4 základní nástroje, které potřebujete, abyste zůstali soukromí online – nejlepší nástroje ochrany osobních údajů

Občané na celém světě se probouzí k tomu, že jejich digitální soukromí je pod útokem. Jsme svědky toho, co je známo jako „tečení funkce“; postupné rozšiřování využívání technologií nad rámec účelů, pro které byly původně určeny.


World Wide Web byl navržen jako prostor pro spolupráci, kde uživatelé mohli komunikovat prostřednictvím sdílení informací. Ukázalo se, že je mnohem víc než to. Je zakořeněna v naší sociální struktuře a stala se rozšířením našeho fyzického světa.

Práva, která požíváme ve fyzickém světě, se však nevztahují na náš digitální život.

Soukromí je kvalifikované a základní lidské právo. Toto právo je vyjádřeno ve všech hlavních mezinárodních a regionálních prohlášeních o lidských právech:

 • Prohlášení OSN o lidských právech (UDHR) z roku 1948, článek 12
 • Mezinárodní pakt o občanských a politických právech (ICCPR) z roku 1966, článek 17
 • Americká úmluva o lidských právech, článek 11
 • Americká deklarace práv a povinností člověka, článek 5
 • Evropská úmluva o lidských právech, článek 8

Ve skutečnosti má více než 130 zemí ústavní prohlášení týkající se ochrany soukromí ve všech koutech světa.

Navzdory téměř všeobecnému uznání, že soukromí je právo, které má stejnou důvěryhodnost jako život sám, mnozí z nás zůstávají otupělí vůči své trvalé erozi; a právě agentury, které účtujeme za ochranu našeho způsobu života, jsou zodpovědné za jejich zánik.

V ProPrivacy říkáme, že toho stačí. Je čas, abychom my, lidé, vzali [příslovečné] zbraně a bojovali za naše správné digitální soukromí. Pokud se chcete připojit k boji, jste na správném místě.

"Je čas uznat internet jako základní lidské právo. To znamená zaručení dostupného přístupu pro všechny, zajištění toho, aby internetové pakety byly doručovány bez komerční nebo politické diskriminace, a ochrana soukromí a svobody uživatelů webu bez ohledu na to, kde žijí.." ~ Sir Tim Berners-Lee

Kdo chráním své soukromí před?

Obecně lze říci, že v současné době existují čtyři bezprostřední hrozby pro digitální soukromí:

Váš poskytovatel internetových služeb

Vše, co děláte online, je směrováno prostřednictvím vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP). To znamená, že mají záznamy o všech navštívených webech. Většina lidí tomu nedává druhou myšlenku, pokud nedělá něco, co je legálně nebo eticky sporné.

Ti, kteří odmítají dohled ISP tvrzením, že nemají „co skrývat“, se dívají na soukromí přes špatný konec dalekohledu. Neměli bychom všichni muset zamávat naše právo na soukromí kvůli několika špatným hercům. A neměli bychom se bát toho, že jsme našimi skutečnými já online, ze strachu, že by to mohlo spadat mimo spektrum „normálního chování“..

Vaše vláda

Naše neschopnost uznat, že naše vlastní vlády přímo ohrožují naše digitální soukromí, je možná největší šok z ruky a nevyslovený skandál v generaci. Dokonce i po odhalení Snowdenu, které odhalilo podrobnosti o globálním sledovacím aparátu, jehož podoba byla dříve považována za nemožnou, se průměrný občan ani nezastavil na zamyšlení..

Nyní víme fakta - každý telefonický hovor, každý e-mail, který posíláme, každý web, který navštívíme, je potenciálně získáván vládními agenturami; a přesto sedíme nečinně.

Obchodní subjekty

Na webu dominuje hrstka mocných společností. Každou sekundu se provádí 63 000 vyhledávání Google; téměř 2,4 miliardy aktivních uživatelů na Facebooku, téměř třetina světové populace. Tyto služby se staly zakořeněnými v našem společenském složení, protože splňují potřebu, dělají to velmi dobře ... a jsou v okamžiku použití zdarma. Vše, co požadují na oplátku, je neomezený přístup k vašim soukromým údajům.

A je to kompromis, který je většina z nás ochotna vydělat, protože přiznejme si, že tyto služby bezpochyby obohacují náš digitální život - a pokud v tomto procesu musíme vzdát některého našeho práva na soukromí - tak ať je. Že jo?

Hackeři

Vlády používají sofistikované programy hromadného sledování. Obchodní subjekty používají soubory cookie a data, která jim dobrovolně předáváme za přístup k jejich službám.

Pak jsou škodliví herci, kteří mají mnohem přístupnější, ale stejně invazivní přístup k soukromí. Všechny vaše osobní údaje, ať už se jedná o vaše jméno, jméno vašeho domácího mazlíčka nebo číslo vaší kreditní karty, mají pro někoho význam.

Nástroje, které potřebujete k ochraně vašeho soukromí

Cílem ProPrivacy je vybavit uživatele internetu nástroji a znalostmi, které potřebují k udržení svého soukromí online. Níže uvádíme seznam našich pěti nejlepších nástrojů pro ochranu vašeho digitálního soukromí.

Ne každý nástroj může chránit vaše soukromí před každou hrozbou, ale při použití ve spojení s sebou můžete dramaticky snížit svou online stopu a udělat krok směrem k získání zpět svého digitálního soukromí.

 1. Dobrá VPN

  Ze všech nástrojů, které byste měli mít ve svém arzenálu ochrany soukromí, by VPN měla být na samém vrcholu seznamu. VPN nebo virtuální soukromé sítě jsou navrženy tak, aby šifrovaly veškerý webový provoz a maskovaly vaši IP adresu.

  Tím zabráníte jak poskytovateli internetových služeb, tak vládním agenturám sledovat vaši online aktivitu. To také znamená, že se můžete vyhnout blokům webových stránek a jiným formám cenzury.

  Můžete snadno „spoofovat“ svou polohu a získat přístup ke službám, které nejsou dostupné ve vašem regionu.

  ProPrivacy (dříve BestVPN.com) byl první web pro kontrolu VPN na trhu. Máme špičkové srovnávací nástroje, které vám pomohou najít tu správnou VPN pro vaše potřeby. Podívejte se na seznam našich nejlepších služeb VPN 2020 a vyhledejte VPN.

 2. Bezpečný prohlížeč

  Prohlížeče jako Chrome, Edge a Safari shromažďují uživatelská data aktivně a agresivně. Nakonec jsou vlastnictvím společností Google, Microsoft a Apple. Tito tři poskytovatelé mají téměř 84% podíl na trhu webových prohlížečů. To znamená, že je pravděpodobné, že čtete tento článek pomocí některého z prohlížečů.

  Udělejte si laskavost a udělejte z něj poslední stránku, kterou navštívíte, pomocí nezabezpečeného prohlížeče. Přejděte do našeho Průvodce nejbezpečnějšími prohlížeči a zjistěte, které prohlížeče a rozšíření můžete důvěřovat, aby bylo zajištěno vaše soukromí.

 3. Slušný blokovač reklam

  V určitém okamžiku jsme všichni čelili obávanému vyskakovacímu oknu. Dokonce i skvělé weby, jako jsou naše, plné užitečných informací, zobrazují příležitostnou reklamu (hej, musíme nějak nějak udržovat světla). Většina z nás se dokáže vypořádat s reklamou nebo dvěma reklamami, ale když se komerční zájmy dostanou do cesty uživatelům, budete potřebovat slušný blokovač reklam.

  Některá vyskakovací okna jsou naprosto zlá a přesměrují vás na stránky, které injektují malware.

  Blokátor reklam udržuje okouzlující inzerenty i škodlivé herce. Podívejte se na našeho průvodce Nejlepší blokování reklam, kde naleznete naše nejlepší doporučení.

 4. Pevný antivirový roztok

  Všechny výše uvedené nástroje lze považovat za proaktivní opatření k ochraně vašeho soukromí. Antivirová řešení jsou reaktivní způsob ochrany vašeho soukromí. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, bez ohledu na to, kolik úsilí věnujete ochraně vašich osobních údajů - viry a malware jsou v dnešní době nevyhnutelné.

  Spousta malwaru nalezeného na webu je relativně neškodná. Ale škodlivý kód má potenciál vás zbavit vašeho soukromí způsoby, které byste nikdy nenapadlo možné. Antivirový software je často poslední obrannou linií mezi vámi a těmi, kteří vám chtějí ublížit.

  Přečtěte si naše doporučená antivirová řešení.

Jsme v soukromí

Naším posláním je pomáhat uživatelům na celém světě získat zpět své právo na soukromí prostřednictvím výzkumu, recenzí, sdílení znalostí, vyšetřování a přímé akce. Jsme připraveni udělat vše pro to, abychom zvrátili toto hrubé porušení zákona a erozi online soukromí.

Internet je váš stejně jako kdokoli jiný.

Zveme vás k prozkoumání našich stránek, použití našich nástrojů a přečtení našich recenzí. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte a kontaktujte nás. Naším cílem je odpovědět na každou jednotlivou otázku.

Mimochodem, náš web je financován prostřednictvím přidružených odkazů, což znamená, že pokud zakoupíte určité produkty kliknutím na odkaz, provedeme provizi. To nijak neovlivňuje naše názory. Vaše kliknutí přímo financují práci, kterou děláme. Děkuji.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me