Jak otestovat VPN ping

S některými velmi vzácnými výjimkami bude mít používání VPN negativní dopad na vaši rychlost internetu. Koneckonců, vaše data musí cestovat dále, protože jsou směrovány přes VPN server, který také musí zpracovat potřeby šifrování a dešifrování potenciálně stovek dalších uživatelů VPN.

Tato ztráta výkonu se často měří z hlediska toho, jak VPN ovlivňuje rychlost stahování a odesílání, ale ve hře je také další faktor: ping.

Co je Ping?

Správně řečeno, Ping je softwarový nástroj, který se používá k měření rychlosti pingu. Při běžném používání se termín ping často vztahuje přímo na samotné pingové sazby, takže aby nedošlo k záměně, vždy používáme nástroj Ping a v tomto článku odkazujeme na pingové sazby v malém písmenu.

Obslužný program Ping je k dispozici téměř na všech platformách a měří dobu potřebnou k tomu, aby paket dat dosáhl serveru z počítače a poté se znovu odrazil do počítače..

Kromě hrubých pingových sazeb (minimální, maximální a průměrná doba zaokrouhlování) hlásí podrobnosti, jako jsou chyby, ztráta paketů a standardní odchylka od průměru.

Z těchto čísel je pro většinu lidí asi nejužitečnější průměrná rychlost ping (doba zpáteční jízdy) v milisekundách (ms).

Rychlost pingu se někdy nazývá také latence a termíny jsou synonymní. A aby bylo jasné, čím nižší je rychlost ping (latence), tím rychlejší je doba odezvy serveru. Nízké sazby ping jsou tedy dobré.

Proč je ping problém při používání VPN?

Nízké pingové rychlosti mohou snížit dobu načítání webové stránky, ale ve většině situací si pravděpodobně nebudete všimnout rozdílu od používání VPN, pokud vám VPN server není na druhé straně planety..

Pozoruhodnou výjimkou je však použití VPN pro online hraní. Aby hráči reagovali s bleskovou přesností ve hrách, kde je osoba s nejrychlejšími reflexy králem, vyžadují hráči vysokou rychlost pingu.

Pro tyto lidi může být zpoždění v délce pouhých milisekund mezi stiskem tlačítka myši a akcí prováděnou na obrazovce věcí vítězství nebo smrti.

Mějte na paměti, že pingové rychlosti ovlivňují dobu odezvy, a proto mají malý účinek na streamování s VPN, kde je mnohem důležitějším faktorem šířka pásma (podle rychlosti stahování)..

Jak testovat ping

 1. Pomocí příkazu Ping

  Nejjednodušší způsob, jak testovat rychlosti pingu, je pomocí obslužného programu Ping, který je součástí operačního systému. Test můžete spustit na libovolné IP adrese nebo URL serveru - www.google.com je oblíbená možnost, i když budeme používat www.proprivacy.com!

  V systému Windows klepněte pravým tlačítkem myši na Start -> Příkazový řádek a zadejte „ping [server]“.

  Nástroj příkazového řádku ping

  V systémech MacOS a Linux otevřete terminál a zadejte „ping [server]“. Test bude pokračovat, dokud jej nestisknete Ctrl + C, a poté Ping zobrazí statistiku z testu.

  ping utility mac

  Je také možné spustit program Ping v nástroji Network Utility pro MacOS. Přejít do systému - > Knihovna -> CoreServices ->Aplikace -> Karta Ping.

  Ping test na mac

  Mobilní uživatelé mohou testovat ping pomocí aplikací, jako je Ping pro Android a Ping pro iOS.

 2. Používání webových nástrojů

  Webové stránky, jako je ping-test.net, nabízejí nástroje pro testování ping a speedtest.net zahrnují pingové sazby do výsledků rychlého testování.

  Protože tyto výsledky jsou zprostředkovány webem, nemohou být tak přesné jako test provedený přímo z vašeho zařízení. A většina povolí testy pouze na předem vybrané testovací servery.

  Test ping na webovém nástroji ping

  Používání grafických rozhraní webových nástrojů však může usnadnit interpretaci výsledků, které vrátí. Snímek obrazovky z ping-test.net výše například jasně ukazuje, jaký vliv má vzdálenost na rychlost pingů (testy provedené z Velké Británie)..

 3. Testování ping u klientů VPN

  Některé vlastní aplikace VPN provádějí testy ping na serverech poskytovatele VPN. Toto je velmi užitečná funkce při rozhodování, ke kterému z VPN serverů tohoto poskytovatele se připojit.

  Ping test u klienta AirVPN

  Co však nedělá, je porovnat výkon při používání VPN s výkonem, když VPN vůbec nepoužíváte. Je také třeba si uvědomit, že tyto výsledky pingu jsou pouze pro server VPN a nezahrnují žádnou latenci přidanou další cestou na cílový server a zpět..

Jak otestovat VPN ping

Chcete-li otestovat časy ping VPN, jednoduše proveďte test ping, když je připojen k serveru VPN. Toto můžete porovnat s časy ping, když nepoužíváte VPN, spuštěním testu Ping s vypnutou VPN. A můžete porovnat časy pingu, když jste připojeni k různým serverům VPN, a to tak, že se ke každému postupně připojíte a provedete test ping.

Ping test v příkazovém řádku 2

Výsledky ping bez VPN (z Velké Británie). Průměrná latence = 18ms.

ping test v příkazovém řádku 3

Ping výsledky při připojení k serveru VPN v Nizozemsku. Průměrná latence = 29ms.

ping test v příkazovém řádku 4

Ping výsledky při připojení k serveru VPN ve Spojených státech. Průměrná latence = 110 ms. Jak vidíme, vzdálenost je velký rozdíl!

Pokud jste hráč, měli byste zkontrolovat časy pingu, když jste připojeni k oblíbeným herním serverům.

Jak snížit ping

 1. Zmenšete vzdálenost, kterou musí pakety ujet

  Za účelem dosažení nejlepších výsledků ping při použití VPN je obecným pravidlem připojení k serveru VPN co nejblíže místu, kde je fyzicky umístěn cílový server (např. Váš herní server)..

  To může komplikovat zatížení serveru a problémy se sítí, proto je vhodné spustit testy ping na řadě různých serverů.

  Pokud je to možné, také vždy vyberte cílový server, který je co nejblíže vašemu fyzickému umístění.

 2. Použijte rychlejší protokol VPN

  Obecně platí, že čím silnější je šifrování VPN používáno, tím více šifrovacího a dešifrovacího šifrování je třeba pro zpracování. Je tedy možné zkrátit časy pingu obětováním bezpečnosti (což je zřídka hlavní problém při hraní her).

  To lze provést změnou použitého protokolu VPN, například na PPTP. Mezi nejrychlejšími a nejpomalejšími jsou hlavní protokoly VPN:

  1. PPTP
  2. L2TP / IPsec
  3. IKEv2
  4. OpenVPN (UDP je rychlejší než TCP a AES-218 je rychlejší než AES-256).
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me