15+ digitálních nomádů o nejlepších technikách, miniaplikacích a umístěních

Stát se digitálním nomádem je životním cílem mnoha lidí, kteří vyrostli ve věku globalizace.

Může to však být logisticky obtížné.

Jakmile kolem vás zmizí teplý kokon kanceláře plné lidí se specializovanými rolemi, mohou se základní požadavky na provedení práce stát výzvou.

Nalezení stabilního připojení k internetu, sledování vaší práce a výdajů, směnných kurzů, plánování letů, ubytování atd. - věci, které většina lidí potřebuje myslet jen na dovolenou, se stávají každodenními úkoly. A jak dobře je budete vykonávat, přímo ovlivní váš profesní úspěch, pocit pohodlí a v konečném důsledku to, zda můžete zajistit, aby digitální nomádský životní styl fungoval.

Nebojte se, ať už uvažujete o přepnutí nebo digitálním nomádovi, který chce vaši hru vylepšit, dostali jsme vás.

Požádali jsme 15 veteránských digitálních nomádů, aby se podělili o svá obchodní tajemství o nejlepších technologiích, miniaplikacích a umístěních, aby mohli udělat nějakou práci jako nomád.

Zdůrazňuje z rozhovorů Digital Nomad

15 rozhovorů je hodně na strávení, proto si v tomto shrnutí nejčastějších odpovědí na každou otázku vyhledejte několik rychlých závěrů.

Jaké aplikace považujete za nejužitečnější pro práci jako digitální nomád?

V této kategorii bylo hodně rozmanitosti, což se dalo očekávat. Ale jedna společná věc mezi všemi nomády, které jsme se zeptali, a pravděpodobně většina cestovatelů jakéhokoli druhu, je fotografování a jejich nahrávání na internet. A samozřejmě zásadní krok mezi nimi: editace. V této kategorii je jasný vítěz. Jak to řekl Dave Dean: "pokud sdílíte fotografie online z mobilního zařízení a nepoužíváte je Snapseed Chcete-li je nejprve upravit, měli byste být."

Dalším běžným problémem nomádů, které jsme požádali, bylo vytváření a organizování textu. Zdá se, že jsou to dva nejčastěji používané nástroje Gramaticky a Scrivener. První má rozšíření prohlížeče, které automaticky upozorňuje na chyby při psaní, zatímco druhé je skvělé pro organizování dlouhých textů, jako je román, nebo velkého množství krátkých poznámek. Asana také udělal dobře pro správu času.

Jaké jsou vaše neocenitelné cestovní pomůcky?

Balení kostek vypadají neocenitelné pro většinu nomádů a pravděpodobně z dobrého důvodu. Mít více věcí a nosit menší batoh jsou nepopiratelné výhody. Co však činí balení kostek bez přemýšlení, je to, že pokud se vám podaří vzít menší batoh na jediný let, pravděpodobně jste již ušetřili cenu kostek na poplatcích za zavazadla..

Smartphony, notebooky a jejich různé doplňky jsou také velmi populární. Smyslem těchto zařízení je všestrannost a přenositelnost, což jsou zjevné výhody na silnici, a externí baterie, napájecí adaptéry, směrovače a sluchátka potlačující hluk je činí ještě spolehlivějšími.

E-čtečky jsou také skvělé. Mnoho lidí romantizuje vůni a nádech skutečných knih, ale seriózní čtenáři pravděpodobně upřednostňují přístup k tisícům knih kvůli požadavkům na zavazadla notebooku..

Jaký je nejlepší cíl pro digitální nomády, které jste kdy navštívili?

Nepopiratelným vítězem je Thajsko. Země je v popředí všech druhů cestovního ruchu v jihovýchodní Asii po celá desetiletí a zdá se, že místo toho, aby ji zničila nebo se stala příliš tradiční, stala se cenově dostupným rájem pro celou řadu cestujících. Digitální kočovníci nebo lidé, kteří chtějí žít a pracovat v teplejším podnebí, jsou zde zvláště obyčejní, vtažení do svaté trojice tropických pláží, levné ubytování a vysokorychlostní internet.

Bali je také velmi populární jako relativně dostupný tropický ráj. A konečně, pro cestovatele hledající tradičnější západní velké město, se skvělými cenami, pulzující kulturou a nočním životem a amalgámem lidí z celého světa, Berlín je místo, kam jít.

Dave Dean z příliš mnoha adaptérů

Dave Laptop Belize 1 1024X518

Dave Dean je hlavní geek v Too Many Adapters, technologickém místě pro cestovatele. Na cestách již více než šest let píše o cestování a technice odkudkoli s napůl slušným internetem a skvělým výhledem.

Tech

Je těžké ji zúžit na tři skvělé aplikace pro nomádské spisovatele a blogery, ale pravděpodobně bych musel zahrnout následující, které používám neustále:

 • Test rychlosti: nic zničí pracovní den, jako mizerný Wi-Fi, takže vždy používám Speedtest ke kontrole rychlosti, než se pustím do kavárny nebo do šatny v hotelu.
 • LastPass: je prakticky nemožné vymyslet si a pamatovat si jedinečná a silná hesla pro každý web a online službu, kterou používám, takže jsem se vzdal zkoušení a místo toho jsem začal používat tento správce hesel. Nechal jsem to vytvořit super-silné, náhodné 16+ znaková hesla pro všechno, a jen si musím pamatovat jedno hlavní heslo pro aplikaci. Automaticky vyplní přihlašovací obrazovku pro téměř jakýkoli web nebo aplikaci automaticky, připojí se k Chromu a dalším prohlížečům a synchronizuje se přes stolní i mobilní.
 • Snapseed: Pokud sdílíte fotografie online z mobilního zařízení a nepoužíváte Snapseed k jejich první úpravě, měli byste být. Je to výkonný, ale velmi snadno použitelný a trvá téměř několik sekund, než se téměř jakákoli fotka zjevně zlepší - bez umělého vzhledu se dostanete např. S ​​předbalenými filtry. Instagram. Popadněte to z obchodů App nebo Play.

Gadgety

 • Hootoo Travel Router: tento malý přístroj je tak užitečný. Používám jej většinou k posílení signálu Wi-Fi, když jsem příliš daleko od nejbližšího routeru (tj. Téměř v každém hotelovém pokoji, ve kterém jsem kdy zůstal), a jako přenosná baterie, aby se můj telefon zapínal po dlouhé dny cestování. Dělá to víc než to - můžete jej použít k odesílání souborů na a z jednotky USB nebo streamování videa z jednotky USB do vašich zařízení - a náklady na Amazonu jsou nižší než 50 USD. Celkem výhodné.
 • Cestovní adaptér Olixar 4-USB: toto malé příslušenství mi umožňuje nabíjet až čtyři USB zařízení z jediné zásuvky a je dodáván s adaptéry pro připojení zástrčky, které fungují ve ~ 150 zemích po celém světě. Pokud cestuji bez notebooku na konkrétní cestě, je to nyní jediná nabíječka, kterou musím vzít.
 • Sluchátka izolující hluk Shure SE 215: Tato sluchátka jsem ztratil a nahradil několikrát, protože se mi opravdu nelíbí výlety bez nich. Mají skvělý zvuk, vystřihávají většinu vnějšího hluku bez potřeby baterií aktivního potlačení hluku a zvládnou jakékoli zneužití, které na ně hodím. Jen bych si přál, abych je nenechával na letadlech!

Místa

Moje potřeby z digitálního nomádského cíle se časem mění, takže vám nemohu dát jediné nejlepší místo - nikdy jsem nenašel jedno místo, které má vše, co jsem kdy potřeboval. Pokud jde o komunitu, dostupné bydlení a dobré jídlo, obvykle se vydám Chiang Mai nebo Saigon, nebo někam jako Playa del Carmen v Mexiku. Pokud jsem po nějaké vymoženosti západního života, aniž bych utratil celkové jmění, Lisabon je skvělé místo, stejně jako další města v Portugalsku a Španělsku Porto, Granada, Madrid, a další. Jsem ale docela flexibilní a zjistil jsem, že pokud je internet a síla spolehlivá, můžu pro mě většinu míst na světě pracovat, alespoň na chvíli!

Erin z Never Ending Voyage

Simon a Erin z Never Ending Voyage

Erin McNeaney a Simon Fairbairn jsou digitální kočovníci, kteří prodali vše, co vlastnili, a v roce 2010 opustili Spojené království, aby navždy cestovali po světě. Píšou o svých pomalých cestách po celém světě, o chutném vegetariánském jídle, které jedí, ao vzestupech a pádech kočovného života v Never Ending Voyage. Jsou tvůrci aplikace iOS Trail Wallet, která pomáhá cestovatelům zůstat v rozpočtu, a knihu The Carry-On Traveler, která vás naučí, jak nabít světlo na jakoukoli cestu.

Tech

 • Používám Gramatické rozšíření prohlížeče zkontrolovat pravopis a gramatiku na blogových příspěvcích ve WordPressu a cokoli, co píšu online.
 • Scrivener je úžasný pro psaní knih a dalších velkých projektů psaní. To vám umožní ukládat poznámky, obrysy, výzkum a skutečný koncept na jednom místě a snadno je organizovat. Můžete exportovat finální dílo v mnoha formátech včetně .mobi k publikování na Amazonu.

Gadgety

 • Kindle Paperwhite: Hodně jsem četl a to, že jsem mohl ukládat tisíce knih na zařízení menším než brožovaná kniha, pro mě bylo revoluční.
 • Balicí kostky: To nám umožňuje organizovat naše oblečení a šetřit místo v našich zavazadlech. To je jeden z důvodů, proč jsme schopni cestovat na plný úvazek, vždy jen s jedním batohem typu „no-on-size“. Zde jsme psali více o tom, jak používat balicí kostky.
 • iPhone 7: Nevím, jak jsme kdy cestovali bez telefonu (první roky jsme dělali jako digitální nomádi). Používáme jej pro směrování, jako WiFi hotspot, fotoaparát, notebook a mnoho dalšího.

Umístění

 • Ubud, Bali: Ubud je náš oblíbený digitální nomád. Je to cenově dostupné (pronajali jsme si dům se dvěma ložnicemi s vlastním bazénem), je obklopeno krásnými rýžovými poli, má úžasné jídlo (zejména pro vegetariány), spoustu lekcí jógy a WiFi je dobré, pokud si pronajmete někde s optickými vlákny.
 • Kapské město, Jihoafrická republika: Není to tak levné jako SE Asia, ale je to mnohem dostupnější než Evropa nebo USA pro podobnou kvalitu života. Krajina je velkolepá s úžasným umístěním mezi horami a mořem. V oblasti je toho tolik, jako jsou pláže, túry, trhy s potravinami, pikniky, vinařství, pobřežní jednotky, tučňáci, surfování a neuvěřitelné restaurace. Nevýhody jsou relativně drahé ubytování (Airbnb byla jedinou skutečnou možností) a poměrně pomalé WiFi (to se ale zlepšuje).
 • Koh Lanta, Thajsko: Jedno z nejlepších míst pro práci na pláži. Je to krásný ostrov, který není příliš rozvinutý, ale má všechna zařízení, která potřebujete, včetně společného pracovního prostoru.

Gary od všeho všude

Gary Arndt ze všeho všude

Gary Arndt je oceněný blogger a cestovatel, který cestuje po celém světě od roku 2007. Jeho cesty ho zavedly do 190 zemí a teritorií v Traveller's Century Club a 120 zemích OSN. Navštívil také přes 335 světového dědictví UNESCO a všech 50 amerických států.

Jeho blog Everything Everywhere je všeobecně považován za jeden z nejpopulárnějších cestovních blogů na světě. V roce 2010 jej časopis Time Magazine označil za jeden z 25 nejoblíbenějších blogů na internetu a získal ocenění Zlatá medaile v kategorii Travel Blog v ocenění North American Travel Journalist Association (NATJA). Je jedním z nejuznávanějších cestovních fotografů této dekády. Byl jmenován cestovatelským fotografem roku SATW v roce 2014 a také turistickým fotografem roku NATJA v letech 2013 a 2015. Je jediným turistickým fotografem, kterého obě organizace jmenovaly fotografem roku. Je také trojnásobným držitelem ceny Lowell Thomas Award na fotografii Photo Travel of Travel a dvakrát držitelem ceny Northern Northern Lights ve fotografii.

Tech

 • Adobe Lightroom pro úpravu fotografií
 • Google Chrome
 • Microsoft Word

Upřímně řečeno, používám mnoho webových aplikací, takže počet skutečných aplikací, které používám, neustále klesá.

Gadgety

 • Můj iPhone je nejdůležitější gadget, se kterým cestuji. Začal jsem cestovat v roce 2007, než byl iPhone uveden na trh, a to úplně revolucionizovalo, jak cestuji.
 • Můj fotoaparát (Sony a7rii)
 • Můj laptop (MacBook Pro 15")

Místa

 • Existuje dobrý důvod, proč Thajsko se stala populární. Je to levné, infrastruktura je dobrá a počasí je skvělé. Jak již bylo řečeno, myslím si, že se to stalo i smrti.
 • Berlín je také skvělé město pro digitální nomády, jak je Buenos Aires, a mnoho menších měst v USA.
 • Jak se internet na celém světě zrychluje, počet míst, ze kterých můžete pracovat, se skutečně otevírá. Jít a pracovat na místě, jako je Samoa už není vyloučeno.

Erik z poznámek ze silnice

Erik Gauger Poznámky ze silnice

Erik Gauger žije v Portlandu. Jeho blog, notesfromtheroad.com, je vytvořen pomocí velkoformátového fotoaparátu 4x5, ručně malovaných skic, akvarelu a cestovních poznámek..

Tech

Já vědomě držím své psaní, když jsem cestoval úplně organicky. Když jsem na cestách, píšu výhradně v časopisech. Na tom je něco, co je pro mě velmi důležité. V našich domácích životech jsme pořád před obrazovkami. Cestování nás od toho odvádí.

Přesto používám aplikace při cestování a jsou zde zejména tři, které jsou velkou součástí mého pracovního postupu v cestování.

 • První je Mlha světa. Fog of World je mapová aplikace, která při chůzi nebo projíždění oblastí vymaže mlhu. Výborně dokumentuje, kde jste byli, a můžete jej aktivně využít při cestování, abyste získali představu o tom, jaké oblasti města jste pokryli, ale je to také skvělý historický záznam..
 • Druhým je eBird aplikace. Jedná se o aplikaci, která umožňuje zaznamenávat ptačí druhy, které jste viděli kdekoli. Data jsou nahrána do eBird, kde ornitologové používají pozorování pro výzkum dat. Neustále udržuji eBird záznamy na cestách a je to jedna z mých největších radostí na cestách.
 • Nakonec používám aplikaci s názvem Kartičky, což mi umožňuje dělat přizpůsobitelné kvízy pro sebe. Vyrobím flash karty například na všechny druhy motýlů v regionu. Když jsem v letadle nebo v autobuse, mohu aplikaci otevřít a dá mi fotografii motýla a pět odpovědí s více možnostmi výběru. To opravdu pomáhá zpřísnit vaše identifikační schopnosti pro nový region.

Gadgety

Když cestuji, zkopíruji spoustu technik snižování hmotnosti batohů, což znamená, že vše udržím na minimu. V tomto přístupu musí být vše, co s sebou nese, konzistentní a spolehlivé a opravitelné na cestách.

 • Mijello Fusion Waterproof Palette Watercolor Palette: Už roky používám stejnou vodotěsnou paletu. Je dostatečně velká na to, aby si udržovala robustní sadu barev, a když ji zavřu, nedostane se žádný mokrý nátěr. Nechám to v mém fotografickém batohu a můžu ho vytáhnout v jakékoli kavárně a začít kreslit.
 • Kalhoty Patagonia Quandary: Patagonia vyrábí skvělé dvojice rychle schnoucích kalhot, které během cestování plní tolik různých funkcí. Můžete jít pryč s jít na večeři v nich, ale pěší turistiku v nich také. Pokud máte opravdu dobré, multifunkční kalhoty, musíte sbalit méně.
 • Hefty Freezer Slider Bags: Tyto mrazicí tašky fungují lépe při organizaci vybavení než všechny komerční produkty organizátora. Používám je nábožensky k uspořádání malých zařízení a toaletních potřeb. Také to, co nazývám 'wockets', mám v zadní části auta. Přibližně deset jich držím v zadní části Jeepu, takže každý, kdo se mnou zkoumá nebo chodí, může mít pro dnešek malou soupravu na přežití. V zásadě jde o malý mrazicí pytel s výživnou tyčí, balíček oliv, balíček opalovacích krémů, balíček ubrousků a balíček mokrých ubrousků. Lidé na věci vždycky zapomínají, když cestují. Všiml jsem si, že neexistence jedné věci může přimět lidi, aby se cítili nepohodlně nebo se chtějí brzy otočit. Jakmile jim dám zástrčku, je dobré jít.

Místa

Internet je plný lidí, kteří poskytují rady ohledně nejlepších míst, která kdy byla, ale nikdy jsem si to nemyslel sám a odradím cestování od přezkumu obecně. Rád si myslím, že kdekoli může být tím nejlepším místem, je to spíše o vaší náladě a výhledu. Pokud jste v dobré náladě, jste organizovaní a motivovaní a nadšeni, že jste tam, to je nejlepší místo. Některá místa mohou být pohodlnější, ale myslím si, že je důležité, aby se jako cestovatel naučil být pohodlný kdekoli. Tam je ten pocit, že určitá místa jsou horká nebo nahoru a přicházejí, a kolem nich je spousta bzučení a všichni tam chodí několik let. Opravdu bych se chtěla těmto místům vyhnout a místo toho se podívat na mapu a říct, kam mám jít?

Dan z Uncornered Market

Dan a Audrey z Uncornered Market

Daniel Noll a Audrey Scott jsou týmem vyprávějícím manžela a manželku za oceněným cestovním blogem Uncornered Market. O více než 10 let a 90 zemí později jdou stále ... a stále se vdávají.

Tech

 • Kapsa (k uložení článků ke čtení později)
 • Evernote
 • Asana

Gadgety

 • Silikonové špunty do uší: spánek je nezbytný, zbavit se hluku rozhodujícího
 • Balicí kostky: organizace je klíčová
 • iPhone baterie / pouzdro jako tento: všichni jsou přitahováni k mému. Trochu objemný, ale rozhodně to stojí za to, zvláště pokud je vaše věc iPhonehone

Místa

Půjdeme s Thajsko - Bangkok / Chiang Mai: rychlý internet, dostupné ubytování, báječný (& levné) jídlo. Nebo možná Oaxaca, Mexiko z podobných důvodů, včetně úžasného jídla.

Nora Dunn z profesionálního hobo

Nora Dunn Professional Hobo

Nora Dunn byla digitální nomád, než to byla dokonce věc; můžete jí dokonce nazvat „průkopníkem" v oboru nebo „babičce“ blogů o cestování!

V roce 2006 v Kanadě prodala vše, co vlastnila (včetně rušné finanční plánovací praxe), a od té doby žije po celém světě. Pera populárního cestovatelského webu Professional Hobo, který učí lidi, jak cestovat na plný úvazek finančně udržitelným způsobem, a její knihy zahrnují práce jako Jak získat ubytování zdarma po celém světě a Práce na cestách: Nekonvenční průvodce plně -Časová svoboda.

Tech

Nejsem ani zdaleka tak důvtipný, jako jsem si jistý u jiných bloggerů a digitálních nomádů. Moje nejlepší aplikace se více týkají cestování než blogování / psaní. Oni jsou:

 • Trail Peněženka: pro snadné sledování výdajů ve více měnách
 • Měna XE: změna umístění / měny často může být medvědem, který sleduje
 • Mapy měst: online / offline mapová aplikace, která pomocí GPS vašeho telefonu (namísto dat / wifi) sleduje vaši polohu - praktický způsob, jak zajistit, aby řidiči taxíků nevedli dlouhou cestu z letiště, nebo že nejdete špatně směr

Gadgety

Kromě mého notebooku, který si myslím, že je samozřejmé:

 • Hoboroll. Jsem velkým fanouškem kreativních nástrojů pro balení a používám svůj Hoboroll každý den. Je to segmentová taška, která organizuje spoustu věcí, které se poté uzavírají a komprimují. Podívejte se na můj konečný seznam balení pro digitální nomády.
 • Chytrý telefon. Není to jen telefon; je to také fotoaparát, videorekordér, mapa, výzkumný nástroj, fitness tracker, tracker výdajů a další. Podívejte se, jakou další elektroniku doporučuji zde.
 • Světlomet. I když to nepotřebuji po celou dobu, když to dělám, je to neocenitelné pro všechno, od divočiny, pěší turistiky, večer / noc, přes půlnoční túry až po toalety v místech, kde nejsem obeznámen

Místa

Byl jsem osamělým vlkem po většinu z mých 11 let jako digitální nomád, často upřednostňuji žít na venkově a získávat ubytování zdarma za ubytování v domácnosti, dobrovolnictví atd., Zatímco žiji „místnějším“ způsobem. V loňském roce jsem se však ocitl v několika digitálních nomádských hotspotech, konkrétně Ubud (Bali) a Chiang Mai (Thajsko). Z těch dvou bych řekl, že Chiang Mai je lépe nastaven, pokud jde o infrastrukturu / internet / nomádskou komunitu, ale Ubud je držitelem ceny za přístup k krásné přírodě. Oba mají krásné místní kultury, kuchyně a levné životní náklady; Chiang Mai vám poskytne další stvoření.

Agness a Cez z Etrampingu

Agness Cez Etramping

Jsme Agness a Cez, dva nejlepší přátelé, kteří se rozhodli nechat naše 9-5 za sebou a začít žít jako digitální nomádi. Cestovali jsme po celém světě a budeme v tom pokračovat, dokud se nebudeme moci hýbat, nebo řeknou, že se nemůžeme. I potom se pravděpodobně pokusíme přijít na to, kam můžeme jít. Vydejte se na eTramping a zjistěte, k čemu se máme připravit a jak to můžete udělat sami.

Tech

 • Gramaticky: Nejdůležitější aplikací pro pohodlí digitálních nomádů je gramatika. Pravděpodobně proto, že jsme pár spisovatelů a provozujeme blog. Všichni děláme gramatické chyby. Nezáleží na tom, kolik úsilí vynaložíte, vždy je tu něco, co vám chybí nebo na něj nezbývá, nebo možná o tom ani nevíte. Gramaticky to napraví tím, že nám dá vědět, kde jsou chyby a jak je opravit. Je to jako kontrola pravopisu sady Microsoft Office, kromě gramatiky. Není to vždy správné, takže musíte dávat pozor na to, co se měníte. Kromě toho, zběžný přečtení obsahu je stále dobrý nápad, ale Gramatika rozhodně tento proces značně usnadní.
 • Pepo: Pepo je aplikace, která umožňuje spojení s cestovateli a odborníky v jejich oboru. Je to všechno o odborných radách a jako takové je to neocenitelné pro někoho, kdo chce vydělat na živobytí online. Je to místo, kde se člověk může opravdu spojit s lidmi, kteří již splnili své sny o životním stylu digitálních nomádů, a může odpovědět na jakékoli dotazy..
 • A top VPN: Bydleli jsme v Číně (oba) a známe obávaný pocit, že se pokoušíte zkontrolovat vaše e-maily prostřednictvím Gmailu, abychom zjistili, že Velký čínský firewall vám to brání. Existuje tolik dalších online služeb, které potřebujeme, ke kterým bychom bez VPN nemohli přistupovat. Ve skutečnosti existují dokonce i zvěsti, že Skype je na cestě k blokování. Je to jako jedna z nejdůležitějších služeb pro digitální nomády, kteří chtějí kontaktovat přátele a rodinu doma. Existují bezplatné VPN, ale placené jsou VŽDY lepší - zvláště pokud také chcete používat služby s vyšší šířkou pásma, jako jsou YouTube a Netflix. Dobrá VPN je záchranář.

Gadgety

 • Pštrosí polštář: Když už létáte stejně jako my, létání se stává něčím, čeho se trochu bojíte, a ne vzrušujícím „hyperbolickým zážitkem„ Jsem milion mil nad zemí cestující rychlostí milionu mil za sekundu “. Je to nepříjemné a na dálkových letech může být spánek problémem. Každý zkusil alespoň typický cestovní polštář na krk. Problém je v tom, že jsou nesmyslné. Váš krk se nakonec příliš nakloní, začne bolet a nakonec se prostě vzdáte myšlenky, že budete spát úplně (pokud nejste unavení). Pštrosí polštář to zastaví a má dokonce skvělé jméno.
 • Cestovní adaptér: Komfort digitálního nomádu není o nic lepší. Je to proto, že když máte tendenci jít všude jako digitální nomád, máte tendenci přinést si i vaše elektrické spotřebiče. Cestovní adaptéry znamenají, že je budete moci připojit kdekoli. Dobrý cestovní adaptér je pro digitální nomád stejně důležitý jako šroubovák pro výrobce. Máme sklon zjistit, že dobrý cestovní adaptér je malý, lehký a nevyvolává nepříjemný bzučivý zvuk. Mnoho levnějších modelů zazní při použití. Díky tomu bude spát vedle vašeho nabíjecího telefonu jako v místnosti plné komárů. To je určitě něco, do čeho byste měli investovat, a ne jít na rozpočet.
 • E-Reader: pravděpodobně poznáš jméno Kindle, že? Nejoblíbenější produkt Amazonské bytosti. No, nemusí to být Kindle, ale nějaký E-Reader je obvykle dobrý nákup. Kromě toho, že budete moci číst, zatímco čekáte na místech (snad na vlakovém nádraží nebo na letišti?), Můžete na ně načíst také některé své pracovní informace a přečíst si projekt bez namáhání očí. Jsou perfektní, pokud jste na dlouhé trase a potřebujete něco, aby vaše starosti zůstaly. Například jednou z prvních jízd vlakem v Číně v Číně byla jízdenka na 21 hodin. Prostě neměli žádná sedadla. E-Reader by se skvěle hodil jako způsob, jak tuto cestu zkusit trochu rychleji. Nebo alespoň to vypadá.

Místa

V tuto chvíli bylo jedno z našich oblíbených míst, kde žili jako digitální nomádi Čína. Je to levné, pohodlné (relativně) a máte dobrý přístup k internetu - pokud máte VPN. Čína má nějaké problémy, ale celkově je to pravděpodobně jedno z nejjednodušších míst k životu a pohybu, pokud máte vízum. Toto je pravděpodobně nejtěžší věc, kterou získáte, pokud jste „čistým“ digitálním nomádským pracovníkem na volné noze pro klienty online.

Chvíli jsme tam učili angličtinu a to nás krylo na frontě Visa. Vy
obvykle může pracovat „na částečný úvazek“ jako učitel, což pokryje vaše vízové ​​potřeby a ponechává vám dostatek volného času na další projekty. Navíc, navzdory znečištění, které je často hlášeno, má Čína - jak si myslíme - některé z nejkrásnějších památek a scénických oblastí na světě. Navíc v posledních letech země investovala obrovské množství peněz do infrastruktury, což znamená, že cestování kolem je stále jednodušší a snazší.

Pokud jste ochotni žít někde o něco dražší, pak Tchaj-wan je také skvělá sázka. Hned vedle pevniny máte stále mnoho výhod Číny po odečtení potíží s vízy. Je také relativně snazší přejít do Jižní Koreje nebo Japonska.

Stefan a Seb z Nomadicboys

Stephan a Seb Nomadic Boys

Nomadic Boys jsou homosexuální pár Stefan (řecký) a Sebastien (francouzský), kteří se setkali v Londýně v roce 2009. V roce 2014 opustili svůj život a práci a od té doby cestují na plný úvazek jako digitální nomádi na svém blogu o cestování gayů - Nomadic Boys.

Tech

 • Měna XE: pokud má váš bankovní účet sídlo ve Velké Británii a máte klienty používající kanadské / americké dolary nebo eura, potřebujete aplikaci, která vám pomůže mluvit stejným jazykem. XE je tak důležitá při odesílání e-mailů s rozsahem nabídek a následně při zvyšování faktur.
 • Skyscanner: Toto je naše aplikace pro zahájení výzkumu, abychom mohli zkontrolovat a porovnat všechny možnosti letu pro naše plánování. Líbí se nám to, protože zahrnuje všechny rozpočet / nízké náklady / místní letecké společnosti, o kterých byste jinak nevěděli.
 • Instagram: Instagram se stal mnohem více než jen kanálem sociálních médií. Nyní je každý klient a značka posedlá a má to za cíl číslo 1 sociálních médií. Je to také místo, kde nás mnoho společností najde, takže je tak důležité investovat správné množství času do naší Instagramové galerie. Je to do značné míry naše "portfolio" jako ovlivňovače.

Gadgety

 • Notebooky / chytré telefony: pro Sebe je to něco jiného než Apple. Myslí si, že Apple je ďábel a má smysl získat nejnovější smartphone Samsung. Stefan je však otrokem společnosti Apple a je hrdý na to, že má MacBook Air a nejnovější iPhone.
 • Kamery: Seb má Sony 6500 pro videa. Stefan používá svůj iphone pro fotografie sociálních médií a také pro Panasonic TZ100.
 • Balení kostek: tyto se staly při balení tak důležité. Je to skvělý způsob, jak uspořádat své věci v tašce a zajistit, aby vše bylo dobře umístěno, nic zapomenutého a snadno přístupného. Můžete si koupit sadu levně na Amazonu a my určitě doporučujeme.

Umístění

Thajsko! Většina lásky Chiang Mai, se kterým souhlasíme. Pro homosexuální digitální nomády je však Bangkok mnohem lepší. Žít tam je velmi levné, úžasný internet, vynikající dopravní uzel v Asii a jedna z nejlepších gay scén v Asii. Vrátili jsme se do srdečního rytmu (a rozhodně to zvažujeme!)

Charli z Wanderlusters

Charli z Wanderlusters

Charli Moore je dobrodružná nadšence, která je nezávislá na místě od roku 2011. Spisovatelka na volné noze a redaktorka cestovního blogu Wanderlusters má zálibu v adrenalinových výškách a křupavém arašídovém másle. Následujte ji na Instagramu a nakrmte své putování.

Tech

 • Asana. Jako nezávislý pracovník neustále přepínám mezi projekty a často se snažím sledovat své seznamy úkolů, takže používám aplikaci s názvem Asana aby mi pomohl zůstat na vrcholu svých termínů. V zásadě mi to pomohlo uspořádat můj pracovní postup a pomohl mi zvýšit produktivitu. Bez ní bych nemohl žít.
 • Zataženo. Také bych nemohl žít Zataženo. Stručně řečeno, udržuje můj blog v bezpečí a načítání co nejrychleji; něco, co každý blogger ví, je životně důležité, pokud se chcete dobře umístit a udržet své čtenáře na svém webu.
 • TrustedHouseSitters. Bezpochyby moje poslední volba je ta, která mi připadá největší hodnota, moje členství v největší světové platformě pro domácí a domácí mazlíčky TrustedHousesitters. Je mi 30 let a je to už dávno, co jsem si opravdu užil pobyt v levném ubytování. Prostřednictvím TrustedHousesitters najdu příležitosti žít bez pronájmu v zemích po celém světě. Další informace naleznete v mém průvodci po domě v zahraničí.

Gadgety

Zní to neuvěřitelně nudně, ale první z nich je moje spací maska. Když jsem poprvé začal cestovat, bylo pro mě náročné letět spát a při pobytu v nové posteli bych se snažil uvolnit. Pak jsem koupil spací maska a trénoval jsem se, abych se spojil s maskou a spal. Nyní můžu spát kdekoli a kdykoli. Je to spořič života.

Jako blogger jsem spisovatel a fotograf a neustále mám svůj fotoaparát po ruce, pro případ, že uvidím dokonalý snímek. Můj Pouzdro Spider Camera umožňuje mi nechat kameru připevněnou k popruhu batohu nebo batohu, abych mohl zůstat na cestách a držet kameru mimo dosah a připraven zachytit akci.

Dobrý pár sluchátka potlačující šum je něco, bez kterého bych určitě nemohl žít. Schopnost zapojit se nebo utopit zvláště dráždivý hluk může znamenat rozdíl mezi potěšením z letu a zápasem každou minutou, pokud je vzduch.

Místa

Protože při cestování domů a domácích mazlíčků zůstávám zdarma, měl jsem to štěstí, že jsem mohl zůstat v mnoha neporazených destinacích, o nichž většina digitálních nomádů mohla jen snít. Jako takový mám jiný pohled na to, co vytváří skvělé pracovní prostředí. Jistě, spolupracující prostory jsou skvělé, ale podle mě je povzbuzení odpojit se a investovat nějaký čas do sebe, což mi opravdu pomáhá maximalizovat moji produktivitu. Pro mě místa jako St Kitts & Nevis, Molokai Havaj, a Novozélandský poloostrov Coromandel jsou ideální.

John Michael Eubank

John Michael Eubank

V současné době v Buenos Aires v Argentině pracuji vzdáleně jako vedoucí síťový inženýr pro Secom, Inc - poskytovatel telekomunikací v jihovýchodním Coloradu v USA. Rozhodl jsem se zahájit blog o osobním rozvoji a komunitním životě a cestování, který jsem psal jednou týdně v pondělí v průběhu cesty na dálku. 12 měst po celém světě + 1 měsíc v každém městě = 1 rok úžasné perspektivy.

Tech

 • Střední: můj blog je hostován zde. Je to elegantní rozhraní pro psaní, které vám z cesty unikne. Úplně zdarma. Skvělá komunita psaní. Mám velkou motivaci od jiných spisovatelů, kteří publikují na médiu jako Benjamin Hardy, Ryan Holiday, a od každého, kdo píše pro The Mission.
 • Fotky Google: Každá pořízená fotografie se zde automaticky agreguje. Když potřebuji inspiraci pro to, o čem psát, jednoduše otevřu své nedávné fotografie.
 • Les: Toto je aplikace, která zamkne můj telefon po určitou dobu. Jako digitální nomád musím vyvážit svou potřebu zůstat v kontaktu s přáteli a rodinou s nutností pracovat rozptýleně. Odložil jsem 30 minut na hodinu na psaní, nastavil časovač v Forest a mám duševní svobodu vědět, že mě můj telefon nemůže rozptýlit, dokud nedokončím psaní.

Gadgety

 • Analogová stupnice zavazadel. Měl jsem digitální měřítko, ale přestalo to fungovat. To mi umožňuje získat maximální užitek z mého dostupného zavazadlového prostoru, aniž bych musel leteckým společnostem platit přehnané poplatky za nadměrné ceny.
 • PowerCube Extended - Vyrobeno společností Allocacoc, které se nachází na Amazonu: perfektní prodlužovací kabel s 5 zásuvkami, který snadno zvládne velké neohrabané energetické cihly. Zachránce na letištích. Dodává se v různých mezinárodních stylech konektorů, nejen v Severní Americe.
 • Google Chromecast. Vždy hezké, že mohu vyhodit podložní sklíčko na obrazovku pro podnikání nebo film pro filmovou noc - a používám ho každé ráno pro streamování hudby do mé televize.

Místa

Chiang Mai, Thajsko je útočištěm pro digitální nomády. Thajské jídlo je levné a chutné, nájemné je zhruba polovina jeho amerického ekvivalentu. Můžete navštívit libovolný počet krásných parků a chrámů v okolí a existuje milion krásných ostrovů a pláží levný let pryč. Miloval jsem putování sem a tam mezi turisticky starou částí města a hojnými kavárnami a pracovními prostory v Okres Nimman. V zásadě je to skvělé místo pro setkání s ostatními nomády a expaty a konverzaci, spolupráci a vytváření.

Laurence Norah z Hledání vesmíru

Laurence a Jessica Norah z Hledání vesmíru

Laurence Norah, dříve IT vývojář a titul v oboru informatiky, je dnes profesionálním cestovatelským fotografem & blogger, který provozuje dva blogy se svou ženou Jessica: fotografie & zaměřeno na dobrodružství Hledání vesmíru & Nezávislé cestovní kočky zaměřené na luxusní páry. Je nejsledovanějším blogerem pro cestování na facebooku s více než milionem sledujících. Vede také online fotografický kurz.

Tech

Zjistil jsem, že používám Dropbox, Snapseed a Google mapy nejvíc. Dropbox mi umožňuje získávat dokumenty z jakéhokoli zařízení, na kterém jsem zapnutý, všechny je bezpečně zálohuje a umožňuje mi je sdílet s mým blogovacím partnerem (a manželkou!) Jessicou. Snapseed je neocenitelný pro rychlou editaci fotografií na cestách. Mapy Google, bez něj bych byl ztracen.

Gadgety

Vždy cestuji s rozvodka, A multitool, a lepící páska. Ne přesně to, co se týče špičkových technologií, ale vždy se mi zdá, že potřebuji více vývodů, než jsou k dispozici, a že dokážu dát věci dohromady na silnici, ať už s mým multitoolem nebo s lepicí páskou, se při mnoha příležitostech hodí..

Místa

Nejlepší cíl je pravděpodobně Thajsko. Jídlo je skvělé, lidé jsou přátelští, životní náklady jsou přiměřené a rychlý internet je snadno dostupný.

Michael Turtle z Time Travel Turtle

Michael Turtle z Time Travel Turtle

Michael Turtle pracoval deset let jako televizní a rozhlasový reportér v Austrálii, než se rozhodl zbavit všech svých věcí a cestovat po světě na neurčito. Založil svůj blog Time Turtle Turtle, aby vyprávěl příběhy lidí, které potkal, míst, která objevil, a kultur, které zažil. Cestuje a píše již více než šest let a nemá v plánu zastavit!

Tech

Myslím si, že se pojem „blogování“ v době, kdy to dělám, hodně změnil a nyní je velmi důležité dělat víc než jen psát. Fotografie je samozřejmě nezbytná, ale video a audio jsou také opravdu prospěšné. Z tohoto důvodu aplikace, kterou používám nejvíce, je Adobe Lightroom - a také používám Photoshop, premiéra a Konkurs docela hodně k vytvoření multimediálního obsahu. Pro vlastní psaní používám Scrivener jako způsob organizace všech mých různých blogových příspěvků a myšlenek. A používám e-mailovou aplikaci Google Doručená pošta aby byla veškerá moje korespondence organizována a připomenula si pro sebe.

Gadgety

Můj gadget číslo jedna - bez něj bych nemohl žít - je napájecí adaptér Mám, že bude mít jakýkoli druh zástrčky, půjde do jakékoli zásuvky, a také má dvě USB nabíječky. Je to perfektní pro zajištění toho, aby bylo všechno moje vybavení vždy nabito. Mám také sadu Sluchátka Bluetooth které jsou docela levné (a vypadají trochu dorky), ale jsou navrženy pro cvičení, takže jsou skvělé pro nejrůznější situace, jako je turistika, běh, spánek nebo práce. A taky ano malý batoh to se přehýbá na velikost krabice karet, kterou mohu vytáhnout a použít jako denní batoh, pokud chci s sebou vzít jen láhev s vodou nebo skokan - a zachrání mě to z vybalení všeho z mého většího pravidelného denního batohu.

Místa

Většinu času trávím v Asii nebo Evropě. V Asii se mi opravdu líbí Bangkok jako pracovní místo. Je velmi dobře propojený na cestování, ale má také cenově dostupné ubytování, dobré sdílené kanceláře a úžasné jídlo. Pomáhá také, že digitální nomádi neustále procházejí, takže existuje živá komunita. Pokud jde o Evropu, existuje určitě mnoho příležitostí Londýn pro síťování a inspiraci a chodím tam docela pravidelně - ale zjevně to není levné. Pro cenově dostupnější a relaxační města jsem si docela užil čas, který jsem strávil Tallinn a Berlín.

Linda Martin z Indie Travel Podcast

Linda Martin je novozélanďankou a cestovatelkou na plný úvazek, která cestuje po celém světě se svým manželem Craigem od února 2006. Koncem roku 2006 zahájili podcast Indie Travel Podcast, aby se podělili o tipy a příběhy o nezávislém cestování; také provozují vývoj webových stránek a hostingové společnosti Performance Foundry.

Tech

Osobně si věci nechávám docela jednoduché - pokud píšu do telefonu, mám tendenci používat výchozí poznámky aplikace! Pošta a Safari jsou další dvě aplikace, které pro blogování používám nejvíce. Na svém notebooku to najdu Scrivener opravdu užitečné pro organizování poznámek a já naplánuji příspěvky přímo do WordPress, spíše než procházím aplikací. Systém správy času je také velmi důležitý - používáme Wrike.

Gadgety

Nevím, co bych bez nich udělal Roznítit - je to moje zařízení pro volný čas. Do práce, můj Roost notebook stojan udržuje mé držení těla zdravé, když pracuji. A pro náš podcast, Zoom H2 rekordér pomáhá nám nahrávat na cestách.

Místa

Jednou z mých oblíbených zemí, které jsem navštívil jako digitální nomád, byla Kolumbie. V obou jsme našli skvělé prostory pro spolupráci Bogota a Medellín - i když musím říct, že počasí v Medellíně bylo mnohem lepší! Jídlo a ubytování byly za rozumné ceny a lidé byli v obou městech velmi přátelští.

Chase Guttman

Chase Guttman

Guttman, trojnásobný příjemce a první Američan, který vyhrál prestižní mezinárodní soutěž Young Travel Photographer roku, posuzovanou kurátory muzeí a redaktory časopisů, byl jmenován Condé Nast Travellerem, vycházející hvězdou od Instagramu, a získal 2017 Cena Waltera Cronkite za vynikající výsledky v vyprávění příběhů a průzkumu - ocenění celoživotního úspěchu. Jeho nedávná kniha The Handbook of Drone Photography byla jednou z prvních psaných na toto téma a získala kritiku z publikací jako Travel + Leisure, The Telegraph, Business Insider, The Daily Mail a New York Post..

Tech

Roadtrippers za pomoc při plánování všech mých skvělých cross-country dobrodružství, Sky Guide za povzbuzení mě na noční obloze a Krásná planeta HD za inspiraci putování a lásku ke kulturám po celém světě.

Gadgety

Moje tři nejcennější pomůcky na cestách jsou moje Fotoaparát, můj trubec, a můj počítač.

Místa

San Francisco je jedno z mých nejoblíbenějších měst na světě, protože je to v docházkové vzdálenosti od nejkrásnějších pohledů na kontinent.

Miguel z Travelsauro

Miguel Travelsauro

Ahoj, jsem Miguel, dobrodružný cestovatel a milovník turistiky. Posledních pět let cestuji po světě, vždy se snažím prozkoumat a vylepšit některé z nejodlehlejších regionů. Sledujte mě na svém blogu Travelsauro a užívejte si vzrušující dobrodružství v místech, jako je Papua, Timor, Himaláje, Afrika a Karibik.!

Tech

Sama nepoužívám mnoho aplikací. Považuji však později, gramatiku a Google Analytics za velmi užitečnou. používám Později pro Instagram. To usnadňuje úkoly plánování a publikování příspěvků a nastavení značek. Gramatika je skvělá pro kontrolu mých anglických textů. Nejsem anglo mluvčí, takže to pro mě rozhodně musí být. Google Analytics je důležitá aplikace pro kontrolu provozu podrobně podle země, jazyka, věku, článků atd.

Gadgety

Můj laptop je určitě první. Jinak by bylo obtížné udržet krok s veškerou prací. Druhé místo patří mému Kamera DSLR. Miluji fotografii, proto kladu velký důraz na to, jak moje příspěvky vypadají. Píšu hlavně o turistice, takže kromě všech praktických informací ráda ukazuji lidem, jak vypadají stezky, výhledy z vrcholků hor, údolí atd..

Dalším neocenitelným gadgetem je můj pár turistických bot. První věc, kterou se ptám, když se někam dostanu, je: „Co je to nejvyšší hora tady?“ Vyšplhám se na ni a píšu článek o zážitku!

Místa

Vždy se snažím vyrazit z vyražené cesty, takže jsem nikdy nezůstal příliš dlouho v populárních nomádských destinacích, jako je Chiang Mai nebo Bali. Moje oblíbené místo pro digitální nomády by bylo San Pedro de la Laguna v Guatemale. Místo je prostě velkolepé. Je to malé městečko před obřím jezerem obklopeným sopkami. Můžete se těšit na působivé východy a západy slunce. Kromě své přirozené krásy je to levné místo, a přestože připojení k internetu není skvělé, je přijatelné, pokud nemusíte hodně nahrávat. Existuje malá komunita cestovatelů, dobrodruhů a dalších digitálních nomádů, takže je opravdu snadné navázat přátele, vyrazit na setkání atd..

Jeremy Scott Foster z Travel Freak

Jeremy Scott Foster z Travel Freak

Jeremy Scott Foster je cestovatelský spisovatel, fotograf a profesionální dobrodruh. Cestoval po světě 7 let, kladl těžké otázky a v procesu se učil o světě i sobě.

Jeho dobrodružný cestovní blog, travelFREAK, ho zavedl do více než 35 zemí na šesti kontinentech - je to turistický ledovec na Novém Zélandu, rozdělil se až do východu slunce na plážích v Černé Hoře, učil angličtinu v Číně, dobyl nejvyšší skok bungee na světě, překročil Evropu vlakem a vylezl dovnitř velkých pyramid v Gíze.

Tech

Tři aplikace, které jsou v současné době pro mé podnikání nejdůležitější, jsou Asana pro týmovou spolupráci, Google dokumenty pro spolupráci s obsahem a Wave Apps pro fakturaci klientů. Jak již bylo řečeno, podnikání se neustále vyvíjí, takže se mohou každou sekundu změnit!

Gadgety

Bez chytrého telefonu samozřejmě nemůžu nikam cestovat. Používám Google Pixel 2 XL (kamera je pozoruhodná) a s T-Mobile zůstávám ve spojení ve více než 140 zemích po celém světě. Pro úpravy fotografií je můj Wacom Intuos neocenitelnou součástí mého pracovního postupu. Nakonec jsem nikdy necestoval bez hudby a moje Jaybird X3 jsou zdaleka moje oblíbené.

Místa

Je jich tolik po celém světě -Bukurešť, Chiang Mai, Playa del Carmen...ale já myslím Medellin, Kolumbie je zdaleka nejlepší. Existuje živá scéna digitálních nomádů, úžasné jídlo a co je nejdůležitější, jedna z nejlepších káv na světě!

Digital Nomad Tech, Gadgets and Locations Recap

Každý cestovatel má různé potřeby a preference a každá cesta vyžaduje jiné vybavení a přitahuje různé lidi. Ale v číslech je moudrost, takže pokud byste chtěli strávit nějaký čas jako kočovník nebo si udělat těžkou dovolenou, a stále se nerozhodnete o podrobnostech, stáhněte si Snapseed, popadněte nějaké balicí kostky a vydejte se do Thajska. Jo, a nezapomeňte přinést VPN!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me