Jak nastavit VPN v systému Windows

Pokud uvažujete o zakoupení sítě VPN pro Windows nebo jste si nedávno zakoupili předplatné, možná vás zajímá, jak tuto VPN nainstalovat. Dobrou zprávou je, že pokud jste si zakoupili doporučenou síť VPN od našeho nejlepšího průvodce VPN pro Windows, bude tato úloha velmi snadná. Je tomu tak proto, že špičkoví poskytovatelé VPN mají software VPN navržený na míru, který se neuvěřitelně snadno instaluje a používá.

Všechny doporučené seznamy VPN pro PC mají vlastní software pro Windows. Nastavení VPN je tedy stejně jednoduché jako přihlašování, stahování softwaru a jeho instalace. To je zdaleka nejjednodušší a nejlepší metoda instalace VPN a nebudete potřebovat žádné speciální znalosti ani dovednosti - postupujte podle pokynů na obrazovce.

Některé méně zavedené sítě VPN nemusí mít vlastní software VPN - nebo mohou vyžadovat ruční nastavení. Celkově doporučujeme držet se dál od těchto VPN (proč ne jen dostat něco, co je kompatibilní s vaším systémem Windows?)

Chceme však pomoci, kdykoli je to možné, proto jsme vytvořili tuto instalační příručku pro ruční instalaci VPN v systému Windows. Pro lidi, kteří chtějí používat šifrování OpenVPN, jsme na konci přiložili také průvodce.

Nastavení sítě VPN v systému Windows 10

Chcete-li VPN nastavit ručně ve Windows, budete potřebovat několik podrobností od vaší VPN služby. Po přihlášení k odběru VPN musíte získat od svého poskytovatele následující informace:

 1. Název nebo adresa serveru VPN
 2. Protokol VPN. Doporučujeme zvolit L2TP / IPsec, IKEv2 nebo SSTP protože PPTP je nejistá. Úplný průvodce šifrováním VPN naleznete zde.
 3. Uživatelské jméno a heslo (pro připojení k serveru VPN)

Pokud vaše VPN v systému Windows stanoví, že musíte použít konkrétní název připojení, budete jej muset získat také od svého poskytovatele VPN. Pokud nepožadujete konkrétní jméno, můžete se spojit s uživatelem vytvořeným jménem podle vašeho výběru.

A konečně, pokud vaše VPN pro Windows vyžaduje, abyste sami ručně zadali nastavení proxy, pokračujte prosím a získejte vaši IP adresu a číslo portu pro proxy od poskytovatele VPN.

Uchovávejte tyto údaje pohromadě, protože je budete potřebovat k ručnímu nastavení VPN ve druhém kroku.

Nastavte si VPN pro Windows 10

Jakmile získáte seznam podrobností výše, můžete VPN pro Windows nastavit ručně v několika jednoduchých krocích.

 1. Klikněte na tlačítko Start a v nabídce Start zvolte Nastavení. Nyní klikněte na Síť & Internet, jak je znázorněno na obrázku níže.
  VPN pro Windows
 2. Klepnutím na VPN vlevo zobrazíte nastavení systému.
  Windows VPN
 3. Nyní klikněte na ikonu „+“, která říká Přidat připojení VPN.
  Nastavení VPN systému Windows
 4. V poli Poskytovatel VPN vyberte Výchozí Windows.
 5. V poli Název připojení zadejte název připojení VPN. Pokud váš poskytovatel VPN vyžaduje připojení pomocí konkrétního jména, budete jej v této fázi potřebovat. (Když získáváte informace o vašem ID serveru od poskytovatele VPN, zeptejte se, zda potřebujete konkrétní název připojení VPN. Tímto způsobem jej budete mít v této fázi - pokud jej potřebujete.)
 6. Do pole Název nebo adresa serveru zadejte IP adresu, kterou vám VPN poskytla. V systému Windows 10 není možné nastavit připojení VPN bez adresy URL nebo IP adresy vašeho serveru VPN.
 7. Ve skupinovém rámečku Typ VPN vyberte protokol, který nastavujete (při komunikaci s VPN v prvním kroku jste na to přišli).
 8. Pokud připojení VPN nefunguje ani po nastavení z jakéhokoli důvodu, můžete se vrátit a vybrat Automatický a Windows 10 detekuje protokol za vás.
 9. Zadejte heslo

Pokud byste se raději přihlásili k síti Windows VPN, aniž byste se museli potýkat se zadáním uživatelského jména a hesla pokaždé, zadejte nyní své údaje. Trochu přejděte dolů po stránce a zaškrtněte políčko, které říká Pamatujte si moje přihlašovací údaje. Poté klikněte na Uložit a přejděte zpět na Přidat VPN stránka.

Průvodce Windows Zapamatujte si

Pokud vše proběhlo podle plánu, nyní budete moci vidět své připojení VPN pod Přidat VPN knoflík.

Když vyberete VPN, kterou jste vytvořili, budete vyzváni se třemi možnostmi. Jedním z nich je Připojit. Klepnutím na toto se připojíte k VPN. Další dvě možnosti jsou Pokročilé možnosti a Odstranit. Pokud potřebujete kdykoli odebrat připojení VPN ze systému Windows 10, můžete tak učinit zde.

Jak nastavit OpenVPN v systému Windows 10

Chcete-li používat šifrování OpenVPN ve Windows 10, možná budete (s některými VPN) potřebovat software třetích stran. Většina VPN má vlastní Windows VPN software s OpenVPN (všechny naše doporučené VPN ano). A co víc, pokud chcete používat šifrování OpenVPN (nejlepší šifrování VPN na trhu) - důrazně doporučujeme dodržovat doporučenou Windows VPN.

Pokud však v softwaru VPN není žádná možnost OpenVPN, můžete získat klienta OpenVPN s otevřeným zdrojovým kódem z OpenVPN.net. Použití je velmi snadné, ale nemá tolik pokročilých funkcí.

Zde je instalační proces pro klienta OpenVPN s otevřeným zdrojovým kódem:

 1. Nainstalujte software pro Windows z výše uvedeného odkazu OpenVPN.net.
 2. Po instalaci klikněte na ikonu OpenVPN a vyberte možnost Otevřít umístění souboru.
 3. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu GUI OpenVPN (nebo klikněte na ikonu na ploše) a klikněte na Vlastnosti.
  OpenVPN
 4. Klikněte na kartu Kompatibilita v horní části a před klepnutím na tlačítko OK zaškrtněte políčko Spustit tento program jako správce.
  OpenVPN ve Windows
 5. Stáhněte si konfigurační soubory OpenVPN od svého poskytovatele VPN. Tyto soubory budete muset rozbalit a umístit do konfigurační složky instalačního adresáře OpenVPN (obvykle C: \ Program Files (x86) \ OpenVPN \ config, nebo C: \ Program Files \ OpenVPN \ config). Musíte pouze rozbalit soubory pro servery VPN, které chcete použít.
 6. Poklepejte na ikonu GUI OpenVPN. Na hlavním panelu se zobrazí malá červená ikona. Klepněte pravým tlačítkem myši na tuto ikonu, vyberte požadovaný server a klepněte na Připojit. Pro připojení k VPN budete muset zadat své uživatelské jméno a heslo.

Nastavení funkcí VPN ve Windows

Pokud jste si předplatili doporučený Windows VPN pomocí vlastního softwaru, budete moci nastavit některé jeho pokročilé funkce. Jakmile se VPN úspěšně nainstaluje, vše, co musíte udělat, je vybrat nastavení v softwaru. Nabídka nastavení se obvykle nachází vlevo nahoře nebo vpravo v nabídce hamburger ozubeného kola.

Průvodce Windows Hamburger

V nabídce nastavení budete moci vybrat následující funkce:

 • Šifrovací protokol. Vždy doporučujeme používat OpenVPN, takže prosím vyberte tuto možnost. Pokud máte možnost TCP nebo UDP, vyberte UDP, pokud máte v úmyslu provádět mnoho streamování videa a další úlohy náročné na data.
 • Killswitch. Tím se zabrání nechtěnému úniku veškerých nešifrovaných dat do vašeho poskytovatele internetových služeb nebo na navštívený web ze strany VPN..
 • Automatické připojení. Tato funkce znovu připojí VPN, pokud vypadne. Pracuje ve spolupráci s killswitchem, aby vaše data byla v bezpečí.
 • Ochrana proti úniku DNS. Úniky DNS mohou prozradit to, co děláte online. Nejlepší VPN sítě poskytují ochranu proti úniku DNS, aby bylo zajištěno, že tyto požadavky nikdy neodesíláte vašemu poskytovateli služeb Internetu.
 • Technologie utajení / technologie zatemnění VPN. To se používá v místech, jako je Írán a Čína, aby obešly brány firewall. Může být také používán lidmi, kteří chtějí úplně skrýt své VPN použití.

Obecně platí, že budete chtít použít všechna výše uvedená nastavení - kromě posledního v seznamu -, která je potřebná pouze ve specifických případech.

Jak nastavit VPN pro Windows 7

Pokud jste stále neaktualizovali na nejnovější verzi systému Windows a používáte 7, 8 nebo 8.1, je nejlepší volbou vyhledat na stránce s průvodci poskytovatele VPN starší průvodce nastavením. Proces bude téměř stejný jako ten, který byl popsán výše. Výše uvedený průvodce by tedy měl stačit pro většinu lidí, aby si nastavili VPN.

Jak otestovat Windows VPN

Pravidelně testujeme VPN s naší vlastní vědeckou metodikou testování rychlosti. Toto je nejpokročilejší metoda testování rychlosti VPN na světě - kterou nepoužívá žádný jiný web pro porovnávání VPN. Z tohoto důvodu můžete snadno zkontrolovat výkon služby tak, že si jednoduše prohlédnete jeho individuální recenzi zde na ProPrivacy.com. Jednoduše vyhledejte VPN, která vás zajímá, pomocí naší vyhledávací funkce v pravém horním rohu.

Pokud chcete, můžete rychle otestovat rychlost VPN sami zde. Jednoduše vyberte testovací server ve vašem okolí a vyzkoušejte připojení k internetu pomocí "kombinovaný" test. Nezapomeňte jej nejprve otestovat bez zapnutí VPN. To vám umožní porovnat vaše rychlosti internetu s připojenou sítí VPN i bez ní. VPN, které doporučujeme, jsou rychlé VPN s vynikající kompatibilitou s Windows.

Různé typy připojení VPN

Pro váš systém Windows je k dispozici řada šifrovacích protokolů VPN. Nejlepší tunelovací protokol je OpenVPN. Poskytují to všechny naše doporučené VPN. Avšak pro vaši informaci zde je přehled všech protokolů.

 • Protokol Tunneling Point-to-Point (PPTP) - poskytuje minimální zabezpečení a soukromí, ale je rychlé.
 • Protokol vrstvy 2 (Tunneling Protocol) (L2TP) / Internet Protocol Security (IPsec) - L2TP / IPsec poskytuje silnější zabezpečení než PPTP a střední rychlosti.
 • Internet Key Exchange verze 2 (IKEv2) - Toto je nejpoužívanější protokol pro klienty iOS VPN. Je bezpečný, ale ne tak silný jako OpenVPN a na Windows se často nepoužívá. Máte však možnost použít ji, pokud si budete přát.
 • OpenVPN - open source a vysoce bezpečný protokol. Tento protokol poskytuje šifrování vojenské úrovně, pokud jej poskytovatelé implementují správně. Všechny VPN pro Windows v této příručce mají OpenVPN (implementováno bezpečně).

Podrobnější informace o šifrování a protokolech VPN naleznete v naší příručce Ultimate VPN Encryption Guide.

Pokud hledáte VPN pro Mac, podívejte se na našeho nejlepšího průvodce VPN pro Mac. Poznámka: Pokud hledáte nejlepší bezplatnou VPN pro Mac, je důležité si uvědomit, že bychom nedoporučovali používat bezplatnou VPN. Další informace naleznete v našem průvodci službami VPN zdarma..

Kredit na obrázek titulu: Anton Watman / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me