Jak nainstalovat VPN na Mac? – Jak nakonfiguruji VPN v počítači Mac?

Většina poskytovatelů VPN obsahuje podrobné návody pro nastavení Mac na svých webových stránkách, ale tento článek poskytuje obecný přehled o tom, jak nainstalovat VPN pro Mac.

Použijte vlastní software Mac pro VPN

MacOS není tak dobře podporován vlastními klienty VPN, jako je Windows, ale většina VPN nabízí specializovaný software Mac. Jak trochu uvidíme, ruční konfigurace VPN v MacOS není náročná, ale použití vlastní VPN je prostě šíleně snadné.

Vzhledem k vlastní povaze softwaru se mohou podrobnosti nastavení od VPN po VPN trochu lišit. Obecně však:

  1. Zaregistrujte se do VPN a další informace naleznete v našem nejlepším průvodci VPN.
  2. Stáhněte si svůj software Mac.
  3. Nainstalujte aplikaci. Obvykle se jedná pouze o dvojité kliknutí na stažený soubor .dmg a následující pokyny.
  4. Spusťte aplikaci. Při prvním spuštění budete pravděpodobně vyzváni k zadání údajů o účtu. U aplikací VPN je normální, že ke spuštění vyžadují oprávnění správce.

Jakmile jste v aplikaci, jednoduše vyberte server VPN, ke kterému se chcete připojit, a stiskněte „Připojit“. Stojí však za to prozkoumat možnosti aplikace. Důležitá nastavení, jako je ochrana proti úniku DNS a přepínače zabíjení, jsou často volitelná a musí být aktivována ručně. Nemám ponětí, proč, ale jdete.

Expressvpn Mac 2

Funkce „Network Lock“ ExpressVPN poskytuje přepínač zabíjení na bázi brány firewall a ochranu proti úniku DNS. Ujistěte se tedy, že je zapnutá.

Můžete také chtít zkontrolovat, zda aplikace používá protokol OpenVPN, tolik výchozích pro méně zabezpečené (ale možná rychlejší) protokoly VPN. Potěšení najdete zde pro více informací o VPN protokolech.

Tunnelblick

Tunnelblick je open source zdarma ke stažení klienta OpenVPN, který lze nakonfigurovat tak, aby pracoval se speciálními konfiguračními soubory Tunnelblick (.tblk) nebo se všemi standardními konfiguračními soubory OpenVPN (.ovpn a .conf)..

Nyní zahrnuje úplnou ochranu proti úniku DNS a ochranu před únikem webové komunikace v reálném čase (WebRTC). Nejnovější beta klient také obsahuje přepínač zabíjení na bázi brány firewall.

1. Stáhněte si Tunnelblick nebo běžné konfigurační soubory OpenVPN z vybrané služby VPN. Budete potřebovat jeden soubor na umístění VPN serveru, ačkoli je často možné stáhnout více konfigurací do jediného souboru ZIP. V takovém případě musíte soubory před použitím rozbalit.

2. Stáhněte, nainstalujte a spusťte aplikaci Tunnelblick. Na úvodní obrazovce vyberte „Mám konfigurační soubory.“

Tunnelblick 1

3. Přetáhněte konfigurační soubor (nebo vícenásobné soubory pro více konfigurací serveru) na ikonu Tunnelblick na liště nabídky.

Tunnelblick 3

4. Stiskněte „Instalovat“ a poté zvolte, zda chcete nainstalovat pouze pro sebe nebo všechny uživatele vašeho počítače Mac. Pravděpodobně si vyžádá vaše heslo správce.

Tunnelblick 6

5. A to je nastavení hotovo! Chcete-li se připojit k serveru VPN, klikněte na ikonu Tunnelblick na liště nabídky a vyberte server VPN.

Tunnelblick 4

Ikona změní tmavší odstín, což znamená, že jste připojeni. Pokud na něj umístíte kurzor, zobrazí se další informace.

Dodatek:

Zapněte ochranu proti úniku DNS

Ochrana před únikem DNS IPv4 a IPv6 ve výchozím nastavení není v Tunnelblick povolena. Chcete-li povolit ochranu proti úniku DNS, přejděte na Konfigurace -> Nastavení a zaškrtněte políčka vedle „Směrovat veškerý provoz IPv4 přes VPN“ a „Zakázat IPv6“.

Tunnelblick 7

Pamatujte, že Tunnelblick nechrání před únikem WebRTC. Proto budete muset problém vyřešit ručně (Safari není nijak ovlivněno).

Zapnutí přepínače kill v systému Mac

Novinkou v nejnovější beta verzi Tunnelblick je velmi vítaná funkce přepínače zabíjení. Tím zajistíte, že vaše skutečná adresa internetového protokolu (IP) nebude odhalena v případě výpadku sítě VPN.

Chcete-li povolit přepínač kill, přejděte na Konfigurace a klikněte na individuální konfiguraci VPN (přepínač kill musí být povolen pro každou konfiguraci). Klikněte na pole „Při neočekávaném odpojení“ a v rozevírací nabídce vyberte možnost Zakázat přístup k síti.

Tunnelblick Kill Switch

Ručně nakonfigurujte VPN pro Mac PPTP, L2TP / IPsec nebo IKEv2

macOS přichází s integrovaným VPN klientem, který podporuje PPTP, L2TP / IPsec a IKEv2 VPN protokoly. Z důvodů podrobně diskutovaných v VPN Encryption: Kompletní průvodce, vždy doporučuji místo toho použít aplikaci OpenVPN. Ale IKEv2 je také dobrá volba.

Velkou výhodou připojení PPTP, L2TP / IPsec a IKEv2 VPN je to, že je lze nastavit bez nutnosti stahování aplikace VPN třetích stran..

  1. Přejděte do předvoleb systému -> Síť. Klikněte na tlačítko + a vyberte Rozhraní: VPN v rozbalovacím dialogovém okně.
  2. Vyberte protokol VPN („Typ VPN“) a vyberte název připojení VPN (volitelné).

Macos 1

  1. Vyplňte podrobnosti o serveru nastavením poskytovaným vámi vybranou službou VPN.

Macos2

Vestavěný klient macOS VPN nemá žádnou formu ochrany proti úniku WebRTC, takže pokud používáte zranitelný prohlížeč, měli byste WebRTC deaktivovat ručně. Upozorňujeme, že Safari nepoužívá WebRTC, a proto není náchylný k únikům WebRTC. Jedná se však o uzavřený zdrojový proprietární software.

Jak otestovat VPN pro Mac

Bez ohledu na to, jaký typ VPN používáte, macOS zobrazí na oznamovací liště ikonu, kdykoli je VPN připojena. To vám na první pohled dá vědět, že jste chráněni.

Airvpn Mac

Kliknutím na ikonu se obvykle zobrazí další podrobnosti a možnosti. Pro další potvrzení je VPN připojena a pracuje správně, můžete spustit test těsnosti IP…

Zkontrolujte, zda v síti VPN VPN není únik IP

Po připojení k VPN (pomocí jakékoli metody) je vhodné zkontrolovat úniky IP.

Příklad Ip úniku 2

Výše uvedený příklad ukazuje špatný případ úniku IPv6. Výsledek DNS IPv4 správně ukazuje, že jsem v USA připojen k serveru VPN, ale webové stránky mohou vidět moji skutečnou adresu IPv6 ve Velké Británii prostřednictvím pravidelného úniku DNS a WebRTC. Selhat!

Další informace o zabezpečení online ve Velké Británii naleznete v našem průvodci Best VPN UK.

Upozorňujeme, že soukromé použití - [RFCxxxx] IP jsou pouze místní IP. Nelze je použít k identifikaci jednotlivce nebo zařízení, a proto nepředstavují únik IP.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me