Společnost VyprVPN se zavazuje k prvnímu typu auditu bez protokolování

VyprVPN se stal prvním komerčním poskytovatelem VPN, který zveřejnil kompletní hloubkový audit své služby.


Audit, který provedla společnost Leviathan Security Group (LSG), byl proveden s cílem prokázat, že společnost VyprVPN úspěšně změnila své zásady ochrany osobních údajů - a základní službu - tak, aby se stala bezpečnou službou VPN s nulovými protokoly..

Až do svého oznámení dne 29. listopadu bylo známo, že poskytovatel VPN ve Švýcarsku ukládá protokoly připojení po dobu 30 dnů. Přestože se jedná o obecně robustní službu VPN (která si uchovávala protokoly připojení po relativně krátkou dobu), protokolovací postupy VyprVPN byly vždy považovány za něco černého pro její službu..

Důvodem bylo to, že protokoly způsobily zranitelnost ve službě VyprVPN. Zejména umožňuje možnost časového korelačního útoku (časovací útok e2e).

V tomto vzrušujícím novém tahu VyprVPN radikálně zpřísnil svou politiku ochrany osobních údajů. Výsledkem je mnohem bezpečnější a soukromá služba VPN, která uvádí VyprVPN do souladu s nejlepšími VPN na světě.

A co víc, díky auditu, který zveřejnil společně s vylepšenými zásadami ochrany osobních údajů, si mohou být uživatelé VyprVPN jisti, že veškerá data týkající se jejich VPN relací jsou po ukončení relace zcela vymazána - vynikající!

Logo auditu

Žádné záruky?

Největším problémem komerčních služeb VPN je to, že je neuvěřitelně obtížné ověřit jejich nároky. To znamená, že (až dosud) se při používání jakéhokoli komerčního poskytovatele VPN vždy projevila důvěra.

Na trhu jsou doslova stovky komerčních poskytovatelů VPN a realita je taková, že mnoho z těchto služeb má riskantní politiky a nejisté postupy, díky nimž je jejich používání trochu hazardní..

K jejich kreditu existuje skupina zavedených a obecně důvěryhodných poskytovatelů VPN, o nichž je známo, že mají přísné zásady a prokazatelně prokazatelně poskytují soukromí svým uživatelům. Někteří, například soukromý přístup k internetu, dokonce zašli až tak daleko, že před soudem prokazují své nelogové nároky.

Až dosud však žádná VPN nikdy nezveřejnila podrobný audit celé své služby. Proto je audit společnosti VyprVPN tak důležitý; zcela ji odlišuje od zbytku odvětví VPN.

Je samozřejmě možné, že jakmile auditoři vyšli z místnosti, VyprVPN úplně změnil způsob, jakým provozují své servery. Stále tedy existuje úroveň důvěry (a vždy bude u jakékoli komerční služby VPN).

Můžeme však určitě říci, že je to to nejlepší, co kdy dostane, a realisticky nemáme důvod pochybovat o tom, že VyprVPN provozuje VPN přesně tak, jak jej LSG našel během svého nedávného auditu..

OpenVPN VyprVPN

Ale počkejte, slyšel jsem o předchozích auditech VPN! Co dává?

I když je pravda, že některé aspekty VPN byly v minulosti auditovány, žádný poskytovatel VPN nikdy nezveřejnil hloubkový audit této velikosti. Začátkem roku 2017 OSTIF zveřejnil audit šifrování OpenVPN. I když je to užitečné a vytváří důvěru v nejrozšířenější šifrovací protokol VPN na trhu, nezaručuje, že poskytovatelé protokol skutečně implementují bezpečně sami.

V roce 2017 kanadský poskytovatel VPN TunnelBear zaplatil za audit klientů VPN, aby prokázal, že poskytuje úroveň šifrování a zabezpečení, které inzeruje. I když je to chvályhodné a rozhodně to pomáhá zvyšovat důvěru v jejich platformu, stále to neposkytuje žádné záruky ohledně jejich postupů protokolování.

Umožnění LSG analyzovat jeho serverová střediska a zveřejněním úplného auditu znamená, že VyprVPN posunul latku. VyprVPN je ve vlastnictví Golden Frog - internetového konglomerátu, který vlastní celou infrastrukturu své VPN sítě. To znamená, že se na poskytování služby VPN svým předplatitelům nepodílejí žádné serverové farmy třetích stran. To spolu s zásadou auditu a žádných protokolů zvyšuje důvěryhodnost soukromí a zabezpečení služby.

Prvni vubec

Díky důkladnému a komplexnímu auditu, který je nyní ve veřejné doméně, jsou předplatitelé VyprVPN první, kdo profituje z toho, že věděl, že jejich služba VPN má transparentně ověřeny své požadavky bez protokolu. V neděli Yokubaitis, generální ředitel VyprVPN řekl:

"Tímto krokem jsme posílili naše hlavní poslání."

„Nechceme jen zůstat technologickým lídrem v prostoru VPN, chceme také nastavit nejvyšší standard pro zpracování zákaznických dat. Chceme, aby to sloužilo jako výzva k akci, aby ostatní společnosti VPN byly transparentní a odpovídaly svým uživatelům. “

Konečně stojí za zmínku, že v posledním roce VyprVPN spolupracovala s Centrem pro demokracii & Technologie pro vytvoření přehledu „Signály důvěryhodných VPN“.

Rádi bychom poblahopřáli VyprVPN ke změnám, které provedl ve své službě. V našich myslích není pochyb, že tyto změny dělají VyprVPN silou, kterou je třeba počítat. Doufáme, že ostatní VPN budou následovat, a nejen že zaplatí za důkladný audit své platformy, ale také celý audit zveřejní pro účely transparentnosti..

Chcete vědět více? Podívejte se na naši VyprVPN recenzi

kredity:, Anja W / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

56 − 54 =

map