Jak nastavit VPN v telefonu nebo tabletu Android

Nejjednodušší způsob, jak nastavit VPN v zařízení Android, je instalace důvěryhodné služby z obchodu Google Play. Mnoho, ne-li většina, poskytovatelů nabízí vlastní aplikace VPN pro Android.

Jak nastavit VPN v Androidu

Chcete-li v telefonu s Androidem nastavit VPN, postupujte podle níže uvedených kroků:

 1. Postupujte podle odkazu poskytovaného vaší sítí VPN nebo vyhledejte v obchodě Google Play seriózní aplikaci VPN. seznam služeb, které doporučujeme, naleznete v našem nejlepším článku VPN pro Android.
 2. Na stránce aplikace ke stažení je vždy dobré přečíst si recenze uživatelů, abyste si ověřili, zda je aplikace legitimní. Pokud jste spokojeni, vyberte možnost „Instalovat“.

instalace služby VPN pro Android

 1. Přečtěte si oprávnění, která aplikace vyžaduje na vašem zařízení, a ujistěte se, že jste s nimi spokojeni. K zakoupení předplatného v rámci aplikace je třeba zakoupit v aplikaci a každá aplikace VPN bude potřebovat přístup k nastavení WiFi. Neměla by být vyžadována žádná další oprávnění. Až budete připraveni pokračovat, klepněte na „Přijmout“.

Instalace systému Android 2

Aplikace se poté stáhne a nainstaluje do vašeho zařízení Android. Po dokončení spusťte aplikaci a v případě potřeby se přihlaste. Jakmile jste v aplikaci, jednoduše vyberte server, ke kterému se chcete připojit, a stiskněte „Připojit“.

Nastavení OpenVPN pro Android

OpenVPN je nyní průmyslovým standardním protokolem VPN. Je to ten, který ProPrivacy.com doporučuje používat za téměř všech okolností.

Hlavními aplikacemi OpenVPN třetích stran pro Android jsou OpenVPN Connect a více plně vybavený a open source OpenVPN pro Android (k dispozici je verze F-Droid). Podle pokynů níže nakonfigurujte OpenVPN v systému Android:

 1. Stáhněte si konfigurační soubory OpenVPN z webu vašeho poskytovatele VPN. Rozbalte je (pokud je to nutné) a přeneste je do složky v zařízení Android. Můžete je také stáhnout přímo do zařízení Android a rozbalit je.
 2. Stáhněte si, nainstalujte a spusťte OpenVPN pro Android (pokud jste tak již neučinili). Klepnutím na ikonu + v pravém horním rohu obrazovky přidejte profil. Zadejte profilu vhodné jméno a poté klikněte na „Importovat“.

Android Ovpn 1

 1. Přejděte do složky, do které jste uložili dekomprimované konfigurační soubory OpenVPN, a vyberte server (soubor .ovpn). Po importu pokračujte klepnutím na ikonu zaškrtnutí ✔.

Android Ovpn 2

 1. Po dokončení se na kartě Profily zobrazí název serveru. Chcete-li spustit VPN, stačí se jí dotknout. Můžete importovat soubory .ovpn pro tolik serverů, kolik chcete, a zde se zobrazí.

Android Ovpn 3

Mnoho poskytovatelů zahrnuje všechny potřebné klíče a informace o účtu do přizpůsobených souborů .ovpn, takže není nutná žádná další konfigurace. Ostatní mohou vyžadovat zadání informací o svém účtu a dalších údajů. Konkrétní pokyny naleznete v dokumentaci svého poskytovatele.

Další OpenVPN pro nastavení systému Android (volitelné, ale doporučené)

Povolit směrování IPv6

Únikům DNS IPv6 můžete zabránit nakonfigurováním OpenVPN na Androidu, aby správně směroval veškerý provoz IPv6 přes VPN. Chcete-li se ujistit, že je toto povoleno, postupujte podle následujících kroků:

 1. Upravte konkrétní připojení VPN na kartě Profily.

Ovpn Android 1

 1. Zajistěte, aby IPv6 -> Použít výchozí trasu je zaškrtnuto. Když jste zde, zkontrolujte také, zda je povolena ochrana proti úniku IPv4 (ve výchozím nastavení by měla být).

Ovpn Android Dns Leak Protection

Stáhněte si soubor .apk pro Android

Existuje několik důvodů, jak de-Google zařízení Android deaktivovat. Pokud se vydáte touto cestou, většina VPN vám poskytne soubor aplikačního balíčku Android (.apk) jejich softwaru, který můžete přenést na Android.

Uvědomte si, že boční načítání souborů mimo obchod Play představuje bezpečnostní riziko. Nezapomeňte tedy získat soubor .apk z renomovaného zdroje - například od svého poskytovatele. Spuštění kontroly malwaru také nemůže být na škodu.

 1. Stáhněte si aplikaci pro správu souborů Android.
 2. Stáhněte si soubor .apk do zařízení. Můžete si ji stáhnout přímo z webu pomocí webového prohlížeče, odeslat ji do zařízení Android jako e-mailovou přílohu, přenést ji ze stolního počítače přes USB kabel nebo USB flash disk, přistupovat k němu z vašeho Dropbox účtu, nebo cokoli….

Nainstalujte Android Ipv Apk2

IPVanish umožňuje stáhnout .apk přímo z jeho webových stránek

 1. Vyhledejte stažený soubor pomocí Průzkumníka souborů (nebo jej jednoduše vyberte v rozevíracím seznamu oznámení systému Android) a vyberte „Instalovat“. Jakmile je aplikace nainstalována, jednoduše ji otevřete.

Nainstalujte Android Ipv Apk

Ručně nakonfigurujte nastavení VPN PPTP nebo L2TP / IPsec

Telefony se systémem Android přicházejí s klientem VPN, který je podporován protokolem PPTP a L2TP / IPsec. Z důvodů podrobně diskutovaných v VPN Encryption: Kompletní průvodce, vždy doporučuji místo toho použít aplikaci OpenVPN (přes vlastní aplikaci nebo OpenVPN pro výše uvedené aplikace).

Někteří uživatelé však mají rádi skutečnost, že připojení PPTP nebo L2TP / IPsec může být bez nutnosti stahovat aplikace třetích stran. Podrobnosti nastavení se mohou od pokynů níže lišit v závislosti na tom, jaké zařízení a verzi systému Android používáte.

 1. Přejděte na stránku Nastavení VPN. V mém telefonu to najdete v Nastavení -> Spojení -> Další nastavení připojení -> VPN. Vyberte možnost „Přidat VPN“.

Instalace systému Android 3

 1. Zadejte nastavení PPTP nebo L2TP / IPsec, které vám poskytl váš poskytovatel. Tato nastavení jsou obvykle k dispozici na stránkách nastavení svého webu nebo můžete požádat o podporu. Po dokončení klepněte na „Uložit“.

Instalace systému Android 4

Upozorňujeme, že použití předem sdílených klíčů je z pohledu zabezpečení silně odsouzeno, i když je to poněkud zmírněno, pokud jsou účty zabezpečeny jedinečným uživatelským jménem a heslem..

 1. Na stránce Nastavení VPN vyberte nově vytvořené připojení.

Instalace systému Android 6

 1. Přihlaste se ke svému účtu VPN a klikněte na Připojit..

Instalace systému Android 7

Jak otestovat VPN

Bez ohledu na to, jaký typ VPN používáte, Android zobrazí malou ikonu klíče na oznamovací liště, kdykoli je připojen. To vám na první pohled dá vědět, že jste chráněni.

Android Vpn Key

Pro další potvrzení můžete spustit test těsnosti IP…

Zkontrolujte, zda VPN netěsní IP

Android je mnohem méně náchylný k únikům DNS a WebRTC než platformy pro počítače. Po připojení byste však měli zkontrolovat úniky IP. Jen pro jistotu.

Upozorňujeme, že soukromé použití - [RFCxxxx] IP jsou pouze místní IP. Nelze je použít k identifikaci jednotlivce nebo zařízení, a proto nepředstavují únik IP.

Povolte přepínač zabíjení

Metoda 1 (Android Nougat 7+)

Novější verze systému Android nyní obsahují vestavěný přepínač zabíjení, který funguje s jakoukoli sítí VPN. To zahrnuje integrovanou aplikaci PPTP / L2TP pro Android, OpenVPN pro Android a vlastní aplikace. Pokud vaše zařízení používá Android Nougat 7+, použijte tuto metodu.

1. Ujistěte se, že je VPN vypnutá, a poté přejděte na nastavení vašeho zařízení. Na mé Samsung Galaxy S8 + je najdete v Nastavení -> Spojení -> Další nastavení připojení -> VPN, ale to se může lišit v závislosti na zařízení.

2 na ikonu ozubeného kola vedle aplikace nebo připojení, pro které chcete nastavit přepínač zabíjení.

Zabij Android 1

3. Zapněte obě "Vždy na VPN" a blokovat připojení bez.

Android Kill 2

4. Potvrďte, že chcete přepínač zabíjení pro vaši VPN

Android Kill 3

A ta-da! Docela groovy, eh?

Metoda 2

Pokud používáte starší verzi systému Android, nebojte se! Můžete nakonfigurovat OpenVPN pro Android tak, aby fungoval jako přepínač zabíjení. To nemusí být tak bezpečné jako výše uvedená metoda, protože vás nebude chránit, pokud dojde k selhání OpenVPN pro Android, ale stále je to docela efektivní.

 1. Upravte konkrétní připojení na kartě Profily (viz výše).
 2. Přejděte na kartu „Upřesnit“ a zaškrtněte „Trvalé ladění“ a nastavte „Obnovení připojení“ na Neomezeno.

Ovpn Android 3

Nyní máte přepínač zabíjení OpenVPN pro Android.

Závěr

Použití vyhrazené aplikace VPN z Obchodu Google Play je nejjednodušší způsob, jak nainstalovat VPN do telefonu. Jiné metody jsou však stěží obtížné.

Obrázek: Autor: .elcic / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me