Shield Hotspot obviňován z Snoopingu na uživatele

Tento týden se ve světě virtuálních privátních sítí (VPN) objevila diskuse. Obklopuje amerického poskytovatele s názvem Hotspot Shield. Společnost VPN působí zhruba od roku 2008. Od té doby si celosvětově užila celkem asi 500 milionů stažení. To je ohromující množství stažení. VPN je nashromáždila tím, že nabízí službu zdarma asi 97% jejích uživatelů.


Nezisková skupina advokátů s názvem Centrum pro demokracii a technologii (CDT) nyní podala u Federální obchodní komise (FTC) 14stránkovou stížnost, v níž podrobně popsala, jaké to je "nekalé a klamavé obchodní praktiky." Tato zpráva mi přišla jako překvapení, protože vím, že recenze HotProt Shield na ProPrivacy.com říká čtenářům (v sekci Ochrana soukromí a zabezpečení), že:

„Podmínky služby Hotspot Shield dávají společnosti právo shromažďovat informace o činnosti uživatelů a„ sdílet “tyto informace s třetími stranami.“

Přímo jsem kontaktoval CDT, abych získal více informací o tom, co cítil Hotspot Shield špatně. Joseph Jerome z CDT řekl ProPrivacy.com následující:

"Řekl bych, že recenze společnosti ProPrivacy přesně ukazuje, co Hotspot Shield dělá špatně." Jak recenze zdůrazňuje, existuje spousta skrytých sledování s Hotspot Shield a mnoho zmatků ohledně toho, co VPN dělá a nedělá, zejména jakmile zaplatíte za "reklama zdarma" verze. To je pro spotřebitele zavádějící a nespravedlivé. Tečka.

"Zásady ochrany osobních údajů Hotspot Shield prostě nejsou jasné. Pod obchodem s aplikacemi je také pohřben, že VPN nemá žádné protokoly, chrání důvěrnost a anonymitu a ne sdílí "osobní" informace. Co si o této situaci mohou zákazníci přát? Hotspot Shield nemůže mít věci obojí - VPN nemůže říci jednu věc a udělat jinou, pokud jde o ochranu soukromí. To je základní princip části 5 zákona FTC o zákazu nekalých a klamavých obchodních praktik. “

Osobní informace

Není pochyb o tom, že zásady ochrany osobních údajů Hotspot Shield stojí poněkud trapně vedle svých nároků na App Store. V obchodě Android Play říká VPN,

"Zamaskujte svou online identitu a získejte přístup k blokovaným aplikacím a webům pomocí Hotspot Shield, přičemž vaše mobilní aktivity zůstanou anonymní, soukromé a bezpečné!"

Zdá se, že toto tvrzení rozhodně není v souladu se službou, která ve své politice připouští shromažďování údajů a jejich sdílení s třetími stranami. To je praxe, kterou zde vždy odsoudíme na ProPrivacy.com - je to jeden z několika důvodů, proč varujeme lidi před bezplatnými službami VPN.

Neformální pohled na zásady ochrany osobních údajů Hotspot Shield, které byly naposledy aktualizovány v roce 2015, okamžitě vyvolává obočí:

„Kromě toho, jak je vysvětleno v tomto oznámení, AnchorFree neshromažďuje o vás žádné osobní informace, když používáte Službu. „Osobní informace“, také označované jako informace umožňující osobní identifikaci, jsou informace, které mohou být vázány na konkrétní osobu.

"Příklady osobních údajů zahrnují jméno, e-mailovou adresu, poštovní adresu, číslo mobilního telefonu a kreditní kartu nebo jiné fakturační údaje. Upozorňujeme však, že pro účely tohoto oznámení o ochraně osobních údajů AnchorFree nezahrnuje vaši IP adresu ani jedinečný identifikátor zařízení do definice osobních údajů. “

Myšlenka, že IP adresy by neměly být považovány za osobní údaje, je směšná. S formulací, jako je tato, se stížnost CDT na FTC jistě začíná propadat.

Cdt Grab

Spousta čísel

Jak naše recenze zdůrazňuje, Hotspot Shield má také jiné problémy. Nedávná studie provedená Společenstvím pro vědecký a průmyslový výzkum (CSIRO) odhalila, že aplikace Hotspot Shield obsahují sledovací software. Tímto způsobem se zaznamenávají činnosti uživatelů a tato data se prodávají inzerentům. Ve skutečnosti vědci objevili pět různých sledovacích knihoven skrytých v kódu Hotspot Shield.

Studie CSIRO navíc zjistila, že Hotspot Shield přesměroval uživatele na přidružené odkazy, když zadali konkrétní webové adresy, jako jsou eBay, Alibaba, Best Buy, Target, Macy's a další. Když tedy uživatel Hotspot Shield z těchto webových stránek něco nakoupí, Anchor Free obdrží provizi.

Zde stojí za zmínku, že mateřská společnost Hotspot Shield, Anchor Free, má samostatnou firmu, která slouží inzerentům Hotspot Shield - v aplikaci i na navštívených webových stránkách..

Ukotvení zdarma

Nic z ordináře

VPN, které nabízejí své služby zdarma, by měly být vždy považovány za podezřelé. Poskytování rychlé a spolehlivé služby VPN, která má silné šifrování, dostatek serverů a vodotěsné zásady ochrany osobních údajů, nebude pro koncového uživatele zdarma, pokud VPN nevytvoří jinde tok příjmů.

Některé sítě VPN sice nabízejí důvěryhodné bezplatné služby VPN, které jsou navrženy tak, aby sváděli uživatele k odběru plné prémiové služby. Tyto bezplatné sítě VPN neobětují soukromí svých uživatelů. Omezují však službu omezením šířky pásma nebo použitím přibližně 500 Mb za měsíc.

Na druhou stranu Hotspot Shield spadá do jiné kategorie bezplatných VPN. Nabízí službu zdarma pomocí reklamy k vytvoření toku příjmů. Zásady ochrany osobních údajů jasně stanoví, že budou shromažďovat a sdílet data s třetími stranami. Otázka zní, co jsou to data? A dělá VPN něco zásadně špatného?

Otazník

Popření

Rozhodli jsme se kontaktovat Hotspot Shield a dát firmě šanci vyjádřit své názory ohledně obvinění CDT. Poskytl mi následující oficiální prohlášení:

„AnchorFree je uznávaným lídrem v oblasti ochrany osobních údajů online a svobody internetu. Naše aplikace Hotspot Shield je důvěryhodná více než 500 milionům uživatelů, kteří se na ni spolehnou při zajištění přístupu ke všem světovým informacím. Pevně ​​věříme v soukromí spotřebitelů online.

"To znamená, že informace, které nám poskytují uživatelé Hotspot Shield, nejsou nikdy spojeni s jejich online aktivitami, když používají Hotspot Shield, neukládáme IP adresy uživatelů a chráníme uživatele osobně identifikovatelné informace před třetími stranami a před námi.

"Nedávná tvrzení o opaku, která vznesla nezisková advokátní skupina, Centrum pro demokracii a technologii, jsou neopodstatněná. I když chválíme CDT za jejich odhodlání chránit soukromí uživatelů, byli jsme těmito tvrzeními překvapeni a zděšeni, že nás CDT nekontaktovalo, abychom prodiskutovali jejich obavy. “

Jak vidíte, VPN tvrdí, že neukládá IP adresy ani žádné osobní údaje. Zdá se, že to je v rozporu s tvrzením o ochraně osobních údajů, že adresy IP nejsou považovány za „osobní údaje“ a že firma bude ukládat data a sdílet je s třetími stranami. Poukázal jsem na to Tim Tsoriev z Anchor Free, na který reagoval,

„Neuchováváme osobní údaje našich uživatelů ani je neprodáváme třetím stranám. Neshromažďujeme adresy IP našich uživatelů.

"Máte pravdu, že naše stávající zásady ochrany osobních údajů odesílají špatnou zprávu. Jsme v procesu aktualizace, aby odrážel realitu kolem toho, jak fungují naše systémy, a skutečnost je taková, že mnoho níže uvedených položek není přesných. “

Příběh o úspěchu?

Pokud jde o ochranu soukromí spotřebitelů, je nezbytné, aby zásady ochrany osobních údajů podniků byly podrobeny kontrole. Špatně formulované a matoucí zásady ochrany osobních údajů, které zanechávají pochybnosti, mohou být pro spotřebitele velmi frustrující. Kromě toho mohou vést zákazníky k tomu, aby věřili, že získávají úroveň služeb, která ve skutečnosti nejsou.

V případě VPN - kde se lidé spoléhají na tuto službu, aby jim poskytli soukromí - je tato potřeba o to naléhavější. Proto tleskáme CDT za to, že tento problém s FTC vznesl.

Pokud máme vzít komentáře Hotspot Shieldu v nominální hodnotě, zdá se, že VPN věří, že nezpracovávala nesprávně data svých uživatelů. To je zcela možné. Zde na ProPrivacy.com chápeme, že pro VPN není obtížné uchovávat určité záznamy o svých uživatelích, aniž by také ukládaly osobní údaje..

Například by mohlo být možné, aby VPN věděl, kolik uživatelů má v určité zemi, aniž by ve skutečnosti vedl záznam IP adresy každého jednotlivého uživatele..

Prozatím budeme muset počkat na vyšetřování FTC, abychom se ujistili, že tomu tak je. Návrh Hotspot Shield, že má v úmyslu aktualizovat své zásady ochrany osobních údajů, je však určitě dobrá zpráva. Pokud vím, přesně to se CDT chtělo zbavit: jasnost pro spotřebitele. Zdá se, že tato stížnost již vedla k pozitivnímu výsledku.

Zmatená žena

Měl bych použít Hotspot Shield?

To, zda byste měli používat Anchor Free VPN, je opravdu na vás. Není pochyb o tom, že existují lepší sítě VPN s lepší politikou ochrany osobních údajů.

Hotspot Shield však má své výhody, pokud chcete, aby VPN odblokovala online obsah v zemi, kde existuje cenzura. Pokud potřebujete VPN k obcházení přísných bloků webových stránek pronajímatele nebo bloků uložených jiným správcem místní sítě (např. Pracoviště), udělá Hotspot štít také trik. Kromě toho to pomůže udržovat vaše data v bezpečí, když jsou připojeni k síti Wi-Fi (aby hackeři nemohli ukrást vaše hesla a bankovní údaje) a soukromě (od vašeho poskytovatele internetových služeb a vládního snoopingu). Hotspot Shield tyto věci úspěšně provádí.

Nakonec si musíte položit otázku, jakou úroveň soukromí si přejete. Pokud bezplatná síť VPN, která vám poskytuje reklamy a vydělává peníze z vás, není zvláštním problémem, může být štít Hotspot darem z nebes. Mnoho lidí v lokalitách, jako je Turecko a Ukrajina, úspěšně využívá VPN k překonání výpadků vládních webových stránek.

Pokud je VPN na konci dne bezplatná, mělo by se to považovat za podezření. Pokud chcete nejlepší soukromí dostupné online, měli byste kousnout kulka a investovat do špičkové služby VPN.

Hrnec medu

Závěrečné myšlenky

Nakonec si uvědomte, že existuje šance, že Hotspot Shield ve skutečnosti dělá více špatně, než připouští. V nejhorším případě by to mohl být i medonosný. Protože se USA rozhodly povolit poskytovatelům internetových služeb prodej dat třetím stranám, mnoho amerických občanů začalo používat VPN. Hotspot Shield se těšil obzvláště masivnímu přílivu.

To se týká, protože VPN má sídlo v USA. Jako takový by mohl snadno být doručen rozkaz a roubík a mohl by to být tajně shromažďující data pro americkou vládu. Jen z tohoto důvodu bude tento příběh stát za pozornost. Může se vyplatit zůstat mimo Hotspot Shield až do doby, kdy FTC obnoví důvěru ve službu.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Titul obrázku: Domovská stránka štítu Hotspot.

Obrazové kredity: CDT, Anchor Free, amasterphotographer / Shutterstock.com
Peshkova / Shutterstock.com
NatBasil / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me