49 Úžasné projekty a nápady pro 3D tisk

3D tisk má vzal svět bouří!Projekty 3D tisku

Mnoho z nás sen mít 3D tiskárnu a o tisku doma.

Nejen, že jsou domácí tiskárny skvělé, jsou také fantastický vývoj 3D tisku okolo světa!

V tomto seznamu jsme shromáždili některé z nejlepších projektů z celého světa a některé z nich si můžete sami vyzkoušet.

Pomocí nabídky níže můžete zjistit, co je v obchodě, a pokud najdete skvělý projekt 3D tisku, který není zahrnut, dejte nám vědět v komentářích.

SLO: 3D Printed Camera

SLO 3D Printed Camera

Podívejte se na tento zábavný 3D vývoj (určena hříčka)! V tomto projektu najdete soubory pro 3D tisk vlastního fotoaparátu. Všechny základní prvky jsou zahrnuty. Závěrka a objektiv jsou moduly, takže je můžete vyměnit za jiné, aniž byste museli fotoaparát znovu tisknout. Užijte si nostalgii při práci s 35mm filmem. Nejnáročnější částí tohoto projektu je tisk čočky. Protože to musí být dokonale hladké, očekávejte, že vám dáte spoustu času a vyleštěte loketní tuk. I když nebudete mít všechny vymoženosti digitálního fotoaparátu, budete stále moci zachytit obrázky ve vysoké kvalitě pomocí 3D vytištěného fotoaparátu.

Mobilní konstrukce 3D tiskárna

Stavebnictví prochází revolucí. 3D tisk se používá k výstavbě domů v kratším čase a za méně peněz. I když se tato technologie ještě nestala běžnou technologií, byla využívána při stavbě domů v částech světa, kde je obtížné zajistit bezpečné bydlení. Apis Cor je první společností, která vyvinula mobilní konstrukční 3D tiskárnu, kterou lze zcela použít na místě. Společnost plánuje pokračovat ve vývoji svých služeb, dokud si každý na naší planetě nebude moci dovolit bezpečné a dostupné bydlení. Díky dnešním novým stavebním materiálům lze domy stavět do 24 hodin pomocí 3D tisku.Mobilní konstrukce 3D tiskárna

Shoetopie

Shoetopie

Shoetopia je projekt šetrný k životnímu prostředí, který vyvinuli Zuza Gronowicz a Barbara Motylinska. Koncept je jednoduchý a možnosti jsou nekonečné. Flexibilní a biologicky rozložitelná vlákna a přírodní textilie se používají k vytvoření kompostovatelné a funkční boty. Díky použité technice tisku není třeba šití ani lepení. Zájemci o navrhování své vlastní obuvi mohou využít online obuvnickou aplikaci, kde si mohou připravit personalizovaný tiskový soubor, zakoupit jej a poté buď boty vytisknout sami nebo poslat do místního 3D tiskového centra. I když je to zábavný projekt, lze jej také použít k poskytování obuvi pro méně šťastné části světa.

Plně barevné sochy

Plně barevné sochy

Eric van Straaten je umělec zkušený v ručně sochařských sochách. Jakmile se však naučil umění 3D tisku, vzal své návrhy na novou úroveň. Eric věří, že neexistuje žádná jiná technika, která by mohla dosáhnout úrovně hyper surrealismu jako 3D tisk. Vyvíjí své vlastní návrhy, ale pokud je to možné, přijímá žádosti. Jednou z nejlepších funkcí 3D tisku je jedinečnost každého kusu, což je zřejmé v Ericově práci. Každá funkce obličeje, zámek vlasů a příslušenství byly navrženy s přesností. Přestože 3D tisk má několik použití, nelze přehlédnout její uměleckou hodnotu.

Potravinový inkoust.

Jíte stále jídlo, které bylo vypěstováno staromódním způsobem? Proč nešetřit své chuťové pohárky tištěným jídlem? V Food Ink si užijete posezení na tištěném nábytku a tištěné nádobí k jídlu. Pop-up večeře série kombinuje umění a technologie, aby skutečně jedinečný zážitek z jídla. Myšlenka, že jídlo lze vytisknout, vypadá jako něco přímo z budoucnosti, ale u potravinářského inkoustu je budoucnost tady. Zatímco většina restaurací bude i nadále upéct, grilovat a restovat, myšlenka tištěného jídla by mohla ztratit část své stigmy, protože společnosti jako Food Ink i nadále uvádějí své výtvory po celém světě..Potravinový inkoust

Softwarový, čtyřnohý robot s 3D tiskem

Inženýři na University of California v San Diegu vyvinuli prvního robota svého druhu pomocí 3D tisku. I když je v robotice mnoho věcí, jedním běžným problémem je neschopnost robota procházet drsným terénem. Ale 3D tištěný robot vyrobený univerzitou dokáže prorazit překážky a snadno zvládnout drsný terén, jako je písek nebo skály. V současné době je robot připoután k vzduchovému čerpadlu a desce s otevřeným zdrojovým kódem, ale v pracích existují návrhy umožňující robotovi chodit nezávisle. Tento projekt 3D tisku by mohl transformovat svět robotiků a učinit roboty součástí našeho každodenního života dříve, než si myslíme.Měkký čtyřnohý robot

Carbon 3D Printing

Použití uhlíku z uhlí umožnilo výrobcům 3D tisků pomáhat lékařskému světu, automobilovému a leteckému průmyslu a růst místních pracovních sil. Zachováním těžařských prací, které dosud využívají uhlí za účelem, který nepoškodí planetu, vyhrává každý. Společnost Ramaco Carbon je rozhodnuta používat uhlí nákladově efektivním a chytřejším způsobem. Jako příjemce grantu ve výši 3,7 milionu USD schváleného ministerstvem energetiky USA pracuje společnost Ramaco Carbon na revoluci ve výrobě součástí a součástí, které každý den používáme. Ramaco Carbon si představil svět, ve kterém se uhlí používá k záchraně planety a přináší výhody pro naše zdraví a společenství.Carbon 3D Printing

3Space Classroom

3Space Classroom

Seznamte se s třídou James Madison University 3SPACE, první všeobecně vzdělanou univerzitní 3D tiskárnou v zemi. Její studenti navrhli a vytvořili několik jedinečných projektů od svého založení v roce 2003. V tomto prostoru je příliš mnoho projektů, ale mezi naše oblíbené patří Coronation Cube Puzzle a Fidget Star. Pokud hledáte něco trochu jiného, ​​může to udělat spirála váza nebo některá z uměleckých soch. Stáhněte si soubory a vytiskněte si své vlastní nebo použijte projekty jako inspiraci pro své vlastní výtvory. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co budou studenti dále navrhovat.

Projekt AME & 3D tisk Shelby Cobra

Shelby Cobra

Oak Ridge National Laboratory (ORNL) je zodpovědná za dva monumentální 3D tiskové projekty. První, Shelby Cobra, je 3D tištěný podvozek a tělo 194 Shelby Cobra. Projekt demonstruje schopnost vyrábět silné, ale lehké kompozitní díly. Společnost ORNL pro tento projekt spolupracovala s TruDesignem a Shelby Cobra cestovala po světě. Dokonce to viděl i bývalý prezident Barack Obama. Druhým projektem, AME, je spolupráce mezi ORNL a několika partnery, včetně Georgia Tech, University of Minnesota a Department of Energy. Jedná se o plně funkční, částečně 3D tištěné rypadlo. Tyto projekty ukazují potenciál 3D tisku v náročných projektech.

Rukavice One

Rukavice One

Mobilní telefony změnily způsob, jakým žijeme. V okamžiku, kdy si myslíme, že zařízení bylo pokročilo v co největší míře, přichází projekt jako Glove One. Glove One je přenosné mobilní komunikační zařízení, které transformuje vaši ruku z podpory vašeho telefonu na váš telefon. Pokud se rozhodnete vytvořit si svůj vlastní, projekt se přes noc nespojí. Vytvoření trvalo asi dva měsíce. Až to zvládnete všemi kroky, budete mít futuristické mobilní komunikační zařízení, které určitě otočí několik hlav.

3D umění pečivo

Umění pečivo

Zde je sladký projekt, který vás určitě upoutá. Dinara Kasko spojila své síly s Jose Margulisem, umělcem z Miami známým pro své 3D sochy využívající barevné plastové fólie. Společně vytvořili celou řadu lákavých koláčů s návrhy, které jsou až příliš dobré k jídlu. Zdá se, že vrcholy každého koláče připomínají jedinečnou krajinu. V závislosti na úhlu, ve kterém se díváte na kus, si všimnete přesných řezů a hloubek, které tam zdánlivě nebyly. Některé z nejlepších umění se spojí, když je použit více než jeden smysl. Spojením působivých vizuálních prvků s chutí je tento 3D projekt skutečně jedinečný.

Mycelium Chair

Mycelium Chair

Odhaduje se, že téměř osm milionů metrických tun plastového odpadu končí v oceánech každý rok. Co kdyby existoval způsob, jak vyměnit plast, aniž by byla ohrožena jeho všestrannost? Nizozemští návrháři Eric Klarenbeek a Maartje Dros věří, že jsme blíž, než si většina lidí myslí. Tým kultivuje řasy a poté je zpracovává na materiál, který lze použít pro 3D tisk objektů. Používají také jiné materiály k vývoji ekologického tisku. Jedním z příkladů je živé myceliové křeslo, které bylo vytvořeno a posíleno houbami a surovinami. To je něco, čemu musíte věřit.

1800 3D krytý vůz

Krytý vůz

Ioan Florea je umělec s jedinečnou schopností kombinovat dva zdánlivě protichůdné materiály a vytvářet plynulé umělecké dílo. Jedním z hlavních příkladů tohoto je jeho 1800 3D Covered Wagon kus. Umělec používá pro své výtvory průmyslovou 3D tiskárnu o rozměrech 8 × 4 '. Tato konkrétní kresba v životní velikosti využívá autentický dřevěný rám zakrytého vozu, zatímco nahoře je 3D tištěný kus. Když jsou umístěny společně, vypadá to, že byly navrženy tak, aby se navzájem doplňovaly a že horní kryt je nějak starý jako jeho základna. Využijte kreativitu Ioana k inspiraci svého vlastního umění nebo jednoduše prozkoumejte jeho jedinečnou online galerii.

Umělecké lebky

Umělecké lebky

Ne všechny 3D tištěné umění jsou vytvořeny rovnocenné. Když uvidíte tyto tištěné lebky, znáte jejich uměleckou hodnotu. Umělec za nimi, Joshua Harker, je sochař a vynálezce, ale je také považován za průkopníka a vizionáře ve světě 3D tištěného umění. Filigránový design má vintage pocit, ale kousky vypadají jako něco z budoucího snu. Podmanivé kusy jsou popsány jako „nezaměnitelné“, ale Joshua stále činí nemožnou uměleckou realitu. Prozkoumejte jeho portfolio pro sebe a uvidíte, proč byla jeho práce tak dobře přijata.

Digitální groteska II

Digitální groteska

Co získáte, když zamícháte talentovaného architekta se sedmi tunami tištěného pískovce? Odpověď je Digital Grotesque II, 3D tiskové jeskyně v plném měřítku. Navrhl Michael Hansmeyer, kus je oslava pokročilé architektury, která by byla považována za nemožné před deseti lety. Digital Grotesque II si můžete prohlédnout na výstavě „Imprimer le monde“ Center Pompidou v Paříži. Pokud se vám nedaří udělat výlet, existuje spousta obrázků, které si můžete prohlédnout online. Pochybujeme však, že obrázky přesně reprezentují nesmírný detail a texturu zobrazovanou dílkem.

Čokoládová tiskárna XOCO

Čokoládová tiskárna XOCO

Technologický pokrok usnadnil život. Například zdravotnická technologie zachránila bezpočet životů. Ale to, na co jsme opravdu nadšeni, je XOCO, 3D tiskárna, díky níž se z čokolády sní o čemkoli, o čem si můžete snít. To je ideální produkt pro 5-hvězdičkové restaurace a umělce s dortem. Malý profil tiskárny je ideální pro společnosti všech velikostí. Může dokonce najít místo na vašem domácím pultu. XOCO není v současné době na prodej, ale návrh otevírá dveře pro potravinářskou 3D tiskovou vlnu, která začíná zametat průmysl.

Palačinka Bot

Palačinka Bot

Pokud jste někdy chtěli vyrobit designérské palačinky v pohodlí svého domova, čeká vás PancakeBot. PancakeBot, navržený Miguelem Valenzuela, sedí nad mřížkou a tiskne buď svůj vlastní návrh, nebo jeden z knihovny přibližně 300 obrázků. Každý týden se přidávají nové obrázky. Ať už se chcete jen pobavit doma nebo přidat umělecké palačinky do nabídky restaurace, PancakeBot je plný přesnosti, umění a překvapení. Prozkoumejte rozmarnou stránku 3D tisku potravin pomocí PancakeBot.

Bronzové slunečnice

Bronzová slunečnice

3D tisk změnil svět mnoha způsoby. Ale to, co se děje v uměleckém světě, je opravdu působivé. Stačí se podívat na Sunflowers, 3D tištěnou sochu navrženou Robem a Nickem Carterem, týmem manželů a manželek, kteří dělají umění více než 20 let. Tato bronzová socha, inspirovaná olejem Vincenta van Gogha z roku 1888 na stejnojmenném plátně, má moderní i historické prvky. Zdá se, že každý okvětní lístek ožije. Pokud chcete skutečný příklad mocného 3D tisku pro umělce, Sunflower je krásné místo, kde začít.

3D tištěné chapadlo

Potištěná chapadla

Seznamte se s Jerrym, víceúčelovou robotickou platformou. Stejně jako každý dobrý robot může i Jerry provádět několik úkolů, z nichž některé využívá odnímatelnou rukojeť. Zde začíná hrát 3D tisk. Jerryho 3D potištěná chapadla se skládá z pěti tištěných kusů. Působí jako vlastní jednotka a je ideální pro větší robotické projekty. Síla je působivá a pevná. Jejich robotické vlastnosti, vyvíjené společností Slant, jsou navrženy s ohledem na fungující roboty. Slant chce dostat roboty z laboratoře a do světa a 3D tisk pomáhá.

Birdsnest Eggcup

Birdsnest Eggcup

Rána jsou drsná. Dostat se na snídani dříve, než vám dojdou dveře, může být problém. Ale birdnest eggcup může pomoci tyto ranní hodiny trochu usnadnit. Tato hravá lilek byl inspirován přírodou a je dodáván s 3D tiskem. I když je pružný materiál navržen tak, aby pojal střední vejce, podporuje většinu velikostí vajec. Navrhl Studio Gijs, eggcup je skvělý dárek pro přítele nebo pro sebe, aby posílil svou náladu na drsné ráno. Každý kalíšek na vejce je vytištěn na vyžádání. To je fantastický způsob, jak získat svůj první kus 3D tisku.

Protéza zlomeniny zápěstí

Protéza zlomeniny zápěstí

V roce 2007 jí zlomila zápěstí malá holčička. Vyžadovalo by to šest týdnů v obsazení. Tradiční odlitky mohou být bolestivé na umístění a nepohodlné je nosit. S 3D tiskem, který bourá zdravotnický průmysl, se zdálo, že tisk obsazení je pro Anais logickým krokem. Její paže byla naskenována a byl vytištěn tenký nádech. Ortéza byla pokryta směsí mědi a niklu, aby se prozkoumaly další léčivé vlastnosti. Niklové pokovování zajistilo chladnější vzpěru, což napomohlo při uzdravení poskytnout pohodlí. Byl to však také pokus o rozostření hranic mezi medicínou a šperky.

Některé problémy s tímto procesem spočívají v tom, že prodleva mezi skenováním a tiskem není ideální. Poloha zlomeniny může být oteklá, což vede k nepřesnému tisku. Tyto odlitky jsou však otevřené, lze je nosit ve sprše a hojení tkáně lze řádně sledovat.

Vytiskněte své město

Vytiskněte své město

Vytiskněte své město! je výzvou k akci pro města po celém světě. Obyvatelé se vyzývají, aby svůj domácí plastový odpad přeměnili na surovinu pro 3D tiskové projekty, jako je veřejný nábytek. Zahájen v roce 2016, projekt je stále v plenkách. Počáteční zpětná vazba však byla pozitivní. Občané se více zapojili do snižování své ekologické stopy. Magistrát v Amsterodamu jako první přijal tento program a postavil společnou lavici z toho, co by jinak bylo zbytečným materiálem. Pokud chcete přinést Print Your City! na krk lesa, navštivte jejich webové stránky pro více informací.

Toyze - oživte své oblíbené postavy jako přizpůsobené hračky!

Toyze

Seznamte se s Toyze, zábavnou a rychlou aplikací, která vám umožní vytvářet osobní a jedinečné 3D herní postavy. Ať už je vaše oblíbená hra jakákoli, můžete svou postavu navrhnout tak, jak uznáte za vhodné. Vyberte si z různých póz a velikostí nebo přidejte zábavné doplňky, jako jsou klobouky a brýle. Jakmile si svou postavu upravíte, zadejte objednávku. Vaše postava bude odeslána přímo k vám. Prozatím se Toyze věnuje mobilním hrám, ale v dílech se plánuje zahrnout video a počítačové postavy spolu s komiksy a filmovými postavami. Máte oblíbenou postavu? Vezměte si ruku na nějaké 3D vytištěné memorabilia.

Maska na 3D lebku psa

Maska na lebku psa

Nejlepší přítel člověka - přináší nám radost a pohodlí. Ale co se stane, když potřebují uzdravení? Zde se Loca ocitla, čtyřměsíční štěně, které bylo tak přísně kousnuto jiným psem, že se jí zlomily dvě kosti v obličeji. Podobně jako obsazení pomáhá léčit paže nebo nohy po rozbití, byla maska ​​na obličej vytištěna pomocí CT skenování UC Davis College of Engineering. Exo-K9, jak byla maska ​​dabována, dovolil Locaovi léčit se v průběhu několika příštích měsíců, aniž by byl vystaven riziku vážnějších poškození. 3D tisk pomohl lidským pacientům, ale nyní může být také použit pro péči o ně.

Freeform 3D Printed House

Freeform 3D Printed House

Díky 3D tisku vypadá budoucnost nemovitostí celkem jasně. Tým WATG v Chicagu získal první cenu v soutěži Freeform Home Design Challenge. Jejich 3D vytištěný domov, nazvaný „Curve Appeal“, byl vyhlášen za promyšlený přístup a tlačil obálku toho, co je možné. V domě je kuchyň, koupelna, obývací část a ložnice. Umožňuje dostatek přirozeného světla a splňuje všechny požadavky na elektřinu, klempířství a osvětlení bez omezení možností solární energie. Přestože se dům může ve vašem sousedství dívat na místo, myslíme si, že je to design, který by mohl získat srdce amerických čtvrtí.

Náramky sluneční soustavy

Náramek sluneční soustavy

Žijeme ve společnosti, která stále váhá, když mladá dívka projeví zájem o strojírenství nebo vědu. Vytvoření knihovny IT @ SDSU však doufá, že se to změní. V Den dívek, den během týdne inženýrů organizace, dostala mladá skupina dívek středních škol možnost navrhnout svůj vlastní 3D potisk náramku. Design musel být něco, co dívky chtěly, ale také ten, který mohl být vytištěn 45krát v malém tiskovém okně, které měli k dispozici. Projekt také vyžadoval, aby se návrh týkal STEM. Výsledkem byl náramek s celou sluneční soustavou. Dívky také malovaly své náramky po tisku. Podívejte se, co jiného staví IT, aby inspirovalo mladé mysli!

Projekt AMIE & První 3D tištěné ponorné

Navy Ponořitelná

Nedávné partnerství námořnictva vyvinulo první 3D tištěné ponorné. Prototyp se shromáždil za méně než čtyři týdny a v současné době se plánuje výroba prototypů schopných flotily, které by mohly být k dispozici již v roce 2020. Mezi partnery v projektu patřilo Národní laboratoř Oak Ridge (ORNL), Námořní povrchové válečné středisko, Disruptivní divize Carderock Division Technologická laboratoř, Picatinny Arsenal, Agentura obrany pro pokročilé výzkumné projekty, Velitelství námořních leteckých systémů, Aplikovaná fyzikální laboratoř Johns Hopkins University, Námořní povrchová válečná centra z Crane, Panama City, Philadelphie, Námořní podmořské válečné centrum Newport a Portsmouth Naval Shipyard. Druhým projektem, na kterém se společnost ORNL podílela, byla tisk AMIE, jednoho z prvních 3D tiskáren na světě, který slouží také jako vozidlo a integrovaný energetický systém.

První 3D tištěný most

První 3D tištěný most

3D tisk v infrastruktuře může ušetřit čas a peníze. To byl jen případ výstavby prvního světového 3D tištěného mostu v Madridu. Pořadatelem Institutu pro pokročilou architekturu Katalánska byl most dlouhý 12 metrů a široký 1,75 metrů. Použitým materiálem byl vyztužený beton. Surovina byla recyklována během stavby, minimalizovala množství odpadu a maximalizovala strukturální výkon. Zatímco 3D tisk se tradičně používá pro malé projekty, instalace tohoto mostu rozšiřuje možnosti, které 3D tisk nabízí ve stavebnictví.

Biometrické sochy

Biometrické sochy

Monica Horcicová je česká umělkyně známá svými složitými sochami, které byly vytvořeny technologií 3D tisku. Témata umělce jsou metaforou smrti a života. Zkoumáním její galerie se dostanete na jednu z laskavých cest. U většiny kusů zahrnujících tištěné lidské kosti je obtížné popsat počáteční reakci. Umělecké dílo je krásné, přesto syrové a silné. Od složitých kusů po nadměrné venkovní exponáty Monica plně využívá sílu 3D tisku. Zažijte její kresbu pro sebe a podívejte se, jak podrobný a přesný 3D tisk může být.

Kinematické okvětní šaty

Kinematické okvětní šaty

Pro dámy, které opovrhují časem stráveným v šatně, by tento projekt měl vyvolat určitý zájem a zvědavost o budoucnosti módy. Nervózní systém byl pověřen Muzeem výtvarných umění v Bostonu, aby navrhl šaty, které ukazují spojení mezi módou a technologií. K určení přesných měření těla nositele bylo použito 3D skenování. Inspirované přírodními prvky, jako jsou okvětní lístky a peří, byly navrženy šaty Kinematické okvětní lístky. Je vybaven více než 1600 jedinečných kusů, ale šaty se tisknou kompletně sestavené a připravené k nošení. Prozkoumejte obrázky a podívejte se, jak vypadají vlastní tištěné šaty.

První samostatný, zcela měkký robot 4D Printing Shapeshifting Devices

Zařízení pro posun tvaru 4D

Představte si robota. Zahrnuje dramatické úhly, studené materiály a ostré rohy? Tým vědců z Harvardovy univerzity mění předpoklad, jak by měl robot vypadat. Navrhli malého 3D tištěného robota, který neobsahuje žádnou elektroniku ani tradiční robotické materiály. Vzhledem k prvnímu autonomnímu zcela měkkému robotu byl projekt označován jako „octobot“, protože se podobá chobotnici. Zařízení je poháněno chemickou reakcí, která nafoukne paže robota. Budoucí návrhy budou v ideálním případě schopny plavat a komunikovat. „Octobot“ byl navržen tak, aby inspiroval robotiky a výzkumníky k prozkoumání měkké robotiky.

Tištěné Wi-Fi

Tištěné WiFi

Představte si láhev pracího prostředku, která vám objedná její výměnu. Nyní si představte stejný koncept, ale bez potřeby baterií nebo elektroniky. Pokud se vám to zdá jako čarodějnictví, budete překvapeni, když zjistíte, že je to práce 3D tisku. Bezdrátové senzory, vstupní widgety a inteligentní komunikační objekty lze 3D tisknout a integrovat do našeho každodenního života. Zatímco tento projekt má dostatek prostoru pro růst a vývoj, tým složený ze dvou studentů a jednoho člena fakulty na University of Washington navrhl plně 3D tištěné váhy, průtokové senzory a anemometry. Inspirací je také několik prototypů.

Equus

Equus

3D nástěnné umění není neobvyklé. Ve srovnání s obrazy nebo obrazy na plátně nabízí 3D nástěnná grafika spoustu výhod. Podívejte se na tento kus navržený Dominikem Raskinem. Zdá se, že 3D tištěná koňská hlava a dvě přední nohy vyrazily ze zdi. Tento kus by mohl najít domov v různých dekorativních stylech. Předloha Equus je dodávána v několika různých velikostech a barvách podle individuálních potřeb. Vzhledem k tomu, že je 3D tisk potažený, je lehká konstrukce z drátěného rámu snadno zavěšitelná bez poškození stěn. Navštivte web a zjistěte, jak snadné je dostat ruce na kus 3D vytištěného uměleckého díla, který určitě upoutá pozornost.

Adaptér rakety Lego Minifig

Adaptér pro rakety Lego

AirRocketWorks spolupracuje se školami, kluby STEM, skauty, knihovnami, muzei a vzdělávacími středisky, aby lidem všech věkových skupin a schopností přinesla jejich lásku k raketám. Jeden z jejich projektů využíval 3D tisk snadným a zábavným způsobem, díky kterému je stavba domácí rakety takřka pro kohokoli. Jejich 3D potištěné adaptéry raket lze použít s plastovou trubicí těla, pěnovým nosem a sadou samolepek. Chcete-li si to užít, můžete si přidat svou oblíbenou figurku LEGO. Zašlete svou figurku na nezapomenutelnou jízdu s tímto projektem a objevte zábavu raket.

Umělé srdce

Umělé srdce

Společnost ETH News a ETH Zurich ohlásily zhotovení prvního silikonového lidského srdce. Schopnost produkovat lidské orgány k transplantaci je jedním z nejslibnějších způsobů použití 3D tisku. Silikonové srdce se podobá lidskému srdci, uvnitř i vně. Například má pravou a levou komoru a podle potřeby se může stahovat krev. S prototypem však existuje jeden hlavní problém. Může to trvat jen asi 3000 úderů, což by u člověka bylo méně než hodinu. Materiál nedokáže zvládnout napětí déle než tohle. Ale tento první zásadní krok k 3D tisku orgánů by měl určitě inspirovat inženýry a výzkumníky, aby pokračovali v práci na prototypu, který by mohl jednoho dne nahradit darování lidských orgánů..

Automatická meteorologická stanice s 3D tiskem

Automatická meteorologická stanice

3D-PAWS neboli 3D tištěná automatická meteorologická stanice byla spuštěna University Corporation for Atmospheric Research a US National Office Service International Activities Office. Cílem této iniciativy je vybudovat nízkonákladové systémy, které jsou odolné a spolehlivé, aby mohly shromažďovat a sdělovat údaje o počasí prostřednictvím venkovských komunit. Jednou z hlavních výhod těchto systémů je to, že 3D tištěné komponenty mohou být podle potřeby v případě selhání systémů znovu vytištěny. U tradičních systémů počasí je výměna nákladná a opravy někdy nemožné. Schopnost přesně sledovat počasí udržuje obyvatele v bezpečí.

Lehký jezdec

Lehký jezdec

Strávíte teplé a slunečné dny plavbou po dálnici na svém motocyklu? Pokud ano, bude se vám líbit tento další projekt. Light Rider je první 3D tištěný prototyp na světě pro elektrický motocykl. Plánuje se vyvinout exkluzivní malou sérii Light Rider, která bude na ulici legální. Design spojuje několik konceptů do jednoho designu. Nejprve byl pro návrh rámu použit přístup schválený pro letectví. Poté bylo vytištěno ve 3D s použitím materiálu pro letectví. Poměr výkonu a hmotnosti jízdního kola je stejný jako u supersportu, takže je ideální pro všechny rychlostní démony. Kolo je také šetrné k životnímu prostředí a neprodukuje žádné emise. Silnější, rychlejší a bezpečnější motocykl je díky 3D tisku možný.

3D tištěné čočky

3D tištěné čočky

Luxexcel je považován za první a jedinou společnost na světě, která dokáže vytvářet oční čočky ve 3D tisku. Tyto čočky nevyžadují leštění ani broušení a jsou v současné době k dispozici pro oční laboratoře. Tradiční výroba očních čoček zahrnuje několik kroků a nadměrný materiál, což vede k vyšším nákladům. 3D tištěné verze jsou stejně efektivní a spolehlivé, ale s nižší cenou. Řešení však nebylo navrženo na základě nákladů. Namísto toho vyvinula společnost Luxexcel technologii pro nezávislé oční laboratoře a jejich zákazníky, aby mohli být k dispozici vlastní čočky pro všechny.

3D tištěné mobily

3D tištěné mobily

Marco Mahler, kinetický sochař, spojil své síly s Henrym Segermanem, asistentem profesora na Státní univerzitě v Oklahoma, aby vyvinul první plně 3D tištěné mobily na světě. Jejich kusy jsou podrobně popsány alespoň s jedním designem, který má 1 365 kusů. Bez možnosti 3D tisku těchto mobilů by pro ně byly časově náročné a finančně mimo dosah. Mobilní telefony jsou vytištěny na objednávku v Shapeways pomocí návrhů Marca a Henryho. Unikátní kousek pro váš domov, zvažte některý z těchto 3D tištěné mobilní telefony. Jejich návrhy jsou sofistikované a příběh za nimi je inspirativní.

3D tisk z nerezové oceli

Arc Bicycle

Tento tříměsíční projekt prováděný studenty v průmyslovém konstrukčním inženýrství 3D Building Field Lab použil nejnovější technologii, když 3D tiskl kolo z nerezové oceli. Pokroky umožňovaly tisknout materiály ve vzduchu v jakémkoli směru a bez potřeby podpůrných struktur. „Arc Bicycle“ váží stejně jako normální kolo, ale má impozantní design a dokonalou sílu. Tento typ projektu ukazuje, že se omezují omezení, pokud jde o tisk středních a velkých objektů. Volnost formy umožňuje tisk téměř všeho, včetně této spolehlivé formy přepravy.

První 3D vyztužený vyztužený most

3D tištěný most

Nizozemsko je domovem prvního 3D vyztuženého vyztuženého betonového mostu na světě. Most je 8 metrů dlouhý a 3,5 metrů široký. Jeho síla byla testována se zátěží pěti tun, mnohem těžší než denní zatížení, které bude muset odolat. Je to součást cyklostezky pro obyvatele a věří se, že denně přepraví stovky cyklistů. Tým vedený společností BAM Infra spolupracoval s výzkumníky na Eindhoven University of Technology s cílem vyvinout způsob, jak začlenit ocelový výztužný kabel při tisku. Projekt stojí méně peněz, spotřebuje méně materiálu a snižuje množství emisí CO2 během výstavby.

3D tisk konkurenční výhodu pro sněhové stroje

Sněhové stroje

Není mnoho průmyslových odvětví (pokud existují), které 3D tisk nemůže pomoci. Jedním z takových oborů, který si to uvědomil, je Snow Business, výrobci špičkových strojů na výrobu sněhu. Výkon a životnost jejich strojů jsou rozhodujícími vlastnostmi, které by mohly zabezpečit podnikání nebo jej zničit. Díky použití 3D tiskáren k výrobě trysek společnost Snow Business urychlila vývoj a snížila náklady. Díky této konkurenční výhodě jsou jejich výrobky lépe navrženy, levnější a více žádoucí pro zákazníky. Použijte jejich příběh jako inspiraci, když přemýšlíte o tom, jak 3D tisk může pomoci vaší práci nebo podnikání.

3D tisk v technologii Zero-G

Space 3D Printed

3D tisk již není omezen na laboratoř. Tiskárny mohou být vyvedeny do terénu a poskytují řešení, která byla kdysi považována za nemožná. Mohou však 3D tiskárny fungovat ve vesmíru? To je otázka, kterou měla NASA. Pokud by Mezinárodní kosmická stanice mohla tisknout ve 3D, měla by možnost tisknout nástroje na vyžádání a lépe pracovat s omezeními letové hmotnosti. Po testování hardwaru 3D tisku na parabolických letech začalo testování na vesmírné stanici. Výsledky ukázaly, že 3D tisk skutečně funguje ve vesmíru, otevírá dveře novým misím, experimentům a příležitostem.

Židle přechodu

Hliníková židle přechodu předvádí, jak lze hliník použít v designu nábytku pro digitální věk. Židle je lehká hliníková konstrukce s výhodami pěny a pevnosti kovu. Konstrukce využívá jedinečnou techniku ​​tisku, která poskytuje strukturální pevnost a zároveň snižuje množství potřebného materiálu. Hliníkový přechodový židli najdete ve stálé sbírce v Národní galerii ve Victorii v australském Melbourne a muzeum vitra v Německu. Schopnost vyrobit lehký a přitom odolný nábytek za dostupnou cenu by mohla změnit nábytkářský průmysl a přimět výrobce, aby hledali způsoby výroby, které jsou přátelské ke spotřebitelům..Židle přechodu

3D tisknutelné zbraně

3D tištěné zbraně

Distribuovaná obrana je síla za 3D tištěnými zbraněmi. 27. července 2012 společnost vydala soubory pro první tiskovou zbraň na světě. Tváří v tvář svému podílu na právních a politických bitvách se společnost Defense Distributed obrátila k bitcoinové komunitě k financování. Myšlenka tištěných zbraní je revoluční, ale také kontroverzní. Společnost stále bojuje s americkým ministerstvem zahraničí o zákonnosti poskytování soukromě generovaných zbraňových souborů obyvatelstvu. Případ by mohl brzy směřovat k Nejvyššímu soudu. Pokud ano, a bez ohledu na výsledek, je jisté, že se s Američany setká debata.

Jeden šálek denně

Jeden šálek denně

Už vás nebaví pít kávu každý den ze stejného šálku? Projekt One Coffee Cup Day, na který jste se zabýval. Projekt byl zábavný a úspěšný experiment na kreativitě a rychlé výrobě. Projekt byl otevřen ke spolupráci a umožnil komukoli hrát si a navrhnout si vlastní šálek kávy. Jakmile bylo vybráno 30 oblíbených návrhů, byly vystaveny v obchodě a byly k dispozici ke koupi. Návrhy byly kombinací mezi morfovanými poháry, zajímavými, ale nefunkčními poháry, a poháry pokrytými různými texturami. Projekt byl považován za úspěšný a dokázal, že 3D tisk může být zábavný a rozmarný.

Meshu

Meshu

Meshu založili dva návrháři v San Franciscu. Jejich návrhy zahrnují linie představující geodata, která spotřebitelům poskytují jedinečný způsob, jak přesně určit okamžiky a vzpomínky, bez ohledu na to, kde se ve světě vyskytly. Jemnost šperků je součástí jeho kouzla. Příjemce přesně ví, co znamenají linky, i když to nikdo jiný neudělá. Přestože Meshu již nepřijímají objednávky, udělala si na přání zákazníků náhrdelníky, prsteny, náušnice a plakáty. Využijte svou práci jako inspiraci pro vlastní tvorbu 3D tisku. V tomto případě lze 3D tisk použít pro sentimentální účely.

První stolní kovová 3D tiskárna

Desktop Metal

Desktop Metal byl navržen s ohledem na jednu věc. Zakladatelé chtěli poskytnout řešení inženýrským týmům, kteří hledají dostupný kovový 3D tisk. Společnost nabízí dva samostatné 3D tiskové systémy. Společnosti mohou tyto systémy používat pro vše od prototypů až po hromadnou výrobu. Studio System je navržen pro inženýry a umožňuje uživatelům tisknout složité kovové části přímo ve firmě. Ve srovnání s jinými tiskovými systémy je Studio System až desetkrát levnější. Ale když potřebujete rychlost na vaší straně, produkční systém je ideální. Je navržen pro propustnost a je 100krát rychlejší než jiné tiskové systémy. Produkční systém bude uveden do provozu v roce 2020.

3D tištěné mikropočítačové vozidlo

Micro Commuter Vehicle

Společnost Kabuku Inc. se spojila se společností Honda Motor Co., Ltd. s cílem vyvinout 3D tištěné vozidlo. Společnost Toshimaya Corp. potřebovala speciální dodávkové vozidlo, které by bylo možné použít jak pro dodávky, tak pro reklamu. Jejich místní infrastruktura však ztěžovala některé dodávky. Hlavním viníkem byly úzké silnice. Kabuku a Honda se rozhodli vyvinout tištěné auto, které stále vyhovovalo jejich potřebám, ale bylo přiměřeně dimenzováno. Proces vývoje trval pouze dva měsíce a tisk zajišťoval Rinkak, 3D tiskovou službu ve vlastnictví společnosti Kabuku. Toshimaya byl vybaven originálním vozidlem, které splňovalo jejich velikost, výrobu a reklamní potřeby.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me