Jak nainstalovat VPN na OpenELEC – OpenELEC Průvodce nastavením

Co je OpenELEC?

OpenELEC je operační systém založený na Linuxu, který je speciálně navržen pro přehrávání médií. Mnoho lidí používá OpenELEC ke spuštění Kodi - používá jej jako výchozí uživatelské rozhraní. OpenELEC je populární, protože je "jen dost operačního systému" dokončit práci. Je také schopen bootovat extrémně rychle. Vzhledem k jeho malé velikosti může běžet z paměťové karty Flash nebo z jakéhokoli minimálního nastavení hardwaru set-top boxu. Někteří lidé jej instalují na zařízení, jako je Raspberry Pi, což jim umožňuje mít skutečně přenosný systém Kodi.

Ne tak těžké, jak se zdá

Přenos souborů a dalších jednoduchých úkolů se může zdát trochu skličující, protože OpenELEC nemá nativní prohlížeč souborů. Jakmile však zvládnete několik jednoduchých příkazů pro systém Linux, instalace nových úložišť a doplňků se stane docela snadnou. V této příručce vás provedeme kroky k nastavení a používání VPN na OpenELEC - včetně všech příkazů, které potřebujete zadat.

Proč potřebuji VPN pro Kodi?

VPN pro Kodi je užitečná z mnoha důvodů. Za prvé, poskytuje soukromí a zabezpečení šifrováním všech vašich dat a skrytím skutečné IP adresy. To brání vašemu poskytovateli internetových služeb vědět, co jste dělali online, a také poskytovatelům internetových služeb v USA nebude moci prodávat, že vaše návyky pro prohlížení webu jsou třetím stranám. Soukromí, které VPN poskytuje, znamená, že uživatelé Kodi mají volný přístup k veškerému obsahu, který chtějí, aniž by se obávali objevení.

VPN také umožňuje lidem předstírat, že jsou v jiné zemi. To je skvělé, pokud chcete odblokovat obsah, který je obvykle geograficky omezen. To vám umožní přístup k zahraničním sportovním soutěžím, televizním kanálům a předplatným, které by jinak nebyly ve vašem systému Kodi k dispozici.

Jak nainstalovat VPN na systémy OpenELEC

Chcete-li se připojit k VPN v systému OpenELEC, musíte VPN připojení nastavit ručně. Nelze jednoduše stáhnout software VPN z webu. To neznamená, že je to velmi těžké - znamená to jen, že to vyžaduje trochu více úsilí. Nejprve musíte získat repozitář Zomboid. Zde jsou kroky potřebné k instalaci Zomboidu:

 1. Chcete-li nainstalovat software, který potřebujete, do vašeho systému OpenELEC, bude nutné jej připojit k jinému počítači pomocí protokolu Secure Shell (SSH). Začněte stažením PuTTY do tohoto počítače. Toto je rozhraní potřebné pro komunikaci mezi počítačem a systémem OpenELEC.
 2. Po instalaci PuTTY spusťte program a nastavte Typ připojení na SSH.
 3. Nyní musíte změnit některé nastavení v systému OpenELEC. Na hlavní stránce společnosti Kodi klikněte na ikonu ikona ozubeného kola. Nyní klikněte na OpenELECmožnost vpravo.

  Nainstalujte VPN na OpenELEC

 4. Nyní klikněte na ikonu Služby kartu ze seznamu na levé straně. Vyhledejte SSH v seznamu a klikněte na ikonu Povolit SSH volba. Když je posuvník aktivován, změní barvu na bílou - pokud je šedá, klikněte na něj znovu.

  Nastavení VPN na OpenELEC

 5. Nyní se vraťte na stránku nastavení. Vybrat Nastavení systému volba. Klikněte na Doplňky a poté Neznámé zdroje. Když vám řekne, že používání softwaru od třetích stran může být riskantní kliknutím Ano. Správce VPN, který potřebujete, je důvěryhodný, takže se nemusíte bát. Jakmile však dokončíte nastavení sítě VPN, můžete se vrátit a vypnout ji, abyste v budoucnu neinstalovali nedůvěryhodný software..
 6. Vraťte se na stránku nastavení a klikněte na ikonu Systémové informace knoflík. Vyhledejte IP adresu vašeho OpenELEC zařízení a poznamenejte si ji. Z důvodu ochrany soukromí jsem to na obrazovce vymazal.
  Nainstalujte VPN na OpenELEC
 7. Zadejte IP adresu vašeho OpenELEC systému do Název hostitele pole v počítači PuTTY. Nyní klikněte na ikonu otevřeno tlačítko ve spodní části programu.

  jak nakonfigurovat VPN na OpenELEC

 8. Dále budete vyzváni k zadání přihlašovacích údajů. Výchozí uživatelské jméno je vykořenit a heslo je openelec. Při psaní se nezobrazí hvězdičky, ale podrobnosti zadáváte správně. Po zadání údajů stiskněte Enter na klávesnici. Nyní budete moci ovládat svůj systém OpenELEC.
 9. Po připojení zadejte následující textový příkaz přesně tak, jak je zde napsán:
  wget https://github.com/Zomboided/service.vpn.manager/archive/master.zip
 10. Po stažení souboru přejděte zpět do systému OpenELEC a přejděte na domovskou obrazovku Kodi
 11. Klikněte na ikonu Doplňky tab, následovaný ikona pole v levém horním rohu další obrazovky.
 12. Vybrat Instalace ze souboru zip a vybrat Domovská složka na další obrazovce, která se otevře. Nyní vyberte master.zip. Tím se nainstaluje správce VPN.
 13. Po instalaci doplňku VPN Manager pro OpenVPN dostanete upozornění v pravém horním rohu obrazovky.

Jak nastavit VPN Manager pro OpenVPN

Nyní, když jste do svého systému OpenELEC nainstalovali VPN Manager pro OpenVPN, můžete na něm nastavit připojení VPN. Postupujte takto:

 1. Na domovské stránce Kodi umístěte ukazatel myši nad Doplňky a klikněte pravým tlačítkem na VPN Manager pro OpenVPN.
 2. Klikněte na Nastavení a ze seznamu vyberte poskytovatele VPN. Pokud jste se dosud nepřipojili k síti VPN, podívejte se na našich 5 nejlepších sítí VPN pro
 3. Nyní zadejte své přihlašovací údaje k VPN (uživatelské jméno a heslo).
 4. Vybrat Připojení VPN a kliknutím na možnost vyberte první preferovaný server.
 5. Místní nabídka se pokusí připojit k poskytovateli VPN. Pokud jsou přihlašovací údaje správné, zobrazí se seznam všech dostupných serverů. Můžete si vybrat libovolný server, který chcete být vaším primárním serverem VPN. Můžete vybrat až 10 serverů pro procházení. Tato umístění serveru můžete také kdykoli změnit.
 6. Nyní můžete vyzkoušet připojení VPN. Chcete-li se dozvědět více o aplikaci VPN Manager pro OpenVPN, klikněte sem.

Ruční nastavení VPN ve Správci VPN pro OpenVPN na OpenELEC

Mnoho populárních VPN na trhu je automaticky dostupných na VPN Manager (Private Internet Access, IPVanish, VyprVPN, Invisible Browsing VPN, NordVPN, tigerVPN, HMA !, PureVPN, LiquidVPN, AirVPN, CyberGhost, Perfect Privacy, TorGuard, HideIPVPN, LimeVPN, VPN) Neomezeno, BTGuard VPN, ExpressVPN, SaferVPN, Celo VPN.ht, TotalVPN, WiTopia, proXPN, Windscribe, VPN.ac, VPNSecure, IVPN (netestováno), SecureVPN.to (netestováno), RA4W (netestováno) a VPNArea (netestováno).

Pokud se však přihlásíte k odběru VPN, která není uvedena v kroku 2 v části "Jak nastavit VPN Manager pro OpenVPN " (výše), můžete stále nastavit připojení VPN ručně. Postupujte takto:

 1. Nejprve budete muset stáhnout konkrétní soubory z webu VPN. Tyto soubory vám umožní připojení k síti VPN. Tyto soubory jsou obvykle uvedeny v instalační příručce systému Linux na webu vaší sítě VPN. Vy potřebujete .crt soubor a jeden (nebo více) .ovpn soubor. Pokud tyto soubory nemůžete najít, obraťte se na ně přímo s VPN.
 2. V hlavní nabídce Kodi klepněte na ikonu ikona ozubeného kola v levém horním rohu.
 3. Vybrat Správce souborů a klikněte na Přidat zdroj.
 4. Do zobrazeného pole zadejte umístění vašich konfiguračních souborů VPN (adresy URL poskytované vaší sítí VPN) a zadejte název zdroje.
 5. Na stránce Kodi addons klepněte pravým tlačítkem myši VPN Manager pro OpenVPN doplněk.
 6. Vybrat Nastavení a pak Definováno uživatelem hodnota pod Poskytovatel VPN.

  Nakonfigurujte VPN na OpenELEC

 7. Přejděte dolů a klikněte na ikonu Průvodce importem definovaný uživatelem volba.

  Nainstalujte VPN na OpenELEC

 8. Nyní sdělte správci VPN, kde hledat soubory svého poskytovatele. Měly by být staženy do vašeho Domovská složka, přejděte tam a ujistěte se, že je všechny nahrajete.
 9. Budete dotázáni, zda chcete, aby Správce VPN aktualizoval soubory serveru. Tím se automaticky opraví poškozené odkazy. Klikněte na Ano.
 10. Po dokončení průvodce přejděte zpět na stránku nastavení Správce VPN a vyberte ze seznamu preferované servery VPN Připojení VPN tab.

Kredit na obrázek titulu: Logo OpenELEC

Pro další průvodce Kodi klepněte na níže uvedené odkazy:

 • VPN Kodi
 • 50 nejlepších doplňků Kodi
 • Ultimate Kodi Guide for Streaming Fans
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me