Jak nastavit router Cisco linksy n300 flash

Linksys N300 v2 je velmi levný směrovač (dostupný od Amazonu za pouhých 35 USD), takže není divu, že nepropadne druhům funkcí, které byste mohli očekávat u produktů vyšší třídy, a pokud chcete USB porty, dvoupásmový příjem 5 GHz, výpočetní výkon nebo některá z dalších funky funkcí nalezených na mnoha moderních směrovačích, měli byste hledat jinde.

To znamená, že a přestože je nedostatečně, plní svou práci jako základní směrovač naprosto dobře, a co je nejdůležitější pro nás, protože bylo zablokováno pomocí DD-WRT, lze jej použít jako VPN hub pro všechna vaše připojení k internetu zařízení.

N300 je poměrně chytrý, ale nenáročný klín z černého plastu s 5 ethernetovými porty (1 x in, 4 x out), zásuvkou pro zapnutí a resetovacím knoflíkem umístěným na spodní straně jednotky (takže nevidíte porty při pohledu shora). Je navržen tak, aby byl umístěn rovně na povrch a nemůže být namontován svisle ani na zeď, a dvě antény jsou vnitřní, takže z pouzdra nic nevyčnívá. Nejsou viditelné žádné stavové kontrolky zepředu ani z vrchu a jediné kontrolky jsou LED diody na LAN portech.

Jak nastavit směrovač Cisco Linksys DD-WRT

Vstávání a běh je směšně snadné. Právě jsme vypnuli náš modem / router, připojili jsme N300 a připojili se k modemu / routeru pomocí dodaného ethernetového kabelu, zapnuli modem / router, poté zapnuli N300 a ta-da! - všechno fungovalo. Ne chyba Flashrouters, ale zákazníci z jiných zemí by si měli být vědomi toho, že zásuvka, která byla dodána s naší jednotkou, byla amerického typu, takže nezapomeňte ujistit se, že máte k dispozici mezinárodní adaptér (naštěstí jsme to udělali!).

Přestože pokyny doporučují používat kabelové připojení, dokud není vše správně nastaveno, bylo to pro nás trochu nepohodlné, tak jsme jen pokračovali a připojili naše Windows PC pomocí WiFi a nenarazili na žádné problémy.

Jakmile se připojíte, první věcí, kterou chcete udělat, je navštívit stránku nastavení routeru. Zahrnuté pokyny jsou pouze textové, ale vše je jasně vysvětleno.

Změna názvu sítě a nastavení bezpečného hesla je nejvyšší prioritou a lze ji snadno provádět.

Je router Cisco Linksy spolehlivý?

Pomocí našeho širokopásmového připojení s rychlostí 20 MB / s jsme router umístili do jeho „out of the box“ konfigurace. Směrovač byl připojen k bog-standardu Netgear VMDG280 Wireless N modem / router (dodávaný našim ISP, Virgin Media).

Připojeno přímo k našemu domovskému modemu / routeru (tj. Není připojeno k N300)

Připojeno přes N300

Rychlostní testy založené na blesku, jako jsou testy z Speedtest.net, nejsou vždy nejspolehlivějšími ukazateli výkonu v reálném světě, proto jsme použili software tbbMeter ThinkBroadband k měření, jak dlouho trvalo stažení souboru 100 MB:

Pokud není připojen ke směrovači

Při připojení ke směrovači

Výsledky tbbMeter naznačují, že N300 může být pomalejší než akciový router našeho poskytovatele ISP, zatímco výsledky speedtest.net skutečně ukázaly zvýšení rychlosti. Provedli jsme také několik (velmi vědeckých) testů dosahu a zjistili jsme, že síla signálu N300 je přibližně stejná jako u našeho směrovače / modemu.

Výkon WiFi na všech směrovačích lze zlepšit pomocí programu, jako je například inSSIDer, k analýze rušení signálu, což vám umožní vybrat nejlepší kanál pro vaši oblast.

Výrobce uvádí, že N300 je vhodný pro připojení až 3 zařízení současně. V době psaní této recenze jsme se pokusili spojit se vším, co jsme mohli dostat do rukou (7 zařízení včetně chytré televize), a nezaznamenali jsme žádné problémy ani zpomalení..

Používání VPN se směrovačem Cisco N300

Jedním z hlavních důvodů, proč získat router s bleskem DD-WRT (a ten, který jsme tady ProPrivacy, je evidentně nejzajímavější), je to, že všechna zařízení, která jsou k němu připojena, mohou mít připojení k internetu směrována prostřednictvím serveru VPN. Podrobnosti nastavení se liší podle poskytovatele VPN, ale připojili jsme se k PIA bez (příliš) velkých problémů.

Internet si myslí, že se nacházíme v New Yorku!

Spuštění klienta VPN vyžaduje výkon zpracování, což N300 bohužel chybí, takže jak to ovlivní výkon?

Připojeno k VPN serveru v New Yorku pomocí routeru

Připojeno k serveru VPN v New Yorku pomocí softwarového klienta Windows

Není připojeno k VPN (ale používá stejný server speedtest.net v New Yorku)

Tyto výsledky ukazují omezení procesoru a paměti N300. Jednou z nejlepších věcí, jak používat blikající router, je to, že výhody mohou získat i zařízení, která běžně VPN nemohou používat.

Naše inteligentní televize může nyní přistupovat ke službám s omezeným přístupem, jako je Hulu (k dispozici pouze v USA)

Závěr

Bezpochyby je N300 poddimenzován a zatímco jeho výkon bez VPN je zhruba na stejné úrovni jako náš router / modem dodávaný s ISP, bojuje s VPN.

N300 v2 vypadá dobře a je snadno nastavitelný, a jako levné a veselé řešení pro připojení všech domácích zařízení pomocí VPN to funguje, jen neočekávejte, že takový nízkonákladový router, který bude odpovídat VPN rychlostem vašeho quad -známá bestie z PC dokáže ...

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me