Únik herního průmyslu: Jsou uživatelské účty hackerů AI hackerské?

Dokumenty byly propuštěny online, které zřejmě osvětlují použití umělé inteligence (AI) v odvětví počítačových her ke zvýšení výnosů z reklamy a prodeje her. Důvěrné dokumenty se objevily na Imguru před dvěma dny a dělaly kola na Twitteru. Uniklé dokumenty, jsou-li skutečné, odhalují děsivé délky, na které je průmysl počítačových her ochoten jít, aby se slíbil hráčům pomocí AI.

"Hádejte, jaký příjem má uživatel"

Dokumenty uvádějí, že údaje o sledování jsou shromažďovány za účelem kompilace podrobných profilů o uživatelích. V jednom příkladu jsou cílené chytré telefony sledovány, když dosáhnou vysokých rychlostí a cestují „po silnici označené Google mapami“. Pokud k tomu dojde, AI používá technologii pasivního poslechu k zapojení mikrofonu smartphonu. Podle dokumentů pak AI poté používá „zvuky motoru z našeho hluku hashibu motoru k detekci typu automobilu pro účely odhadu příjmů“.

Děsivé dokumenty také tvrdí, že telefony jsou monitorovány, aby zjistily, zda zůstávají na stejném místě po dobu nejméně 8 hodin. Pokud se zjistí, že je to pravda, je cíl označen jako „doma“. Nepotvrzené dokumenty dále vysvětlují podrobné monitorování, ke kterému dochází v domě uživatele:

"Když jste doma, sledujte oblast společného prostoru pro chůzi." Spárujte s informacemi o počtu schodišť shromážděných ze zvukových vzorů. Hádejte čtvercové záběry domu. “

V části, která je označena jako „Plán“ Z a lokální data ”, je vysvětleno, jak jsou hráči sledováni během denního světla na možné pracovní místo, před uvedením:

„Průměrný průměrný příjem v oblasti. Hádejte příjem uživatelů. Hádejte, jaké jsou uživatelské rozpočty na luxus, zábavu a hraní her. “

Postel Smartphone

Relaxace doma?

Část dokumentu s názvem „Příklad zvýraznění“ dále vysvětluje, jak bylo rozhodnuto, že „vysoké bonusové herní relace v době odpočinku nejsou paradoxně časem na podporu prémiového zapojení.“

Podle této části uniklých dokumentů jsou uživatelé sledováni pomocí dat GSM, aby zjistili, kdy se „stanoví“" a mít "telefon v klíně v ložnici “. V té době jsou uživatelé cíleni bezplatnými bonusy a „hratelskými reklamami, které nevytvářejí příjmy“." Podle úniku v této době „umělá inteligence silně odrazuje od prémiových reklam.“

Zajímavé je, že dokument tvrdí, že umělá inteligence našla konkrétní korelaci mezi nevydáváním prémiového obsahu v těchto „odpočinkových dobách“ a „zvýšenými příjmy v následujících dnech“.

Jako by to nestačilo, AI také poslouchá, nejen pro klíčová slova, ale také pro „neslovné zvuky“." Příklady zahrnují zvuky mikrovln a dokonce i žvýkací zvuky, které se používají k hádání, zda byla zabalená jídla konzumována. Software AI odhaduje i určitý druh jídla (hranolky, špagety atd.).

Mezi další zvuky, které jsou považovány za zajímavé, patří pláč, křik, smích, zabouchnutí dveří a mnoho dalších. Podle dokumentu existuje ve skutečnosti knihovna s přibližně 500 000 „neslovnými zvuky“, které lze zpracovat a katalogizovat.

AI také bere na vědomí události, které vedou hráče k upřednostnění jejich skutečného života před hrou. Tito jsou označeni jako „rozptylovací události.“ AI poslouchá a pokouší se uhádnout, kdy tyto rozptýlení skončilo, a poté se pokusí přimět uživatele, aby znovu začal hrát - někdy pomocí cílených reklam na sociálních médiích.

Hry sociálního inženýrství

Psychologické manipulace Vs sociální inženýrství

Část označená „Plán K“ vysvětluje, jak se psychologická manipulace používá k tomu, aby přiměla uživatele k nákupu. Podle této části průmysl viděl „odpor“ proti psychologické manipulaci ve prospěch sociálního inženýrství - který je údajně vnímán uživateli jako vývojáři „snaží se vylepšit hru“.

Příklad K1 však vysvětluje, že uživatelé mohou být manipulováni při nákupu her, které lidé na jejich seznamu přátel kupují také tím, že si myslí, že „každý to dělá, a já se jen chci do toho zapojit: co je to škoda?“ Kromě toho, AI může čekat na unavení hráčů po dlouhých herních sezeních. V tomto okamžiku může AI změnit barvu bezplatných a placených herních titulů (obvykle modré a červené), aby „přiměla hráče k náhodnému nákupu“.

Hacker Games

Používání výpisů hackovaných dat?

Neuvěřitelně se to zhoršuje. Podle uniklých dokumentů používá herní průmysl také sběr dat hackovaných dat ke shromažďování dalších údajů o uživatelích. Část nazvaná „Plán O“ vysvětluje „jak shromažďujeme data vedlejšího kanálu“:

„Uživatel se zaregistruje do služby pomocí e-mailu, který používá jinde. Tyto profily lze integrovat do jejich aktuálního profilu. Pokud se telefonní číslo pro 2-faktor používá kdekoli, lze tyto profily kombinovat také. Zadané heslo je tajné, ale hash MD5 může být inteligentně vyhledáván před tím, než bude nasolen spolu s dalšími podrobnostmi o uživateli.

„Pokud byl uživatel před hackováním součástí jiného webu nebo služby, budou nalezeny podobné podrobnosti. Hackeři dříve otevřeně ukládali výpisy dat do pastebinů, než bylo zjištěno, že tito uživatelé stojí za peníze zprostředkovatelům dat. Nyní kvůli špatným návykům jen nepatrně zatemňují ty skládky, které mohou vyzvednout společnosti jako my. “

Stojí za povšimnutí, že poslední část je označena ručně kreslenou šipkou, která má slova „nepřipouštějí, že to děláme“, ručně psané vedle ní.

Únik herního průmyslu 1

Chraň sebe!

Prozatím zbývá zjistit, zda se tento výpis dat prokázal jako skutečný. Víme, že technologie pasivního poslechu a umělá inteligence jsou skutečné a aplikace se správnými oprávněními mohou skutečně sledovat lidi, kteří používají data GSM i mikrofon. Jako takové se tyto dokumenty zdají být důkazem toho, jak herní průmysl používá AI k tomu, aby uživatelé chytrých telefonů byli pod přísným dohledem.

Jako vždy je žádáme uživatele chytrých telefonů, aby si dávali pozor na aplikace, které instalují. Před souhlasem s instalací jakékoli aplikace nebo hry vždy zkontrolujte, zda nemáte invazivní oprávnění. Pokud hra požádá o povolení k používání mikrofonu, nezapomeňte, že k tomuto typu sledování může dojít.

Nakonec se uživatelům připomíná, že k velkým hackům a výpisům dat dochází pravidelně. Tyto hacky jsou často úniky online a odhalují hesla a uživatelská jména lidí pro oblíbené online weby a služby. Tato hesla mohou být také prodána nejvyšší nabídce na hlubokém webu. Pokud se hacknuté uživatelské jméno a heslo používá také na jiném webu, mohou hackeři snadno získat přístup k těmto dalším online službám.

Podle těchto uniklých dokumentů může software AI také používat dříve hackovaná data k získání vstupu do služeb třetích stran. Pokud k tomu dojde, mohou se herní společnosti rozdělit na sekundární služby, aby uživatele pod dozorem a vybudovaly o nich podrobný profil.

Tato vážná obvinění zatím zatím musí být prokázána. Uživatelům se však připomíná, aby vždy používali silná jedinečná hesla pro všechny své různé online účty - aby společnosti tak těžší používaly takové postupy.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Titul obrázku kredit Robnroll / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Parinya Feungchan / Shutterstock.com, Trueffelpix / Shutterstock.com, REDPIXEL.PL/Shutterstok.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me