

Josh: Z hlavy bych chtěl více schopnosti absorbovat znalosti a mít na to více hodin denně. Důvodem je naděje - vědění je dobré a pro všechny je lepší.

Jeremy: Chtěl bych, aby moje děti vyrostly ve světě, který je lepší než svět, ve kterém jsem vyrostl. Vím, že je to velmi obecné, ale mám tři děti a může to být velmi děsivý svět.

Děkuji, že jste si udělali čas na rozhovor se mnou. Myslel jsem, že to byl skvělý rozhovor! Je ještě něco, co byste chtěli přidat?

Jeremy: Chci jen říct, že si ceníme příležitosti promluvit si s vámi. Jsme velcí fanoušci ProPrivacy.com. Bylo to jedno z prvních webů, na které jsme narazili, když jsme poprvé vstoupili do tohoto odvětví, a vy jste byli velcí mistry v oblasti soukromí a bezpečnosti.

Myslím, že jste kluci (zvláště nedávno) věnovali velkou pozornost eliminaci některých předpojatostí, které si hledají cestu na jiné webové stránky. Například vaše nové testy sped ukazují, jak fungují, a výsledky ukazují nezaujatým způsobem.

Domnívám se, že to pro odvětví bylo opravdu pozitivní, a doufám, že ostatní weby se pohybují stejným směrem.

Josh: Líbilo se mi tam nejnovějších zpráv o soukromí a svobodě internetu, které mi za poslední měsíc přinesly. Zdá se, že poskytuje nestrannější a objektivnější hledisko.

Děkuji, to jsou velmi milá slova! A ještě jednou děkuji za rozhovor.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me