5 nejlepších klientů BitTorrent v roce 2020 – nejlepší stahovatelé torrentů

Protokol BitTorrent je velmi účinný a účinný způsob sdílení a stahování obsahu. Online streamingové služby, jako jsou služby nabízené prostřednictvím aplikace Kodi nebo prostřednictvím streamingových webů, v těchto dnech popadají všechny titulky, ale tradiční torrenting zůstává velmi populární. Pomocí sítě VPN můžete zůstat na webech v bezpečí. Další informace naleznete v našem nejlepším průvodci sítí VPN pro torrent.

Abyste mohli torrentovat, potřebujete klienta BitTorrent. Toto je software, který vám umožní sdílet soubory v počítači s ostatními uživateli BitTorrent za účelem „stahování“ obsahu. Skvělá zpráva je, že existuje spousta dobrých klientů BitTorrentu.

Varování: Torrenting je sám o sobě technicky legální, pokud máte povolení vlastníků obsahu. Pokud nemáte povolení, doporučujeme vám, abyste se neprotestovali kvůli způsobu, jakým funguje protokol BitTorrent, pro držitele autorských práv je snadné zjistit IP adresu každého, kdo stahuje své duševní vlastnictví. Poté mohou informovat vašeho ISP nebo podniknout právní kroky proti vám.

Při stahování z níže uvedených webů je proto důležité chránit se pomocí VPN. Síť VPN skryje vaši skutečnou IP a zašifruje vaši komunikaci, aby váš poskytovatel internetových služeb nemohl vidět, co děláte. Je také vhodné použít přepínač zabíjení, který vás ochrání, pokud se VPN během stahování odpojí. Podrobnější článek o nejlepších VPN k použití najdete v tomto článku.

Ale zpět k danému tématu, jaký je nejlepší klient?

Co je nejlepší?

Volba editoru

Vítěz

qBitTorrent

Qbittorrent Mac

PROFESIONÁLOVÉ

 • Otevřený zdroj
 • Lehká váha
 • Účinný
 • Může se navázat na VPN
 • Plně funkční

NEVÝHODY

 • Na nic nemyslím

Jako dlouhodobý fanoušek Vuze to trvalo docela něco lehká váha open source BitTorrent klient, který nahradí Vuze na mé ploše. Jedním z důvodů, proč jsem tak dlouho uvízl u Vuze, je schopnost vázat klienta torrentu k mému rozhraní VPN.

I když to není nezbytně nutné, pokud váš software VPN obsahuje přepínač zabíjení, vždy jsem ocenil tuto zvláštní vrstvu zabezpečení. Zabraňuje klientovi stahovat torrenty, když VPN není aktivní.

qBitTorrent tuto funkci nejen podporuje, ale také usnadňuje implementaci. To byl pro mě velký faktor, jak jsem provedl změnu, stejně jako velikost instalačního systému qBitTorrent, který je 100 MB nebo méně (přesná velikost závisí na platformě). Neexistuje žádný nadýmání s qBitTorrent!

Navzdory tomu funkce qBitTorrent obsahuje téměř vše, co většina torrentů bude potřebovat. To zahrnuje šifrování protokolu BitTorrent, stanovení priorit torrentů, dotazování torrentů, selektivní stahování obsahu, vytváření torrentů, vzdálený přístup a předplatné RSS. Můžete hledat torrent v klientovi a vestavěný přehrávač médií je užitečný.

qBitTorrent je 100% zdarma a bez reklam. Je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux. Podrobnější pohled na tento vynikající software, včetně pokynů, jak svázat qBittorrent k vašemu rozhraní VPN, naleznete v 5 nejlepších VPN pro qBittorrent.

2. místo

Přenos

Transmision klient

PROFESIONÁLOVÉ

 • Otevřený zdroj
 • Lehká váha
 • Spousta funkcí
 • Dosti
 • K dispozici nativně na mnoha nejasných OS

NEVÝHODY

 • Ne moc (zranitelnost by měla být stanovena v době, kdy si to většina z vás přečte)

Přenos začal život jako klient BitTorrentu pro Mac a Linux, kde si vybudoval úžasnou pověst. Uživatelé Windows se nyní mohou do hry zapojit. Přestože je velmi schopný klient BitTorrent, hlavním tahem Transmise je jeho krásné uživatelské rozhraní, doplněné o oznámení Growl pro uživatele Mac.

Ale nejde jen o hezký vzhled. Přenosové funkce zahrnují webovou podporu, šifrování protokolu BitTorrent, adresáře hodinek, editaci trackeru, globální omezení rychlosti a rychlosti na torrent a další. Podporuje také volitelné doplňky, které mohou rozšiřovat jeho sadu funkcí. Patří mezi ně nástroje pro odběr RSS a plugin Kodi.

Přenos nedávno zasáhl titulky díky zranitelnosti, kterou mohou hackeři zneužít. Diskutuji o tom trochu později v článku, ale oprava je k dispozici a problém je velmi snadno opravit sami stejně. Proto jsem se rozhodl nenechat tento problém ovlivnit hodnocení Transmise v tomto 5 nejlepším průvodci.

Přenos je 100% bezplatný a otevřený zdroj. Je k dispozici pro Windows, Mac OSX / MacOS, Linux (mnoho distros), FreeBSD, Gentoo a další.

3. místo

Vuze

Vuze klient

PROFESIONÁLOVÉ

 • Směšně plně vybavený
 • Může svázat stahování do VPN
 • Spousta pluginů k dispozici pro zvýšení funkčnosti
 • Vestavěný přehrávač videa
 • Skvělé aplikace pro Android

NEVÝHODY

 • Poněkud rozměrné a náročné na zdroje
 • Reklamy
 • Snaží se nainstalovat crapware
 • Pouze částečně otevřený zdroj
 • Rozhraní může být hezčí a intuitivnější

Vuze je prastarým klientem BitTorrentu. Už to není open source a poněkud vrčí pod váhou svých nesčetných rysů. Jinými slovy, jedná se o polární opak lehkých klientů, jako je qBitTorrent.

Ale kdo řekl, že šarže funkcí je nutně špatná věc? Většina torrenterů nebude nikdy používat všechny dostupné nástroje, ale Vuze ve skutečnosti nemá téměř nic společného s Torrentem. To zahrnuje možnost vázat Vuze k vašemu VPN adaptéru, ale také načíst více zábavných věcí, jako je vyhledávání obsahu pomocí automatických předplatných, integrovaný přehrávač médií, vzdálená správa a mnoho dalšího.

Můžete převádět soubory do více formátů pomocí rozhraní Vuze pro přetahování a analyzovat stahování pomocí velkého množství statistik a vizualizací. Vuze je sen mocného uživatele.

Nevýhodou je, že Vuze je náročná na zdroje a spíše ošklivá (zejména ve srovnání s Transmission!). Jeho neohrabané rozhraní také ukazuje svůj věk. Této situaci nepomáhá zahrnutí reklam do bezplatné verze nebo skutečnost, že během instalace musíte být opatrní, pokud nechcete instalovat také crapware..

Přestože je Vuze primárně zdarma, prémiová verze je k dispozici také za 29,90 USD za rok. Předplatné Vuze Plus odstraní reklamy a poskytuje vestavěné antivirové skenování, vypalovačku DVD a "hrát hned" Podpěra, podpora. Je to sice docela zábavné!

To mě také upozorňuje na to, že přes své kořeny open source je Vuze nyní proprietární software s uzavřeným zdrojem. Stojí za zmínku, že zprávy o Vuzeho zániku se zdají být velmi předčasné. Vuze 5.7.6.0 byl uveden na trh v říjnu 2017 a je plně funkční.

Na rozdíl od stolního klienta je vynikající aplikace pro Android lehká a bez reklam. Pro verze je nyní k dispozici prostřednictvím nákupu v aplikaci (asi 4 $), ale nebyl jsem schopen určit, jaké funkce to přidává (a jsem příliš skinflint, abych vyřadil peníze potřebné k nalezení!).

Vuze Remote je užitečná aplikace pro Android, která vám umožňuje dálkové ovládání stahování torrentů na ploše.

Vuze je k dispozici pro Windows, Mac OSX / MacOS, Linux a Android.

4. místo

Popcorn Time

Popcorn Time Jan 2018

PROFESIONÁLOVÉ

 • Okamžité streamování vysoce kvalitního obsahu BitTorrent!
 • Otevřený zdroj
 • Velmi chytré rozhraní
 • Podpora zařízení Chromecast, Airplay a DLNA
 • K dispozici téměř na každé platformě

NEVÝHODY

 • Pouze pro videoobsah

Všechny ostatní programy v tomto seznamu jsou klienti BitTorrentu. Stáhnete soubor .torrent nebo kliknete na magnetický odkaz a obsah se stáhne do vašeho počítače, kde je uložen místně.

Popcorn Time je jiný; Jedná se o aplikaci s otevřeným zdrojovým kódem, která využívá technologii BitTorrent k streamování vysoce kvalitního videa na všechny hlavní platformy. To znamená, že na rozdíl od tradičních klientů BitTorrentu můžete sledovat film nebo show bez čekání na dokončení stahování. Možná přemýšlíš "je Popcorn čas bezpečný?", to může být nebezpečné pro váš počítač, ale používání VPN může udržet váš počítač v bezpečí.

Je pozoruhodný tím, že má velmi úhledné a intuitivní rozhraní a poskytuje přístup k obrovské knihovně aktuálního obsahu..

Ačkoli je to primárně streamingová platforma, obsah lze také stáhnout lokálně (a určitý obsah je vždy v mezipaměti). K dispozici jsou různé verze (vidlice) Popcorn Time, ale důrazně doporučuji používat pouze jednu z vidlic doporučených v průvodci Nejlepší VPN pro Popcorn Time..

Konkrétní funkce se trochu liší v závislosti na tom, kterou vidličku používáte, ale napařování na televizi s velkou obrazovkou přes Chromecast, Airplay a DLNA je docela standardní.

Popcorn Time je zdarma a slušné verze neobsahují reklamy a další crapware. Je k dispozici pro Windows, Mac OSX / MacOS, Linux a Android. PopcornTime.to má dokonce iOS VPN aplikaci, kterou lze nainstalovat bez útěku z vězení.

5. místo

Potopa

Deluge klient

PROFESIONÁLOVÉ

 • Otevřený zdroj
 • Lehká váha
 • Spousta funkcí
 • Rozbalitelné pomocí pluginů (vč. RSS)

NEVÝHODY

 • Méně plně vybavený než někteří jiní klienti

Stejně jako qBitTorrent je Deluge poměrně běžný, ale lehký a open source klient BitTorrent. Seznam jeho funkcí není obrovský, ale měl by být více než dost, aby uspokojil většinu uživatelů. Funkce zahrnují vzdálenou správu webu a podporu magnetických odkazů.

Funkčnost lze dále rozšířit řadou vlastních i třetích doplňkových modulů. Mezi hlavní funkce patří pluginy pro podporu RSS, Growl oznámení, streamování během stahování a další.

Deluge je zcela FOSS, bez reklam nebo crapware. Je k dispozici pro Windows, OSX, Linux (různá distros) a FreeBSD.

Časté dotazy klientů

Co je BitTorrent?

BitTorrent je oblíbený protokol sdílení souborů typu P2P (P2P). Namísto ukládání na centralizovaný server, ze kterého stahujete, jsou torrentované soubory sdíleny mezi mnoha dalšími uživateli BitTorrentu. Tímto způsobem lze snadno sdílet populární soubory mezi stovkami uživatelů.

Když „stahujete“ (což je něco špatného, ​​pokud jde o torrentování) souboru používajícího protokol BitTorrent, ve skutečnosti děláte sdílení malých kousků se všemi ostatními, kteří stahují stejný soubor..

Soubor je „stažen“, jakmile máte všechny kusy potřebné k opětovnému sestavení tohoto souboru. Je dobrým formulářem „semeno“ (pokračovat ve sdílení) na chvíli poté, co byl stažen, aby se pomohlo ostatním dosáhnout 100% dokončení.

Proč používat klienta?

Přestože je používání BitTorrentu stále velmi populární, v posledních letech se poněkud snížilo. To je částečně díky bohatství možností legálního streamování dostupných od poskytovatelů, jako jsou Netflix a Amazon Prime. Popularita nelegálních možností, jako je Kodi a streamování webových stránek, je také faktorem. Nejlepší tipy a nejlepší VPN pro streamování najdete v průvodcích níže:

 • Největší amazonka VPN
 • VPN Netflix
 • VPN Kodi
 • iPlayer VPN

Tradiční způsob stahování pomocí klienta BitTorrent však nadále nabízí některé hlavní výhody:

 • BitTorrent se stahuje lokálně, takže je dostupný navždy a lze jej snadno fyzicky přenášet mezi zařízeními.
 • Doslova lze stáhnout jakýkoli druh digitálního obsahu - nejen video obsah. To zahrnuje software, obrázky, e-knihy, hry a ... pojmenujete je!
 • Ale pokud jde o videoobsah, kvalita je často výrazně vyšší než streamovaný obsah. Důvodem je, že není třeba udržovat velikost souborů dolů, aby se předešlo problémům s ukládáním do vyrovnávací paměti, protože obsah se přehrává lokálně.
 • BitTorrent je velmi efektivní způsob, jak sdílet zdroje a propagovat svůj vlastní obsah s ostatními.

Linux torrentů

Mnoho linuxových distribucí najít torrent odkazy jsou nejlepším způsobem, jak distribuovat jejich software, aniž by ho museli hostovat na nákladných serverech.

Při torrentování použijte VPN

BitTorrent obsah je sdílen mezi více domácími počítači. To není dobré pro soukromí, protože sdílení souborů s partou jiných náhodných „stahovatelů“ na internetu je stěží soukromé.

Pomocí správného softwaru (který zahrnuje mnoho populárních klientů BitTorrent) je velmi snadné vidět jedinečné adresy IP (Internet Protocol) každé další osoby, která sdílí (stahuje) stejný soubor..

Seznam vrstevníků

Jak je ukázáno v Vuze výše, vidím IP adresy každé další osoby, která stahuje stejné soubory jako já.

VPN vás chrání

VPN vás během stahování ochrání, protože:

 • Síť VPN skryje informace o vaší IP adrese před ostatními stahovateli.
 • VPN šifruje veškerý internetový provoz mezi počítačem a serverem VPN.
 • Výše uvedené znamená, že váš poskytovatel internetových služeb nevidí, co stahujete.

Sítě VPN s robustními zásadami protokolování nebudou mít cokoli předat úřadům, bez ohledu na to, pod jakým tlakem mohou přijít. VPN také odblokuje webové stránky, pokud jsou z jakéhokoli důvodu cenzurovány.

Pokud je P2P povolena, VPN je velmi účinná při ochraně vašeho soukromí při stahování.

Podrobnější informace o tom, jak VPN fungují, najdete v VPN pro začátečníky - co potřebujete vědět. Podrobnější průvodce používáním VPN při torrentování naleznete v příručce Nejlepší VPN pro Torrenting.

Šifrování protokolu BitTorrent

Někteří klienti BitTorrentu podporují šifrování protokolu BitTorrent. Patří sem Transmission, qBitTorrent a Vuze. Jedná se o funkci navrženou ke skrytí skutečnosti, že se torrentujete od vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP).

VPN to také dělají a také skrývají vaši skutečnou IP adresu od ostatních uživatelů torrentu a kohokoli jiného, ​​kdo sleduje internet. Dále:

„Analýza šifrování protokolu BitTorrent ukázala, že statistická měření velikostí paketů a směrů paketů prvních 100 paketů v relaci TCP lze použít k identifikaci zmateného protokolu s přesností přes 96%.“

To znamená, že i ty nejzákladnější techniky Deep Packet Inspection (DPI) mohou určit, že používáte BitTorrent. Nyní je pravda, že DPI může také snadno detekovat použití VPN (pokud není zmateno), ale přestože existuje mnoho legitimních důvodů pro použití VPN, existuje pouze jeden důvod k použití šifrování BitTorrent…

Používání šifrování protokolu BitTorrent je tedy pravděpodobně lepší než použití vůbec, ale použití VPN poskytuje mnohem lepší ochranu při stahování.

Jak mohu použít klienta BitTorrent?

Jedním z důvodů popularity online streamovacích služeb (včetně používání boxů Kodi) je dojem, že torrenting je podivínská zábava, která vyžaduje technické know-how. Ve skutečnosti je však torrentování velmi snadné.

 1. Stáhněte a nainstalujte klienta BitTorrent z výše uvedeného seznamu.
 2. (Volitelné, ale důrazně se doporučuje) Zkontrolujte, zda je spuštěna síť VPN. Tímto se obejde cenzura torrentových serverů, skryje se vaše IP před ostatními uživateli, se kterými sdílíte soubory, a skryje vaše stahování z vašeho poskytovatele internetových služeb. Seznam doporučených služeb naleznete v našem průvodci VPN pro torrenty.
 3. Navštivte webovou stránku BitTorrent. Na těchto webových stránkách jsou umístěny odkazy na soubory torrentu. Můžete procházet obsah, který vás zajímá, nebo hledat něco konkrétního. Mnoho webových stránek obsahuje uživatelské recenze torrentů, které vám mohou pomoci vybrat dobré torrenty.
 4. Až najdete požadovaný obsah, jednoduše klikněte na odkaz torrent nebo magnet. Torrent se otevře v klientovi BitTorrentu a začne se stahovat.
 5. Když je stahování 100% dokončeno, užijte si to! Někteří klienti BitTorrentu mají vestavěné přehrávače médií, ale VLC bude hrát téměř jakýkoli mediální soubor, který na něj můžete zahodit.

Výsev

BitTorrent je decentralizovaná platforma pro sdílení souborů. Aby to fungovalo, uživatelé sdílejí soubory s ostatními uživateli. To se stane, když stahujete soubor, ale považuje se za dobrý formulář nechat svého klienta BitTorrent otevřený po dokončení stahování souboru, abyste mohli využívat další uživatele.

To se nazývá očkování a za dobré netikety se považuje očkování do poměru alespoň 1: 1 (tj. Pro ostatní uživatele nahrajte stejné množství dat, které stahujete.) Většina klientů BitTorrent zobrazí poměr semen stažených souborů..

Jiné věci

Abych byl upřímný, nepotřebuješ vědět víc o torrentu mnohem víc než výše uvedené informace. Pokud si však budete chtít toto téma dále prohlédnout, je tento glosář dobrým úvodem do použitého žargonu.

Zejména s filmovými torrenty je spojeno velké množství žargonu. Chcete-li se informovaně rozhodnout o obsahu, který chcete stáhnout, je užitečné se s ním seznámit.

Jedna věc, na kterou si dejte pozor na veřejných torrentových serverech, jsou sponzorované odkazy. Tito jsou často prominentně vystavení, a být často uváženě navržený zmást. Obvykle poukazují na komerční stránky přímého stahování nebo na služby Usenet. Vyhledejte odkaz, který výslovně říká „Torrent“ nebo „Magnet Link“.

uTorrent

uTorrent (a jeho téměř identický sourozenec jako oficiální klient BitTorrent) zůstává nejpopulárnějším klientem BitTorrent na světě. Je proto rozumné se ptát, proč jsem ji nezařadil do tohoto 5 nejlepších seznamů.

uTorrent je uzavřený zdroj a podporuje se pomocí reklam. Tyto reklamy lze vypnout, pokud se ponoříte dostatečně hluboko do nastavení softwaru, ale to je stále velmi dráždivé. Je to můj osobní názor (a hej, tento seznam je osobní volbou), že to znamená, že uTorrent má všechny nevýhody Vuze, ale ne tolik užitečných funkcí.

Pokud tedy chcete trochu neohrabaného klienta BitTorrent s podporou uzavřených zdrojů, ale klienta, který to kompenzuje nabídkou velkého množství funkcí, použijte Vuze. Další názory jsou k dispozici.

Chyba zabezpečení přenosu

Výzkumník v oblasti bezpečnosti objevil chybu v přenosu, která by mohla hackerům umožnit spuštění škodlivého kódu na počítačích cílů. Teoreticky by jim to mohlo umožnit zcela převzít infikovaný systém.

Tato chyba využívá laxní zabezpečení funkce Transmission pro vzdálený přístup na web. Všimněte si, že se jedná o důkaz koncepčního útoku, a neexistuje žádný důkaz o jeho zneužití ve volné přírodě. Oprava je již k dispozici a společnost Transmission oznámila, že brzy bude k dispozici aktualizace, která ji bude zahrnovat.

Oprava přenosu Mac

Alternativně je vada dostatečně snadná na to, abyste se napravili. Pokud funkci vzdáleného přístupu na web nepoužíváte, jednoduše ji vypněte! Přejděte na Nastavení -> Vzdálené a zrušte zaškrtnutí políčka Povolit vzdálený přístup. Pokud používáte funkci vzdáleného přístupu na web, změňte výchozí heslo na něco zabezpečeného. Snadný!

Všimněte si, že výzkumný pracovník zabývající se bezpečností, který objevil chybu, naznačil, že zranitelní mohou být i další klienti BitTorrents. Je proto pravděpodobně vhodné zkontrolovat podobná nastavení v jakémkoli klientovi, který používáte.

Závěr

Ať už je cokoli, torrentový dav je nadměrně obsluhován skvělými klienty BitTorrentu! Opravdu, tento seznam pěti nejlepších stěží dokonce škrábe povrch mnoha dostupných. Skutečnost, že většina z nich je svobodný a open source software (FOSS), zahřívá svaly mého srdce!

S takovým množstvím dostupných možností jsem si jistý, že mnoho z vás bude mít oblíbenou položku, která zde není uvedena. Pokud ano, napište prosím a řekněte mi a dalším čtenářům, proč si myslíte, že je tak skvělá!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me