Soukromý přístup k internetu: Zakladatel Andrew Lee

Následuje rozhovor s Andrewem Leeem, který právě založil Private Internet Access, jednu z nejpopulárnějších služeb VPN. On také co-založil Mt. Gox Live, který získal Mt. Gox, přední světová burza bitcoinů, vytvořila oficiální mobilní aplikaci. Je dlouholetým zastáncem soukromí. Zeptali jsme se ho na jeho historii, budoucnost PIA a budoucnost soukromí v tomto světě NSA slídění.

logo

Contents

Jste zakladatelem několika společností, proč / jak jste se stali podnikatelem?

S internetem jsem se intenzivně angažoval od počátku 90. let a byl jakýmsi způsobem "sériový podnikatel" pro žádný jiný důvod než skutečnost, že tam byli "potřeby, které bylo třeba splnit online." Obecně platí, že podnikání / služby, se kterými jsem se dosud účastnil, byly do značné míry v souladu s mým osobním životním stylem.

Myslíte si, že jste více technicky zaměřený nebo obchodně zaměřený??

Rád si myslím, že jsem spíše obchodní aktivista, ale v minulosti jsem vyvíjel software (Mt. Gox Mobile atd.).

Jaký je váš cíl s PIA??

Naším cílem s PIA je přivést zpět Divoký Západ, který jsme tak milovali, protože vytváří systém, ve kterém se lidé mohou naučit, co se chtějí naučit, říkat, co chtějí říct, zažít to, co chtějí zažít, a vytvořit to, co chtějí vytvořit. Vím, že to zní zkrátka, ale naším cílem je internet bez hranic nebo omezení, ve kterém můžeme dosáhnout svých snů.

Jaký je váš cíl obecně (v životě)? Kde se vidíš za 50 let??

Chtěl bych vidět změnu. Chápu, že jeden život je omezený a lze toho dosáhnout jen tolika. Existují však věci, které způsobují bolest, utrpení a stres, které můžeme pomocí technologie skutečně udělat triviální.
Doufám, že za 50 let budu na Zemi naživu. Pokud ale nejsem, doufám, že budu v historii znám jako člověk, který pomohl přinést "štěstí" do tohoto světa. Ve skutečnosti se postarám o to, aby se historici jako takové označovali.

Všechny vaše společnosti mají vztah k ochraně osobních údajů. Co je to o soukromí, které vás tolik zajímá?

Je to spíš to, že nedostatek soukromí mi způsobuje tolik strachu, jako by měl každý. Raději bych chodil po nahých, soukromých částech a všude, než abych nechal svou soukromou mysl zajmout ostatní z dohledu nebo z jiných prostředků pro získávání dat.

PIA uvedla, že by spíše uzavřela, než aby ohrozila soukromí svých zákazníků. Zdálo by se, že Silent Circle a Lavabit již byli do této pozice přinuceni. Myslíte si, že PIA může být také v této pozici a proč?

Nevěříme, že budeme v této pozici. Cítíme, že vláda nebude riskovat vytváření dalších katastrof PR, jako jsou katastrofy způsobené Lavabitem a Silent Circle. To platí zejména proto, že jsme již veřejně uvedli, co bychom na našem blogu udělali, pokud bychom se měli dostat do této pozice, spolu se skutečností, že jsme řády větší než Lavabit a Silent Circle. Jak již bylo řečeno, aktivně přijímáme preventivní opatření, která sníží riziko, že k tomu dojde, a v současné době diskutujeme mimo jiné s právním poradcem EFF, ACLU a FFTF..

Z technického hlediska nabízí PIA jednoho z nejúspěšnějších dostupných VPN klientů (ochrana proti úniku DNS, ochrana proti úniku IPv6, přepínač zabíjení internetu) - existují další funkce, které byste chtěli (nebo plánovat) představit?

V naší vývojové linii je ve skutečnosti řada funkcí, které právě probíhají nebo jsou ve frontě. Vzhledem k splatnosti těchto projektů nemůžu jít do podrobností, než je tato, ale "pokročilý" Oblast nastavení bude brzy do svého rozhraní mnohem začleněna.

Líbí se nám aplikace Android VPN pro Android, ale chybí nám funkce, které nabízí verze pro počítače (zejména přepínač zabíjení internetu). Existují nějaké plány na jejich přidání?

Brzy přidáme mnoho funkcí do naší aplikace pro Android. Naše aplikace pro Android samozřejmě neměla takovou pozornost, jakou si zaslouží, protože jsme se zaměřovali na rozšiřování naší vnitřní infrastruktury. Nyní máme více než 547 serverů a stále pokračujeme v rozšiřování naší infrastruktury s cílem poskytovat zákazníkům nejlepší kvalitu služeb.

Všimli jsme si, že PIA postrádá servery v jihovýchodní Asii (což znamená, že nemáme tendenci nedoporučovat PIA uživatelům) - máte v této oblasti nějaké plány na rozšíření??

Viděli jsme významnou poptávku po serverech v jihovýchodní Asii. Problém však spočívá v tom, že nechceme poskytovat našim zákazníkům nic, ledaže může poskytnout úroveň kvality, kterou zákazníci očekávali od soukromého přístupu k internetu z hlediska rychlosti a soukromí. Jak již bylo řečeno, sítě v Asii jednoduše nejsou zapojeny stejným způsobem, což znamená, že mezinárodní šířka pásma je obecně poměrně omezená nebo hrubě předražená..
Nicméně diskutujeme s poskytovateli a pracujeme na podrobnostech, abychom to brzy přinesli našim zákazníkům! Jsme velmi vážní vůči našemu závazku k plným, neškrceným, nenasyceným gigabitovým branám, a v tomto bodě máme svazek, abychom sjednali sazby, abychom našim zákazníkům udrželi nízké ceny. Zůstaňte naladěni!

Máte v plánu vydat vyhrazeného klienta Linux VPN?

Brzy také uvolníme vyhrazenou linuxovou aplikaci! Návrhy / doporučení mějte prosím na paměti!

PIA používá 128bitové šifrování blowfish CBS. I když si myslíme, že je to dostačující pro většinu účelů, nedávné praskání 2 šifrovaných pevných disků v případě Jeffrey Feldmana plus vědomí, že NSA může ohýbat šílené zdroje směrem k úkolu dešifrování, nás nutí přemýšlet, zda je čas přejít na 256 -bitové šifrování AES. Jaké jsou vaše myšlenky na to?

Brzy představíme AES-256 jako možnost v aplikaci pro všechny naše uživatele. Kromě rychlé aktualizace klienta nebudou vyžadovány žádné další změny. Tato funkce bude zpřístupněna bezplatně některému z našich současných nebo budoucích zákazníků.

V tomto věku agresivního vládního dohledu se obáváte o budoucnost služeb VPN obecně?

Obecně se bojíme celé krajiny internetu. Jsme však přesvědčeni, že budeme schopni i nadále hledat způsoby, jak chránit soukromí našich uživatelů daleko do budoucnosti.

Co si myslíte o těchto zjeveních? Je Edward Snowden hrdina nebo zrádce?

Myslím, že tato zjevení jsou nesmyslná. Přestože všechny tyto záměry mohly být dobré, zničení soukromí občanů tohoto světa v žádném případě nestojí za to obětovat. Věřím, že Edward Snowden udělal velkou ochranu v ochraně společnosti.

Jaký pokrok by podle vás mohl vylepšit odvětví VPN??

Existuje mnoho, které zlepší průmysl, a nyní na nich pracujeme!

Kde vidíte PIA za 5 let?

Chci vidět, že PIA a celé odvětví společně rostou a do značné míry je využívají všichni na světě. To bude znamenat, že spolu s našimi přátelskými konkurenty se nám podaří ochránit soukromí světa.

Zdá se, že PIA je na Redditu opravdu populární, což není snadný úkol! Co si o tom myslíš?

Jsme rádi, že si naši zákazníci užívají našich služeb, a doufáme a slibujeme, že budeme i nadále poskytovat služby všem našim zákazníkům podle našich nejlepších schopností daleko do budoucnosti..

Co byste řekli všem lidem na Redditu s žádostí o zajištění PIA od americké vlády, aby je ujistil?

Bojujeme za dobrý boj a zapojujeme všechny odborníky na předmět. Budeme vás chránit.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me