Showbox klonuje nebezpečné k použití bez VPN

V posledních několika týdnech přestaly fungovat Showbox a jeho oblíbený protějšek iOS Moviebox. Jak je tomu téměř vždy, když populární streamingové weby a služby klesají - jejich zmizení se setkalo s náhlým přílivem klonovaných verzí aplikace.

Jsou tedy tyto nové verze Showboxu legitimních náhrad? Nebo jsou pochybné a nejisté klony, kterým by se mělo zabránit?

První věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že aplikace Showbox a Moviebox nejen předávají lidem odkazy na hostování. Místo toho (například Popcorn Time) aplikace také neviditelně připojují uživatele k úložištím torrentů, aby dočasně stahovali a sledovali obsah v aplikaci. To je problematické, protože v mnoha zemích poskytovatelé internetových služeb monitorují provoz při hledání osob nelegálně stahujících filmy přes BitTorrent.

Držitelé autorských práv spolupracují s poskytovateli internetových služeb s cílem objevit piráty a sledovat případné fakturační dopisy. Tyto dopisy varují piráty, že byli zatčeni - fakturují jim za cokoli mezi $ 150 a $ 300 - s hrozbou, že nezaplacení povede k dalšímu jednání u soudu.

Jeden slavný případ budoucí fakturace zahrnoval Dallas Buyers Club LLC (DBC) již v roce 2015. V té době právní kancelář pracující jménem společnosti DBC a Voltage Pictures fakturovala podezřelé piráty z řady zemí včetně Dánska, Španělska a Austrálie.

Klony Showbox vyžadují VPN

Sledování IP adres?

Rychlý posun do května letošního roku, kdy skupina nezávislých filmových ateliérů, včetně DBC, Cobbler Nevada a Bodyguard Productions (abychom jmenovali alespoň některé), začala zacílit na weby, o kterých se předpokládá, že jsou za Showboxem.

V září po této akci rychle následovalo oznámení DMCA, které přimělo Cloudflare k odhalení totožnosti jednotlivců a webů propojených s Showboxem. Od té doby byl původní Showbox offline a podle TorrentFreak existuje spousta důvodů k podezření na různé klony, které se objevily v jeho brázdě.

V první řadě je důležité si uvědomit, že všechny filmové společnosti, které stojí za uzávěrkou Showboxu, již dříve provedly potenciální fakturaci. To zvyšuje poplachové zvonky, protože řada webů, které poskytovaly obsah pro Showbox, nyní zobrazuje následující varování:

Varování Showboxu

Zmínka o monitorovaných IP adresách stačí ke spuštění poplachových zvonků - protože není bláznivé předpokládat, že v blízké budoucnosti se může objevit další kolo potenciální fakturace..

Jen děsivé?

Je pravda, že varování na webových stránkách přidružených k Showboxu i budoucí fakturační dopisy jsou mnoha lidmi považovány za taktiku vystrašující. Je velmi vzácné, že piráti skutečně skončí u soudu, a je spravedlivé říci, že filmová studia obtěžují obavy lidí a paranoia, aby malé procento pirátů zaplatilo počáteční pokutu.

V důsledku toho existují legitimní obavy, že nedávný výron klonů Showboxu může být nějakým způsobem spojen s držiteli autorských práv. V takovém případě je možné, že se aplikace používá k tomu, aby pomohla filmařům vytvořit databázi možných IP adres pro budoucí fakturaci. Držitelé autorských práv se v průběhu taktiky rozhodně stávají odvážnějšími a silnějšími ve své taktice

S ohledem na to se zdá být obecně špatný nápad jít kamkoli blízko variant Showboxu - zejména bez použití silné a bezpečné VPN.

Zmatek a nesprávné přesměrování

Co je znepokojivé, je to, že mnoho lidí, kteří kladou otázky online, zřejmě neví, odkud vlastně dostali svou verzi aplikace Showbox. To znamená, že je možné, že velké množství uživatelů již stáhlo problematický klon původní služby.

Konec konců, tlak se na Showboxu zvyšoval již od května v květnu. To dává lidem nejméně sedmiměsíční okno, ve kterém by teoreticky mohli stahovat kompromitovanou verzi Showboxu.

TorrentFreak varuje, že:

„V posledních několika měsících jsme byli náhodnými e-maily několikrát požádáni, abychom„ aktualizovali “naše staré články z Showboxu (a vlastně TerrariumTV) novými odkazy na to, co prohlašovali za původní aplikace.

"Zdá se, že není pochyb o tom, že se jedná o pokus o nesprávné směrování, takže na rozdíl od některých jiných zpravodajských středisek, které změnily své odkazy, jsme žádosti ignorovali. Nevíme, zda se jedná pouze o pokus nasměrovat větší provoz do „bezpečných“ klonů, webů nabízejících originál, nebo zda bylo při hře něco zlověstnějšího. ““

Celkově se zdá, že je spravedlivé varovat uživatele, že se zdá, že existuje mnoho důvodů, proč se Showbox zdržovat. A pokud se někdo rozhodne pokračovat v používání varianty Showbox - měla by se věnovat velká pozornost skrytí jejich IP adresy pomocí VPN pro Torrenting. Pokud tak neučiníte, mohlo by to mít za následek nepříjemné překvapení.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me