Výbušná zpráva New York Times odhaluje další selhání ochrany osobních údajů na Facebooku

Facebook znovu čelí kritice za svůj lhostejný přístup k soukromí uživatelů. The New York Times odhalila ve výbušné zprávě tento týden, že Facebook již léta umožnil jiným internetovým gigantům, včetně Netflix, Spotify, Amazon a Yahoo, bezprecedentní přístup k soukromým datům uživatelů po celá léta..

Facebook vystaven zprávou NYT

Vyšetřování NYT se spoléhalo na rozhovory s bývalými zaměstnanci Facebooku, vládními úředníky a obhájci soukromí, aby odhalili očarující realitu toho, jak největší sociální síť na světě sdílí osobní údaje svých uživatelů. Kromě rozhovorů The Times získal přes 270 stránek uniklých interních dokumentů na Facebooku, které potvrdily, že Mark Zuckerberg and Co. umožnil Netflix, Spotify a Royal Bank of Canada přístup ke čtení, zápisu a mazání soukromých zpráv uživatelů a jak sdílela soukromá data s třetími stranami, pravděpodobně bez řádného souhlasu uživatele.

Podle zprávy Facebook vytvořil partnerství s více než 150 společnostmi a sdílel s nimi údaje o soukromých uživatelích ve snaze podnítit obrovské množství růstu a šířit vliv společnosti v co nejširším a nejširším možném rozsahu. Tato partnerství začala v roce 2010 a některá z nich zůstala v platnosti i letos, i když mnoho společností od té doby ukončilo funkce, pro které byla data původně sdílena. Například Yahoo měl v roce 2017 stále široký přístup k uživatelským datům Facebooku potřebný pro funkci, kterou Yahoo opustil v roce 2012. Podobně i New York Times měli v roce 2017 stále přístup k uživatelským datům Facebooku, které zpravodajská organizace po vytažení zástrčky již nepotřebovala. o funkci sdílení zpráv v roce 2011.

Toto je jen několik z mnoha příkladů, v nichž Facebook špatně spravoval používání soukromých uživatelských dat prostřednictvím svého partnerského programu. Kromě toho, že Facebook sdílí uživatelská data se společnostmi po dobu delší, než je požadováno, Facebook také sdílí uživatelská data, která prostě nebyla pro určité integrace nezbytná. Poskytnutí služeb Netflix, Spotify a Kanadské královské banky mimořádný přístup k soukromým zprávám uživatelů, včetně informací o všech účastnících konkrétního vlákna, jde nad rámec toho, co bylo kdy vyžadováno.

A co víc, podle bývalých zaměstnanců, kteří hovořili s vyšetřovateli v New York Times, se Facebook nijak moc nezabýval kontrolou a auditem toho, co dělali jeho partneři, s množstvím dat, které s nimi sdíleli. Bývalí zaměstnanci také navrhli, aby vedení společnosti nevěnovalo pozornost provádění kontrol a auditů ochrany soukromí, přičemž argumentují, že takové úkoly by zatěžovaly inovace a růstové iniciativy.

Veškerá tato činnost má zastánce soukromí, který obviňuje křik, obviňuje Facebook z porušení dohody z roku 2011, na které se společnost dohodla s Federal Trade Commission,, "Facebook podnikne několik kroků, aby zajistil, že splní své sliby v budoucnu, včetně poskytování jasného a prominentního upozornění spotřebitelům a získání výslovného souhlasu spotřebitele dříve, než budou jejich informace sdíleny nad rámec nastavení ochrany osobních údajů. “

Vedoucí elektronického informačního centra a odborník na ochranu soukromí online Marc Rotenberg ve svém prohlášení pro NYT uvedl: „Došlo k nekonečné barvě o tom, jak Facebook ignoroval nastavení ochrany osobních údajů uživatelů, a opravdu jsme věřili, že v roce 2011 jsme tento problém vyřešili. Přivedli jsme Facebook pod regulační pravomoc F.T.C. po obrovském množství práce. F.T.C. se nepodařilo jednat. “

Samotní úředníci Facebooku tvrdí, že společnost neporušuje F.T.C. dohoda z důvodu výjimky v dohodě, která klasifikuje partnerské společnosti jako „poskytovatele služeb“, kteří fungují v podstatě jako rozšíření sociální sítě. Tvrdí, že jelikož partnerské společnosti používají údaje pouze pro účely integrace s Facebookem a pod vedením Facebooku, není za těchto okolností problém se sdílením dat.

Většina partnerských společností popřela, že by věděla něco o rozsahu přístupu k údajům, které jim Facebook poskytl. Společnosti, na které se NYT obrátila, rovněž tvrdily, že tyto údaje v žádném případě nepoužily k reklamním účelům ani k jiným účelům, než jaké byly výslovně vyžadovány pro jejich integraci na Facebooku..

Přes tato ujištění od Facebooku, že jedná v rámci svých práv, a od společností, které trvají na tom, že data nezneužila, mnoho z nich není zcela přesvědčeno. Kancelář generálního prokurátora ve Washingtonu DC podala ve středu dne Facebooku žalobu, v níž tvrdila, že společnost překročila své hranice a sdílela data bez vědomí uživatelů a bez řádného souhlasu. Ačkoli se soudní řízení soustředí kolem skandálu Cambridge Analytica, odhalení tohoto týdne týkající se dat sdílených s partnerskými společnostmi hrají v soudním řízení významnou roli. To vše přispívá k tomu, co by mohlo být obrovské pokutě pro technologického gigantu, který by mohl potenciálně přesáhnout 1 miliardu dolarů.

"Facebook nedokázal chránit soukromí svých uživatelů a oklamal je o tom, kdo měl přístup k jejich datům a jak byla použita. Provedli jsme šetření a našli důkazy, že laxní dohled Facebooku nad jeho protokoly o ochraně osobních údajů a matoucí nastavení ochrany soukromí ohrožují osobní informace milionů Američanů. Zjistili jsme také, že Facebook neinformoval spotřebitele o tom, že udělil určitým zvýhodněným společnostem zvláštní oprávnění, která těmto společnostem umožňovala přístup ke spotřebitelským datům a potlačit nastavení ochrany osobních údajů spotřebitele, “uvedl generální prokurátor DC Karl Racine.

Ime Archibong, viceprezidentka produktových partnerství Facebooku důrazně vyvrátila tato tvrzení v blogu zveřejněném ve středu. „Za poslední den jsme byli obviněni ze zveřejňování soukromých zpráv lidí partnerům bez jejich vědomí. To není pravda - a my jsme chtěli poskytnout více faktů o našich partnerských komunikacích. “

Archibong to vysvětluje, "Abychom například mohli napsat zprávu příteli z Facebooku z aplikace Spotify, potřebovali jsme dát Spotify „přístup pro zápis“. Abyste mohli zprávy číst zpět, potřebovali jsme Spotify, abychom měli „přístup ke čtení“. “„ Smazat přístup “znamená, že pokud jste smazali zprávu z aplikace Spotify, odstranilo by se to také z Facebooku. Žádná třetí strana nečítala vaše soukromé zprávy ani psala zprávy svým přátelům bez vašeho svolení. Mnoho novinek naznačuje, že jsme doručovali soukromé zprávy partnerům, což není správné. “

V samostatném blogovém příspěvku Konstantinos Papamiltiadis, ředitel vývojových platforem a programů společnosti Facebook, upřesnil: „Jasně: žádné z těchto partnerství nebo funkcí neposkytlo společnostem přístup k informacím bez povolení lidí, ani neporušilo naše vyrovnání v roce 2012 s FTC. O těchto funkcích a partnerství jsme byli v průběhu let veřejní, protože jsme chtěli, aby je lidé skutečně používali - a mnoho lidí ano. Diskutovalo o nich, přezkoumávalo je a zkoumalo je široké spektrum novinářů a obhájců soukromí. “

Jak jsme viděli, tvrzení, že uživatelé dali Facebooku výslovné svolení k použití jejich dat a že Facebook neporušila jeho vypořádání s FTC, jsou předmětem diskuse. Zastánci ochrany osobních údajů se domnívají, že Facebook neprozradil, jaká data jsou sdílena a jak byla používána, a uživatelé si proto nebyli vědomi plného rozsahu toho, s čím souhlasili..

Bezohlednost na Facebooku, která se projevuje sdílením uživatelských dat mnohem déle, než je v některých případech nutné, a údajný laxní přístup vedoucích pracovníků k ochraně osobních údajů společnost namaří v příznivém světle. S těmito nejnovějšími odhaleními, které se objevují na Facebooku, má Facebook ještě více práce, aby znovu získal důvěru veřejnosti. Pokud se společnost nebude snažit prokázat, že se skutečně zajímá o soukromí uživatelů, připojí se k rozjetému vlaku #DeleteFacebook stále více lidí..

Pro uživatele, kteří se zajímají o své soukromí online, ale stále se nechtějí vzdát sociální sítě, je zde několik základních bezpečnostních opatření, která je třeba implementovat: Nepoužívejte Facebook k přihlášení do aplikací třetích stran, nepřijímejte přátele žádosti od lidí, které neznáte, nesdílejí osobní údaje, aktivujte nastavení ochrany osobních údajů ve svém profilu. Chcete-li zvýšit zabezpečení online na další úroveň, přihlaste se u poskytovatele VPN na nejvyšší úrovni a zašifrujte svůj internetový provoz a neustále chráňte svá data..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me