Jak nainstalovat VPN na routeru DD-WRT

Pokud vlastníte router DD-WRT, můžete do něj nainstalovat software VPN přímo. Nezapomeňte, že ne všechny VPN jsou kompatibilní s firmwarem DD-WRT, takže pokud se chystáte zablokovat router s DD-WRT sami, musíte se obrátit na svého výrobce..

Pro většinu lidí je proces instalace firmwaru DD-WRT příliš technický (a může vést k "zdění" to). Z tohoto důvodu si většina lidí zvolí nákup routeru DD-WRT s bleskem. Ve skutečnosti je dokonce možné zakoupit předem zabalený router DD-WRT, který je dodáván předem nainstalovaný se softwarem vaší VPN. Další informace o našich oblíbených předběžných směrovačích najdete na našich 5 nejlepších DD-WRT routerech roku 2018.

Pokud již vlastníte router DD-WRT a chcete nainstalovat software VPN do zařízení sami - tato příručka je pro vás!

Nastavení VPN na vašem routeru

Nejlepší formou šifrování VPN je OpenVPN. Z tohoto důvodu se tato instalační příručka zaměřuje na doporučený protokol. Doporučujeme, abyste se drželi používání OpenVPN, pokud chcete, aby vaše zařízení byla co nejbezpečnější.

Chcete-li nainstalovat špičkového klienta VPN na směrovač DD-WRT (jako je například ExpressVPN - příklad použitý v této příručce), budete potřebovat firmware DD-WRT, který dokáže provozovat nejnovější konfigurace VPN a na palubě je minimálně 8 MB paměti flash.

Chcete-li zkontrolovat, zda váš směrovač tyto funkce obsahuje, musíte se obrátit na svého výrobce. Případně se můžete zeptat na Flashrouters.com - protože jsou to odborníci na téma blikajících směrovačů.

Pokud je váš router vhodný, můžete podle pokynů v této příručce nainstalovat VPN do routeru. V tomto článku vás provedeme instalací připojení OpenVPN na směrovač (nejbezpečnější forma připojení VPN s šifrováním vojenské úrovně)..

 1. Pro nastavení VPN na routeru DD-WRT musíte nejprve stáhnout konfigurační soubory OpenVPN. Tyto soubory budou poskytovány vaší sítí VPN, proto je prosím kontaktujte. Nezapomeňte, že vaše VPN bude mít průvodce nastavením, jako je tento, který je specifický pro tuto VPN), proto je prosím požádejte, aby také viděli tohoto průvodce!
 2. Ve webovém prohlížeči přejděte na stránku nastavení směrovače (ve většině směrovačů DD-WRT je výchozí adresa http://192.168.1.1)
 3. Jakmile jste v ovládacím panelu routeru DD-WRT, klikněte na ikonu Služby tab, následovaný VPN dílčí karta.
 4. Dále povolte Spusťte klienta OpenVPN volba. Tím se otevře Konfigurační panel OpenVPN kde budete moci zadat svá nastavení.Průvodce nastavením DD-WRT

Pro verze DD-WRT s ověřením User Pass

Tento krok závisí na tom, zda má vaše verze firmwaru DD-WRT ověření User Pass. Pokud tak učiní, postupujte podle následujících kroků, pokud ne, přejděte na další část.

 1. Pokud má vaše verze DD-WRT Ověřování totožnosti uživatele, obrazovka by měla mít toto:Průvodce nastavením DD-WRT
 2. Pokud ano, zadejte následující nastavení: silný>IP adresa / název serveru: Tuto adresu získáte z vaší VPN Uživatelské jméno: Toto uživatelské jméno získáte z VPN (může se lišit od vašeho přihlašovacího jména pro VPN) Heslo: Toto heslo získáte z VPN (může se lišit od vašeho přihlašovacího hesla VPN)

Pro verze DD-WRT bez ověření uživatele Pass

Pokud vaše verze DD-WRT nemá User Pass Authentication, postupujte takto:

 1. Podívejte se na Další konfigurace do textového pole a zadejte následující příkaz: auth-user-pass /tmp/auth.txt
 2. IP adresa / název serveru“Je adresa umístění serveru VPN, ke kterému se chcete připojit. Můžete najít svůj IP adresa / název serveru a Přístav v .ovpn konfigurační soubor získáte z vaší VPN. Postup: Otevřete soubor .ovpn v libovolném textovém editoru. kopírovat - název „vzdáleného“ clusteru serveru uvedený v konfiguračním souboru a vložit to do Adresa serveru / Port pole základního ovládacího panelu OpenVPN. Udělej to samé pro přístav.Průvodce nastavením DD-WRT
 3. Na ovládacím panelu routeru DD-WRT klikněte na záložku „Services“ a poté na podkartu „VPN“.
 4. Vyhledejte Další konfigurace a zadejte podrobnosti o konfiguraci. Budete je muset získat z VPN.
  Pro ExpressVPN vypadají takto:Průvodce nastavením DD-WRT
 5. Podívejte se na konfigurační soubor OpenVPN (.ovpn), který jste dostali od poskytovatele VPN dříve v textovém editoru. Zkopírujte a vložte text mezi "tls-auth a /tls-auth" do TLS autentizační klíč pole. Správná data zkopírujte na obrázku níže: Průvodce nastavením DD-WRT
 6. Podívejte se znovu na soubor .ovpn v textovém editoru a zkopírujte text mezi nimi "ca a /ca" a vložte ji do CA Cert pole. Viz ukázkový obrázek níže:Průvodce nastavením DD-WRT
 7. Zkopírujte text mezi "cert a / cert" a vložte ji do Public Client Cert pole. Správná data zkopírujte na obrázku níže:Průvodce nastavením DD-WRT
 8. Zkopírujte text mezi "klíč a /klíč" a vložte ji do Public Client Cert pole. Správná data zkopírujte na obrázku níže:Průvodce nastavením DD-WRT
 9. Klikněte na Uložit, a potom klikněte na Použít nastavení zahájit připojení k VPN.
 10. Chcete-li zkontrolovat stav připojení, klikněte na Postavení > OpenVPN. Pokud vidíte prázdné formuláře, něco nebylo správně nastaveno. Pravděpodobně budete muset znovu provést výše uvedené kroky, abyste se ujistili, že je vše zadáno a správně uloženo. Po správném zadání by měla vypadat jako na následujícím obrázku: Průvodce nastavením DD-WRTPrůvodce nastavením DD-WRT
 11. Pokud potřebujete pomoc s některým z výše uvedených kroků, nebo pokud je něco nejasné, kontaktujte přímo svou VPN. Budou mít průvodce specifického pro VPN, jako je tento, se všemi potřebnými údaji. Podpora živého chatu vás také provede tímto procesem.

Jak otestovat VPN ve vašem routeru

Úniky DNS sdělují poskytovateli internetových služeb, jaké webové stránky navštěvujete online: kazí soukromí poskytované sítí VPN. To je obrovský problém, a proto byste měli vždy zajistit, aby nedocházelo k únikům DNS. Chcete-li zajistit, že nedojde k únikům DNS z připojení VPN routeru, postupujte podle následujících kroků.

 1. Na hlavním panelu routeru přejděte na Založit > Základní nastavení.Průvodce nastavením DD-WRT
 2. Pod Nastavení serveru síťových adres (DHCP), zadejte následující nastavení DNS (jedná se o nastavení pro Google DNS - možná budete muset použít jiné nastavení DNS, proto se prosím poraďte s VPN): Statický DNS 1: 8.8.8.8 - Statický DNS 2: 8.8.4.4 - Nucené přesměrování DNS: zaškrtněte toto políčko Průvodce nastavením DD-WRT
 3. V dolní části stránky klikněte na Uložit a Použít nastavení.Průvodce nastavením DD-WRT
 4. V horní části stránky přejděte na Služby > Služby.Průvodce nastavením DD-WRT
 5. Pod Další možnosti DNSMasq, zadejte následující rozhraní = tun1 (pro ExpressVPN). Měli byste však požádat VPN o tato nastavení nebo se řídit jejich konkrétními pokyny.
 6. V dolní části stránky klikněte na Uložit a Použít nastavení.

Průvodce nastavením DD-wRT VPN - závěr

Instalace VPN na router DD-WRT znamená, že všechna zařízení ve vaší domácnosti jsou chráněna jediným připojením VPN. Toto je extrémně efektivní a bezpečný způsob nastavení VPN. Výše jsme vysvětlili kroky potřebné k instalaci VPN na routeru DD-WRT. V příkladu používáme ExpressVPN. Kterákoli z VPN v našich 5 nejlepších VPN pro směrovače DD-WRT však bude mít specifického průvodce nastavením, proto se prosím obraťte na svou VPN, kde najdete přesnější pokyny pro nastavení VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me