Infographic: Jak vás zasahuje špionáž NSA?

Státní dohled je v Americe v posledních několika letech problémem, a to z dobrého důvodu. Špehování NSA ovlivňuje nejen technologické giganty, mezinárodní společenství a světové vůdce, ale ovlivňuje také téměř každého jednotlivého občana běžícího v mlýně.

Včetně pravděpodobně vás.

Ano, ty.

Jak se ptáš?

Jak na vás NSA špionuje

Přidejte tento infographic na svůj web pomocí níže uvedeného kódu:

Jak na vás NSA špionuje
Infographic podle https://proprivacy.com

NSA špionuje při vašich telefonních hovorech a textových zprávách

Sbírka domácích telefonních záznamů NSA, která je jinak známá jako Patriot Act, je jejím nárokem na slávu, což je jedno z prvních významných odhalení, které vynesli Glenn Greenwald a Guardian.

Americká veřejnost byla zasažena zprávou, že NSA každý den bez povolení sbírala miliardy textových zpráv, umístění zařízení a informace o volání, jako je identifikace volajících i příjemců - primárně ne identifikace zamýšlených cílů, ale nevinných Američané, jejichž data byla při vyhledávání smetena.

Mnoho lidí si myslí, že po třech letech NSA ukončila hromadnou sbírku telefonních záznamů.

Ne.

Zatímco kontroverzní část 215 Patriot Act byla vyřazena 1. června 2015 - byla vyměněna za pozměněnou verzi dabovanou USA Freedom Act 2. června - její nahrazení je protkáno právními mezerami, které mu umožňují obejít nové zákony a pokračovat hromadně se snopat o Američanech, pokud by si to přáli.

A víte, že ano.

NSA špehuje vaše e-maily, chat a historii procházení webu

Krátce poté, co odhalil existenci Patriot Act, Greenwald představil svět XKEYSCORE, nástroji NSA, který shromažďuje data téměř všeho, co uživatel dělá na internetu.

IP adresy, e-maily, historie prohlížení, cookies prohlížečů, online chat, hlasové hovory, obrázky, Skype relace, páry uživatelských jmen a hesel, aktivita v sociálních médiích, zaznamenané stisky kláves ... vše a další se shromažďují v dalekosáhlém programu internetového dohledu NSA, jejichž 700+ serverů po celém světě shromažďuje 20+ terabajtů dat denně.

Stejně jako Patriot Act je XKEYSCORE „určen“ ke sledování zahraničních cílů. Když však Američan komunikuje s někým v jiné zemi, je v databázi označen jako účast na zahraniční-zahraniční komunikaci a může si nechat prohlédnout svá osobní data online bez souhlasu.

Špionáž NSA dokáže identifikovat vaše přátele, rodinu a sociální sítě

Pomocí údajů shromážděných z výše uvedených programů Patriot Act a XKEYSCORE může NSA snadno sestavit sofistikované grafy sociálního kruhu Američanů, včetně identifikace jejich spolupracovníků a kolegů, jejich společníků na cestách, jejich umístění a dalších vysoce soukromých podrobností.

Aby bylo možné tyto grafy sestavit, shromažďuje NSA informace z věcí, jako jsou bankovní kódy, profily Facebook, osobní záznamy, informace o zdravotním pojištění, registrační seznamy voličů, údaje o poloze GPS a daňové a majetkové záznamy..

Mohou dokonce vytvářet profily sociálních sítí jednoduše pomocí dotazů, jako jsou „travelsWith, hasFather, sentForumMessage, zaměstnává“, když prohledávají své databáze.

I když se opět zaměřujeme na zahraniční cíle, počet nevinných Američanů, kteří skončili v kontaktním řetězci osoby nebo zájmové organizace, není nijak omezen..

NSA sleduje vaše finanční transakce a nákupy kreditních karet

Poskytovatelé telefonních služeb a internetu nejsou jedinými organizacemi, které jsou v kontaktu s NSA. Kromě telefonních záznamů a používání webu jsou vaše bankovní účty a kreditní karty také snadno monitorovány a přístupné bez oprávnění.

Pobočka NSA s názvem Follow the Money (FTM) shromažďuje informace z transakčních sítí více než 25 000 finančních společností, včetně bank, kasin a agentur pro bankovní převody. Poté tyto informace uloží do databanky NSA nazvané Tracfin, ve které jsou uloženy miliony záznamů.

Odhaduje se, že přibližně 84% těchto údajů pochází z transakcí s kreditními kartami.

VISA tvrdí, že „nejsou si vědomi žádného neoprávněného přístupu do [své] sítě“ a že „poskytují pouze informace o transakcích v reakci na předvolání nebo jiný platný právní proces“, ale prezentace NSA, které Snowden unikl, důrazně naznačují, že.

Hromadění finančních informací NSA ve skutečnosti překračuje tolik hranic, že ​​i jejich britský protějšek a častý spolupracovník, GCHQ, se obávají aktu, a připouští, že většina „shromážděných„ bohatých osobních informací “není o [jejich] cílech “.

NSA má přístup k vaší osobní webové kameře

I když není potvrzeno, zda NSA takové postupy provádí sám (i když se to zdá velmi pravděpodobné), mají přístup k obrázkům webkamer dostupných v databázích svého partnera v dohledu, GCHQ, kteří jsou známými snoopery počítačových kamer Yahoo..

Program Codenamed Optic Nerve, který byl zahájen v roce 2008, se uvádí, že byl stále aktivní v roce 2012. I když není jisté, zda je stále v provozu, to, co se jim podařilo v daném období shromáždit, je znepokojující. Více než 1,8 miliardy obrázků z webové kamery Zákazníci společnosti Yahoo po celém světě shromažďovali pouze za šestiměsíční období.

Oční optika byla původně určena k experimentům s automatickým rozpoznáváním obličeje, ke sledování stávajících cílů ak objevování nových. Místo toho uložili jeden obrázek každých pět minut z kanálů - mezi 3% a 11% z toho byly sexuálně explicitní obrazy nevinných uživatelů.

Kicker? Abyste se stali novým cílem, musíte mít pouze uživatelské jméno podobné známému cíli a neexistuje žádný britský zákon, který by z vyhledávacích dotazů odstranil domácí občany nebo občany ze zemí, které jsou součástí aliance Pět očí - včetně USA. a databáze.

NSA sleduje komunikaci mezi online hráči

Bylo by překvapením, že ani neškodné online zábavy, jako jsou MMORPG, nejsou v bezpečí před zvědavými očima NSA?

Odpověď zní ne, neměla by.

NSA věří, že teroristické sítě mohou pomocí online her používat k tajné komunikaci. NSA provádí dohled a shromažďuje data milionů uživatelů z celého světa z virtuálních herních serverů, včetně umístění uživatele, identity a aktivity, jako jsou protokoly hlasových a textových chatů.

Takže, ano, váš čas strávený hraním World of Warcraft, Second Life, Xbox Live a podobně je uložen a zaznamenán NSA. Sakra, ten roztomilý elf, s kterým jsi mluvil, může být dokonce agentem NSA.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me